honeybee1802 Publish time 7-9-2005 03:48 PM

pediasure tuh saya selau beli kat c4..rm44-45..neslac plak dlm rm21++.kalo nak maintain pediasure je pengsan le.so siang neslac..mlm pediasure

zaliza Publish time 7-9-2005 04:21 PM

Originally posted by AjuZ7675 at 26-7-2005 01:22 PM

kalau perah pakai tangan..pastikan susu tu terus memancut kedlm botol,jgn meleleh dekat kitanya nipple...itu cara terbaik..sbb ajuz dulu nurse siap ajar perah susu bdn pakai tangan...malu juga. ...

yup masa lahirkn anak sulung dulu, staff nurse siap tulun perahkan PD coz nak bg susu kuar dan bg terus kat baby... dia ajar cara nak perah dan mmg lenguh gak tgn.. para pelatih depa pun turut serta.. rasa menitik air mata krn nak susukn baby sampai la ni.. krn baby baru berusi sehari lebih.. staff nurse tu baby minum baby guna sudu.. tak kasi guna puting.. kalu nak pakai puting baik terus masukkan puting kita kat baby biar babay ajar menghisap susu sendiri.. tp bab memerah susu sendiri ...Tuhan ajer yg tahu..

QUOTE: honey bee
zaliza,ader discount breastpum kat momslittleones.com.set avent isis siap ngan beg sumer dlm 277.

kat JJ.W.maju ari tu tgk rm 219 @ rm229..tak perasan sgt...
mmm...tgk la nnt.. kalu susah sgt nnt, soh hubby beli time dia nak blg kg nnt... insyaAllah...

zurin_79 Publish time 8-9-2005 02:17 PM

Originally posted by ijazahri at 7-9-2005 10:43 AM

okey gak tu zurin leh dapat RM47++. kat tpt saya, paling murah RM49.60. tapi Nur tak kuat sgt nyusu. sebulan lam 3 tin jer.

Tulah survey punya survey jumpa kat kedai ubat cina dkt sunway pyramidi. Kebetulan dkt sgt ngn umah.Selalunya sekali beli zu beli siap-siap 2 tin, utk lebih krg 2 minggu. Skrg diaminum 4 oz kdg 5 oz setiap 3 jam, maybe baby boy minum kuat. Minum banyak kencing pun banyak.......he..he..diapers lagi....:stp:takpelah janji sihat...:)

cekodok Publish time 9-9-2005 08:04 AM

Originally posted by dideal_2004 at 2-9-2005 10:05 AM

mungkin dia akan rasa la kot,

cuma pengalaman dideal yg ada 3 org anak pompuan, disunatkan bila derang umur dlm 8-10 bulan
takde la long term effect, mula2 jer dia nangis, memang ready se ...

cakap pasal sunat nie..i pun dah sunatkan my baby masa tgh pantang..umur baby sebulan..mula2 mmg takut la...rupanya doc cuma toreh sikit je kat anu ngan jarum...i prefer gi klinik sebab in term of kebersihan tu tip top la...ari tu buat kat kuantan, kat al-farabi bayar RM15 je...sekejap je dia nangis...

cekodok Publish time 9-9-2005 08:09 AM

Originally posted by akucome at 27-6-2005 03:47 PM
a'kum semua...

come dijangka bersalin next month...apa yg merisaukan come ialah..takut kalau susu takde atau tak banyak. La ni, bila come urut2 breast perlahan2 pun takde susu yang ...

Tgh2 selak kat tajuk nie..cari gak sapa yg bagi susu ibu...kebanyakkan ramai yg kasi susu formula...bila2 baca2 tu sedih gak la...even kakak sendiri pun kasi susu formula...dengan alasan malas....

sedangkan kalau cekodok surf kat internet ramai omputih lebih prihatin ... kasi susu ibu kat anak...cekodok setakat nie alhamdulilah..tak sentuh langsung susu formula nie....harap2 sapa yg kasi susu ibu tu kasi la tips pada cekodok...cekodok pun baru belajar lagi...Kita tukar2 pendapat...

zaida Publish time 9-9-2005 08:22 AM

Originally posted by cekodok at 9-9-2005 08:09 AM

Tgh2 selak kat tajuk nie..cari gak sapa yg bagi susu ibu...kebanyakkan ramai yg kasi susu formula...bila2 baca2 tu sedih gak la...even kakak sendiri pun kasi susu formula...dengan alasan malas. ...

ida bukan fully breastfeed.. tp bukan sbb malas, cuma susu tak byk... tu pun waktu mlm ida paksa baby nyusu badan.. pd ida, w/pun tak byk yg baby dpt susu dr ida, at least dia dpt jugak... ida jugak ada amik ubat utk byk kan susu... sedaya upaya ida cuba supaya baby dpt susu ida w/pun tak sebanyak baby2 lain dpt susu dr ibu2 mereka...ida kdg2 perah susu sendiri ke dalam botol... ida pernah terbaca satu petua, bg org yg jenis perah susu dalam botol, kalo kita nak byk susu tu, kita kena perah time baby tgh nyusu kat sebelah breast kita.. maksudnya, baby isap satu breast, yg satu breast lg kita buleh perah... waktu tu kita akan dpt susu byk sikit dr biasa... kdg2 ida frust sgt bila perah susu, cuma dpt 1oz jer... tp ida tak pernah give dr bg anak nyusu badan... alhamdulillah, wpun susu bdn ida tak byk, tp tak pernah kering... mungkin sbb baby tak pernah berenti isap...

honeybee1802 Publish time 9-9-2005 08:56 AM

cekodok..i think kalo selak part lain..maybe u leh carik tips on breasfeeding.ader...cuber carik..like on breastpump ke..

cekodok Publish time 9-9-2005 08:59 AM

Originally posted by zaida at 9-9-2005 08:22 AM

ida bukan fully breastfeed.. tp bukan sbb malas, cuma susu tak byk... tu pun waktu mlm ida paksa baby nyusu badan.. pd ida, w/pun tak byk yg baby dpt susu dr ida, at least dia dpt jugak... ida...

alhamudulilah....saya bangga ngan ibu2 yg kasi susu ibu kat mereka....tak kisah la selama berapa pun..at least cuba...yg saya frust tu...bila ada ibu yg mmg dah set their mind utk kasi susu formula...setiap kali saya menyusu kan anak...kepuasannya mmg terasa...cuba zaida mkn pil fenugreek...saya pun nak cuba gak...beli kat pharmarcy...ramai yg suggest nie...lagi satu setiap kali saya perah susu kat opis saya selalu tgk gambar baby saya...kira mcm perangsang supaya susu mengalir ngan byk...

moimed Publish time 12-9-2005 09:34 AM

NI TAJUK JENIS DAN HARGA SUSU KAN???

Juat nak inform harga susu enfalac with iron kat tesco mutiara damansara murah..semalam beli susu kat tesco harga 1kg RM34.30 jer..biasa RM38.99 kat tempat lain...sempat gak sambar 2 tin...

nashra Publish time 12-9-2005 11:34 PM

my son minum susu snow..

lately nih susah betul nak carik susu tu..cepat habis..

hari tu jumpa tinggal tiga tin je lagi kat giant kelana jaya..

terus nashra beli ketiga2 tin tu..

sekarang susu tu dah naik harga..kalau kat giant rm30..kat bp rm29..ada certain places rm28

lagi satu, susu s-26 pun cepat habis...mahal pulak tu..satu tin rm42..

honeybee1802 Publish time 13-9-2005 09:00 AM

saya plak..kalo beli susu terus buat stok sebulan..fuh..penuh troli ngan tin susu jek...dasat tul..anaknyer kecik jek..:)

dideal_2004 Publish time 13-9-2005 09:22 AM

Originally posted by honeybee1802 at 13-9-2005 09:00 AM
saya plak..kalo beli susu terus buat stok sebulan..fuh..penuh troli ngan tin susu jek...dasat tul..anaknyer kecik jek..:)

a'ah sama la ngan dideal

mcm dideal 30 ogos ri tu pi shopping susu kat giant

dumex 3 plus beli 5 paket
neslac 3 tin

baru 13 september yg dumex tinggal 2 peket jer, itupun sepekat dah masuk dlm tin dah...

neslac tinggal setin belum bukak

dulu time belum jd dealer diaper, troli siap penuh ngan diaper lagi, paling sikit 4 pek besau..

moimed Publish time 13-9-2005 09:23 AM

beli susu bebanyak mmg tak rugi, coz benda tu mmg keperluan baby hari2. kalo setin tahan utk seminggu dua jer mmg berbaloi la beli selambak terus, jimat minyak n duit coz bkn selalu dpt beli susu murah, buat nyer habis stok..siannn baby kiter...

snid Publish time 30-9-2005 12:01 AM

a'ah sama la here, beli susu sekali banyak. bebenda yang memangkeperluan ni tak rugi kalau beli byk2. kalau gi warehouse sale pun i make sure yg i borong their baby shampoo and bath, bedak etc...

moimed Publish time 10-10-2005 08:12 AM

semalam beli susu enfalac with iron kat tesco dah naik la...sebelum ni RM34.30 semalam 36.80...kejap naik, kejap turun...kalo dah jumpa murah2 tuh sambo jer byk2...

mamapooh Publish time 21-11-2005 01:50 PM

assalamualaikum tumpang lalu,
saya nak tanya ader tak anak kengkawan yang minum mamex gold.
anak saya minum mamex gold. dulu hege dier rm44.90 tapi kat bintang rm38.90.
tapi skang dah naik rm46.90 and pasaraya bintang kat ampang tu jual rm43.90.
kalau sesiapa tahu dekat area ampang ader kedai yang jual lebih murah mtk tolong kasi tahu eh..
tercekik jgk nak beli susu baby saya walaupun harganya naik +- rm2.00. sbb anak saya minum susu sebulan 5 tin. 2 tin mamex nite 3 tin mamex gold biasa.

mamapooh.

moimed Publish time 21-11-2005 02:21 PM

anak abg ipar baru try tukar susu mamex gold, tgk harga tin dia RM42.90 kat danau kota kot kedai dia...

atira Publish time 24-11-2005 10:56 AM

Originally posted by nashra at 12-9-2005 11:34 PM
my son minum susu snow..

lately nih susah betul nak carik susu tu..cepat habis..

hari tu jumpa tinggal tiga tin je lagi kat giant kelana jaya..

terus nashra beli ketiga2 tin tu..

sekara ...

ehhh ehhh betul laaa...
kenapa snow macam dah tak banyak...
jenuh nak round banyak2 supermarket nak cari snow ni....
dulu tak de lak gini

atira Publish time 25-11-2005 09:59 AM

pastu yg dumex aku tgk ada 3 jenis yg harganye amat berbeza antara satu sama lain... kenapa ye>
dumex pr, mamil dgn mamil gold...
ingredient lebih kurang je...
tapi kenapa harga berbeza gila2

bLUe_jaMBu Publish time 25-11-2005 10:21 AM

My doter sekarang guna s26 - RM40 kat kedai Tanjung Karang for 900grm...1 sccop per 1 oz water.
*rasanya faktor ni perlu amik kira*

Niat hati nak try mamex gold coz ada DHA etc. tapi kalo rega RM42+ for 900 grm sama jek cam s26 (known as premium milk). Ingatkan nak switch for better vitamin and lower price..Err ada sesapa tahu Lactogen for infant yg ada DHA+ tu berapa RM for 900grm?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20
View full version: jenis dan harga susu