masterixs Publish time 4-8-2011 02:42 PM

Reply 38# freekey

Actually Century dgn Yokohama nie sy fikir sama level.....Kira brand yg establish lee. Cuma nasib sy yg tak baik agaknya dapat bateri yg cepat kong.....Nak kata bateri tiruan saya beli kat distributor dealer....Nasib lee:lol:

jerangkoong Publish time 5-8-2011 04:52 PM

Reply 32# Senyum86

lepas jumpstart, boleh la pergi kekedai bateri yang berhampiran agaknya? atau tak boleh jalan jugak?

Senyum86 Publish time 5-8-2011 05:10 PM

Boleh jump start tiada masalah, tahan seminggu kot :D

H4dRi Publish time 10-8-2011 10:47 AM

elok tukar je, da dkt tarikh luput da tuuu;P

otai_g Publish time 21-8-2011 04:56 PM

akunya batery tukar pd bulan 8 tahun 2009.brp hb x ingt la.sel basah.

ari ni dah kong.engine kete dah x leh start.so btl mmg btl la jangka hayat batery 2 tahun jerk.

p/s:sib baik dia kong ari ni.kalo kong time hari raya x beraya lah aku :'(

ren0_0 Publish time 21-8-2011 08:02 PM

bateri kereta aku hari tu meletup masa aku nak hidupkan enjin kereta. nasib baik hujung minggu. hantar pi kedai pomen cakap memang kekadang bateri boleh meletup.

tapi betul ke sampai boleh meletup bagai? sampai sekarang aku takut2 nak hidupkan enjin

cashguy Publish time 21-8-2011 10:25 PM

Post Last Edit by cashguy at 22-8-2011 13:56

mak ai meletup?...bahaya tu?...kata org bahan buat bateri tu bahan yg bleh buat bom atom..huhuh...

aku pun ada masalah baru je...tengah nakbebeli baju raya kat kuantan depan terminal bas...elok2 sampai engin tersenguk senguk lampu malap...lampu meter padam tpi icon abs..brek..mnyala...radio off...tak lama terus mati engin. ada tau tak kenapa?..start engin tak idup...bunyi krekk rekkkk je...
tepon pomen dia datang bawak bateri dgn cable jumper tu...lepas jumper kete idup semula...terus balik ilang mod nak beli bebaju. pagi tadi nak kuar semula start keta ok jln dlm 35km tetiba kat lpu syarat...lampu meter padam semula icon abs keluar balik....adoiii..tak lama keta mula tersedu sedu...dlm 10 km engin terus lembek semacam lost power...tak lama terus mati engin...start tak idup idup. bpeluh tengah panas tepi ladang sawit tepon pomen semua cuti...last last ada member datang jumper..keta idup tapi dlm 10km keta mati lagi..jumper lagi..idup engin jalan 10-11km mati lagi...jumper lagi..huhu...hari minggu bengkel katup...cadang esok antar bengkel cari apa sakit dia. kawan kata altenator dah rosak kot tak cas bateri...bateri baru sebulan beli yokohama...kereta spektra. ada otai2 bleh bg cadangan sebelum esok masuk bengkel...terima kasih. tengah tunggu nie..

assaffah Publish time 22-8-2011 07:20 AM

mak ai meletup?...bahaya tu?...kata org bahan buat bateri tu bahan yg bleh buat bom atom..huhuh...
...
cashguy Post at 21-8-2011 22:25 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

Biasanya alternator rosak. Signal bateri warna merah tu menyala kan?

ren0_0 Publish time 22-8-2011 06:25 PM

Reply 48# assaffah

lampu merah tu menyala pas bateri meletup. ikon enjin pun menyala sekali. tak sure camne leh meletup..tapi bila tanya kat pomen dia cakap memang kengkadang nasib tak baik meletup. dah check alternator pas tuka bateri..semua ok.
tapi aku masih blurr lagi kenapa boleh meletup. bateri aku jenis maintenance free baru 1 tahun sebulan.

waksir Publish time 24-8-2011 12:24 PM

ramai yg merujuk bateri kering kpd maintenance free battery (MF).
tp yg MF ni sebenarnya ada air gak.

kebanyakan bateri MF skrg ni, bukan lah MF sepenuhnya tp hanya utk 1 tahun je.
Lepas tu, bila air dlm bateri dah kurang, boleh kasi tambah la.
Mmg ada penutup lubang dibawah label bateri tu (mcm bateri basah gak)

dan, sesetengah brand bateri MF ni pun , ada ttulis supaya tambah air jika dah berkurangan

H4dRi Publish time 24-8-2011 02:17 PM

bateri kereta aku hari tu meletup masa aku nak hidupkan enjin kereta. nasib baik hujung minggu. hant ...
ren0_0 Post at 21-8-2011 20:02 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
nseb bek meletup bkan time tgh drive, ko pkai battery brand pe? sblum meletup tu ade prasan x bnyak serbuk putih atau air kuar dr pnutup bateri tu,

ren0_0 Publish time 24-8-2011 02:25 PM

Reply 51# H4dRi

brand dia kalo tak silap aku "monolite". bateri tu bateri kering..so takde pun nampak serbuk putih ke air kat tempat bateri. tanda tanda bateri nak kong pun takde. radio ok..start enjin ok...tetiba je meletup. nasib la aku parking kat tepi jalan dekat lak tu dengan rumah

aku lebih berminat nak tahu kenapa bateri sampai boleh meletup? overpressure ye?

H4dRi Publish time 24-8-2011 02:28 PM

Post Last Edit by H4dRi at 24-8-2011 14:38

ReplyH4dRi

brand dia kalo tak silap aku "monolite". bateri tu bateri kering..so takde pun na ...
ren0_0 Post at 24-8-2011 14:25 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif
bateri tu mmng standard kuar dr kilang dgn kete ke? ade kes bateri meletup(brand warta) sbb owner guna bateri 'curi ayam' mksudnye bateri tiruan, dier guna x smpai 2 thun, kalo tgok btul2 bole nmpak lead yg dlm casing tu pendek,sparuh drpada tinggi casing bateri tu, oleh sbb tu bateri tu xley handle charging drpada alternator pastu batteri tu jd overheat then meletup

ren0_0 Publish time 24-8-2011 02:32 PM

Reply 53# H4dRi

tak....ni kali ketiga aku tuka bateri

H4dRi Publish time 24-8-2011 02:42 PM

ReplyH4dRi

tak....ni kali ketiga aku tuka bateri
ren0_0 Post at 24-8-2011 14:32 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif
battery motolite classic eh? mcm yg aku reply kt ats td, bateri yg tiruan ni wlaupun kt bateri tulis 55AH,tp sbnrnye keupayaan bateri tu mb dlm 30 atau 40AH je, end up overcharging, & overheat

ren0_0 Publish time 24-8-2011 03:14 PM

Reply 55# H4dRi

bateri aku beli tiruan?

ren0_0 Publish time 24-8-2011 03:17 PM

bateri ori ada kes tak meletup?

H4dRi Publish time 24-8-2011 03:19 PM

ReplyH4dRi

bateri aku beli tiruan?
ren0_0 Post at 24-8-2011 15:14 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif
ade kemungkinan

ren0_0 Publish time 24-8-2011 06:58 PM

Reply 58# H4dRi

susah nak pecaya sebab aku beli kat bengkel kereta yang agak dipercayai. bateri baru keluar dari kotak siap warranty lagi. tapi kalo bateri aku tu tiruan..aku ada la hak nak saman bengkel tu kan? alasan sebab menimbulkan trauma dan kerugian :o

H4dRi Publish time 24-8-2011 08:55 PM

Post Last Edit by H4dRi at 24-8-2011 20:56

ReplyH4dRi

susah nak pecaya sebab aku beli kat bengkel kereta yang agak dipercayai. bateri...
ren0_0 Post at 24-8-2011 18:58 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Of kos ko bole bwak kes ni, kalo bkan sbb bateri tiruan pun mungkin sbb manufacturing defect, bateri x spttnye meletup:shakehead3:.. kalo ade bateri tu lg ko cube tgok lead dlm casing tu, spttnye tinggi atleast 3/4 dr tinggi casing.

Masalah kt malaysia ni xde undang2 ketat yg kawal pengimportan Bateri ni, kalo bateri yg betul2 bgus, kt bateri tu akan ade siap tulis lg value CCA, tp bateri2 camni kebanyakannye mahal, lg satu , kalo bateri yg betul2 maintenenfree ni xde lubang utk tmbahkan air,(cabut sticker bru nmpak lubang tu) top casingnye seal abis, kalo ade lubang pun, lubang kecik utk kuarkan gas je.
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: Jangka Hayat Bateri Kering..