azrida Publish time 13-8-2010 02:33 PM

salam...nak tanya sapa yang menjadi pengedar kurma yusub taiyoob kat sini?Hari tu kita baru 1st time ...
watyibrahim Post at 11-8-2010 17:15 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Waty,

kurma jenis apa yg u beli?

Saya pun pengedar kurma Yusof Taiyoob ni masuk tahun ke 3.. saya ambil sendiridari kilang berbelas ribu utk bulan ramadhan ni dan dah habis pun stok. Selamajadi pengedar, pekerja di sana akan maklumkan keadaan kurma jika ada yg kurangelok seperti last year, kurma madu BAM byk yang naik gula disebabkan disimpanagak lama. Tetapi, tahun ni, buah dia elok je ..

Pelanggan2 saya pun amat berpuas hati. Tapi, kalau ada sekotak yg rosak dlm byk2karton dibeli tu adalah perkara lumrah .. dah beli secara borong .. mcm tu la,bukan nya sempat nak belek setiap kotak kan ..

Berdasarkan cite u, u courier plak ke Sarawak, ada kemungkinan masalah dgn yourcourier .. bukan masalah penyimpanan Yusof Taiyoob sebab diorang punya cold room.. memang besar giler!!

Apa pun, better check dgn your courier company dulu before hitting to YusofTaiyoob as they always jaga kualiti.

puteri_has Publish time 13-8-2010 02:42 PM

ingatkan pengeluar kurma ni bangsa lain, pastu letak nama org melayu. Macampau ahmad. Baru aje berbual2 dgn rakan. sbb ada terima satu email yg mengatakan ada kurma yg dikeluarkan oleh Israel, dibngkus oleh Singapura..ada djual dkt Malaysia. Lupa plak namanya.. sudan apa tah.

belon_cumil Publish time 13-8-2010 03:44 PM

Post Last Edit by belon_cumil at 13-8-2010 15:51

rasanya ok jer TT nk minta pandangan n pendapat kat sini but the best method n procedure i suggest TT write an official complaint letter kepada factory/supplier berserta gambar menceritakan insiden kurma tu ...   peace ...

mama82 Publish time 13-8-2010 04:11 PM

Kurma Safiya telah pilihan

kenabubuh Publish time 13-8-2010 04:13 PM

ada possibility storage tak betul ker atau masa dalam kargo punya problem....yang lain tu...simpan m ...
watyibrahim Post at 11-8-2010 18:49 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

storage kot....x pun silap anto....yg nak dispose nye kat u...it can happen....workes nye hal.

hijabhunter Publish time 13-8-2010 10:50 PM

salam thanks guys...for the info...kita baru jer tukar nama profile tu...to hijabhunter....anyway my problem dah settle with dato abdul rahim taiyoob tu....first begang jugak coz kurma banyak rosak dalam about 3k plus...n banyak kaki returned back the product...so kita perniaga kecil nie tak nak lah rugi banyak2 tu.....so dah email dekat dato directly..with photo attachment....alhamdulillah he reacted very fast and gave us 50% of the amt... alhamdulillah lah jugak rather than nothing...so mayb nie pengajaranuntuk kita di bulan puasa nie,..Allah just nak bagi warning before buat trading tu must be specific...in term of storage & cargo etc.....especially untuk kita yang have to cross south Chinese sea nie... anyway buat kekawan yang buat posting membina...sukaran jaziilan....moga semua terus maju dan maju.....sila bila tunjuk ajer yer...kita budak baru kat sini.....@waty

hijabhunter Publish time 13-8-2010 10:54 PM

sorry yer...kita agak terkejut...bila di hentam dengan statement...dengki2...nie..baru jer first post...dah kena hentam...mcm mana nak maju nie.....terkedu sejenak....wajar kah aku di tuduh sedemikian:'(..........namun aku ampunkan dosa mu di bulan barakah ini....

bungazaleha Publish time 14-8-2010 12:21 AM

waty
biasalah....dlm porem,tak tgk muka camnilah..hehe..
byk2 sabar ye..dah settle pon masalah...adat berniaga mcm nilah..

AnitaSabrina Publish time 14-8-2010 12:59 AM

Reply 46# hijabhunter

Alhamdullillah dah settle masalah TT dengan Kurma Taiyoob ni.I'm impressed with their (or his?) quick action.Its a learning process for them too.Now they have to find out a reliable way to transport kurma to Sarawak & Sabah.:)

daiman Publish time 20-8-2010 07:20 PM

aku nak tanya untung ke korang wat bisness jual kurma ni erk?:o

tanya Publish time 22-8-2010 07:12 AM

baru beli kat bazaar ramadhan semalam...nampak ok je..rasa pun ok...

nurun04 Publish time 22-8-2010 05:05 PM

company tmpt i kje tiap2 thn bg kurma..last yr we all beli kurma yusof taiyob dlm jumlah yg bygk sbb nk bg client sekali..mmg ada kurma yg keadaannya dh x elok, berair2 n berbau..tp berniat baik jelah sbb dh byk2 tu kan, msti la ada yg terhempap sbb tu keadaan kurma tu jd mcm tu..

Diba_79 Publish time 15-9-2010 01:32 AM

dah try chocodate..

SEDAPnye!!! tapi awat mahal sngt :'(

sevenoctober Publish time 15-9-2010 09:01 AM

Reply 1# watyibrahim

erm.. pernah dapat..
beli kat Tesco 2 kotak...
bila bawak balik, satu kotak tu rasa dia dah pelik... macam dah masam sket..
berlendir... mmg nampak x elok..

satu kotak lg ok.. sedap.. bleh rasa dia punya frehness..

tp x wat apa pun..
yg tak elok tu terus buang aje..

neomorpheus Publish time 15-9-2010 09:56 AM

Saya just beli kurma lain yg setiap biji die tu dibungkus. Lagi elok and lagi sedap mcm kurma2 yg high grade yg kalo beli kat arab saudi tu dlm RM100 sekilo. Yg kurma2 mcm yusuf taiyoob ni agak tak sedap bagi saya.

cabai1 Publish time 16-9-2010 02:57 PM

beli sikit sikit memang laa tak terasa....kalau buruk sebiji dua boleh buang jer ......tapi kalau dah beli beribu kotak nak berniaga...mesti laa tak ok...kalau nak buat bisness.lagi tak ok......takkan tak dak branch yusoff taiyub kat serawak??

azri86 Publish time 30-9-2010 10:43 PM

setakat ni beli kurma yusuf taiyoob ni ok je. tak ada masalah. baik tanya dengan pengedar cepat2.

yayazz Publish time 1-10-2010 02:50 PM

Reply 57# azri86

Untuk puasa tahun ni, kurma safiya menjadi pilihan...sepanjang bulan ramadhan dah beli 5 kotak...

my_bodywork Publish time 23-10-2010 07:43 AM

aku makan ok je..
maybe nasib ko x baik kot
hehehe
Pages: 1 2 [3]
View full version: kurma yusuf taiyoob ada masalah..sapa pernah kena?