amyza82 Publish time 8-1-2014 10:05 PM

dah pakai dalam 2week, hband tegur muke dah cantik..he..he..suke giler, nak cuba pakai krim kuning pulak.

asziemiworld Publish time 9-1-2014 09:39 AM

amyza82 posted on 8-1-2014 10:05 PM static/image/common/back.gif
dah pakai dalam 2week, hband tegur muke dah cantik..he..he..suke giler, nak cuba pakai krim kuning p ...

wah... best kan....try krim kuneng plak sis..lagi meletops!!!

CikE Publish time 11-1-2014 09:50 AM

asziemiworld posted on 6-1-2014 03:28 PM static/image/common/back.gif
terus aja pakai..pakai sekali krim ku-neng..memang akan lebih jelas perubahan nanti :-)

cuma krim siang tu sy agak kurg gemar sikit...muka nmpak minyak sgt...huhu..baru sejam pakai dh bkilat2 muka...
tpaksa la pakai sbb dh xde krim nk gna time kje...
krim ku neng tu bila bole start pakai ye?

miss_bear Publish time 12-1-2014 03:57 PM

sis, nak tanya la..
kalau baru2 ni macam tumbuh tompok2 kecil warna coklat kat pipi bawah mata tu kira apa ea.. jeragat ke tu? dia x timbul, dia just tompok2 kecik je kat kulit tu, warna coklat pudar tapi nampak lah jugak.

pastu boleh x sis pm i untuk i bertanya urusan jual beli..?

asziemiworld Publish time 13-1-2014 09:27 AM

miss_bear posted on 12-1-2014 03:57 PM static/image/common/back.gif
sis, nak tanya la..
kalau baru2 ni macam tumbuh tompok2 kecil warna coklat kat pipi bawah mata tu...

whatsapp ya 0194553252

asziemiworld Publish time 13-1-2014 09:29 AM

CikE posted on 11-1-2014 09:50 AM static/image/common/back.gif
cuma krim siang tu sy agak kurg gemar sikit...muka nmpak minyak sgt...huhu..baru sejam pakai dh bk ...

krim siang jgn pakai banyak..kalau pakai banyak memang nampak kilat... pakai skit aja biar nampak natural..krim kuneng pakai malam selepas pakai krim malam...

ajercrazy Publish time 20-1-2014 12:25 PM

saya baru beli dnars tp x beli set..sy beli sabun, treatment toner dan krim ku neng je..
akak yg jual tu ckp x yah amik set pun xpe sbb kulit sy x bermasalah sgt..3 item ni pun dah cukup katanya..
suka sabun dia mewah buih..krim kuneng pun best..mmg pakai nipis2 je..
nnt sy update semula perubahan kulit sy..

sue_0684 Publish time 21-1-2014 12:45 AM

ana_w_houb posted on 16-12-2013 04:43 PM
aku bukan nak provoke,tapi aku x faham bisnes melayu ni.produk pun mcm copycat sana sini.camne compa ...

hakhak..terbaik la sis..
as expected bila tngok iklan dlm tv..packaging pun dah tau..ingredient list x da..bekas kosong cmtu..
one day brand ni akn ada isu punya mcm natasya dulu x silap.sendayu tinggi pun sama.
ada local products yg bgos yg dah r n d..tp just a few.

sue_0684 Publish time 21-1-2014 12:59 AM

crunchez posted on 17-12-2013 05:38 PM
guna herba katanya. aku dah google habis dnars ni. ingredients mmg tak detail. gune herba tapi ada ...

bkn saja brand ni..i rasa produk2 local lain pun x bg details ingredients..except yg dah buat rn d dan dah diuji.
bila muka rosak..baru nk meroyan..perabih duit beribu plak jmpa pakar..
i had experienced it..naseb dah stop awal2 sbb dulu x tau sngt lg psl kosmetik n skin care..skang sngt aware dgn ingredients dlm skin care.mmg x da details psl product ni..

myariesa Publish time 21-1-2014 01:26 AM

Rebrand ke produk ni

ana_w_houb Publish time 22-1-2014 02:34 AM

sue_0684 posted on 21-1-2014 12:45 AM static/image/common/back.gif
hakhak..terbaik la sis..
as expected bila tngok iklan dlm tv..packaging pun dah tau..ingredient l ...

memasing ada hak nak pilih skincare apa yg dorang nak pakai pun.cuma kita kena jadi pengguna bijak,buktikan org melayu bijak bukan boleh digula2kan sewenang2nya oleh cosmetic company yang mata duitan dan buat cosmetic pun ala2 cincai.aku sedih bila tgk org melayu diperbodoh2 kan ,mcm kat malaysia ni bersepah jual minuman kesihatan la,minuman kolagen la,kawan aku orang arab oman ckp kat negara dia x sewenang2 nak jual bende camni,kementerian kesihatan dorang strict gila.my friend tu family dia ada kilang coklat,aku pernah suggest dia produce ala2 coklat minda,coklat kolagen ke ,dia ckp,wont be that easy nak lepas restriction kementerian tu

produk kosmetik merbahaya memangla muka akan licin x tumbuh jerawat,sbb ada bahan berbahaya kat permukaan muka tu yang kuman pun xleh idop,nyamuk pun x berani nak singgah.xyah feeling sgt muka muka flawless bagai...huhuhu.and lagi satu,racun berbahaya tu akan meresap masuk ke dalam uratdan boleh menyebabkan implikasi kesihatan mcm penyebab kanser,kegagalan organ dan sebagainya

ana_w_houb Publish time 22-1-2014 02:46 AM

sue_0684 posted on 21-1-2014 12:59 AM static/image/common/back.gif
bkn saja brand ni..i rasa produk2 local lain pun x bg details ingredients..except yg dah buat rn ...
product tempatan.....ada details labelling pun berterabur...huhuhu....xde standard international
sepatutnya bila buat label ingredients,dia akan susun ikut susunan mana yang paling banyak yang terdapat dlm product tu.contohnya pencuci muka biore aku.ingredients : water(aqua),sorbitol,laureth-6 carboxylic acid......bla bla.....last sekali ialah pewarna(code CI)

dulu ada kawan aku jual minyak,nama minyak tu minyak dab**,kawan aku sembang pung pang pung pang katanya mat saleh pun suka minyak ni,sekali aku tgk packaging dia labelling mcm gampang,boleh jugak tulis arsenic 0% ....hahah mengarut2 jeh

u habis beribu,i dah jumpa seorang dr yang dah duduk kat england sejak umur 14 tahun dia dapat biasiswa belajar sebuah negeri,dia pernah tersilap pakai produk,muka rosak dan habiskan 18K guna product switzerland nak baiki muka dia.pastu dia nasihatkan pakai produk Simple jeh dan rajinkan2 steamkan muka sbb dia kata tu petua kecantikan org jepun.

Last edited by ana_w_houb on 22-1-2014 02:51 AM

sue_0684 Publish time 22-1-2014 07:10 AM

ana_w_houb posted on 22-1-2014 02:46 AM
product tempatan.....ada details labelling pun berterabur...huhuhu....xde standard international
...

haha ..itu psl. couldnt agree more..mmg mcm tu, sembang pungpang2 tp bila kita minta proof scuentific diam sepi.kat msia ni product skincare mmg hamjad.supplment pun sama.suka hati jer nk buat apa.ministry mmg x strict.ada tu reg untuk mknn tp buat skin care etc.
chemical berlmbak2. kalo ada product memutih dlm seminggu dua tu mmg menipu .mula2 mmg cntik.lps tu tngok la efect nnti.worst case ada jgk yg kena kanser kulit.
ehh..membebel plak kita kat sini.hihi.. Last edited by sue_0684 on 22-1-2014 07:29 AM

ina_1195 Publish time 14-2-2014 03:29 PM

klu toner rawatan digantikan kepada toner collagen semasa permulaan penggunan blh tk ? tkt nak guna toner rawatan sbb pedih sngt..

zaujahzauji Publish time 18-2-2014 09:39 AM

asziemiworld posted on 18-12-2013 11:09 AM static/image/common/back.gif
PUTEH PiTERA

Selain PITERA, beberapa bahan lain yang digabungkansupaya supplemen hebat ini...

Puteh Pitera?Pitera dari apa ni?ada sejarah penemuan Pitera ni x macam SK2 tu.Sorry, bukan nak kondem local product tapi please lah jangan suka2 claim ada pitera la, collagen la.SK2 pun x secepat mana kesannya.kena pakai dalam jangka masa yg lama, tapi memang nampak perubahan.yang pasti perubahan yg sihat, x la macam telur dikupas sekelip mata.75ml Miracle Water SK2 with more than 90% Pitera cost u RM200++, ianya bukan sebab Pitera semata2 tapi sebab R&D.and one of our forummer dah pun pergi ke tempat 'kelahiran' Pitera SK2 tu..so kalau ada yg tanya kat mana tempat Dnars produce Pitera, u sebagai agent nak cakap apa.product yg cepat sangat kesan ni, hati2 ye sayang2 sekalian..over the counter brand tu pun makan masa nak nampak kesan.most of their 'duta' pakai more than 3 years, ada yg 10 tahun..

poisonhoney266 Publish time 18-2-2014 11:02 AM

Saya pengguna tegar Dnars.. Dah setengah tahun rasanya pakai..Alhamdulillah.. Kulit mmg flawless.. Tak pakai make up tak ade masalah.. Mungkin produk ni serasi dengan saya.. Sebelum ni saya pengguna tia Amelia bertahun lamanya

heartshinoda Publish time 18-2-2014 02:46 PM

saya nak tanya. lpas kite sapu krim siang, boleh tak nk gune foundation dri brand lain? lpastu normal ke kalo rase pedih2 dan menggelupas bila gune dnars ni :)

AngsaMerah Publish time 18-2-2014 04:24 PM

boleh pm harga utk set jeragat tak?

nuhanis Publish time 18-2-2014 09:05 PM

ana_w_houb posted on 22-1-2014 02:46 AM static/image/common/back.gif
...

nak Tanya produk yg kawan ko sajeskan tu,
produk jenama SIMPLE atau produk yang simple2..

ana_w_houb Publish time 18-2-2014 09:11 PM

nuhanis posted on 18-2-2014 09:05 PM static/image/common/back.gif
nak Tanya produk yg kawan ko sajeskan tu,
produk jenama SIMPLE atau produk yang simple2..

produk jenama SIMPLE tu...yang warna hijau putih tu....

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17
View full version: DNARS SKINCARE - KULIT LICIN BAGAI TELUR DIKUPAS!!!