honeybee1802 Publish time 22-9-2010 09:26 AM

me teringat me ngan laki tunggu depan toilet,
keluar atuk ngan cucu dia, datuk ni merokok.. cuc ...
faraway1 Post at 21-9-2010 19:35 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kat toilet alamanda aku msk toilet yg tanda ibu/oku...sbb aku bwk anak2...takkan nak ltk luar kang ilang plak...msk2 jek semerbak bau asap rokok..lahanat tul, mlm tuh tak pasal aku kene asthma plaks..
bab jth escalator ni pun mengingatkan pd anak aku jugak..anak2 aku nih mmg kene sentiasa kene alert jek ngan derang....imagine ler aku tgh beratur kat atm dekat escalator, lepa jap dia pi panjat ikut tepi escalator tuh...aku apalg menjerit la...skali debedub...melalak plak..kebetulan lalu org maintanance..tanya ok ke..ok ke..skali aku sebut jom pi spital..berenti trus melalak..sib baik jatuh montot n takde apa cedera..ari tuh dia start nak buat lgk..terpaksa la aku jdk ala2 komandan askar...u stop it, or kita balik umah jek..kat umah aku pung memana laci yg kurs merbahaya(sbb sumtimes derang msk duk dlm tuh leh terbalik hempap derang plak)....aku plaster seme...masalah dah kene pun biler lupa dia buat balik....

iszaura Publish time 22-9-2010 09:36 AM

mak pak kene lebih alert bab jaga anak2 nie...mmg di akui sometimes perangai anak2 nie melemaskan..sampai satu tahap kite wat bodo je ngan dorang...tp nie la akibat yg kene tanggung kalau kita abaikan mereka...ni aku rase parents jenis ahhh lantak ko la nak buat ape pun...dh jd kes mcm ni nak salahkan pihak lain plk...punca nyer dr parents tu jgk!!!

merak7118 Publish time 22-9-2010 09:38 AM

anak2 aku pn lasak, x kira klu ada troli mmg aku masukkn dlm tu bia le dia jerit, aku cubit jer hehehe..MIL aku kata aku x bg kebebasan pd anak2 hehehe nk bg kebebasan bergerak tgk pd ms dan tpt, klu kt taman permainan tu aku lepas le tp still kejo2 hahahaha...klu naik eskelator bergerak yg tangga tu harusss aku & hubby dukung anak2 xder makna nk bg depa pijak tangga sbb tau la budak2 tgn mst gatal nk pegang tepi testing power (dukng anak2 available utk kanak2 dibawah 7thn).

ada satu hr tu aku ngn family mkn kt shopping complex ada laki bini ni khusyu' mkn tp bia anak lelaki depa umo lingkuang 4thn sorong troli yg dlm tu ada adik dia dlm lingkungan umo 2thn..nyaris2 jatuh kt eskelator...

kes kedua mkn kt restaurant tepi jln besar, mak pak dok mkn bia anak umo 3thn lari2 ke arah jln besar, org dok jerit2 br bapak dia lari kejo anak dia..aku lak yg takut tgk...hishh x fhm jenis mak pak cuai cmni,aku & hubby klu mkn luar make sure anak2 dok sama, klu depa nk main gilir2 le mkn bkn ssh pun kan..

bterflylah Publish time 22-9-2010 09:42 AM

Vongok nyer mak pak..anak sorang pon x leh jage..salah sindri nk gak salahkan org len..

Arituh dpn mate nih.. ade bdk umo dlm 3 tahun 2 orang dok main gelongsor tetengah eskelator tuh (kretip sungguh)..kering darah tingok derang takut tersangkut (dah la sais derang memuat jek).. Ada sorang aya(india) dok belari sambot budak tu..siap marah lagibebudak tuh...:curse:
Mak nyer dok senyum-senyum dari atas tingok anak die men gelongsor..:@Apelagi kene sedas bodo ngn aku..Geram betul...:@..
Kalo dh jadi bende x baik tau lak melalak melolong bagai...:vmad3:

talapia Publish time 22-9-2010 09:43 AM

Reply 141# honeybee1802

budak2 memangla mcm tu... arini kene.. esok dah lupa.. kita ni as parents yg sampai ke tua tak luma incident yg berlaku pada anak2 kita.. tp tak dinafikan.. kita ni pon manusia.. ada masa jugak kita alpa...

tiap kali buat apa2 yg melibatkan anak2... otak aku kene berpikir extra sikit.. menjangkau segala kemungkinan yg bole berlaku.. kadang2 smpai aku rasa.. mcm aku overdo pulak. dlm mcm2 situasi..

cth klau balik dr nursery.. singgah tesco jap cari ikan ke hape nk masak.. memang both anak aku 4 thn n 1thn + akan aku sumbat dlm troley. by right yg beso tu takleh dah kot dok dlm troley.. tp ku pikir2.. klau aku beli beras 2 3 kampit sure lagi berat dr anak aku tu. so tak rosakla troley tu just becoz of aku letak anak dlm tu kan. its way much better than anak2 aku merayap ilang ke.. pecahkan barang ke kan..

klau kt escalator tu.. dia suka sangat pegang belting kt tepi tu. kan bahaya.. sbb dia terbongkok mcm tu. klau tertonggeng sikit mmg sah2 jatuhla.. penat aku melarang.. aritu senang je aku cakap..umi ada baca dlm paper, ada boy umur 4 thn.. jatuh kt escalator sbb dia pegang mcm ni la.. syian dia.. kene duduk hospital.. takleh gi skolah.. syian mama dia nangis.. hehe.. terus anak aku stop. kadang2... rotan n cubitan pon tak jalan.. kita tukar strategi la...

nor5480 Publish time 22-9-2010 10:48 AM

Dia mengakui anaknya itu memang lasak,namun menegaskan pasar raya berkenaan perlu menitikberatkan ciri keselamatan terutama di bahagian tangga bergerak bagi mengelak kejadian sama berulang pada masa depan.

"Sepatutnya sediakan besi penghadang supaya kejadian seperti ini tidak berlaku. Saya juga kecewa kerana ketika kejadian, pengurusan pasar raya berjanji menghulur bantuan, namun selepas lebih lima kali saya menghubungi mereka, panggilan tidak berjawab dan SMS tidak dibalas," katanya.

amazed Post at 19-9-2010 17:05 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ada ribuan manusia yang datang pasaraya tiap hari, pihak pasaraya dah ambik langkah yang betul dah tu.. dah anak dia lasak, pandai2 la tengok anak.. siap col pasaraya lagi tu, mintak bantuan..sepatutnya, mother jaga anak, ayah bawak troli, baru kemalangan dapat elak, jgn pikir nak shoping jer..

nor5480 Publish time 22-9-2010 10:52 AM

Tuler, geram betul. Sikit sikit salahkan pasaraya. Beranak pandai, jaga tak reti.
cik_kambing Post at 19-9-2010 17:19 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

stuju.... aku pernah tengok kat pasaraya, ada ibu bapa biar jer anak2 dorang berlari2 dlm supermarket, dibuatnyer terlanggar bende kaca, terluka ke apa ker... x pasal2 pasaraya dipersalahkan sebab letak benda 2 kaca tempat bahaya.. cner tu?

nor5480 Publish time 22-9-2010 10:55 AM

Reply 143# merak7118

stuju.. aku pun buat cam tu, hubby makan dulu, aku layan anak, pastu, tukar turn pulak..

nor5480 Publish time 22-9-2010 11:48 AM

kekadang bagus juga parent kampung...sebab org kampung takut ngan escalator...org bandar sekaran ...
abgboroi Post at 20-9-2010 16:55 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

stujuk... dulu masa kecik2, ada mak ayah bawak nenek + atuk dari kampung g shoping baju raya kat pasaraya... atuk+ nenek asyik bebel suruh kiter angkat kain (masa budak2 dulu, pakai baju kurung nak kuar jalan2) masa naik escelator... takut termasuk dalam tangga bergerak katanyer.. (dalam hati, kami adik2 pakat gelak).. tapi bila ingat balik, tul jugak kata dowang tu.. as peringatan la..

kulitkoko Publish time 22-9-2010 12:43 PM

makpak yg peka tak leh ler nak panik ke hulu.. panik ke hilir... sampai dok mintak2 bantuan worang hantar ke sepital.... lagi satu... budak2 umur camtu.. jenis yg masih buas tak dengar kata.... kena prihatin dan jaga lebey sket.... sampai boleh pegang escalator yg sebelah sana yg naik ke atas camner tuh....
amazed Post at 19-9-2010 17:05 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

apa salahnya minta bantuan org hantar ke spital..
aku rasa dlm kes ni lagi slamat minta bantuan.. asalkan tak melambatkan..
kalau bapak dia yg bawak... ngan gelabahnya nanti accident lak.. lagi la lambat sampai spital

meya Publish time 23-9-2010 12:59 AM

me teringat me ngan laki tunggu depan toilet,
keluar atuk ngan cucu dia, datuk ni merokok.. cuc ...
faraway1 Post at 21-9-2010 19:35 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Saya memang takat nih takutnak tegur..karang orang marah balik..

meya Publish time 23-9-2010 01:05 AM

Mehlah kita sama2 tegur menegur untuk keselamatan anak2kita.

Taska2 pun nak kena tegur jugak..hehehe.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8]
View full version: dak 2 thn koma TERjatuh dari escalator!!!