ariann Publish time 19-3-2011 05:38 PM

emm...betul..kt guardian rm26++..baru ja pi beli 2-3 hari leps..
saya pn kena ambik gak pil ni..hb low..last check 10.3 ja..ni pregnnt dh 36 weeks..
hrp2 hb naik utk next check up..
cuma nk confirm klu ambk pil ni, vit c & b complex tak yah mkn dh ka @ still kena mkn gak?
ari tu lupa nk tnya nurse..takat la sya hanya ambk iberet ja..pil len sya stop dulu..
lgpn dlm iberet tu dh ada vit c & b complex..

hanahani5865 Publish time 7-4-2011 09:03 AM

emm...betul..kt guardian rm26++..baru ja pi beli 2-3 hari leps..
saya pn kena ambik gak pil ni..hb...
ariann Post at 19-3-2011 17:38 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aritu pg beli IF kat farmasi biasa..RM24++..hehehe..doktor yg suggest sblm ni cakap mahal sket dalam RM50++..bohong je...kita dah makan dekat 20 hari..last weeks check up tanya doktor & nurse lagi, kalau dah consume IF, x payah makan vitamin ape2 yg diorg bekal kan ke?doktor & nurse ckp x payah..makan IF je..

Lily_Savage Publish time 3-5-2011 10:57 AM

IF ni dia contains semua yg pil mcm nurse bagi..iron, vit B, vit C and folic..kira complete dah.
i mmg masalah hb low sejak dr anak pertama, so mmg makan iberet ni setiap kali preggy. mmg mudah dan cepat naikkan hb. esok nak g klinik, mlm tu mkn..sure pg esok hb naik :)

obimin tu yg plg low kot dosage dia,atas sket sangobion (tp x larat saiznya besar) dan plg tinggi eberet kot. so sesape yg hb below 10 tu elok ambik je IF terus :)

yankees Publish time 16-5-2011 04:34 PM

nak up kan thread ni balik..

semalam saya check up kt klinik kerajaan..HB main2 kejap tinggi, kej ...
hanahani5865 Post at 18-3-2011 08:39 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
awak makan iberet dengan ubat hitam amik dua biji selepas sarapan..nanti malam lepas makan amik lagi ubat hitam lagi dua biji..ni sumer untuk kasi Hb kembali normal..saya pun mcm awak juga...doktor kata mungkin talasemia..tapi biler dah cek urine,stool,darah, oklah xder aper2..biasalah tu mengandung ni macam2 penyakit yang timbul..banyakkan makan makanan berkhasiat..sayur sayuran hijau dgn buah buahan...insyallah xder aper2...

hanahani5865 Publish time 16-5-2011 05:29 PM

awak makan iberet dengan ubat hitam amik dua biji selepas sarapan..nanti malam lepas makan amik la ...
yankees Post at 16-5-2011 16:34 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
khamis lepas dah keluar result saya mcm kurang zat besi je..
kiranya ubat kelabu tu makan 4 biji sehari ek..huishhh...muntah hijo lah cenggini...tp xpelah, utk sihat..last week check hb alhamdulillah dah naik..11.0..paras2 je..

yankees Publish time 18-5-2011 10:15 AM

khamis lepas dah keluar result saya mcm kurang zat besi je..
kiranya ubat kelabu tu makan 4 biji...
hanahani5865 Post at 16-5-2011 17:29 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
teruskan makan ubat tu dgn konsisten...jgn luper makan makan yang berzat..agak2 lapar makan jer...tapi jgn makan yang manis2 nanti kena kencing manis pulak len citer jadi nanti...amalkan lagi 3-4 ari nak cek tu awak minum air masak banyak2 tau..buah yg elok makan macam pisang...jambu batu...betik..
biler due nie???

hanahani5865 Publish time 18-5-2011 10:33 AM

teruskan makan ubat tu dgn konsisten...jgn luper makan makan yang berzat..agak2 lapar makan jer... ...
yankees Post at 18-5-2011 10:15 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

esok saya check up lagi.. malam td baru makan ubat...cuti, rasa x syok je kalau mkn ubat..sbb tu asyik miss..mlm td telan IF sebijik, 2 bijik ferromed kaler cekelat tu & ubat ape yg kaler oren kecik2 tu..lupe nama..awal2 pregnant nurse bg skali dgn vit b & c tu..mlm ni telan lagi...actually IF smlm yg terakhir..

due insyaallah 31 mei...td sembang2 dgn mmbr forum ni juga..dia punya edd 29 mei (2 hari awal), 2 hari lepas dia check up (38w2d) doktor dah siap2 seluk, siap ckp dah boleh induce kalau dia nak..saya esok check up 38w2d...aduiii, jgnla kene seluk...:'(

yankees Publish time 18-5-2011 10:46 AM

esok saya check up lagi.. malam td baru makan ubat...cuti, rasa x syok je kalau mkn ubat..sbb tu ...
hanahani5865 Post at 18-5-2011 10:33 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
insyallah kalo boler awal lagi bagus..serah jer pada doktor tuh..pandailah dier...harap2 sumenyer selamat yerr...

hanahani5865 Publish time 18-5-2011 10:51 AM

insyallah kalo boler awal lagi bagus..serah jer pada doktor tuh..pandailah dier...harap2 sumenyer...
yankees Post at 18-5-2011 10:46 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

:funk::funk: tu yang saspen nye tu...:'(:'( last2 ni lah dah makin gementar..

800214 Publish time 18-5-2011 12:03 PM

ari tu doc suh mkn iberet..mkn sebulan..darah turun gak smpai 9.3.doc suruh mkn iron tablet 4 bijik.huhuhu.2 pg,2 mlm..xtau la next check up cemana.hope ok la..

idakamaruddin Publish time 8-3-2012 02:03 PM

apa yg saya tau IF ni x leh makan ngn susu... tapi vitamin ni mmg bagus.. saya ni susah nk berak...gynea bg vitamin ni, sbb dia cakap obimin biasa je, dia suh amik this vitamin sampai skg saya berak hari2.. kadang2 sehari 2-3 kali..... walaupun rasa dia x sedap...hehe

maRgeRin Publish time 9-3-2012 10:43 AM

saya pun doc bagi IF sbb hb rendah..lepas amik IF 2 bulan hb terus naik.. yg sy perasan kalau makan IF ni berat baby pun cepat naik w/pun sy bukan jenis makan banyak time peknen.. now dah 38week sy dh kurang makan IF..minggu lepas seminggu sy tk amik IF.. berat baby maintaine jer.. 37w =2.89kg..38w pun 2.88... atau pun mmg time akhir2 ni baby dah stop membesar???

aura77 Publish time 9-3-2012 07:27 PM

aku tak leh makan iberet ni...lagi aku makan ...lagi darah aku turun...doc suh tambah sehari 2 biji...hb aku turun hingga ke 8 ...pastu aku minta nak makan vitamin yang lain...doc tak bagi...suruh aku makan gak...tak boleh jadi camni ...baik akumakan vitamin lain...naik balik hb aku...10 lebih ja...cukup la hb 10 lebih untuk aku yang ada masaalah darah ni....

cik.linot Publish time 10-3-2012 07:49 PM

sy pon ade masalah darah turun masa last checkup... agaknya kurang mkn kot... pil pon mkn obimin je.. pastu nurse suh stop mkn obimin n mkn iberet folic... atau pon mkn pil2 yg dr klinik punya... tp byk la pil tu...kalo x silap iron, vit c, vit B, asid kalo semua ade 4 jenis... tp kalo amik iberet hanya 1 pil je kene mkn.. tp disebabkn iberet ni kene beli so aku ckp aku sanggup mkn 4 pil yg dr klinik tu... tp x mkn gak sbb tiap kali mkn mesti rase pening ngn nk muntah...

selasa ni checkup lg... mati la kalo nurse tu tau aku x mkn ubat2 yg dia kasi :funk:

niza_0401 Publish time 10-3-2012 11:41 PM

Niza xleh mkn ni, sembelit teruk so doc suruh stop. Lg satu, jgn mkn masa mlm nnti xleh tido, mkn pagi2. Itu yg org farmasi bgtau.

buntalz Publish time 20-3-2012 10:44 AM

saya makan IF nih sbb hB low sgt2... pernah kene lepas deliver hB cuma 7.0 n doc dah siap2 nak transfuse blood.... tak tau pun IF ni good for low hB sbb ni 1st time amik

ainamum Publish time 21-3-2012 10:58 AM

saya pula hb 8.2 jek...pastu terus gi klinik luar amik otto pibion utk tambah darah...esok gi checkup harap2 naiklah hb ku...xnak dgr kena berleter ngan misi lagi..

silica_SiO2 Publish time 28-3-2012 11:57 AM

nak tanya...
IF ni..klinik gomen takkasik ke, ke kena mintak
sbb klinik gomen yg saye pegi tuh die kasik obimin je semata...
iron n b-complex segala tade kasik pon

norrah_joe Publish time 28-3-2012 08:32 PM

nak tanya...
IF ni..klinik gomen takkasik ke, ke kena mintak
sbb klinik gomen yg saye pegi tuh die ...
silica_SiO2 Post at 28-3-2012 11:57 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

cer tgk kandungan obimin tu..

semua dah ade..folic, vit b etc..

ok la kalu g kk(klinik kesihatan) dpt obimin..itu kira klinik yg bajet lebih la..
sbb kebiasaannya dorg bg kalsium+vit b com+vit c+ferrous+folic
leceh la nak telan pil byk2..

kalu dh amik obimin pil2 lain (kalsium+vit b com+vit c+ferrous+folic ) dh xperlu mkn sbb obimin dh ade sumer tu

silica_SiO2 Publish time 29-3-2012 09:38 AM

Reply 39# norrah_joe

oh ye ker..
tp rase cam tak cukup jek..sbb hb turun jgk...
dulu awal2 pegnen saya mkn yg 4bitamin tu +obimin..
skrg mkn obimin je, hb turunn...

itu nak terai iberet folic.
kalo dpt mintak KK ok jgk tak perlu g farmasi bagai beli ubat.
Pages: 1 [2] 3
View full version: Iberet Folic