redchilie Publish time 11-6-2010 10:20 AM

BabY SelsemA

salam u ollss...

bby chilie dah lama dah selsema dkt 2 minggu ....any petua tak nak bagi selsema ni kurang ..nyway baby chilie baru masuk setahun

cmf_phoebe Publish time 11-6-2010 03:08 PM

doc bagi ubat apa
selalunya if doc bagi cam ubat selsema n kahak
should be ok la...
kalo guna tradiiosinal method tak tau la
pasal nak ikut vicks pun tak leh guna for bdk age 2 year below

hadi1978 Publish time 11-6-2010 03:15 PM

salam u ollss...

bby chilie dah lama dah selsema dkt 2 minggu ....any petua tak nak bagi selsema...
redchilie Post at 11-6-2010 10:20 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

Baby aku pun kena selsema, tapi puncanya sebab tidur dalam aircond. Masa aku dgn wife g kerja, tinggalkan rumah mertua, rumah panas, mak selalu buka baju baby. Aku x bagi, biar dia panas, tapi jangan dedahkan dada dia. Dulu2, ada barut gantung, sekarang orang dah x guna, susah nak cari. Selsema berlanjutan ni bahaya gak, boleh sebabkan asma. Kalau banyak sangat kahak dia, kena pasang nabulizer bagi cair.
Ada satu forum sini kata, baby selsema jangan bagi minum susu lembu, bagi susu yang base soyu..

cmf_phoebe Publish time 11-6-2010 05:01 PM

hehe
tak penah ku dgr if baby selsema bagi susu soya
susu soya hanya for those baby yg alergi to laktosa
selsema no need nak switch ke soy base
lagipun compare soya base better bagi cow milk
batuk n selsema yg berlanjutan bole sebabkan athma
so better consult with paed
and see what he has to say
normally my son intake dia ventolin and brom - ubat for cough and flu
tp ada yg yg doc precribe brintanyl kot
ku pun dah lupa nama ubat coz mmg if tak jalan ubat ni
my paed will switch

eyth Publish time 11-6-2010 08:29 PM

Baby aku pun kena selsema, tapi puncanya sebab tidur dalam aircond. Masa aku dgn wife g kerja, t ...
hadi1978 Post at 11-6-2010 15:15 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

salam..

adalah org jual barut gantung nih... cuba u google..

eyth Publish time 11-6-2010 08:31 PM

salam,

akak ada baca, sapu minyak but2 pada batang hidung baby utk keringkan selseme dia. boleh jugak sapukan minyak yuyi kat blakang baby.   sapukan vicks pada tapak kaki & pakaikan stokin.cuba ler..

popiarangup Publish time 12-6-2010 01:11 PM

mungkin rumah ade benda yg baby alah cam habuk ke etc...

Maharanei Publish time 12-6-2010 04:41 PM

saya suka gunakan balm himalaya warna biru tuh.. tak panas menyengit tapi selsema kering and baby kentut kentut.. untuk ibu dier pon boleh.. qqqq

kuntakpindek Publish time 14-6-2010 02:38 AM

baby aku umur 2 bulan...selalu gak selesema
tp selali urut idung dgn minyak bayi mestika..alhamdulillah..berkesan
x lama pastu terus ok idung dia...x tersumbat
cubala...

stars83 Publish time 14-6-2010 10:21 AM

yke bleh urut btg idung tu dgn minyak bayi mestika?x panaskah?kalo bkesan,star pun nak try juga....bby star selsema skrg ni,kesian dia x leh tdo sbb idung tsumbat

redchilie Publish time 14-6-2010 04:41 PM

ha'ah kalo minyak bayi mestika tu tak pijar ke dia...? aduh seriau la pulak kalo sampai leh kene asma...so far paed bagi ubat batuk n selsema sekali dgn antibiotic ...dia mesti nak muntah if kalo dia batuk2 ..idung pun asyik berair jek ...

cmf_phoebe Publish time 15-6-2010 11:27 AM

emmm da 2 week kan
maybe go for 2nd opinion
jumpa paed lain ckp kat dia nama ubat yg dia dah guna tapi tak de effect
eh paed tu dah bagi antibiotic ke for selsema jek
if kalo dia dgr dada cam bunyi selalu nya dia bagi antibiotik

ku tak tau la yg as 2 mon tu rekemen ke buh sebarang myk
especially yg contain meyth ke apa tu
tak digallakan
even vicks pun only for child 2 years above - if refer to dia nya label
the best option pun maybe letak tuala yg suam jek
myk2 ni ku tak berani sket...
lai la newborn fragile

eyth Publish time 15-6-2010 11:50 AM

akak bagi anak ubat homeopati jer.. alhamdulillah cepat seseme, batuk & demam dia sembuh..

hadi1978 Publish time 17-6-2010 11:49 AM

salam..

adalah org jual barut gantung nih... cuba u google..
eyth Post at 11-6-2010 20:29 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

a'ahlah.. dah jumpa pun.. ingat nak belilah.. dulu search guna 'barut tiga segi'.. patut x jumpa :)

harimau76 Publish time 22-6-2010 08:45 PM

akak bagi anak ubat homeopati jer.. alhamdulillah cepat seseme, batuk & demam dia sembuh..
eyth Post at 15-6-2010 11:50 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

eyth dapatkan kat mana ek ubat homeopati..apa ubatnya by the way? my 7 months baby pun dok selsema tak baik2...

eyth Publish time 23-6-2010 01:24 AM

eyth dapatkan kat mana ek ubat homeopati..apa ubatnya by the way? my 7 months baby pun dok...
harimau76 Post at 22-6-2010 20:45 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

salam...

akak pegi kat homeopati kat area rumah akak nih (kg pandan).rasanyer lain doktor lain cara dorang prescribe.yg doktor akak pegi tu.. akak kena gunting rambut baby sikit & dia diagnose berapa % baby tu kena infected etc. pastu dia sinergikan ubat tu thru mesin electric dia.. apantah nama proses tu.. alhamdulillah dgn izin Allah anak akak sihat & dah tak sakit dah..

harimau76 Publish time 23-6-2010 01:37 PM

Reply 16# eyth

oh..kat Kg Pandan..dekat sangat la tu..saya kat Pandan Indah jer..nak mintak tlg akak bgtau location Dr tu la..Saya nak ikhtiar cara hemeopati plak..thanks..

carly_lah Publish time 23-6-2010 03:32 PM

pengalaman aku lak, masa first baby, asal selsema je mesti demam, p klinik mesti kena refer pg hospital.. banyak kali gak berlaku... ari tu aku guggle cari, nak tau petua pasal selsema ni, ada srg forumer tu cdgkan bg minum minyak kelapa dara kalu anak selsema.. aku pun pglah beli minyak kelapa dara + habbatus sauda.. alhamdulillah, berkesan lah.. kalu dia selsema pun, x de la sampai tahap nak demam... so kalu anak aku selsema je.. termasuk yg bb 2, aku akan bg drg minum minyak ni.. tp kena campur dalam susu atau air kosong ler... kalu cam tu, mmg x lepas lah...

eyth Publish time 23-6-2010 05:54 PM

Replyeyth

oh..kat Kg Pandan..dekat sangat la tu..saya kat Pandan Indah jer..nak mintak tlg aka ...
harimau76 Post at 23-6-2010 13:37 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

okey.. nnt akak pm nombor dr tu eh..

rodet08 Publish time 19-7-2010 09:27 AM

det lak klu anak det selesema det ambik kunyit asah skit pastu sapu kat btg hidung dia.. klu bleh time dia tdo.. masa sapu tu bacer selawat.. insyaallah det praktikkan alhamdullillah..
jgn byk2 kali sapu lak.. sekali jer.. petua org tua2..
Pages: [1] 2 3
View full version: BabY SelsemA