mama_mukhriz Publish time 19-5-2011 12:35 AM

Reply 138# tinie_purple

awk 2/6 yerk???
same dgn kwn saye...
saye 3/6...
takot nye..:'(

yuki2 Publish time 19-5-2011 02:34 AM

Reply 137# mama_mukhriz

soklan2 sume bm..saye pon sbnarnye baru 1st taim iv kerajaan aritu.. mase saye iv, sape yg nak jwb soklan, kne angkat tangan dlu.. sbb pnemuduge tu yg suh angkat tgn kalo nk jwab.tatau la plak org len mcm mane.:laugh3: kne jwb setiap soklan yg die tanye.. kalau tatau jwapan, ckap je maaf, saya tak dapat jawab soklan tuan.. tu antara situasi2 semasa saye dlm blik interbiu..utk intro lak, saye bgtau name, umur, asal, ank yg ke brape, ayah ngn mak koje ape, sekarang ni tgah koje@tak,status.. tu je la..:Dhihihi..

airus306 Publish time 19-5-2011 08:53 AM

baru2 ni g taklimat kewangan..
pegawai tu ckp mgkin tahun ni xkan ada lgsg kemasukkan utk AKS..
hr ...
asliza86 Post at 17-5-2011 11:52 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ye ke? Dah tu yg intvu pd taun ni akan diserap pd taun depan atau mmg sekadar panggil intvu je? cer citer cer citer...

zuraida8177 Publish time 19-5-2011 11:33 AM

Last month pun pengarah saya ada bagi tahu masa ada Perhimpunan Bulanan Bersama Pengarah yang sekarang ni nak masuk kerja kerajaan memang susah.Dia mcm dibekukan.Tapi yang pelik masih ada yang dipanggil untuk interview.Harap semua berjaya.
Dulu masa saya iv kerja kerajaan tak lama selepas iv dia akan panggil untuk penempatan.Iv bulan 5 dlm bln 7 dah sampai surat utk penempatan.Tapi rasanya sekarang ni memang musim jabatan2 kerajaan buat iv.Kwn pej pun ada yg kena panggil iv utk kenaikan pangkat pd 24.5 ni dan adik saya pun ada juga kena gi iv di Alor Setar .tapi jawatan tak sama dan kementerian serta jabatan pun tak sama.

airus306 Publish time 19-5-2011 02:47 PM

Reply 144# zuraida8177

mcm tu pulak ye..tp menurut kawan dan sumber2 yang bekerja di Kem Pelajaran, PM ni nak pakai ramai bg menggantikan PM yang ramai nak pencen.

Lagi 1, kos nak temuduga mesti tinggi, takkan dah intvu tetiba x panggil pulak. Takkan k'jaan nk wasting duit untuk intvu semata je. Mbe tapisan lebih kuat kot, sebab nak selaras dengan NKRA, dan k'jaan skang ni kan banyak transformasi yang sedang dibuat.

Wallahualam...

Tawakkal ajelah kan, kita dah buat yg terbaik, derang panggil Intvu, kita dtglah, ada rezeki yang Allah tentukan untuk kita, dapatlah, klu takde nak buat mcm mana.

Yang penting positiff..

airus306 Publish time 19-5-2011 02:57 PM

Dan lupa nak pesan, sapa yang dipanggil intvu tu, jangan lemah semangat, buat yang terbaik. Tunjukkan yang anda betul betul berminat dengan jawatan tu, bukan sebab ganjarannya, tapi sebab sedia berkhidmat untuk k'jaan...
Semoga berjaya..

tinie_purple Publish time 19-5-2011 03:03 PM

Dan lupa nak pesan, sapa yang dipanggil intvu tu, jangan lemah semangat, buat yang terbaik. Tunjukka ...
airus306 Post at 19-5-2011 14:57 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

alhamdulillah..lega dengar kata2 semangat dari airus ni.. terima kasih beri semangat pd kami2 yg baru nak pergi interview ni,
sedang study ni, banyak sangat yg perlu dibaca, difahami,dihayati.. harap2 usaha ni dapat membantu masa interview nanti.. kawan2 yg bakal pergi interview chaiyok2..

asliza86 Publish time 19-5-2011 04:47 PM

Reply 143# airus306

menurut pegawai tu ler..dia kata abaikan anggaran gaji utk semua sek kalau sek tu kekurangan staf..sbb tahun ni dgr kata xde kemasukkan AKS baru..ramai sgt,segan nk tnya..sumber mana yg dia dpt tu..hehehe

zuraida8177 Publish time 19-5-2011 09:44 PM

alhamdulillah..lega dengar kata2 semangat dari airus ni.. terima kasih beri semangat pd...
tinie_purple Post at 19-5-2011 15:03 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Betul..hari tu ada juga sembang ngan adik yang dapat panggilan interview.Lepas pengarah bagi tau mcm tu terus bagi tau ngan dia yangsekarang ni kerja memang susah nak dapat dlm sektor kerajaan.Tup..tup dia kena panggil interview.Pastu pulak ngan President Cuepact kata nak mansuhkan gred 1-16 lagi la haru.

mama_mukhriz Publish time 19-5-2011 10:34 PM

Reply 142# yuki2

yeke..
Alhamdulillah la kalo iv dlm bm...

airus306 Publish time 20-5-2011 09:21 AM

Saya dah cek di SPP......Saya dah semak dan nama saya keputusannya.

BERJAYA
Tahniah, Anda berjaya di dalam urusan temu duga ini. Tarikh lapor diri dan penempatan akan dimaklumkan oleh Kementerian Pelajaran Malaysia (KPM)

Alhamdulillah syukur kepada Allah Yang Maha Pemurah Lagi Maha Mengasihani.

Semoga kawan2 juga berjaya. Insya'Allah..do the bestt!!!

sayang_gurlz Publish time 20-5-2011 09:36 AM

Reply 151# airus306

awk semak kt mane ye?adik sy ade g interview jawatan pembantu makmal gak aritu..

airus306 Publish time 20-5-2011 10:05 AM

Reply 152# sayang_gurlz

Boleh semak di sini. http://anggerik.spp.gov.my/AKS/carianSMAKS.php

Update keputusan awak ye...Dia intvu kat mana aritu. Sy intvu di N9 pada 5 April..

tinie_purple Publish time 20-5-2011 10:38 AM

Saya dah cek di SPP......Saya dah semak dan nama saya keputusannya.

BERJAYA
Tahniah, Anda berjay ...
airus306 Post at 20-5-2011 09:21 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

tahniah airus..rezki awak..t kalo rajin share la lagi tips masa awak hadapi interview ari tuh ye..
sy pon baru terbaca tadi..Keputusan Mesyuarat Suruhanjaya pd 3 Mei bagitahu:

"melantik
seramai 125 orang calon ke jawatan Pembantu Makmal Gred C17 di bawah pentadbiran JPN Negeri Sembilan."

negeri2 lain belum lagi kot ye..

airus306 Publish time 20-5-2011 11:46 AM

Reply 154# tinie_purple

Tinie baca kat mana ye? kat web SPP ke?

tips...hehe...apa nk bg ek? tapi saya agaklah jawapan yg sy bagi apa bila dia tya knp sy berminat nak keje kerajaan tu yg menarik minat derang..agakan sy lah.

sebelum tu, masa tgh tgu nk dipanggil intvu, berborak dgn calon2 lain. ada yg dh dpanggil intvu PPM sebelum ni, so dia bgtau antara soalan ditanya ialah knp nak keje kerajaan. Kwn tu ckp jgn bg jawapan keje kerajaan terjamin, ada pencen dan sebagainya..
so sy pun blank masa tu, x tau apa jawapan yg nak dibagi.

Bila masa dlm bilik intvu, smpi turn sy ditanya soalan mcm tu, spontan jawapan ni kuar dri mulut sy. "sy nk keje k'jaan sbb sy nak jdi sebahagian drpd dasar2 kerajaan". Penemuduga tu ckp, unik jawapan awak ni, lain drp yg lain. bagus..bagus..

Agakan sy jelah..tp rezeki Allah yg tentukan..

Tapi pengalaman sy, ms intvu tu klu boleh jgn smpi suara kita bergetar, tu menandakan kita xde self confident, dan jgn pulak over confident. Tp jwb dgn penuh rasa rendah diri, dn jgn lupa amalkan surah yasin ayat 8, baca dlm hati sebelum masuk bilik temuduga. Insya'Allah, lembut hati diorang...

Jgn tunjuk diploma atau degree, jgn sekali-kali...tp kdg2 derang dpt tau melalui result SPM kita, even kita kata x smbung belajar pun. mcm sy yg dh 30++ ni, mbe sng skt sy nk dalih, sbb sy dh keje byk tpt.

Lg satu jawapan jgn meleret2. Cth dia tya apa H2O, jgn meleret2 jwp kata hidrogen dan oxygen. tp jawapan yg dia nak ialah AIR.
Itu antara yg sy ingat, mbe rezeki sy, dan jawapan yg sy bg tu cuma kebetulan shj. Semoga kwn2 semua dpt sedkit sbyk panduan drpd sy yg serba kekurangan ni.

Dan jangan lupa,mohon kepada Allah, dengan bersungguh2..Sesungguhnya rezeki itu dtg drpd dia..

Sy doakan semoga kwn2 semua berjaya.

tinie_purple Publish time 20-5-2011 11:52 AM

Reply 155# airus306

thanks again..yup memang menarik pon jawapan awak.. u deserve it..
yasin ayat 8 ye.. tima kasih byk sudi berkongsi dgn kami :) Allah je yg membalasnya

airus306 Publish time 20-5-2011 11:57 AM

Reply 156# tinie_purple

xde masalah, forum ni pun byk bantu sy sebelum ni...Tinie bila gi intvu?di mana?

Lg satu, ada kwn yg berjaya dlm intvu gov ckp, seeloknya pakai baju warna biru...Penemuduga kerajaan suka dgn warna biru. Betul2 x betul xtaulah, tp sy intvu aritu mmg sy pakai baju biru...hehe..mbe kebetulan, lgpun warna birukan npk ceria..

dhia22 Publish time 20-5-2011 12:23 PM

Reply 151# airus306

Wah..tahniah...interview kt n9 yer...risaunye sayer...sy interview kt Ipoh..result kuar peringkt2 kan?hope dptla...

tinie_purple Publish time 20-5-2011 12:30 PM

tinie interview 2/6 ni kat politeknik ipoh..berdebar..haha dok baca note lagi nih..kena study blk..huhu

oo baju biru ye..hmm menarik tips ni :)

airus306 Publish time 20-5-2011 01:03 PM

Reply 159# tinie_purple

haah, berperingkat2. Baca kat SPP tadi, surat tawaran akan kuar bulan Jun utk N9 punya...
Tgh berdebar pulak nak tggu surat....Syukur...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: soalan inteview spp pembantu makmal april 2011