nurun04 Publish time 12-7-2011 06:12 PM

Reply 39# misy

fuh, i baru nk proceed dgn muslimah maid ni..nasib baik la baca thread ni dl..susah dh nk percaya sapa2 skrg ni..:dizzy:

ummimon Publish time 12-7-2011 06:41 PM

Reply 38# proteas

yang lepas tu ponnn... hemm.. keje 2-3 hari nangis2 nak balik la, sakit la, apa lah. i suspect they all ni dtg nak keje tpt lain, bkn rumah org. dah sampai sini mulalah bertanduk. cam nak carik sponsor je buatkan passport pastu byr duit tambang. ingat nak melancong he hapa.

Ariys21 Publish time 12-7-2011 08:52 PM

I pon almost trkena ngn agen frm forum ni.. Sib laa i mmg jenis byk songeh.. So, selamat la, hmpir2...
nurryn Post at 11-7-2011 21:16 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

nurryn, blh citer ur experience? pm ke kalau rajin..nak tau sapa..

nurryn Publish time 12-7-2011 11:31 PM

nurryn, blh citer ur experience? pm ke kalau rajin..nak tau sapa..
Ariys21 Post at 12-7-2011 20:52 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Blh jer share... Awal taun aritu msk forum yg cari agen murah tu.. Thn, ader
A few pm me offer maid... I try la call for best bargain..
Sorg ni dier ngaku bpk dier agen d johor n dier student ukm.. Time call tu leh dgr anak2 dok panggil dier..'dier ckp dier ddk hostel.. Cam pelik jer. .. I nk tgk maid or gmbr dulu bru confirm.. But she forced me byr deposit.. I ckp, kasi i tgk passport dulu.. Dier x nk.. Thn waranti sbln je.. So, i kensel.. After dat, dier slalu sms offer maid but nk deposit bru nk tunjuk maid.. So, i just simply x layan aa..

proteas Publish time 13-7-2011 09:48 AM

A few pm me offer...
nurryn Post at 12-7-2011 23:31 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

waaaa.. so dikira anak dan bapak ler ni.. :curse:

Ariys21 Publish time 13-7-2011 10:45 AM

A few pm me offer...
nurryn Post at 12-7-2011 23:31 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

nurryn, i bagi her number to my colleague and she paid the deposit..
sbb maid lambat sgt, she asked the agent to return the deposit..
i tak sure la whether she is not genuine la..tp sib baik my friend dpt balik deposit tu..
tp mmg my colleague ugut nak report polis..

i pun tk tau nak beza kan mana yg genuine or not..

nurryn Publish time 13-7-2011 11:03 AM

Post Last Edit by nurryn at 13-7-2011 11:09

Once i citer my pengalaman deal ngn student ukm ni, rmai jer yg igT i maksudkn diorg.. Rmai ke student ukm wat part time agen ni? Cam pelik laks... So coincident ek.... :)

nurryn Publish time 13-7-2011 11:29 AM

nurryn, i bagi her number to my colleague and she paid the deposit..
sbb maid lambat sgt, she a ...
Ariys21 Post at 13-7-2011 10:45 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

U mean, agent tu declare dier student ukm gak ke?

proteas Publish time 13-7-2011 12:25 PM

Once i citer my pengalaman deal ngn student ukm ni, rmai jer yg igT i maksudkn diorg.. Rmai ke stude ...
nurryn Post at 13-7-2011 11:03 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

iya ler kot..
student pun cari part time job utk tampung keperluan harian..
tp i bkn student.. :D

misy Publish time 13-7-2011 03:44 PM

Reply 41# nurun04

Dah ada letak duit ke? I perasan dia ada satu lagi blog, maid dari jawa timur kalau tak silap

Ariys21 Publish time 13-7-2011 10:41 PM

well, i ada email directly sbb i was looking for maid, and i mmg bagi number2 agen yg lain2 ni kat sapa2 yg tgh cari maid kat kawan2 or colleagues i..

satu je i minta pada agen2 kat sini, kalau ada problem, jgn segan silu citer apa masalah dari sana...
kat alam maya ni, kita susah nak tahu sapa yg genuine or not..

i ni kan nurryn, garang, cerewet yg ampun..and I spent my hard earned money on maids..therefore, i mmg question the agents gila..sampai they all tension ngan i..kalau i tak puas hati, sikit2 i call la..i expect them to entertain me..

but it is also my way of testing whether the agent is for good or just nak duit..i tgk integrity the agents..
so far, i sentiasa ada masalah ngan maid..but not the agen yg buat pasal..
kadang2 agen ni, bila 3-4 maid dia asyik kena replace, dia sedap la nak mengata something is wrong with the majikan, but if they all pernah supply kat chinese, then dia tau la, orang melayu ni takde la cerewet sangat..

but because of my requirement tu, i jadi close ngan these agents..so i tau gak apa constraint they all kat pihak sana..

ummi_ina Publish time 14-7-2011 08:30 AM

kadang2 agen ni, bila 3-4 maid dia asyik kena replace, dia sedap la nak mengata something is wrong with the majikan, but if they all pernah supply kat chinese, then dia tau la, orang melayu ni takde la cerewet sangat...
Ariys21 Post at 13-7-2011 22:41 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Arisy,

that was what happened to me recently
siap tny sub-agent dia kat area tmpt tinggal i nih yang'i ni manusia jenis apa'...sampai 3 maid semuanya x kena
mmg berasap telinga i bila dpt tau dia tny mcm tu
who are you to ask question like that....i ni ada dera maid ke...ada x bagi maid makan ke...
maid pertama tu umo 58 thn, mmg dh x larat keje,keje asek tido je, i pulangkan--->so i ni manusia jenis apa?
maid kedua(replaced) dari awal ada agenda,dtg Msia nk keje restoran ngan sedara dia kat Msia,tiap malam gayut ngan sedara dia berjam2,bila i nk buat permit,dia suruh hold dulu sbb nk tny sedara dia dh ada vacancy keje restoran ke blom, so, i pulangkan--->so i ni manusia jenis apa?
maid ketiga(replaced) , kaki tempang sebelah, baru keje few days dah komplen kat ejen tak tahan keje....then siap bgtau, nak keje ngan sorang makcik dia kat sini yg keje as cleaner--->so i ni manusia jenis apa?

hemmm....

misy Publish time 14-7-2011 09:05 AM

Reply 52# ummi_ina

Sabar ummiinna, agen tu tak profesyenal... Dia ingat niaga maid ni mcm jual barang kat pasar mlm.Lepas beli habis ceritaSbb customer melayu kan.
Ni yg susah ni, org berniaga dia pun nak niaga, tp bila customer complaint tak boleh, customer is always not right kekdahnya
I hari tu dpt yg tua bangka gak, memang tensen, mata tak nampak, darah tinggi, anak menangis pun dia boleh buat dono dlm bilik, mcm dah tak alert dah

ummimon Publish time 14-7-2011 02:49 PM

Reply 51# Ariys21

arisy, akak kan.. kalau dah bayar mahal2 tu, akak tak pedulik apa contraint dia kat sana? apa dia dh janji, dia kena deliver. tak boleh kalu, bak mai sini duit. maid ni kita tak cerrywerry (cerewet) pon buat peel gak. igt 1st maid akak yang akak igtkan baik tu kan? hampeh. curi2 pakai baju, layan laki org, time akak keje dia dok berpeleseran. buat fitnah kitorang layan dia buruk. harap2 dpt balasan setimpal kasik sedar sikit.

ummimon Publish time 14-7-2011 02:51 PM

Reply 52# ummi_ina

k ina sayang, dalam 10 tu, 9.5 adalah tak boleh pakai nyer orang. lagik nak tanya manusia jenis apa. suh agen tu check yang dia bawak masuk tu manusia jenis apa. ungrateful lots.

ummimon Publish time 14-7-2011 02:52 PM

Reply 53# misy

datang nak berehat kekdahnya. kat kpg kena keje keras. kat sini dok melangut pun masyuuukkkkk!!

camar_biru Publish time 14-7-2011 03:25 PM

Mmg betul kata ummi tu. saya ni dah byk kali terkena.ada yg saya dah naikkan gaji, ingatkan dia nak kerja elok2, rupa2nya banyak membuta.buat rumah saya ni mcm istana istirehat dia.eii,bila ingatkan balik rasa cam nak tampar jek muka dia.

Maid saya yg last sekali saya hantar balik kat ejen sbb memang hampeh, berlagak mcm majikan, sedap jer rileks duk atas sofa nengok tv, mak saya pula yg mcm bibik. anak pun tak retinak jaga, ada hatinak gaji RM600 walhal kerja mcm t***. Ejennya pun kurang ajar, dia bahasakan saya.Dia kata dah dpt maid tu jagalah elok2 jgn byk komplen..jgn byk cerita.Wahhh, apa lagi saya sound dia balik, bagi maid tua hampeh ..tak boleh kerja. .tido jer tau.Entah mana punya nenek dia kutip bagi saya. Kalau saya tau dr awal mcm tu keadaan maid tu, saya takkan ambik dia tapi suami saya yg kata ok..terus bawak balik rumah.
Ejen tu tengking saya, saya tengking dia balik. Akhirnya saya yg menang bertekak, hantar maid balik kat ejen biadap tu, then saya dpt refund duit saya balik. Saya dah serik, letih, benci.
Skrg saya transit anak2 kat rumah jiran.Puas hati, duit pun kita byr pd org kita...Mereka ni bangsa tak sedar diri Sesama Indon pun gigih menjual org....nayakan kita org Malaysia.Kepada yg lain tu, berhati-hatilah.Mcm saya ..dah berdoa mintadpt yg elok tapi nampaknya yg buruk pula dapat. Dugaan utk saya.

ummi_ina Publish time 14-7-2011 03:45 PM

Replyummi_ina

k ina sayang, dalam 10 tu, 9.5 adalah tak boleh pakai nyer orang. lagik na ...
ummimon Post at 14-7-2011 14:51 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

tulah pasal.....gerammmm sgt sbnrnya...mmg bertekak jap ngan ejen lelaki tuh
asalnya deal ngan bini dia sbb laki dia wktu tu balik indon sana (bapa/mak dia sakit)....yup, this lady kawen ngan org Indon...ntah jadi PATI la kut kat sini...ada anak sorang umo 12 thn
deal ngan bini dia mmg ok sbb this lady jenis soft spoken type
tapi bila deal ngan laki dia...perghhh...mmg cakap kasar ngan kita
geram jek tau

ummi_ina Publish time 14-7-2011 03:46 PM

Mmg betul kata ummi tu. saya ni dah byk kali terkena.ada yg saya dah naikkan gaji, ingatkan dia nak...
camar_biru Post at 14-7-2011 15:25 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

betul3x
akak pun dah serik sgt
weekend ni nk htr balik maid tempang ni kat ejen
fening kepala memikir dah
all these while hubby yg xnak maid sbb mcm2 mslh
but now, I hv to agree with him
biarlah penat cemana pun, maid will be the last option
dan mungkin akan amik weekend maid to do the ironing etc...

ummimon Publish time 14-7-2011 03:57 PM

my maid 1st tu keje x sampai 2 thn nak gaji 600. sbb kawan2 gaji 600. haloooo kawan2 kau tu keje dah 7-8 tahun kat sini. kau 2 thn pon blom, nak kaya sgt. memalam dok layan call/sms jantan mana tah, siang2 ngantuk, anak i tidor, dia pun membuta sama 2-3 jam. pastu ngadu kat jiran2 tak ckp tido layan anak2 ai. mmg *&%##( sgt pompuan tu. padahalkan dia tak masak pon, i masak for the family.. tu pun x larat. walhalkan masa mula2 dtg tu kan main lagik siap nak basuh kain dgn tangan. dah tu ada mesin basuh pon nak letih2. dalam 3 org maid tu, yang 1st ni i paling rasa nak lempang je kalau jumpa balik. lama2 kat sini baju makin ketat, tudung mkin singkat, gelak gedik2 makin kuat. senang citer --> mula nak menggatal. elok gak dia lari... kalau lgi lama kot2 bawak jantan masuk rumah (ke dah bawak time i keje? hemmm). she told my doter, dia manusia tak buat salah, tak pernah berdosa.. hek eleh.. igt dia siapa? <---- ni manusia jenis apa (pinjam ayat k ina)
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7
View full version: Agen pembantu rumah yang tak boleh pakai...