jo_je Publish time 1-8-2011 09:29 AM

camni lah bila dalam pantang ceaser yg penting jangan minum air sejuk untuk beberapa bulan.
insyallah perut tak buncit.. lahir ceaser memang sakit kalau kita berbekung jadi lebih baik
jangan sentuh air sejuk.. saya dah melahirkan anak 3 kali ceaser syukur perut tak buncit..
dan saya tak berbekung langsung serta kurang makan jamu.. dan yang penting saya memang
berpantang minum air sejuk dan makanan yg sejuk dalam jangkamasa yg panjang..

momma Publish time 3-8-2011 03:16 AM

Reply 21# jo_je

dulu berpantang gak tak minum air sejuk. harike 90+ baru start minum, tu pun dh tahap kronik mmg x tahan sgt dh.tp agaknya saya ni kurang berbengkung kut...sebab sakit la kalo kene tempat ceaser.pastu dah anak kembar lak tu, x sempat nak berbengkung2 bagai ni.tp ni dah buncit, dah terlambat dah ke?huhu...sekarang baru kesah nak berkorset semua

jo_je Publish time 3-8-2011 01:00 PM

Replyjo_je

dulu berpantang gak tak minum air sejuk. harike 90+ baru start minum, tu pun ...
momma Post at 3-8-2011 03:16 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
anak kembar lagi.. mau tak buncit perut.. memang sakit kalau berbekung..
cubalah apa-apa yg termampu janji perut flattt kan.. semoga berjaya

kuzaime Publish time 9-8-2011 08:39 AM

alahaiii..ramai yg senasib rupanya..huhuuu..nih lah risiko bersalin czer kan..perut buncit mmg x bole nk elak..kakak ipar yg badan kerempeng pun ttap nmpak skit perut buncit dia..lg2 aku yg mmg agak beso nih..:'(

bengkung mmg prnah pakai, ikat ketat baik pnya..natijahnyer mengelisat sakit, mcm sakit kalo peranakan jatuh..:mad: smpai skrg, pakai sluar yg ketat skit pun x bole..mmg akan sakit..hurmm..

lov_mia Publish time 9-8-2011 09:41 AM

saya pun ceaser jugak.....tapi perut tak buncit pun. sy still leh pakai baju kurung saiz 36 atau pun s.masa dlm tempoh pantang memang buncit..husband slalu tanya ada lagi ank dlm perut ke? bengang jugak....tapi lama2 perut makin kempas dgn sendirinya.....

hemlock Publish time 9-8-2011 01:53 PM

yup, me pon ceasar bersalin yg ketiga ni, mase berpantang bengkung jgk, pakai yg strap on binder tuh. pas da abis pantang mmg perut buncit lg. tp lelame makin kempis jgk ah..
kalo ckp pasal jgn minum ais...ermm..mane boleh tahan ooo..hihi.
try ah minum teh org kampung, yg original flavour tuh. murah pon murah. berat bdn trun.

nad_nadia Publish time 10-8-2011 11:36 AM

nad pon mengalami masalah yang sama gak... tapi masalahnya nad still nyusu badan... takut gak kalu minum or makan benda untuk kuruskan badan nih....takut side effect dekat anak plak...

nad try pakai korset (premium beutiful) tapi masalahnya, time pakai ja la nampak kempis, bila buka ja korset, kembali balik pada asal... buat apa...

ada sesaper yang mengalami masalah yang sama pastu dapat jalan penyelesaiannya? perut dah x buncit dah... please shared

ain0345 Publish time 11-8-2011 05:02 PM

sama la.. buncit lps ceaser anak pertama 3 thn lps.. sampai skang tak kempis2.. tak tau la nak wat cane.. huhu

mssuci Publish time 11-8-2011 08:11 PM

aku tk branak pun buncit:lol:

chayuk Publish time 15-8-2011 08:05 AM

aku rasa buncit tu bkn benda asing la, rata2 lepas bersalin mmg ada problem nih :loveliness:. Lebih challenging lg kalau yg bersalin ceaser sbb tak ble nak kasar2 sgt bhgn perut. Aku dlu anak 1st ceacer gak (skrg dah 3) tp mujurlah jumpa bidan yg tahu. Dia yg suggest kalau ceacer nih bkn tak ble urut langsung, bukan tak ble bengkung langsung tapi ada hadnya. Kiranya masa urut kalau bersalin normal urut abis2an tapi untuk ceaser nih kasik light sikit la. Bahagian potong tu jgn kacaqu yg lain2 nak urut no problem. Ambik masa sikit nak kempis tak sedrastik org bersalin normal tapi boleh balik normal, about time jgk. 7bln bersalin tu tak lama sgt InsyaAllah lps nih boleh normal cuma kena keep on diet la, jaga mkn dan kurangkan air sejuk :$:lol: pendapat 2sen aku.

zaddiszz Publish time 12-9-2011 11:07 AM

me pun ada mslah ni gak.. ms mula2 dl lg stress :@.. lps pantang me beli bengkung moden mmg khas unt b'salin caesar.. skrg nk dkt 5 bulan dh pakai.. amat2 m'bantu..

ms mula2 dulu me pakai siang mlm.. gigih gitu.. tp skrg time keje je.. tp mmg ssh la btl2 flat cm anak dara dulu la kan.. at least kurang gak 2-3 inci gitu.. sblm pakai bengkung ni me pakai losyen yusmira dulu bg panas.. biar t'bakar lemak2 jahat tu;P

lg 1 yg best nye.. bila pakai bengkung ni.. rs sedap je b'jalan.. ye la kalo kat opis kn nk kehulu kehilir or nk g shopping ke.. x de la rs perut cm nk jatuh..:lol:

mls nk pakai girdle bagai coz ssh nk g toilet.. hehehe..

me mmg x beli byk bj baru lps b'salin.. cuba gak nk pakai bj2 lama..

opps me bukan jual benda ni ek.. saja je nk share.. mana la tau kalo dpt m'bantu..

aqyueetda Publish time 12-9-2011 12:11 PM

sy tiga2 anak bslin czer.ank sulung mmg cepat slim.ank ke 3 ni bln ke 9 br btul2 dpt berat asal sblm peknen.buncit tu obvious bila tlebih mkn.bln pose tu tak ketara sgt,.tapi doc mmg dh bgtau pun pasal buncit ni.org c zer mmg camtu.tahle sbb perut kita dilipat dan djahit kut.mcm sy 3,ha bape lipatan dh tu.redo je la.kalo picit2 bkn lemak rasanya mcm kulit je..

shima_tsr Publish time 15-9-2011 01:53 PM

sy pun caesar gak setahun lepas.skrg ni mmg la buncit juge prut ni..tp still ok la.jnj tak de masalah kesihatan lain.takder rasa sakit dh pun kat tmpt kena operate tu.moga lps ni dpt turunkan lg berat bdn ni n blum bersedia nk preggy lg.tgu ank 3 or 4 years dulu baru pikir nk tambah sorg lg.lg pun tak digalakkan preg awl sgt sbb caesar kan.

IRZeeBuk Publish time 16-1-2012 02:42 PM

bru nk masuk 2blan ..perut still buncit lagi
kt tgk lagi 5blan...

Suchi Publish time 27-1-2012 08:17 PM

aku pun alami mende yg sama..perut cam mengelambir..kalo tarik perut tu kasi tegang nampak cam peknen 4 bulan
anak aku dulu besar dah tentulah perut pun besar..so bila dah keluar anak kesan regangan perut tu masih ada..
aku sajeskan sapa2 yg baru anak umur 2-3 bulan cecepatlah pakai bengkung ke apa sbb perut tgh lembut lg msh bleh dibentuk kalo disiplin pakai nnt kalo dah 2-3 tahun beranak ssh dah nak kempiskan semula..
aku still hairan cemana la artis yg beranak czer ni bleh kempis perut dia bleh pakai suor jeans cawat kecik kira xde baby pouch kat perut
cth cam noorkhiriah tu makin kecik n kurus kering..

assakinah Publish time 28-1-2012 02:20 AM

aku pun alami mende yg sama..perut cam mengelambir..kalo tarik perut tu kasi tegang nampak cam pekne ...
Suchi Post at 27-1-2012 20:17 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

ooo suchi caesar ke anak 1st dulu..?
2 la 2,pelik kan artis2 ni..

jeygi Publish time 6-6-2012 12:09 PM

selalu ler brtungku....
aii ank dua2 cser....
lpas 2 mggu lam pntang,urut badan tp x usik bhgian perot..coz sakit maaaaa...
peh tue tiap kali peh mandi tungku kt perot pelan2...
mknan lam pntang pon kna jg jgk ekkk..
smpai skrang pon aii msh brtungku dan wat senaman perot..
boleh ler pkai baju masa ank dara...
ahaksssss

dyzie Publish time 7-6-2012 11:58 AM

dulu dyzie pun ade masalah yang sama...macam2 produk cuba..beli bengkung tali bengkup zap...macam2 la sbb segan bile ade tegur eh peknen lagi ke...alahai tu la soalah yang paling menyentap jiwa....perut mmg susah sangat nak turun lepas besalin anak no 2...sampai anak no 4 ni baru la dyzie jumpe satu produk yang mmg betul2bekesan...tk sangka dapat kempiskan perut wpun masih ade lemak2 tepu maklumlah dah beranak 4 kali...2 normal 2 c-sec. tak dapat la perut flat yang macam anak dara tp at least tk nampak buncit cam org peknen kire ok la kan.....:-)

asziemiworld Publish time 14-6-2012 12:54 AM

Post Last Edit by asziemiworld at 14-6-2012 00:55

try softfea diet drink. minat PM me :-p

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/182337_401289689923067_511507780_n.jpg

bunga_pink Publish time 14-6-2012 09:32 AM

Nak mintak tolong kepada forumers kalau ada yang mengalami masalah sama...Macamana nak mengatasi mas ...
momma Post at 2-12-2010 10:55 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

cuba momma try pakai minyak yang pati halia tu pastu pakai bekung. sekarang dah 7 bulan, luka dah okay kan? pastu ada berurut tak? masa dalam pantang saya urut, tapi bidan tak usik perut. pastu pakai pati halia tu. bekung pakai yang strap on tu. doktor soh pakai lepas 2minggu supaya organ dalaman in place. baby fully breastfeed.
pastu saya kene pegi berkursus 6 bulan. Sebulan tu ikut program askar wataniah. memang kempis la perut dah setiap pagi petang kene buat PT dengan lari 5 km pagi dan petang dengan kasut boot tu..
sebab teruk sangat latihan dalam kem, lepas 10 bulan saya berurut. kalini dia gently urut kat perut.

bulan ke 11 dah pregnant balik.......... buncit balik perut haku... huhu
Pages: 1 [2] 3
View full version: Perut Buncit Lepas Bersalin Ceaser