makadek Publish time 23-12-2011 05:35 PM

Reply 78# Mar

dah pm....

Rosli_81 Publish time 24-12-2011 10:21 AM

sesapa nak wat grill ke gate oning ker...pm ler..saya biasa wat umah kat area kota puteri tuh
makadek Post at 17-12-2011 17:55 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalo buat gril biase tp taruk undercoat harga dlm brp sekaki persegi and kalo rough iron brp lak sekaki persegi??

mieezaa Publish time 29-12-2011 04:22 PM

salam..hi sape lg yg dh bl umah kat KP?..saya beli yg rania tue..betul2 ngadap pdg..bl pk nk tggu pe lg kan? harga umah makin melonjak.xkire la org nk kata pe..yg penting umah sndr pasni xdela menyewa lg..sape2 yg dh ddk kat situ (fasa 1 kot) tau x mana nk cr pngasuh bb? mybe nxt yr nk pindah dah nk cr org bkn nursery..

tiramissu Publish time 31-12-2011 05:28 PM

tiramitsu...

Macam mana kehidupan dia kota puteri?
adiosamigos007 Post at 24-10-2011 01:32 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kehidupan ok..tp kedai susah sikit. tp kena hati2 sekarang..banyak kes pecah rumah. area rumah saya pun dah ada.

tiramissu Publish time 31-12-2011 05:30 PM

yelah nak tahu gak..mcm mana tiramisu..kehidupan kat sana share la..sbb sy pun otw gak dok san ...
Mar Post at 11-11-2011 14:56 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kawasan baru so udara masih segar bugar lagi hehe. saya duduk rumah puteri aqila..yang 1 1/2tingkat. tp kena hati2 skrg..banyak kes pecah rumah dah..

Mar Publish time 3-1-2012 08:25 AM

salam..hi sape lg yg dh bl umah kat KP?..saya beli yg rania tue..betul2 ngadap pdg..bl pk nk tggu pe ...
mieezaa Post at 29-12-2011 16:22 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Saya beli umah Puteri Ariel warna Oren tu..smlm saya g tgk umah kat area jalan umah saya tu dah ada 4 org dah pindah bestnya.. bilalah giliran aku ni..yelah loan dah lulus tp bila tanya PKNS bila nak bg kunci diorg ckp xberani nak janji katanya dlm bulan 2 ni alahai..aku ni ingat dptlah pindah raya cina ni sbb bile loan dah lulus terus perbendaharaan potong gaji. So ingat nak cepat2 pindah pastu nak sewakan flat saya tu he3...

Mar Publish time 3-1-2012 08:29 AM

kawasan baru so udara masih segar bugar lagi hehe. saya duduk rumah puteri aqila..yang 1 1/ ...
tiramissu Post at 31-12-2011 17:30 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Dah ada kes pecah umah ke? mana nak cari tadika ye? diorg ckp kat batu arang ada sekolah..tp nak pergi batu arang tu pun aku xtahu lagi..mcm mana ni ye..yg ada kat Kota Puteri tu Taska Bintang Hatiku Tadika xde..ermmmm...help me! pening2...:mad:

Mar Publish time 3-1-2012 08:32 AM

Satu lagi nak tanyalah pada kwn2 yg dah dapat kunci dan yg dah pindah pun kat Kota Puteri tu..loan perbendaharaan saya dah lulus tp xdapat kunci lagi banyak lagi ke proses yg perlu saya buat? Duit lawyer dah bayar semua2 dokumen yg diorg minta semua aku dah buat siap pergi hantar sendiri lagi..tp nape lmbt lg nak dpt kunci ye? Ada sape2 x boleh bgtahu Mar x please....:'(

mieezaa Publish time 3-1-2012 12:51 PM

Reply 86# Mar

insya allah berjiran gak kite nnti..aah sy pon ade d bgtahu bulan 2 nnti br dpt kunci{:4_182:} ..skg dok umah sewa lg..n xinfm lg tuan umah tu bl nk move..tgh pk anak nk letak mana nnti? taska bintang ht tu die amik dr umo bape ek??{:4_243:}

Mar Publish time 3-1-2012 01:34 PM

Reply 89# mieezaa

Taska Bintang Hatiku tu sy xtanya la pulak dia ambik budak dari umur bape..cuma yg saya tahu anak saya umur 4 tahun dia ambik RM200 sebulan dari pukul 6.30 pagi - 6.30 petang. Lewat 1 jam dia kira ot RM5 satu jam/budak.

Tulah ni saya tgh fikir ni mana nak cari sekolah tadika utk anak saya yg sulung tahun ni 6 tahun. Jiran saya ckp cuba tgk kat Batu Arang tp tmpt tu pun sy xtahu kat mana jalannya..

Nak story skit..awak tahu x sblm jalan nak masuk pintu gerbang Kota Puteri tu ada tanah yg dah tarah kan? Saya tanya jiran saya pemaju nak buat apa..diorg ckp nak buat pasaraya tau kat situ..rasanya mesti shop lot2 la..pasni harga mesti lg naik kan?

Kat padang tu smlm sy tgk diorg mcm buat tempat padang mainan je sbb tgk ada tmpt penjalan kaki..dewan lak dah nak siap..tp mmg dah ramai la org dok kat situ jalan yg bengkang bengkong tu pun diorg tgh pasang lampu jalan tau..so, xdelah gelap lg dah..

mieezaa Publish time 4-1-2012 01:05 PM

Reply 90# Mar

erm anak sy bb lg..kalo leh nk cr org jaga..senang sket..erm aah kat gerbang tu ade tanah tlh d tarah..ade pasang signboard tulis "pusat bandar":loveliness:..kan senang sket kalo nk bl brg keperluan umah ke..ade bank ke..hehehe..pastu dewan n surau tu pon dah nk siap je..padang lapang tu tuk taman permainan if im not mistaken..xsabar lak nk pindah..tgh tggu bank disburse then tggu kunci..

Mar Publish time 4-1-2012 05:29 PM

ReplyMar

erm anak sy bb lg..kalo leh nk cr org jaga..senang sket..erm aah kat gerbang tu ...
mieezaa Post at 4-1-2012 13:05 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Samalah ngan saya he3...td dah telefon lawyer dia ckp esok nak hantar kat Mahkamah Tinggi ari Isnin depan dptlah kelulusan dari Mahkamah Tinggi tu..pastu hantar balik pd Perbendaharaan barulah diorg bg duit pada PKNS then dptlah kunci! Sy rasa lepas cuti awal bulan 2 la kot pindah kan ada cuti Maulidur Rasul ngan Thaipusam..lgpun jiran2 sy pun nak pindah dlm bulan 2 gak..raya cina ni xsempatlah nak pindah rasanya erm..xpelah janji pindah he3... {:1_152:}

Pasal sekolah anak lak sy dan suami dan sepakat kena gak la g keje naik keta kuar pg2 pastu hantar anak kat area tempat keje so senang nak tgk2 anak..awak pun kena fikir gak kawasan tu baru lagi tau..sy pun xberani nak tgglkan anak kat situ lg..biarlah berkorban sikit..lgpun sy tanya org2 kat situ semua hantar anak kat tmpt keje je..ada yg ulang-alik Shah Alam pun ada sbb anak diorg xnak tukar sekolah lagi dah biasa sekolah lama...

mieezaa Publish time 5-1-2012 08:31 AM

Reply 92# Mar

tu la..saya pon x infm tuan umah yg sy sewa skg..dl masa nk masuk kn 2+1 so kn infm awal2 kot nnti yg ini nk bayar n sewa tu pon nk bayar..parah cmni..hr tu dgr kata bulan 2..xtau la btul ke x..sape yg keje jauh dr KP? saya keje PJ..jalan mana yg better nk lalu ye? sementara ni rasanye parent dok skali dl jg bb..pastu leh cr org jaga.

rynashimy21 Publish time 5-1-2012 02:08 PM

Reply 83# mieezaa

hye mieezaa, sy pon beli rania tu jgk ngadap padang gak...eh..agaknye kite jiran dekat la ek...dgr2 bulan 2 baru dpt kunci yea..emm..agak lama jg tunggu nie..emm..xpe la kan...

Mar Publish time 5-1-2012 02:14 PM

Ermm...nmpknya ramai dikalangan kite ni dpt kunci dlm bulan 2 ye...meriahlah cam ni kat KP. Sy pun keje kat area PJ gak..rasanya lalu jelah highway LATAR tu terus je xyah lalu kwsn Bdr Tasik Puteri jauh dan jem! Kalau lalu kat highway LATAR tu xjem rasanya sbb jalan baru lg. Apa2 pun tggu pindah dulu baru leh tahu jem ke x he3...

mieezaa Publish time 5-1-2012 04:26 PM

Reply 94# rynashimy21

eh awak pon bl rania ek? ngadap padang gak ke?? hehehe sama la kite..insya allah berjiran kite nnti..saya tgk x ramai lg yg pindah..takut nnti dok sorg2..sunyi je sebelah..hehehe..

mieezaa Publish time 5-1-2012 04:28 PM

Reply 95# Mar

hehehe..sama la saya keje area Pj..nnti nk kn drive sndr ..ikut meru jem kot..ikut puncak perdana x tau la plak..saya riso bl balik ptg tu..debo gak drive lalu cam kat area 'bukit putus' tue..:lol:

Mar Publish time 5-1-2012 05:26 PM

ReplyMar

hehehe..sama la saya keje area Pj..nnti nk kn drive sndr ..ikut meru jem kot..i ...
mieezaa Post at 5-1-2012 16:28 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Lalu Puncak Perdana? kat mana pulak tu? Jalan yg mcm 'Bukit Putus' tu jln yg bengkang bengkong tu ke? mmg seriau gak kan.. Insyallah lama2 kite biasalah ngan jalan kat situ. Sy beli Puteri Ariel dah ramai org yg duduk kat situ. Di jln umah sy saja dah ada 4 keluarga entah bilalah giliran sy pulak...:$

rynashimy21 Publish time 6-1-2012 01:27 PM

Reply 96# mieezaa

a ah tu lah...harap2 masa pindah nnt ramai la org dah duduk kt situ..agak2 korang dah dpt kunci nnt terus pindah ke..??

mieezaa Publish time 6-1-2012 02:43 PM

Reply 99# rynashimy21

erm tu la..mesti best kan berjiran majority malays. :). kalo dapat kunci insya allah terus pindah la tp pk grill xwat lg..byk bende nk wat masuk umah baru ni..tp umah sewa lak kang nk kena bayar gak..skg sy br stage pending doc kat lawyer bank..cmne nk mtk 50% off tu?? tau x?
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14
View full version: Kota Puteri, Ijok