asteruk Publish time 4-2-2013 08:58 PM

sape pernah gi klinik dr ko for skin problem?

mula2 igt nak gi new york skin solution. tp pas baca bad review, terus xjadi. muka ai byk acne scar + lubang2 bekas jerawat + kulit kusam sgt2. igt nak gi dr ko. klu ada sesape pernah gi share2 la experience korang ek.:loveliness::loveliness::loveliness:

Leona Publish time 7-2-2013 10:16 PM

My doter buat rawatan kat klinik tu.Alhamdulillah dah hilang segala jerawat. Kulit muka pun nampak fresh. Walaupun mahal dan ambil masa agak lama, tapi berbaloi.She is now a very happy lady.

asteruk Publish time 8-2-2013 02:37 AM

Leona posted on 7-2-2013 10:16 PM static/image/common/back.gif
My doter buat rawatan kat klinik tu.Alhamdulillah dah hilang segala jerawat. Kulit muka pun nampak ...

sy ada beberapa soalan:

1. doter awak punya jerawat teruk atau biasa2 je? ada lubang2 tak?

2. kulit muka dia kusam tak? if yes, lepas buat rawatan muka dia dah tak kusam lg?

3. mengambil masa yg lama? lama tu berapa lama? sebulan, 2 bulan, 6 bulan, setahun??

4. kos lak mcm mana??? bagi anggaran sbb saya ni student lg. so kalau nak kumpul duit tu atleast kena tau anggaran berapa jugak kan.

5. apa jenis rawatan yg dia buat? laser treatment? ada sbrg ubat-ubatan yg diberikan?

saya betul2 berminat nak buat rawatan di klinik dr ko. harap sgt dapat membantu:)

radinsya Publish time 8-2-2013 11:41 AM

Saya pernah... Lama dulu zaman univ... Masalah sama kot.. Jerawat batu, pasir , nasik, segala jenis ader.. Parut lagi.. Muka hitam btl masa tu.. Ngan berlubang nyer sbb suka picit jerawat... Saya g klinik shacdev kat jln tar.. Mak cik saya yg intro klinik tu... Dier bg ubat mkn utk stabil kan hormon, vitamin e utk cpt pulih parut, ubat sapu kat muka 3 jenis.. Kos dlm 300 a kot.. X igt.. Saya g sebelum cuti sem, naik sem break tu semua member terkejut tgk perubahan kulit muka saya...

radinsya Publish time 8-2-2013 11:45 AM

Tp kulit saya ni mmg sensitip kot.. Bkn sbb hormon kot.. Skrg dah kawen.. Still ader jerawat.. Husband katamana der og tua muka jerawat lg... Aritu pakai prok sf beauty nmpak la perubahan...

-adnil- Publish time 8-2-2013 12:33 PM

skrg nih mmg pkai produk dr klinik ja..dr ubt mkn, cleanser, toner, krim plbgai smpai la ke injection...ari tu bwk cousin yg tgh acne truk..doc bg ubt n set produk la...injction gak utk acne..pstu dh tinggai parut...mmg lubang2 la..doc kata nk lg ok wat laser...rm600 xsilap per sesi...msti wat bbrapa kli la..sbb scar dlm kn

Leona Publish time 8-2-2013 05:48 PM

Nanti mlm ni InsyaAllah doter saya akan reply ya, Asteruk. Sabar ya.

asteruk Publish time 8-2-2013 06:49 PM

Leona posted on 8-2-2013 05:48 PM static/image/common/back.gif
Nanti mlm ni InsyaAllah doter saya akan reply ya, Asteruk. Sabar ya.

ok.. saya tunggu:)

Leona Publish time 8-2-2013 08:16 PM

asteruk posted on 8-2-2013 06:49 PM static/image/common/back.gif
ok.. saya tunggu

tadi dah tanya doter. Untuk first treatment dia byr rm500 unt: i) satu set skin careii) vit A   iii) antibiotik. Doter punya problem mmg teruk sgt, semua jenis jerawat ada. Mcm2 treatment buat tapi tak jadi hinggalah pergi klinik dr. ko.Dlm lebih kurang 3 bulan dah nampak perubahan.sekarang dah cantik berseri2 muka doter. First start dr. Ko bulan April last year.

Leona Publish time 8-2-2013 08:20 PM

My fren yg rekomen Dr. Ko sbb pengalaman dia dan doter dia sendiri. Good luck Asteruk. Doa byk2.

bangles Publish time 9-2-2013 12:46 AM

ada kawan late 40s pegi buat treatment pigmentation..dia berhabis 4k jugak laser bagai mmg result dia awesome..nampak 30an muka kurang berkedut..tapi kena buat rawatan susulan dan guna produk dr ko nak maintain..bg i agak mahal tp bg yang berduit why not??

noroz Publish time 9-2-2013 02:21 AM

bangles posted on 9-2-2013 12:46 AM static/image/common/back.gif
ada kawan late 40s pegi buat treatment pigmentation..dia berhabis 4k jugak laser bagai mmg result di ...

Kawan u buat kat klinik dr Ko yg mana? Coz klinik ni byk branch... I pun ada masalah pigmention yg agak teruk & plan nak consult dgn dr ko juga.

asteruk Publish time 9-2-2013 04:24 AM

Leona posted on 8-2-2013 08:16 PM static/image/common/back.gif
tadi dah tanya doter. Untuk first treatment dia byr rm500 unt: i) satu set skin careii) vit A    ...
mahal jugak ya. mmg doter akak makan ubat2 dr ko je ke? tak buat laser treatment? or doter akak takde masalah parut berlubang?
Last edited by asteruk on 9-2-2013 04:27 AM

asteruk Publish time 9-2-2013 04:26 AM

bangles posted on 9-2-2013 12:46 AM static/image/common/back.gif
ada kawan late 40s pegi buat treatment pigmentation..dia berhabis 4k jugak laser bagai mmg result di ...

kena bayar sekaligus or bayar per treatment?

bangles Publish time 9-2-2013 01:38 PM

noroz posted on 9-2-2013 02:21 AM static/image/common/back.gif
Kawan u buat kat klinik dr Ko yg mana? Coz klinik ni byk branch... I pun ada masalah pigmention yg ...

area selayang..dh banyaksekarang dr ko branch ni..mana-mana pun ada..tapi sorang lg kwn (B) pegi result dia x secantik kwn A tu..muka dia tak banyak beza..treatment sama jer..maybe yang c A ni dok umah jer x expose pd matahari dlm tempoh treatment..possible gak tu..boleh kalau u nk cuba ape salahnyer cuma tempoh pembaikan kulit tu elok dok dalam umah jer..dengar nasihat pakar tu..

bangles Publish time 9-2-2013 01:42 PM

rasanya bila pegi (lps buat appointment) terus buat dan dia bagi sekali produk2 dia untuk pakai hari2..tapi elok call dan pegi consultation dulu tanya treatment mcmana dan kos berapa..jangan jd mcm slimming centre..dlm iklan punya la murah bila pegi..ambik ko tak tercapai akal harga die..new york skin soliution pun sama gak..mahal giler

asteruk Publish time 9-2-2013 03:57 PM

bangles posted on 9-2-2013 01:42 PM static/image/common/back.gif
rasanya bila pegi (lps buat appointment) terus buat dan dia bagi sekali produk2 dia untuk pakai hari ...

oh.. so kena sedia duit siap2 la ni? tau tak pasal dr ranjit? org cakap kat situ murah.. tp saya rasa tak guna kalau murah tp peralatan yg digunakan lama.. downtime utk nampak kesan pun lama.. mcm kat dr ko ni xsilap saya ada laser treatment yg downtimenya beberapa jam je.. kalau normal laser treatment tu mmg takleh keluar rumah selama beberapa hari n muka akan jadi merah gila..

bangles Publish time 9-2-2013 04:06 PM

rawatan guna laser ni mcm u cucuk muka guna jarum panas (lebih kurang la)..sakit juga masa buat tu tp xde la sampai terjerit2..kejap jer..lps tu muka mmg mcm udang d bakar dan mmg malu gak la nk bersosial (tu yg berkurung 3-4 hari katanya)..tapi result mmg mabeles..muka nampak muda dan tegang..

asteruk Publish time 9-2-2013 04:12 PM

bangles posted on 9-2-2013 04:06 PM static/image/common/back.gif
rawatan guna laser ni mcm u cucuk muka guna jarum panas (lebih kurang la)..sakit juga masa buat tu t ...

hm tu la.. dr ko ni ada laser treatment yg lg advanced.. teknologi dia guna bagus.. hm bila la betul2 mampu nak gi ni..

bangles Publish time 9-2-2013 04:17 PM

akak pun lom mampu gi Dr Ko ni..mampu bg info jer la dulu..sharing is caring kekdahnya..
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: sape pernah gi klinik dr ko for skin problem?