ms_dd Publish time 26-11-2012 03:13 PM

tringin consume product shaklee,,sape2 agent pls pm me,,mintak tunjuk ajar sekali yer :)

clatiniey79 Publish time 26-11-2012 04:55 PM

mix_chinese posted on 26-11-2012 02:21 PM static/image/common/back.gif
TIDAK BETUL

ermmm.... apa yang TIDAK BETULLLL????
statement meragukan... :shakehead3::shakehead3::shakehead3:

mix_chinese Publish time 26-11-2012 07:17 PM

clatiniey79 posted on 26-11-2012 04:55 PM static/image/common/back.gif
ermmm.... apa yang TIDAK BETULLLL????
statement meragukan......

Prod SHAKLEE menggemukkan> tidak betul. hehe

ibu_haritz Publish time 27-11-2012 11:12 AM

sue_rans posted on 26-11-2012 10:30 AM static/image/common/back.gif
alfalfa tak bole amek bersama-sama vit E
vitalea tak bole amik bersama-sama esp
harap maklum

vitalea xbole amik bersama ESP?? mcmane tu sbb sy ade beli ESP, Alfalfa n Vitalea..x bole mkn sekaligus ke???

yuyoi Publish time 27-11-2012 12:50 PM

clatiniey79 posted on 26-11-2012 01:05 PM static/image/common/back.gif
ermmm.... dah jadi confius dah kat sini kan...

sebenarnya kalu detox yg mana satu??? Alfalfa at ...

Senang cerita macam ni

Herb-Lax - detox,nyahtoksin
Alfafa- sumber fiber dan angkut sampah sarap keluar dari badan

Herb-Lax bertindak cepat, tujuan makan adalah sebab nak membuang Lebih kurang julap tapi mild dan tak memudaratkan. Ada orang esok pagi atau petang baru membuang.Herb-lax mampu membantu sembelit dan kadang-kadang dikenali sebagai vitamin utk sembelit. Dimakan seminggu sekali atau 2-3 kali seminggu untuk bantu jika ada najis yg tersekat dan membersihkan usus

While alfafa taklah macam tu, selalunya makan alfafa + lecithin sebab alfafa bantu angkut sampah sarap dan lemak yg lecithin serap. Dlm proses detox, alfafa membantulancarkan proses pelawasan dan angkut apa yg diserap oleh lecithin. paling best, bukan tu je kelebihan alfafa. Alfafa pun disuggestkan jika dalam set breasfeeding dan kesuburan. So bukan saja detox tapi bantu tambah zat da vitamin yg diperlukan dlm badan.

My suggestion, jika tak mengalami masalah sembelit boleh try alfafa+lecithin. Jika ada problem susah ke tandas sebelum2 ni, cuba herb-lax juga. makan alfafa+lecithin setiap hari then seminggu sekali makan herb-lax to make sure yg saki baki dalam usus tu dapat keluar juga

yuyoi Publish time 27-11-2012 12:56 PM

What i know, vitamin yang tidak serasi dimakan bersama:

- Vita-E & Alfalfa, kerana mereka ganggu penyerapan each other. Tak pernah dengar lagi vitalea xboleh makan dgn esp. maybe i should check about this

Maksud disini boleh makan, tapi kena ada jarak waktu. kalau yang tu makan pagi, yang ini makan malam.

clatiniey79 Publish time 27-11-2012 07:44 PM

yuyoi posted on 27-11-2012 12:50 PM static/image/common/back.gif
Senang cerita macam ni

kalu Fiber tu plak????? :mad::mad:

mohon maaf jika menimbulkan terlalu byk soalan...
satu2 produk saya amat detail kerana saya mahupun kesan yg benar-benar baik....
sbb kalu main redah je makan sesuatu produk, takut nanti dpt kesan yg tidak seperti yg diceritakan...
nanti salahkan produk plak... sedangkan cara pengambilan yang tak betul....

saya mmg tau sesuatu produk yg diambil terutama utk kurus nie, mmg perlu utk detox terlebih dahulu...
saya tahu sbb melalui taklimat produk Elken suatu masa dahulu.... tp produk tu ade satu je kalu tak silap utk detok.... dan bkn kata produk tu tak elok cuma RM nya agak tinggi....

so skrg Shaklee ader 3 utk detok...
yg Herbalax dan Alfalfa yg dah faham....
cuma skrg Fiber tu plak mcmana????

yuyoi Publish time 28-11-2012 10:42 AM

clatiniey79 posted on 27-11-2012 07:44 PM static/image/common/back.gif
kalu Fiber tu plak?????

Tak apa banyak tanya, tu hak kita as customer kan. About fiber tu, sebenarnya produk fiber atau nama penuhnya Shaklee Fiber Plan tu dah dihentikan jualan and no longer available on market since around march 2012 kalau tak silap.

Once again nak ingatkan yang produk Shaklee ni bukan ubat tapi vitamin so tak perlu terlampau rigid. kalau ubat ada had dan kalau salah makan boleh membawa mudarat. Vitamin pun ada cara-cara pengambilan, tetapi instead takut sebab negative effect (unless ada penyakit2 tertentu seperti thassalemia), kita jaga pengambilan vitamin utk make sure dapatkan penyerapan yang optimum.

Contoh vitamin E yang xboleh makan dgn alfafa / osteomatrix xboleh makan dgn vitalea/ alfafa xboleh makan dgn GLA pada waktu yg sama kerana mengganggu penyerapan each other . Tak sakit pun kalau makan serentak cuma membazir la sebab badan tak dapat serap dengan baik vitamin2 tu.

Kalau nak tanya apa-apa lagi or need more consultation just ask me or pm ye :loveliness:

elok12 Publish time 29-11-2012 02:33 PM

ibu_haritz posted on 27-11-2012 11:12 AM static/image/common/back.gif
vitalea xbole amik bersama ESP?? mcmane tu sbb sy ade beli ESP, Alfalfa n Vitalea..x bole mkn seka ...

vitalea biasanya di ambil waktu pg..esp pulak trpulang awak mkn esp utk tujuan ape; kalau utk penyusuan lain sukatan n waktu mknnye,kalau utk kurus/tambah berat pun berbeza waktu mknnye..so awak kena tanya distributor shaklee yg awak beli tu utk panduan mkn vitamin2 tu..

clatiniey79 Publish time 29-11-2012 05:47 PM

yuyoi posted on 27-11-2012 12:50 PM static/image/common/back.gif
Senang cerita macam ni

nak tanya kalu amik Alfalfa ni wajib ke pembuangan nya???
sbb saya dah makan, tp dah mcm tak buang pulak.....
minum air banyak.....

DARSEXTA Publish time 29-11-2012 06:54 PM

knp nk gemok lak...

yuyoi Publish time 30-11-2012 12:08 AM

clatiniey79 posted on 29-11-2012 05:47 PM static/image/common/back.gif
nak tanya kalu amik Alfalfa ni wajib ke pembuangan nya???
sbb saya dah makan, tp dah mcm tak buan ...

Shaklee distributor yg jual kat u takde bagi consultation ke? Kesian jugak u mencari-cari jawapan.Nak kata wajib tu taklah sebab alfafa bukan berfungsi seperti herb-lax. Kalau macam ni boleh try tambah herb-lax dan makan 1-3 kali seminggu. Maybe on weekend kalau takut tak selesa nak ke toilet masa kerja. Tapi herb-lax memang mild je rasa nak membuang tu. Xla cirit and memulas perut

mini1990 Publish time 30-11-2012 07:50 PM

220796 posted on 8-10-2012 09:10 AM static/image/common/back.gif
sy ambik vit C elken

msti mahal en..

mini1990 Publish time 30-11-2012 07:51 PM

220796 posted on 8-10-2012 01:39 PM static/image/common/back.gif
sy dh nyatakan kat post # 12 sy ambik Vitamin C brand ELKENatau dipggil Ester-C 500mg...

...

kalau yg gemuk nak ke kurus,blih ker??kang bdn gemuk maintain gemuk je....huhuhuh..;P

yayaninie Publish time 3-12-2012 09:31 AM

Pengalaman guna produk SHAKLEE..jom kongsi

Assalamualaikum...

Saper2 yg pernah makan produk SHAKLEE....jom kongsi pengalaman... bagi saya, produk SHAKLEE mmg best.....
baru makan Vitamin C 3 minggu dah nampak hasilnya di wajah..lebih cerah....{:loveo

farah82 Publish time 4-12-2012 03:09 AM

Anda ingin kurus??
Tak suka ambil makanan tambahan untuk kurus kan badan??
Mual & loya dengan makanan tambahan?

Saya ada penyelesaiannya..Mari kita kurus dengan hanya sapuan sahaja...
Ramai kata losyen ini losyen A J A I B.....

CARA PENGGUNAAN/PEMAKAIAN FELLINA INCHLOSS-

Picit INCHLOSS secukupnya dan sapu pada bahagian badan/tempat bermasalah sambil membuat urutan ringan dengan gerakan membulat (pusingan lawan / ikut jam)-

SEBAIKNYA Sapu 2x sehari, iaitu selepas mandi dan malam sebelum tidur (nak sapu lebih dari 2 kali sehari pun okay)-

BOLEH digunakan oleh LELAKI dan juga PEREMPUAN, ibu menyusukan, dalam tempoh berpantang, dan JUGA wanita hamil (sewaktu hamil BOLEH SAPU SEMUA BAHAGIAN kecuali bahagian PERUT)

BERMINAT : PM/SMS/WHATSAPP ----> 0164224057

fiemie Publish time 4-12-2012 05:46 PM

Saya amik set bfeed ni..alhamdulilah susu byk..bby pun tembam..tp problemnya saya dtg period 2 kali sebln..sebelum bersalin ni sytak pernah ada masalah period..dah tiga bln masalah ni berlarutan.cycle saya jadi 15 days je..awal bln period,hujung bln dtg p balik..last2 saya jumpa gynae pg td..her advice is to stop this shaklee dulu..katanya sometimes vits bole rangsang hormon bdn..patutla berat saya tak turun byk walau saya bfeed bby..selera mkn pun menjadi2 even amik esp dgn alfalfa..mkn vits yg lain pun ikut jadual yg dealer bg..camana tu ye..tak sesuai kot dgn saya

hana_rhom Publish time 4-12-2012 06:30 PM

sy dh mkn vit. c shaklee ni dh nak masuk 4 bulan... alhamdullillah takde pulak berat naik...

DIYAnIFA Publish time 5-12-2012 12:50 AM

clatiniey79 posted on 27-11-2012 07:44 PM static/image/common/back.gif
kalu Fiber tu plak?????

.dear adik ipar i amik herb lax ni sebotol. aft a week bli lactose and win tea elken plak. dia mnta tlg i belikn since shaklee dkt ngn umah i and elken plak i as dealer. i x sure plak npe stop herb lax but amik lactose and win tea.

rm mmg high but we get value of mney bcoz we satisfied the safety and quality of product. no duta no iklan bcoz the product speak by itself...

.

DIYAnIFA Publish time 5-12-2012 12:56 AM

I love to eat esterC elken sbb sesuai utk i yg ada gastrik. I mkn vit c ni air kencing x pekat pon so i thought betullah as it has been claimed thatthis vit c are sustained in the body for 24hours. Otherwise vit c akn larut dlm air then our urine jd pkat...
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: ALL ABOUT SHAKLEE