gadis93 Publish time 15-7-2013 02:04 AM

Produk apa yang berkesan untuk kulit berjerawat ye?

Korang semua mesti kulit cun melecun kan? Share la sikit produk pe yang korang pakai? Produk apa yang sesuai untuk umo 20-an,dan bagus untuk kulit oily, berjerawat dan mampu memudarkan parut lama.. harap yg affordable price untuk student macam sy nie.

{:childlikeo

shahkb Publish time 15-7-2013 02:12 AM

cuba bedak sejuk tanaka yg popular skrg

http://shahkb.blogspot.com

AdamBillionaire Publish time 15-7-2013 02:40 AM

yup. adam cuba bedak sejuk. lg satu jgn minum AIS.. sebab AIS mmg punca utama jerawat.. ni fakta daripada perubatan homeopati.. mmg adam akui fakta ni benar.. lg satu amalkan senaman di waktu pagi. sekitar 7 pagi.. insya Allah badan segar. jerawat kurang:loveliness:

poyohabis Publish time 15-7-2013 09:37 AM

ooo ye ke ais menyebabkan jerawat...tp kalo minum tanpa ais ibarat suram la hari2 yg dilalui...tp bedak tanaka nie ok gak...aku pakai mula2 kuar jerawat meriah2 tp tak sakit lar...skrg nie dah hampir kecut...tunggu lg seminggu ckp sebulan lps tu baru leh tepekkan pic...kongsi2 kan...

selain bedak tanaka leh gak sapu masker susu kat muka...selain mengecutkan jerawat kulit muka jd lembut...boleh disapu di badan juga...

dah cuba ke buat masker susu...masker susu nie leh campurkan gan tomato lenyek atau hampas tomato yg diblander...airnye leh diminum hampas nye campur gan susu tepung+air..buat la tiap2 ari in sha allah berkesan..kulit pon lama2 jd lembut...leh dipakai satu bdan kalo rajin...

selain tu masker seaweed atau masker rumpai laut...nie pon ok gak...yg paling best pd aku masker seaweed green...masker seaweed nie aku dah cuba n berkesan parut pun alhamdullah nampak pudar...ambik masa la sikit kan..bukan bhn kimia pon...sendiri msk...kadang2 aku pakai kat tapak kaki...nak hilangkan rekahan tumit tapak kaki n pakai kat tgn nak bg kulit tgn halus...

Tuleins Publish time 15-7-2013 10:19 AM

muka berjerawat boleh cuba sabun propolis dan krim mutiara...sangat berkesan...boleh jimat 2-3 bulan

http://i1286.photobucket.com/albums/a610/tuleins80/sabunpropolis_zps8169654e.jpg

http://i1286.photobucket.com/albums/a610/tuleins80/1161323_orig1.jpg

ezara Publish time 15-7-2013 10:29 AM

Kawan saya tengah makan produk silky secret ni..
Dia bagi tahu saya memang sesuai untuk menghilangkan jerawat,jeragat dan kulit kering..
Sejak dia makan produk ni kulit muka dia lebih cantik,jerawat dan jeragat pun kurang uolllsss{:mlhehe:}

poyohabis Publish time 15-7-2013 10:33 AM

ezara posted on 15-7-2013 10:29 AM static/image/common/back.gif
Kawan saya tengah makan produk silky secret ni..
Dia bagi tahu saya memang sesuai untuk menghilangk ...

leh tau tak pe kandungan dia...buatan m'sia ke...bape harganye..bape sachet yer...

ezara Publish time 15-7-2013 10:47 AM

poyohabis posted on 15-7-2013 10:33 AM static/image/common/back.gif
leh tau tak pe kandungan dia...buatan m'sia ke...bape harganye..bape sachet yer...

Kandungan dia sarang burung, aloe vera, acai berry, strawberry, guarana, pueraria lobata, serbuk mutiara, collagen, L-glutathione dan tanaka white..
Buatan m'sia, pengilang dia pun orang melayu..
Kawan saya bagi tahu kat saya ade sijil KKM..
Harga sebenar dia RM36.90 kalau semenanjung..sekarang tengah promosi,ada 10 sachet..
rasa honey dew katenye uollssss{:mlsmile:}

poyohabis Publish time 15-7-2013 10:51 AM

ooo ada labota...tak boleh ler...kalo tak de labota nak gak cuba...

tejarieza Publish time 15-7-2013 10:54 AM

poyohabis posted on 15-7-2013 10:51 AM static/image/common/back.gif

labota tu apa??

apa effect dia?

poyohabis Publish time 15-7-2013 10:58 AM

tejarieza posted on 15-7-2013 10:54 AM static/image/common/back.gif
labota tu apa??

apa effect dia?

labota n satu lagi per yer lupa dah tp huruf m dpn dia...tu kalo org ada cyst n fadb nanti dia akan menambahkan bengkak kat bahagian breast...nie mcm lagi menyuburkan ketulan di breast...

ezara Publish time 15-7-2013 11:26 AM

tejarieza posted on 15-7-2013 10:54 AM static/image/common/back.gif
labota tu apa??

apa effect dia?

Effect dia boleh mengurangkan masalah jeragat atau jerawat, pigmentasi dan kulit kering..
kalau selalu diamalkan rambut kita pun lebih sihat dan bersinar uollssss{:mlsmile:}
kawan saya yang dah makan ni memang cantik kulit muka dia,rambut dia pun cantik..
Kulit muka dia skg putih sekata, jerawat kat muka ngan bintik2 hitam pun makin bekurangan..

tejarieza Publish time 15-7-2013 11:31 AM

poyohabis posted on 15-7-2013 10:58 AM static/image/common/back.gif
labota n satu lagi per yer lupa dah tp huruf m dpn dia...tu kalo org ada cyst n fadb nanti dia aka ...

owhh oke...

kalau belom kawen boleh ke nak check ada cyst ke x?

ezara Publish time 15-7-2013 11:40 AM

poyohabis posted on 15-7-2013 10:51 AM static/image/common/back.gif

Bukan labota tapi lobata yea

ezara Publish time 15-7-2013 11:44 AM

poyohabis posted on 15-7-2013 10:58 AM static/image/common/back.gif
labota n satu lagi per yer lupa dah tp huruf m dpn dia...tu kalo org ada cyst n fadb nanti dia aka ...

Antara Khasiat Pueraria Mirifica / Pueraria Lobata
[*]Menambah saiz payudara / buah dada
[*]Mencerahkan kulit (termasuklah kulit pada bahagian puting payudara / buah dada).
[*]Menjadikan kulit lebih lembut dan lebih ‘muda’
[*]Menegangkan payudara dan punggung yang mengendur
[*]Menganjalkan kulit yang melendut.
[*]Mengatasi masalah sukar tidur
[*]Melambatkan proses penuaan.
[*]Melangsingkan badan dengan peningkatan jisim badan tanpa lemak.
[*]Merawat masalah-masalah yang berkaitan dengan rahim.
[*]Menghalang jangkitan pada vagina dan pundi kencing (bladder)
[*]Mengetatkan vagina.
[*]Mencegah dan mengurangkan penyakit migrain.
[*]Membantu menggelapkan rambut beruban dan menggalakan pertumbuhan rambut
[*]Menambah tenaga dan kecergasan
[*]membesarkan buah dada, menegangkan payudara, menegangkan buah dada,menegangkan payu dara, membesarkan payudara, cara membesarkan payudara, besarkan buah dada

Read more: http://dnobiz.com/persadabiz/tip-motivasi/tip-kesihatan/pueraria-mirifica-menegangkan-buah-dada/#ixzz2Z5A2U6Nd

poyohabis Publish time 15-7-2013 12:35 PM

tejarieza posted on 15-7-2013 11:31 AM
owhh oke...

kalau belom kawen boleh ke nak check ada cyst ke x?

blh jer ckp kat doc nak bt check payudara atau brest cancer. nanti nurse akan check dl lps tu br doc check kalo doc n nurse ada rs benjolan pd brest dia akan refer pd pakar. tuk kita yg bwh 40 thn x blh bt memogram tp nanti doc akan br kan ultra sound n akan ambik sample tisu kat benjolan tu( cucuk mcm ambik drh tp bkn ambik drh tp ambik tisu, sakit sikit lar).

poyohabis Publish time 15-7-2013 12:57 PM

ezara posted on 15-7-2013 11:44 AM
Antara Khasiat Pueraria Mirifica / Pueraria Lobata
[*]Menambah saiz payudara / buah dada
[*]Menc ...

tau dik, akak tau fungsi2 dia tp kesihatan tu lbh penting. byk produk lain pun guna lobata nie. mmg kesan kat kulit, brest n montot mengancam cm pd org yg ada cyst, fadb atau brest cancer mmg x dibenarkan ambik. lobata nie di dia leh aktifkan pembesaran ketlan tu sekali. nie berdasarkan pengalamn n dah tanye doc pkr payudarammg doc nshtkan hati2 dlm mencr supliment.akak hanye berkongsiapa yg akak tau jer jgn mara yer

ezara Publish time 15-7-2013 01:02 PM

poyohabis posted on 15-7-2013 12:57 PM static/image/common/back.gif
tau dik, akak tau fungsi2 dia tp kesihatan tu lbh penting. byk produk lain pun guna lobata nie. mm ...

eh, tak marah pun kak..
terima kasih sebab berkongsi ape yang akak tahu yea :)

poyohabis Publish time 15-7-2013 01:11 PM

ezara posted on 15-7-2013 01:02 PM
eh, tak marah pun kak..
terima kasih sebab berkongsi ape yang akak tahu yea

ok jer sharing is caring kan.

nur_wahyu Publish time 15-7-2013 02:03 PM

Kawan sy syorkan 1 produk ni. Radiuz White. x ramai pernah dgr kn.mule2 sy cam ragu nak try tapi sebab dah byk try produk famous xde kesan pun. lagipun sy tgk perubahan pada kulit wajah kwn sy tu. selain jerawat, radiuz White ni boleh menyelesaikan masalah kulit yg lain juga.:loveliness:

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Produk apa yang berkesan untuk kulit berjerawat ye?