PenjualAPAD Publish time 13-12-2011 09:43 AM

Ari tue bini aku nak amek camera DSLR, dan dan plak ada promosi court mamoth kat KTC nie, kitaorg pi la usha, kamera sony je, tapi payment dalam 122 sebulan. staff court tuh dah bersungguh2 nie suh sain dulu, xbawak slip pun xpe, kamera harga 1999, bila kira balik, ade la dekat 3000++ bayar balik, mahal giler, trus kitaorg gi usha kat seng heng, amek ngan aeon credit, dslr eos lagi, baru dalam 72 sebulan, sebab dah ada pengalaman dengan kot mamohs kitaorg terselamat dari di mamos haha

medangmru Publish time 18-12-2011 10:51 AM

Ari tue bini aku nak amek camera DSLR, dan dan plak ada promosi court mamoth kat KTC nie, kitaorg pi ...
PenjualAPAD Post at 13-12-2011 09:43 AM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

loeh beli lagi sejibik kamera dslr tu kennnnnnnnn:shakehead3:

g2606 Publish time 3-1-2012 04:23 PM

Post Last Edit by g2606 at 3-1-2012 20:24

pgalaman i pulak...mmg ada amik brg gan court maut nie..ms tu amik laptop/meja mkn/set bilik tido..dlah dlm 6k dh msk interest bagai...dh byr 1 thn lebih ntah mcm mn silap n gatal tangan dpt brosur pra lulus dlm 1.5k..ms tu mesin basuh rosak then amiklah mesin basuh yg baru brand samsung rega mesin tu dlm 950 hinggit cmpr interest dalah dlm 2k....ms tu ingatkn court maut nie kira harga mesin +interest dan kali berapa tahun yg kt amik ..i guna same acc..bila salesmen tu kira2 then bgi tau jumlah yg i kena byr so i kata oklah ...cm silap i tak tanya mcm mn perkiraan tu ..i pun tak fiki panjang trs sign aggrement tanpa tgk apa2 .....

ms buat pembayaran payment pertama ...cashier update acc i ..dlm 10k..mau kat situ juga i terkejut terduduk beruk....pada hal balance hutang lama 4k cmpr gan mesin basuh blh jadi 10k...ms tu i dh angin dh rs nk mengamuk pun ada ...alih2 baru i tahu rupa2 nya balance yg sedia ada dlm 4k dicampur gan brg yg baru i amik then dia kali gan interest dan kali 2.5 thn yg i amik utang..so hutang lama + hutang baru jadilah 10k...
waktu tu terfiki nk bertekak pun dh tak gunakn so i bayarlah smpi la nie hutang 10k tu susutlah sikit ..year 2013 baru abis...huhh pengalaman sungguh..cukuplah tak kan ku jejak pandang pun tak hinggin court maut nie...so pd yg nk beli kat court maut tu berhati2lah..tanya lah pd sales person tu agar tak terniaya mcm i nie..sbb court maut tipu penguna cara tersembunyi....

medangmru Publish time 3-1-2012 08:51 PM

korang rs sistem payment ASTERUK ni online atau tak???aku rs mcm tak online kan....

shizu Publish time 8-3-2012 11:33 AM

Jangan beli kat Courts Mammoth, sebab mak mentua saya dulu pernah beli sofa secara ansuran. Dahlah hantar sofa tu lambat, kena tunggu 3-4 minggu macam tu, lepas tu, boleh pulak dia hantar yang ada koyak tersembunyi, nampak sangat macam sofa yang dah digunakan..Mak mentua saya agak itu mesti sofa yang Courts tarik balik dari pengguna yang tak bayar installment.Teruk betul kan?

Lepas dah complaint (itupun ambik masa untuk Courts respond), baru dapat sofa baru.:vmad3:

kintan Publish time 14-3-2012 02:14 PM

buat tak tau jer.. biar la dia kasi surat loyer ke apa..
kalo loyer tipon kata ajer tak mampu nak bayar.. kalo soh gi mahkamah.. pergi ajer kat mahkamah nti hakim yg akan tentukan berapa yg mampu kita bayar.. walaupun rm50 sbulan

rdzaccess Publish time 15-3-2012 08:51 PM

Kerusi sofa Kaut Maut buat kat Semenyih....
Aku beli kat kilang tu , sama ngan rekabentuk Kaut Maut punyer , lagi aku boleh pilih corak kain sendiri , dan harga 75% lebih murah...

medangmru Publish time 17-3-2012 03:44 PM

Kerusi sofa Kaut Maut buat kat Semenyih....
Aku beli kat kilang tu , sama ngan rekabentuk Kaut Maut ...
rdzaccess Post at 15-3-2012 08:51 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

mak aihhhhhhhhh....75% lebey murah....mark up gegilossss KOT Maut nih...:lol:

neo511 Publish time 27-3-2012 04:55 PM

Jiwa kacau aku dengan Courts nih...!!

Ahad lepas aku buka akaun baru dgn courts means nak beli barang lg la, sebelum ni instalment aku yg lepas2 seme dah aku buat full setle sebelum tarikh akhir Ogos 2012 depan nih. So, pegi la aku courts kota dsara nak instalment fridge,tilam & ekon siap byr sebulan instalment lg...alih2 ari ni aku dpt tau application aku reject...kesnya akaun aku yang lepas tu dah di link kan dengan akaun orang lain yang aku tak penah kenal dlm idup aku...dah la manusia tu buat utang x byr...nanti jadi masalah kt aku kendian ari, ini bukan masalah aku...samada masalah ni timbul sbb salesman time aku ambik brg thn 2010 atau sistem komputer diorg...so skg aku nk buat instalment baru pn x boleh kerana kes ni timbul...selama ni aku baca masalah org dgn courts di forum ni aku wat x kisah...skali ni jadi atas batang idung aku senirikkk...baru aku kenal COURTS ni memang bermasalah & pemberi masalah pada org lain..dah la call bertalu2 susah nk jawap haram jadah tol!!!

medangmru Publish time 27-3-2012 07:12 PM

Jiwa kacau aku dengan Courts nih...!!

Ahad lepas aku buka akaun baru dgn courts means nak beli ba ...
neo511 Post at 27-3-2012 04:55 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ni mestikes ada org da;lam Courts sendiri yg wat pedajal...

neo511 Publish time 27-3-2012 09:48 PM

ni mestikes ada org da;lam Courts sendiri yg wat pedajal...
medangmru Post at 27-3-2012 19:12 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Owhhh???? medang, awok rase gitu ker? sbb staff die cek sama bulan ngan saya ambik barang ngan org yg x kenal tu ambik gak..adakah sebab sistem komputer diorg error atau...salah staff???

tadi petang sy dah gi courts kota dsara tu gi ambik report status payment sy yg dh full setle dulu...siap cop lg, terpakse bawak gi HQ kt setapak...cemane2 pn nk jumpe ngan org yg buley solve...

Sakit jiwa laaa.....

medangmru Publish time 28-3-2012 06:23 AM

Owhhh???? medang, awok rase gitu ker? sbb staff die cek sama bulan ngan saya ambik barang...
neo511 Post at 27-3-2012 09:48 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

maksudnya staff yg masukkan data tu .....komputer hanyanterima input gitu...salah komputer pun mebe salah satu penyebab,,,

neo511 Publish time 28-3-2012 11:35 PM

Kemungkinan...dah la bayar documentation fee rm119...kalu dah masuk lam instalment dah jadi bratus2...boleh buat cuai atau sistem ngok ngek...

rdzaccess Publish time 31-3-2012 01:39 AM

Staff yang buat data input ni , diorang macam tak boleh nak abiskan kerja ....
Bila setengah jalan input , diorang boleh tinggalkan komputer dok pergi buat lain kerja.
Jadi bila kembali masuk data, kertas yang ada kat atas dah di terbangkan oleh angin atau staf lain dah amik pinjam buat rujukan. Yang dia ni tak usul periksa dan tak perihatin , terus ajer sambung data input. Tu yang jadi macam tu...
Maknanya separuh data pelanggan pertama dah masuk ke dalam data pelanggan kedua.
Kemudian yang mana proses dulu di ajukan ke hadapan dan bukan yang lengkap dahulu.
Jadi untuk mendapat komisyen ( sebab target diorang ni setiap bulan akan naik ) maka masukkan jer lah data walaupun tak betul.
Yang kena jawab adalah staf dari outlet yang terdekat ngan pelanggan.

baby_pingu Publish time 15-7-2012 01:26 PM

aloh..baru ja terpikir nak p courts harini nak tgk dining table since ada diskaon katanya...

tapi agak2 kalo nak beli cash depa layan ke tak? ngeri gak aku dgr kalo byr cash nanti brg lambat sampai lah etc etc..huhuh

asudau Publish time 23-7-2012 03:34 PM

tak payah la beli kat cm..

hanasensei Publish time 24-7-2012 10:06 PM

alamak dah beli n bayar cash pun siang tdi.. jangan lewat la deliver ckup lah.. :L

medangmru Publish time 26-7-2012 08:47 PM

hanasensei posted on 24-7-2012 10:06 PM static/image/common/back.gif
alamak dah beli n bayar cash pun siang tdi.. jangan lewat la deliver ckup lah..

nanti apa2 hal kasik update k...biler brg tu sampai...

hanasensei Publish time 26-7-2012 10:21 PM

medangmru posted on 26-7-2012 08:47 PM static/image/common/back.gif
nanti apa2 hal kasik update k...biler brg tu sampai...

alhamdulillah..dah smpai pun siang td.. {:gambateho
sebenarnya pestime beli brg rumah ni

mawarmatahari Publish time 27-7-2012 11:23 AM

pernah beli kat CM ni 6 tahun lepas masa memula dok umah baru..6 bulan je bayar installment pas tu bayar hais pas dapat bonus...dapat rebat.
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14
View full version: nak beli barang di Courts Mammoth? baca sini dulu