amoimelayu Publish time 18-1-2012 10:37 AM

confirm ker leh amik n stabilkan paras gula?kalau ok saya akan try juga nie

zura86 Publish time 18-1-2012 11:39 AM

Reply 61# amoimelayu

ya betul..msa mngndung sy ad kncing mnis..aml pti delima ni alhmdlh bccaan stabil je..xplu suntik / mkn ubt..lpas bsalin dh xda lg kncing mnis

amoimelayu Publish time 18-1-2012 11:52 AM

tapi saya dapat kencing manis 5 bln sebelum sah mengandung...but masa tuh saya memang di sahkan mungkin pregnant....sebab tetiba kencing kotor check air kencing ada 2 line tapi line yg satu lagih samar sangat...doktor suruh tunggu seminggu lg sebab dia kata kalau camni kandungan baru nak lekat belum betul2 jadi...masa tu jugak dapat kencing manis.....lepas seminggu bertahan ....akhirnya darah turun ...doktor kata rahim tak kuat utk bentuk janin...tapi lepas tuh kencing manis dah stabil sikit...n 2 bulan lepas tuh saya disahkan pregnant sekali lg kali nie memang secong line tuh jelas sgt....bacaan kencing manis 8.7...u amik brand apa ya?

amoimelayu Publish time 18-1-2012 11:54 AM

saya ada beli safroney...campuran madu ,,safron n gingko...seller tuh kata bagus utk kencing manis n mengandung....mahal gaklah...tetiba baca kat forum cari nie ada sorang forumer nie kata kalau mengandung n ada kencing manis tak elok makan madu...betui ka...takut plak nak continue

amoimelayu Publish time 17-2-2012 01:09 PM

saya dah beli dah jus delima gulsan nie...kalau baru 11 minggu leh amik dah ka ker kena tunggu 5-6 bln baru leh...

carcos Publish time 19-5-2012 12:48 AM

bismillahirahmanirahim... sebenarnya saya ada trbaca komen2 saudara saudari, izinkan saya brkongsi sedikit ilmu dgn semua...delima sebenarnya lebih dari khasiat yg kita semua tahu..berkenaan delima sahaja ada lebih dari 10 hadith.. antaranya..
- delima ini diturunkan dari syurga bersama 10 jenis buah2 berkulit keras, 10 jenis buahan berkulit nipis seperti anggur dan 10 jenis sayur2an
- delima juga diciptakn oleh Allah dari jenis tanah yang sama dgn adam, kurma dan anggur..
- delima mampu membuat syaitan benci org yg makan delima selama 40 hari..
- Nabi kita juga ada brpesan untuk penghadaman perut yg baik makanlah delima berserta kulit2 nya sekali..
dan banyak lagi...

cuba kita perhatikan org yang makan delima, wlaupun dlm keadaan berhati2 masih ada sebiji yg jatuh,..
ingatlah yang jatuh itu walaupun sebiji mestilah dikutip dan dimakan kerana dikuatiri yg sebiji itu adalah biji delima dr syuga Allah dimana tok2 guru agama pernah berpesan...jahatnya syaitan laknatuallah, ingin menyesatkan manusia sehinggakan sanggup menjentik biji delima ditangan manusia supaya manusia tidak makan delima itu dan dikuatiri delima yg dijentik oleh syaitan itu adalah dari syuga Allah maka kutiplah...

sedikit tentang jus delima...

jus delima yg tertulis not from concentrate adalah lebih bagus dari concentrate ini kerana concentrate bermakna jus itu cuma pati
( delima yang telah dididihkan berjam jam - dan mengikut kajian khasiat akan berkurangan sehingga 80% pada makanan yg berkhasiat sekiranya dididihkan terlalu lama seperti kita masak sayur terlalu lama)

akhir kalam dari saya

sekira saudara/ri ingin berkongsi pandangan atau ada pertanyaan dengan lebih detail boleh email saya di
ziziemajid@yahoo.com, saya cuba untuk berkongsi sebanyak mana ilmu yg telah dianugerahkan oleh Allah ini..

AnnaHusna Publish time 22-5-2012 06:45 PM

Reply 52# MistrezHermanaz

beli kat on9 tu kat fb ker?
murah tu RM18...
boleh bg anna link org yg jual tu?
mekaseh..:)

sushiqueen Publish time 25-6-2012 02:01 PM

pati delima boleh dijadikan "salad dressing" lebih sihat dan sedap. di turki mereka makan salad dengan memasukan pati delima dalam salad mereka. selamat mencuba

risza29 Publish time 26-6-2012 12:43 PM

bru try smlm..

mieza386 Publish time 26-6-2012 02:57 PM

macam nak try jugak.. :lol:

sayang_pjan Publish time 29-6-2012 09:48 AM

baru beli yg gulsan...rm18....
de jmpe kt mid tp asek lupe je nk beli..ctu rm15...
smlm beli sekali dengan jus air kotakdia rm6...sedap...
sape yg xtahan masam tu payah la kot nk telan..
ni sbb tgh pregnant so mmg tekak nk benda yg manis n masam2...

sushiqueen Publish time 30-6-2012 06:10 PM

Reply 71# sayang_pjan

masa pregnant anak kedua saya amalkan makan delima fresh. nampak perbezaan kulit anak pertama dan anak kedua. memang bagus amalkan dalam diet harian juga.

sayang_pjan Publish time 3-7-2012 08:29 AM

Replysayang_pjan

masa pregnant anak kedua saya amalkan makan delima fresh. nampak perbez ...
sushiqueen Post at 30-6-2012 06:10 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

buah delima bermusim la kak..susah nk cari...tp aritu de nmpak..tp xbeli..hehehe...sye beli yg jus pun sebab pregnant ni kembong teruk la kak...xtahan peyot ni asek penuh angin je...huhuhu...

moonflower Publish time 3-7-2012 08:56 AM

kalau area shah alam bole beli kt Mahnaz, kedai arab yg jual mcm2 produk dr timur tengah...dlm RM18 rasanya, moon minum gulshan pati delima ni ngn pati kurma, campur dua2 buat air...sedap :loveliness:

akughi Publish time 3-7-2012 09:29 AM

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=660595&extra=

sila ke thread berkenaan untuk mengundi jenis air yg anda suka, ini hanya kaji selidik utk pengguna dan permintaan, harap dapat kerjasama anda semua, sila sertakan komen anda

sekian terima kasih

mieza386 Publish time 3-7-2012 11:22 AM

mieza pn ade try jus delima gulsan..baru je try dlm seminggu..rasa dia memang masam ek? coz kalo beli buah delima fresh rasenye mcm manis skit..ke ade preservative so rasa jadi masam?
tp mieza bedal je.. ;P

sueria_azlee Publish time 3-7-2012 11:42 AM

ksue pun minum jus ni..tapi campur ngan madu..2 sudu pati delima + 1 sudu madu..buat jus..sedap..

sushiqueen Publish time 3-7-2012 06:33 PM

wah ramai minum jus delima...sekarang produk buah delima memang banyak di pasaran. memang sedang boom kat malaysia ni. di negara2 barat banyak buat kajian tentang buah delima ni. buah yang disebut di dalam al-quran memang ada kebaikan serta khasiat nya. sejak jual pati delima ni akak perlu sentiasa baca research tentang buah delima ni dan share kat fb akak juga. sharing is caring.

ungu_violet191 Publish time 3-7-2012 09:14 PM

sy pun tgh amalkan pati delima ni,hrp2 goodeffect:)

Eqal Publish time 4-7-2012 10:12 AM

saya baru 3 hari minum pati delima brand jaras kalau x silap nama dia...bancuh skit dgn air...boleh tahan masam gak rasa dia...so far ok la (sy tgh peknen 9 bln)
Pages: 1 2 3 [4] 5 6
View full version: khasiat pati atau jus delima..leh share kat sni tak?