anya8797 Publish time 20-8-2010 05:32 PM

so kalo org cina mkn babi nape ko x mau ikot??..pangai cina bengap camtu tau ikut plakkk:shake ...
kecimpret Post at 20-8-2010 17:30 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kenapa marah bila melayu rasis tapi tak marah bila cina rasis?....terlebih makan babi kah?...:o ;P

kawaq83 Publish time 20-8-2010 05:39 PM

cita pasal vavi plak ;P

tomoya11 Publish time 20-8-2010 05:42 PM

;P:lol:
bro gelak guling2

cm_gagahperkasa Publish time 20-8-2010 05:44 PM

Reply 2# mamaque_

puncanya dari BNjuga asik dok layan je permintaan siPendatang2 tu

cmf_shalom Publish time 20-8-2010 05:46 PM

Reply 1# mamaque_

Tapi jng lupa...ramai juga org melayu sendiri yg mula rasa kecik hati ngan tindakan Kerajaan yg dilihat tlalu ttekan nk mharapkan undi bukan melayu lalu mula bsikap lembut (lembik?) thadap kaum cina n india sehingga mengabaikan kaum melayu sendiri...Perkara tu perlu ditengok juga..:)

cmf_shalom Publish time 20-8-2010 05:48 PM

Reply 24# cm_gagahperkasa

Setuju..BN skrg banyak bselindung disebalik istilah tradisi membela rakyat/1Malaysia wlaupun apa yg dibela itu adala merapu...dan kaum yg paling beruntung dlm tradisi belaan ini adalah org cina n India...:D

cik.panda Publish time 20-8-2010 05:48 PM

sape yang tertekan sebenarnya :lol:

o1j2m3 Publish time 20-8-2010 05:51 PM

Sememangnya sebagai education punya orang, tak patut bercerita begitu~ ade kawan pelbagai kaum, minum air makan pada hari puasa kan itu biasa, takde orang pun yang menuduh atau marah~ hormat-menghormati lah~

Semua orang pun tertekan!!! - harga barangan sering menaik..... itu lagi penting.... kata itu rasis tak rasis~ kalau tak de nasi putih, rasis tak rasis tu pun dah tak mengapa~ perut lebih penting~

batmana Publish time 20-8-2010 06:31 PM

ingat takde ke guru besar sekolah cina..... terang2 cakap taknak beri students melayu masuk sekolah...
anya8797 Post at 20-8-2010 17:13 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

ckp kawan tu, jgn jadi lembik, smpai biar cm tu aje...
dia tak pegi report polis ke?..

kentutmanis Publish time 20-8-2010 06:44 PM

dah tu xkan la budak2 cine n india tu nak mkn dlm jamban kot.. kalu aku la,aku cili mulot cikgu2 mcm tu,nak suruh hormat org islam berpuase konon,tp kalu tgk budak2 melayu yg dok beromen bergomol berpelok cium terloncat2 kat compound sekolah tu lg terok,cikgu2 xbuat pe2 pon..

mycos79 Publish time 20-8-2010 06:46 PM

asyik cikgu cikgi jer boleh berpolitik...pengetua pong nak jugak:lol:

Quan-Quan Publish time 21-8-2010 12:30 AM

amat sedih dan sakit hati aku ternampak tajuk threat ni....~
kedua-dua pengetua tu memang dah berbuat salah.
kenapa pulak kata dituduh???
kenapa pulak dikatakan melayu ditekan??

cuma pikir baik2 lah~
pengetua tu berkata: Cina balik China lah!
itu baikkah disebut daripada seorang pengetua???
kitakan semua Malaysian??? Anak Malaysia!!!
nape pulak kata begitu??

kalau rasis jgn lah jadi pengtua!!! camne nak didik murid2?
kedua-dua pengtua misti dikena halau daripada bidang pendidikan!!!!!

Muntz Publish time 21-8-2010 12:38 AM

actually, salahkah kalau non muslim makan depan muslim bulan puasa? no big deal what kalau tengok or ...
nirman Post at 20-8-2010 16:27 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Aku skarang nie pun berkawan rapat dgn org non-Muslim. Diorang tanya kalau diorang boleh merokok depan aku, aku cakap no hal punya lah. Dalam meeting smalam pun, pegawai2 dalam bilik mesyuarat tu semua non-Muslim, kecuali aku. Diorang tanya gak boleh tak minum depan aku, aku kata no problem lah. Ingat aku nie spesis cepat tergugat iman ke hulu ke hilir ka? :lol: :lol:

marjono Publish time 21-8-2010 12:39 AM

Moral of the story, kalau nak cakap sesuatu yang sensitif gunakan bahasa bangsa lain tak faham..kalau anda jawa..gunakan bahasa jawa atau sebagainya..

Muntz Publish time 21-8-2010 12:45 AM

Senang cakap, jangan cakap benda2 racist depan bebudak lar. Itu pun susah nak buat ker? Kalau racist sampai tahap petala langit ketujuh pun, cuba kalau kat sekolah, cukup sekadar tak meluahkan apa2 pada bebudak. Bila pulang rumah karang, cakap ler pendatang ke hulu pendatang ke hilir depan laki dan anak beranak, takder org kisah punya.. takder org nak merepot polis pun. Keypoint nya di sini, jangan cakap begitu depan bebudak, lagi2 kat sekolah, lagi2 dia tu seorang guru besar/pengetua kat sekolah.

Aku dulu dari kecik lagi mak bapak aku dah latih dah.. jgn sebut benda2 racist depan kawan2 yg tak sebangsa/seagama, walaupun mak bapak aku ada jugak sebut benda2 racist depan kitorg kat rumah. Tapi dalam rumah, siapa yg nak dengar kan? Tapi aku dah dibagitau siap2, jgn sekali2 sebut benda2 yg boleh menyentuh sensitiviti org lain. Contoh paling senang, mak bapak aku melarang sama skali aku menyebut "Dayak" di depan kawan2 Iban dan Bidayuh. Sbb word "Dayak" nie kalau salah sebut, mmg offensive. Hanya certain way saja boleh sebut.

zehra2 Publish time 21-8-2010 12:51 AM

student Cina & India aku, dgn tetiba mintak kebenaran nak minum air sejak ramadhan ni.. aku terkejut jugek la.. pd hal selama ni mmg depa bawak masuk botol air tu kat dlm kelas pun.. takde nakbg tau apa2 pun klu nak minum..

maknanya, depa tu ada kesedaran nak menjaga keharmonian kaum dlm kelas..
jgn lah provoke fikiran anak2 yg masih kecik ni..

aku usik la student aku tu, .. sing chin bawak air ribena ke??...
tetiba si farid pulak yg jawab.. .. dia bawak air sirap cikgu!...

kantoi!!:mad:

schumacher Publish time 21-8-2010 01:12 AM

nie semua kerana cikgu dibenarkan berpolitik.. baru tk sampai sebulan.... bagus cikgu teruskan... kasi sedaq sikit... kalau tak suka pi sekolah swasta.. tak perabih duit kerajaan....

courtney_xo Publish time 21-8-2010 01:21 AM

kat opis aku pn dah ada berbaur rasist skang ni....

hanjeng betul lah!

Quan-Quan Publish time 21-8-2010 01:34 AM

kedua-dua pengetua ni kena dibuang negara!
buang ke China!!!:curse:

peachRose Publish time 21-8-2010 06:07 AM

aku lak asal kelantan..yg mmg ramai melayu...
kwn skolah ku dulu setakat sek rendah je so kawan dgn 2-3 org budak cina sampai djh 6 je..lepas tu masuk sek agama, dah takde kawan cina lagi...
skang aku duk melaka...yg mmg ramai cina...dan ramai cina yg aku kawan kat sini terutama colleagues tempat kerja yg baik2...cina melaka ada yg keturunan baba nyonya..so diorg cakap pun stail org2 melayu gak...first time jumpa pun leh bahasa aku kau...takde sbb nak rasa offended sbb mmg gitu diorg bercakap...

aku tak tau la..tapi aku mmg jenis yg open..so aku rasa aku boleh terima dgn baik walaupun 25 tahun dari iduo aku dominan oleh kehidupan melayu la...sbb aku pikir diorg takde beza pun...kdg2 kita fokus sgt pada perbezaan sampai kita lupa persamaan yg kita ada..lagipun yang ciptakan kita sama ..Allah..so nak berbeza byk mana sgt...diorg pun mcm kita melayu gak cuba hidup sebaik mungkin...kalau nak kata jahat..org melayu pun ramai yg jahat...yg beza cuma warna kulit dan agama dan 2 benda tu yg kita duk fokus dan kita lupa 1001 persamaan yg kita ada...

ramai org hipokrit..yg aku nampak melayu2 yg berkopiah dan konon alim..depan baik..tapi belakang org tu boleh kutuk2...aku selagi org tu tak buat onar kat aku...selagi tu aku akan bersangka baik...sbb bersangka buruk ni sesuatu yg penat nak buat dan maintain..abis energy kat benda yg tak berfaedah...org akan rasis kat kita kalau kita rasis kat org..as simple as that..

mmg setiap dari kita ada sentimen bangsa masing2...tu pun perlu sebenarnya..tapi kena jaga dan bataskan..jgn sampai taksub terhadap bangsa kita sampai kita cop bangsa lain buruk...kalau bangsa kita 100% perfect tip top ok la..nak berdegang degung bantai bangsa lain..tapi kenyataannya kita pun 2x5....buat malu je kutuk org lain padahal kita pun lebih kurang je dgn apa yg kita kutuk tu...
Pages: 1 [2] 3 4 5
View full version: melayu makin tertekan!lepas johor, pengetua sekolah kedah pula dituduh rasis!