dainese Publish time 2-8-2012 02:05 PM

ryo_takahashi1 posted on 2-8-2012 10:45 AM static/image/common/back.gif
aku seminggu raya mmg kat ipoh je.... mungkin raya kedua ke tronoh & batu gajah perdana umah pakci ...

boleh le..kite raye sesame..:Daku raye ketujuh nak gie jauh dah...:bye:

ryo_takahashi1 Publish time 2-8-2012 03:45 PM

dainese posted on 2-8-2012 02:05 PM static/image/common/back.gif
boleh le..kite raye sesame..aku raye ketujuh nak gie jauh dah...

uikkk... ko sambung ngaji kat jerman ke...???

dainese Publish time 2-8-2012 04:33 PM

ryo_takahashi1 posted on 2-8-2012 03:45 PM static/image/common/back.gif
uikkk... ko sambung ngaji kat jerman ke...???

nk g nengok kangeru..:bye:

ryo_takahashi1 Publish time 3-8-2012 08:39 AM

dainese posted on 2-8-2012 04:33 PM static/image/common/back.gif
nk g nengok kangeru..

brape lama dato'seri...??

dainese Publish time 3-8-2012 08:48 AM

ryo_takahashi1 posted on 3-8-2012 08:39 AM static/image/common/back.gif
brape lama dato'seri...??

7 hari je tan sri...kenape..nak kirim sekor ker?:P

ryo_takahashi1 Publish time 3-8-2012 09:40 AM

dainese posted on 3-8-2012 08:48 AM static/image/common/back.gif
7 hari je tan sri...kenape..nak kirim sekor ker?

tak mo aarrr...
ko gi area mana ni...?? cuti ke urusan kerja..??
binatang2 lain ko nak pegang2 takperrr.... tapi ko jangan sekali2 peluk si koala tu.... nampak comel kan.... haaaa peluk la kalo nak tau kenapa... muahahahahaaaaa....
antara sobenir yg berbaloi kalo nak bawak balik... carpet biri2... pure bulu biri2 mmg tak jumpa kat mesia beb...
dan satu lagi boomerang yg hand made oleh suku kaum asli aussie.... yg biasa jual kat kedai tepi jalan tu tak ori... AUD5 pun ada...

dainese Publish time 3-8-2012 11:49 AM

ryo_takahashi1 posted on 3-8-2012 09:40 AM static/image/common/back.gif
tak mo aarrr...
ko gi area mana ni...?? cuti ke urusan kerja..??
binatang2 lain ko nak pegang2 ...

haaaaa..nih yg best nih..bro riuk dah penah g kan..
aku nak g melbun je..ada trip kerja+study..bomerang best jugak...
aku nak beli tasmania devil la kot..:laugh3:

ryo_takahashi1 Publish time 3-8-2012 04:14 PM

dainese posted on 3-8-2012 11:49 AM static/image/common/back.gif
haaaaa..nih yg best nih..bro riuk dah penah g kan..
aku nak g melbun je..ada trip kerja+study..bo ...

wohooooo... melbourne.... south east aussie.... ni bulan lapan... cuaca masih sejuk.... anak aku yg kecik pun boleh tahan.. patut ko pun boleh pakai singlet ajer.... muahahahahahaa....

incase ko terjumpa kedai yg jual Kakadu glove ko belikan aku satu... hehe... masa kat sana dulu aku tak jumpa la.... dia mcm riding glove kushitani... tapi kakadu ni product aussie... lembut kulit kangaroo tu bro......... :loveliness:

nazurah Publish time 3-8-2012 04:20 PM

i ada beli boomerang dulu... balik test lerr lempar, ingat dia patah balik... tapi dia jadi patah dua :'(

nazurah Publish time 3-8-2012 04:21 PM

pi LA aritu jumpa helmet Bell cun tapi berkira2 nak beli ke tak, nak beli ke tak... harga kat sini tanya kat member dekat 600, menyesal plak tak beli :(

dainese Publish time 4-8-2012 01:48 PM

ryo_takahashi1 posted on 3-8-2012 04:14 PM static/image/common/back.gif
wohooooo... melbourne.... south east aussie.... ni bulan lapan... cuaca masih sejuk.... anak aku y ...

yeke...baguih le kabor..teman nih bukan ape.ini le pestaim nak gi obec nih..naik kapey terobang pun baru pestaim jugak...;P

nazurah Publish time 6-8-2012 02:43 PM

dainese posted on 4-8-2012 01:48 PM static/image/common/back.gif
yeke...baguih le kabor..teman nih bukan ape.ini le pestaim nak gi obec nih..naik kapey terobang pu ...

Kalau pi dah raya takpe lerrr... boleh makan kenyang2 dalam flight. kalau kena bulan puasa...adoyaiii puasa 22 jam!
tp pi OZ takde la sampai 22 jam...ehehe

ryo_takahashi1 Publish time 7-8-2012 11:58 AM

nazurah posted on 3-8-2012 04:21 PM static/image/common/back.gif
pi LA aritu jumpa helmet Bell cun tapi berkira2 nak beli ke tak, nak beli ke tak... harga kat sini t ...

betul.. betul... kalau dah nak tu.. pejam mata je beli.... nanti menyesal tak sudah....

dainese Publish time 7-8-2012 03:03 PM

bro riuk..dah jupe kedai tinted arituh..:D

nazurah Publish time 8-8-2012 08:09 AM

dainese posted on 29-7-2012 11:42 PM static/image/common/back.gif
saya x arif...tapi saya try je jawab..xtc lagi ringan dari yukon...size brape xtc tuh?yukon berapa ...

ntah ekk... kalau ikut frame, XTC punya nampak lagi besar dr Yukon... smlm baru sempat skodeng fork apa yang melekat kat XTC tu, suntour ke apa...

lg sy nk kena tukar apa supaya beskal sy jadi lagi ringan? sy kena tukar tayar ke?
skang sy pakai tayar ori Giant... besor macam tayar apantah. Kwn suggest tukar Maxxis.

dainese Publish time 8-8-2012 08:31 AM

nazurah posted on 8-8-2012 08:09 AM static/image/common/back.gif
ntah ekk... kalau ikut frame, XTC punya nampak lagi besar dr Yukon... smlm baru sempat skodeng for ...

hmm...macam aku memula beli beskal..memang berat giler...aku beli jenama RMB..barang2 stendet suntour..tapi bile lepas aku custom frame g giant atx..ada sikit ringan...
lepas tuh aku tukar stem aluminum knc, handlebar trigon carbon dengan fork suntuor epicon..memang berbeza ringan dier..
dier kalo nak ringan..makesure tukar crankset yg best2 sikit dengan bottom bracket..aku pakai slx dgn bb venzo..dia punya kayuh ringan sangat especially naik bukit..
pastuh hub kasik tukar seal bearing..memang bertambah sedap le kayuhan..
tayar pun aku tukar maxxis crossmark...jangan ambik bunga yg tebal dan besar...jadik berat..
banyak lagi benda yg nak kene dan boleh buat kalo nak bagi ringan mtb....
itu semua next project pulak...:lol:

nazurah Publish time 8-8-2012 09:39 AM

dainese posted on 8-8-2012 08:31 AM static/image/common/back.gif
hmm...macam aku memula beli beskal..memang berat giler...aku beli jenama RMB..barang2 stendet sunt ...

itu mcm kalo kena tunggu dapat duit royalti... ahaks!

aritu beli beskal and accessories jek dah 3K plus...pelan2 kayuh kasi tukar.
haruslah lepas ni buat shopping list :L

nazurah Publish time 8-8-2012 09:51 AM

errr... baru kena bebel!

kenapa beli MTB, kenapa tak beli road bike aje? lagi ringan bla bla bla...an MTB on the road is possible but you'd destroy a road bike off-road.If you buy a road bike, especially a performance type, it's strictly for on road bla bla bla...

:'( :'(

dainese Publish time 8-8-2012 12:32 PM

nazurah posted on 8-8-2012 09:51 AM static/image/common/back.gif
errr... baru kena bebel!

kenapa beli MTB, kenapa tak beli road bike aje? lagi ringan bla bla bla. ...

lorr..sape yg bebelkan tuh..nak kene nih..:vmad3:;P
gini ler...dier ateh minat org tuh..mcm aku..aku suke MTB sebab aku suka lasak..even MTB pun boleh gasak ateh road ape..kalo RB x leh masuk utan....
lagipun aku suka kayuh dalam utan lagi selamat...kalo kayuh road, nak hidu asap lori la, kete la..kene angin bas la..goyang beb...memang le RB ringan, sebelah jari je kot bleh hangkat...:P
kalo MTB, x boleh le terlalu ringan sangat..amat bahaya kalo nak layan downhill, boleh hilang kawalan...biasa2 aje...berat dlm 9-12kg utk MTB dah ok tuh...
tapi..serius...banyak habih duit woooo..tapi, janji hati puas..u feel the different maaaa...:laugh3:

nazurah Publish time 8-8-2012 01:25 PM

dainese posted on 8-8-2012 12:32 PM static/image/common/back.gif
lorr..sape yg bebelkan tuh..nak kene nih..
gini ler...dier ateh minat org tuh..mcm aku ...

Ya... ni dok riki2 tayar beskal dulu... kena stadby 300, lepas raya dapat tayar :)
lepas tu baru tukar yg lain...

sy masa beli XTC tu bukan kisah it's MTB or road bike, saya tengok dia cantik jek... putih-biru my fave color, apa lagi sebat la terus.
Pages: 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32
View full version: Peminat MTB(Mountain Bike), Fixie bike, dan pelbagai jenis basikal.