Sagoo Publish time 4-5-2012 11:31 AM

tak pe weh..korang bebas nak cakap ape kat sini..at least leh jugak aku cedok mane yg berguna kan... ...
CikSiti07 Post at 4-5-2012 11:26 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

org perak ke???..mike asei dr mane??....ateeeee idok kabo ke teman awei2......:lol:

harumawar Publish time 4-5-2012 11:38 AM

Reply 179# Sagoo

kalo aku terlalu dominan..dia x selesa...maksudnya ape tu?...maksudnya dia x sesuai utk aku....kan? so...aku akan dpt bukak lebih peluang utk yg lain..yg lain di mane mereke2 yg lebih memahami/hormat kedominanan aku tu...

selame ni aku dah cukup terseksa la ngn layanan dr dorg....rase nk marah,...dorg marah membabibuta....
dulu..aku sygkan org lebih dr diri aku sendiri...dorg maki aku, marah aku...aku xkan melawan...aku diam....aku pendam....

tu yg dlm porem ni aku agak kasar, kurang aja..sbb apa? sbb aku nk lepaskan semuanya dlm ni.....

1.kalo ko dominan,dia cakap ko nak kongkong dia..ko paham2 je la kan pompuan ni camne..sikit2 nk pikir negatif..tapi x pikir kekadang dominasi perlu untuk melengkapkan suatu perhubungan..

2.yer..buka lah peluang utk ko mengenali lebih ramai wanita..

3.diorang marah maki ko tapi tak berbincang dengan cara lebih dewasa:apa petandanya?sok2 ko jadi suami dia..maybe dia x hormat ko...pikir2kan lah wahai en sagoo..memang perempuan perlu berhati kering supaya x dipijak kepala oleh lelaki tapi kalo dah selalu sangat,ko kena paham2 la kan..kalo sesekali dia ter maki ko..mayb dia tak sengaja o ada masalah emosi lain...Allah berikan kita akal untuk berfikir dan Hati untuk menilai...gunakan sepenuhnya kurniaan Allah itu...jangan terlalu ikotkan kata nafsu ok?

4.aku paham nape ko kasar tapi setiap yg berlaku ada sebabnya..sebabnya ko dh selalu diperlekehkan oleh makhluk bernama perempuan kan?

5.kalo ko sayangkan awek ko tu..ajar dia cara dewasa dan matang..bawak2 la duduk berbincang..setiap ketidaksempurnaan itu boleh dibaiki..terpulang cara kita mengendalikannya...tidak bermakna hari ini perangai dia perengus dan tidak hormat kamu itu tidak boleh diubah hingga bila2...

harumawar Publish time 4-5-2012 11:41 AM

betoi3.....kelasssss uolssss..harap dpt berkawan utk 80 tahun akan dtg...
Sagoo Post at 4-5-2012 11:30 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

hahaha...
if umo panjang boleh la berkawan lelama pon..

orgkpg Publish time 4-5-2012 11:43 AM

Reply 122# CikSiti07

heheh g/f aku plak, kalau aku tak angkat/lambat angkat, mula lah cakap tak prihatin la.. dah lupa la da tak sayang la.. haiya.. hahaha

Sagoo Publish time 4-5-2012 11:44 AM

ReplySagoo

1.kalo ko dominan,dia cakap ko nak kongkong dia..ko paham2 je la kan pomp ...
harumawar Post at 4-5-2012 11:38 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

yup.....betul sgala kate2 ko tu....
aku sedia terime nasihat dari ko......

thanks sub berikan sedikit nasihat dan cdangan.
utk info yg last tu.....aku nk betulkan....aku dan dia da putus da...x ingt da brape tahun...
so aku x bole nk mengajar dia ...pepandai la dia blaja sendiri.....part yg paling sedih,...aku dpt tahu dia tgh berkwn ngn sedara aku...means cucu nenek saudara aku....

kalau la dorg kawen..... manekah tempat utk aku ilangkan segala2nye pasal dia?....

ehh dah2..xnk cite pasal ni....aku malass.....ape2 pon.thanks babe utk kata2 ko tu....

auntieagony Publish time 4-5-2012 11:44 AM

Reply 121# CikSiti07

Salam....

Nasihat auntie secara direct lak:-

- Sms hanya mengambil masa kurang drp 2 minit.... Ada SMS yg dah siap diprogram atau mcm MMS maxis - tak yah pecah otak nak fikir apa nak tulis, just select & send..... Murah pun murah dan dpt menjaga hati org tersayang....

- Kalau masa bercintan-cintun dah mcm ni, seriau auntie memikirkan masa dah kawin nanti..... Takut Siti beralih drp thread ATM to FD... Nauzubillah....

- Betul ker tahan dgn layanan sebegini drp bf? Kalau betul, syabas dan auntie salute...{:1_573:} Auntie yg dah kalis dgn kebizian en suami, kdg-kala mengadu gak kat dia yg auntie terasa spt diabaikan.... Kahwin ni utk ke hujung nyawa, lama tu (insyallah & amin)..... fikir betul2, tahan ker?

- Kalau dah jumpa bakal Mr Right dan bakal Mr Right dah jumpa bakal Mrs Always Right - kenapa tak move to the next level, i.e. bertunang ker, bernikah ker? Sorry auntie ni org tua, mmg gitu ler fikirannya..... :$

Anyway, auntie harap bf Siti akan memberikan sekurang2nya perhatian yg minimum kpd anda.... dan semoga perhubungan berkekalan..... Amin....

Sagoo Publish time 4-5-2012 11:45 AM

hahaha...
if umo panjang boleh la berkawan lelama pon..
harumawar Post at 4-5-2012 11:41 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

bole2....insyallah :Dkwn sampai bila2....

harumawar Publish time 4-5-2012 11:48 AM

Reply 186# Sagoo

pengajaran untuk akan datang..
haish ...ko lelaki..jangan lah lemah dengan benda gtu..even suami dia nt sedara ko..
ko kena redha dengan takdir Ilahi...bersangka baiklah dengan Allah,insya Allah hatimu akan tenang
mungkin Allah hanya takdirkan dia sebagai saudara dekat ko tapi bukan jodoh ko...tapi masih dekat dengan ko kan..jangan la sedih2...orang lelaki kan kalo duk pendam rasa ni sangat,nt muda2 leh kena penyakit jantung
lupakan kenangan kaseh sayang bersama dia tu...

harumawar Publish time 4-5-2012 11:49 AM

bole2....insyallah   kwn sampai bila2....
Sagoo Post at 4-5-2012 11:45 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

baik cikgu...
hhahaha

harumawar Publish time 4-5-2012 11:52 AM

Reply 186# auntieagony

salam aunty...lama tak tegur auntie...:loveliness:meh nak peluks2{:1_152:}
tu lah..mawar setuju sangat dengan auntie..
harap TT ambil iktibar dan pengajaran.
zaman bercinta memang kita ingat manis je kan...
kita masih tak terpikir ribut taufan yg akan jadi bila beraada di alam rumahtangga...
masa bercinta leh cakap,bersedia hadapi susah senang..
bila dh berumahtangga,baru kita tahu langit tggi rendah leh hadapi atau x susah senang tu kan...
cthnya mcm aunty tanya en hb..pasal kebizian beliau

Sagoo Publish time 4-5-2012 12:01 PM

ReplySagoo

pengajaran untuk akan datang..
haish ...ko lelaki..jangan lah lemah de ...
harumawar Post at 4-5-2012 11:48 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

ye mmg dia akan jd dekat ngn aku....tp dlm diam bende tu akan jd barah utk aku....
tgk dia bahagia tgk dia beranak pinak..bukan dgn aku..tp dgn sepupu aku.......
bole gile d buatnye kalo aku pikir mcm tu.....

kesimpulannye..kalo betul jadi nyata dia kawen ngn spupu aku...mmg aku xkan balik kg lg utk selame lamenye..dan aku sekat semua aktiviti kekeluargaan.
aku x bole..aku bukan jenis lelaki yg cepat dan mudah lupe ngn org yg penah aku syg dan org yg khianati aku...
org lain bole senang ckp...tp yg nk tapis perasaannye? aku...yg nk tidur mlmnye aku....

harumawar Publish time 4-5-2012 12:04 PM

Reply 125# Sagoo

." kene reply ke?"

dulu BF aku pernah cakap kat aku macam tu..
so aku cakap lah kat dia gini..
ok,kalo rasa tak perlu reply,tak payah reply.
esok2 kalo aku beralih kaseh pada yg lebih menyayangi,jangan nak tanya2 pula yer...

ada ketika dia balik sini(kami PJJ) tapi tak bagitahu,bila aku tanya nape balik tak bagitahu..dia leh tanya,kena bagitahu ke(dengan nada perli)...
so aku amik langkah positif..
aku just cakap,sorry,saya bukan isteri awak lagi..so awak betul..xperlu bagitahu saya kalo bg awak benda tu tak penting(dalam hati memang merintih nangis weh,tapi kena profesional:lol:,even PJJ hati sangat menggunung rindu tapi kalo hati dia tidak seperti kita,mengapa perlu dipaksa kan?)

sejak haritu dia mula berubah sikit demi sikit..

harumawar Publish time 4-5-2012 12:05 PM

ReplyCikSiti07

heheh g/f aku plak, kalau aku tak angkat/lambat angkat, mula lah cakap tak ...
orgkpg Post at 4-5-2012 11:43 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

hahaha..tu adalah ayat biasa dari perempuan(merajuk)

harumawar Publish time 4-5-2012 12:10 PM

Reply 191# Sagoo

ye mmg dia akan jd dekat ngn aku....tp dlm diam bende tu akan jd barah utk aku....
tgk dia bahagia tgk dia beranak pinak..bukan dgn aku..tp dgn sepupu aku.......
bole gile d buatnye kalo aku pikir mcm tu.....

kesimpulannye..kalo betul jadi nyata dia kawen ngn spupu aku...mmg aku xkan balik kg lg utk selame lamenye..dan aku sekat semua aktiviti kekeluargaan.
aku x bole..aku bukan jenis lelaki yg cepat dan mudah lupe ngn org yg penah aku syg dan org yg khianati aku...
org lain bole senang ckp...tp yg nk tapis perasaannye? aku...yg nk tidur mlmnye aku....

1.sebab tu ko kena pikir positif..kalo ko duk ikot nafsu ko,sampai bila2 pon ko xleh lupakan segala yg manis dengan dia..

2.kenapa ko nak belakangkan famili ko dan jadikan mereka sebagai mangsa hanya kerana seorang perempuan?ingat,ibu ayah adik beradik xleh dibeli di mana2 okeh?

3.kalo ko rasa tak boleh,tapi dengan izin Allah,ko akan boleh lupakan semua itu..kembalilah kepada Allah...carilah jiwa ko yg sebenar...

auntieagony Publish time 4-5-2012 12:14 PM

Replyauntieagony
salam aunty...lama tak tegur auntie...meh nak peluks2
tu lah..mawar setuju sangat dengan auntie..
harap TT ambil iktibar dan pengajaran.
zaman bercinta memang kita ingat manis je kan...
kita masih tak terpikir ribut taufan yg akan jadi bila beraada di alam rumahtangga...
masa bercinta leh cakap,bersedia hadapi susah senang..
bila dh berumahtangga,baru kita tahu langit tggi rendah leh hadapi atau x susah senang tu kan...
cthnya mcm aunty tanya en hb..pasal kebizian beliau

harumawar Post at 4-5-2012 11:52 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

W/salam Harum....

Sbb kita di alam cyber, kita peluks secara virtual jer laa.... :loveliness:

Kalau masa bercinta dah rasa TERabai, masa kawin sok.... tak tau ler mcm mana? Tapi kalau Siti jenis brutal and relax jer, ok jer.... Tapi kalau jenis jiwa sensitif dan inginkan belaian manja ----> cabaran "camel trophy" laa nampaknya.... ;P

Auntie tak payah ulang siaran ler pasal perbezaan semasa bercintan-cintun dgn alam perkahwinan..... Dua dunia yg amat berbeza..... :C

Bila en suami bz, auntie tunggu masa dia dah relax dan cakap directly yg auntie rasa kurang diberikan perhatian.... Dengar dulu penerangannya dan bagi pandangan auntie pula. Jika en suami rasa isu yg ditimbulkan ada asasnya, dia akan memperuntukkan sedikit masa (contoh ambil annual leave tapi bukan immediately lah, tengok work schedule dia atau pegi tengok midnite movie ker atau pegi shopping ker atau pegi dinner berdua ker...).

Kami dah lama hidup bersama dan ada verbal agreement pun - weekdays (kerja lah sampai muntah...;P ) but weekends (it's OUR time together). Auntie pun bertolak ansur gak, ada jugak sekali-sekala bila bulan menjadi biru (once in a blue moon), dia kerja pd weekend.... Bila auntie bagi greenlite and redha, ganjarannya berbaloi2..... :lol:

Sagoo Publish time 4-5-2012 12:19 PM

ReplySagoo

dulu BF aku pernah cakap kat aku macam tu..
so aku cakap lah kat dia gin ...
harumawar Post at 4-5-2012 12:04 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

ko mmg kuat la..... kalo pompuan len...aku rase mmg dah blah da...
i like the way u handle things....best2...aku tau..dlm kuat2 ko pon..ko lemah gak kt dalam..tp ko tutup semua tu elok jee....sampai org x perasan..
ko same mcm aku....tp aku yg paling lemah...sbb aku terperangkap dlm dunia yg aku create sendiri....bukan aku x dpt kluar...tp aku sengaja biarkan diri aku lemas dlm dunia yg aku sendiri buat...

Sagoo Publish time 4-5-2012 12:20 PM

ReplySagoo

1.sebab tu ko kena pikir positif..kalo ko duk ikot nafsu ko,sampai bila2...
harumawar Post at 4-5-2012 12:10 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

betul la ckp ko tu..... mmg aku sedar..aku kene wake up.....ahh biar mase je yg menentukannye...
buat masa skang..biar aku kekalkan nafsu marah, dendam, benci,..syg...................rindu............utk dia.:D

harumawar Publish time 4-5-2012 12:22 PM

Reply 195# auntieagony

W/salam Harum....

Sbb kita di alam cyber, kita peluks secara virtual jer laa.... :loveliness:

:loveliness::loveliness:

Kalau masa bercinta dah rasa TERabai, masa kawin sok.... tak tau ler mcm mana? Tapi kalau Siti jenis brutal and relax jer, ok jer.... Tapi kalau jenis jiwa sensitif dan inginkan belaian manja ----> cabaran "camel trophy" laa nampaknya.... ;P

ada masa kena think positive kan aunty..tapi kita ni pompuan..mana tahan kena tinggal lama2..betul x..

Auntie tak payah ulang siaran ler pasal perbezaan semasa bercintan-cintun dgn alam perkahwinan..... Dua dunia yg amat berbeza..... http://mforum.cari.com.my/images/smilies/default/1.gif
mawar lum kawin..tapi bila baca thread FD,leh nampak juga kan..asam garam wayang kehidupan rumahtangga

Bila en suami bz, auntie tunggu masa dia dah relax dan cakap directly yg auntie rasa kurang diberikan perhatian.... Dengar dulu penerangannya dan bagi pandangan auntie pula. Jika en suami rasa isu yg ditimbulkan ada asasnya, dia akan memperuntukkan sedikit masa (contoh ambil annual leave tapi bukan immediately lah, tengok work schedule dia atau pegi tengok midnite movie ker atau pegi shopping ker atau pegi dinner berdua ker...).

aunty yg dah lama kahwin pon masih berperasaan begini kan..maknanya ia normal..ape tah lagi kami yg baru berkenalan dengan manusia bernama lelaki..setiap perhubungan kena diperbaiki dr sehari2 dan ia takkan berhenti, betul x...

Kami dah lama hidup bersama dan ada verbal agreement pun - weekdays (kerja lah sampai muntah...;P ) but weekends (it's OUR time together). Auntie pun bertolak ansur gak, ada jugak sekali-sekala bila bulan menjadi biru (once in a blue moon), dia kerja pd weekend.... Bila auntie bagi greenlite and redha, ganjarannya berbaloi2..... :lol:

dalam maksudnya..keh keh..
ganjaran dati habib jewel ke?:lol::lol:;P

CikSiti07 Publish time 4-5-2012 12:25 PM

Reply 181# Sagoo

aku dok kat perak utara..sebelah kole jek....huhu

harumawar Publish time 4-5-2012 12:25 PM

Reply 197# Sagoo

betul la ckp ko tu..... mmg aku sedar..aku kene wake up.....ahh biar mase je yg menentukannye...

masa menentukan?ko nak bagi masa berapa lama?ko sayang tak hati ko?kalo ko sayang,ko sendiri kena tentukan..

buat masa skang..biar aku kekalkan nafsu marah, dendam, benci,..syg...................rindu............utk dia.
tak boleh gini...sifat2 tu sifat mazmumah kan?
sayang dan rindulah pada yg lebih berhak...
dia dah tak berhak utk rasa semua tu dari ko...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: ~ Aku nak tanya sangat kat orang lelaki ~