bandung_cincau Publish time 21-3-2014 10:54 AM

semut masuk telinga

sesiapa ada ke tips untuk keluarkan semut yang masuk dalam telinga? share lah.
aku selalunya kalau semut masuk telinga aku masukkan minyak gamat dalam telinga. itu pun jenuh baru keluar.
kalau thread ni dah pernah ada sorry ye momote sekalian. momote boleh tutup. kalau salah parking pun sorry jugak. tak tahu nak letak kat bod mana. saya orang baru.

alieyrina Publish time 21-3-2014 11:23 AM

Aku penah kena sakit dlm telinga tp x dpt nak pastikan sbb semut masuk ka apa..sakit tuhan saja yg tau..semut saspek utama la sbb semut kecik tu ada bisa kan..memg serik sakit telinga ni..

penah dpt emel dulu kalau semut masuk telinga suluh toslet kat lubg telinga sbb nanti semut ikut cahaya tu kuaq..tah bekesan ka x cara tu..kalau semut tu mati camna lak:o

kuntang Publish time 21-3-2014 11:29 AM

mek ckit tembakau rokok,perah cikit ngn air, msuk kn dlm tinge..

air sjuk pon ok

bandung_cincau Publish time 21-3-2014 11:31 AM

kuntang posted on 21-3-2014 11:29 AM static/image/common/back.gif
mek ckit tembakau rokok,perah cikit ngn air, msuk kn dlm tinge..

air sjuk pon ok

terima kasih atas perkongsian

aliaa Publish time 21-3-2014 12:59 PM

aku pernah kena..
aku titik baby oil lam tinga..
tak pun kalau semut msk tinga kiri kau tutup jea tinga kanan...
jap agi kluar le tu..lemas x leh nafas...:lol:

bandung_cincau Publish time 21-3-2014 01:04 PM

aliaa posted on 21-3-2014 12:59 PM static/image/common/back.gif
aku pernah kena..
aku titik baby oil lam tinga..
tak pun kalau semut msk tinga kiri kau tutup jea...

aku pernah dengar jugak pasal benda tu.
tapi tak teringat nak buat benda tu waktu semut masuk telinga.

lavendernovella Publish time 21-3-2014 01:52 PM

Pergi klinik ...jgn tuang aperpon cecair, jgn korek sesuka hati ... rongga telinga ni sensitif.

mawarika Publish time 21-3-2014 02:10 PM

Time aku kena tgh tido rasa mcm dengar benda bising je dlm telinga ni.. Try korek keluar semut:lol: tido suka peluk dinding la kan...

prettyuglybabe Publish time 21-3-2014 02:27 PM

pernah dengar petua orang tua, sapu kapur sirih belakang telinga. nanti semut tu keluar ;P

bandung_cincau Publish time 22-3-2014 08:43 AM

lavendernovella posted on 21-3-2014 01:52 PM static/image/common/back.gif
Pergi klinik ...jgn tuang aperpon cecair, jgn korek sesuka hati ... rongga telinga ni sensitif.

ko kalo semut masuk telinga ko pergi klinik ke?
aku keluarkan sendiri aje

bandung_cincau Publish time 22-3-2014 08:57 AM

alieyrina posted on 21-3-2014 11:23 AM static/image/common/back.gif
Aku penah kena sakit dlm telinga tp x dpt nak pastikan sbb semut masuk ka apa..sakit tuhan saja yg t ...

aku agak itu bukan semut. kalau semut masuk telinga aku x pernah lagi dia gigit. cuma berbunyi aje.
aku agak ko sakit telinga sebab panas dalam. dulu adik aku pernah kena. bawak pergi klinik doktor cakap gegendang telinga bengkak sebab panas dalam. tpi x tahu lah kalau kes ko lain dengan kes adik aku.
sulut toshlight tu aku pernah dengar jugak.
kalau semut tu mati baguslah. kalau hidup memang aku tolong tamatkan riwayat dia. siapa suruh masuk telinga aku.

bandung_cincau Publish time 22-3-2014 08:59 AM

mawarika posted on 21-3-2014 02:10 PM static/image/common/back.gif
Time aku kena tgh tido rasa mcm dengar benda bising je dlm telinga ni.. Try korek keluar semut...

haah. rasa gatal aje telinga. rasa nak besarkan lubang telinga

bandung_cincau Publish time 22-3-2014 09:12 AM

prettyuglybabe posted on 21-3-2014 02:27 PM static/image/common/back.gif
pernah dengar petua orang tua, sapu kapur sirih belakang telinga. nanti semut tu keluar

yang ni aku tak pernah dengar. boleh cuba lain kali.

lavendernovella Publish time 22-3-2014 10:12 AM

bandung_cincau posted on 22-3-2014 08:43 AM static/image/common/back.gif
ko kalo semut masuk telinga ko pergi klinik ke?
aku keluarkan sendiri aje

Benda yg pernah masuk tinga aku putik kapas, semut...dan mcm2 lg sebb tim2 kecik2 mmg nakal tak ingat.....

Kalau main cungkil jer takut semut tu termasuk kedalam lg.... pastu melekat kat dinding telinga...lagi naya x boleh keluar ..takut berkulat ...yer dlm telinga boleh berkulat ...

Cuber google OTOMYCOSIS , fungal ear infection..

bandung_cincau Publish time 22-3-2014 11:24 AM

lavendernovella posted on 22-3-2014 10:12 AM
Benda yg pernah masuk tinga aku putik kapas, semut...dan mcm2 lg sebb tim2 kecik2 mmg nakal tak in ...

oh..x tau pulak aku

theotherfriend Publish time 13-5-2014 11:23 PM

lavendernovella posted on 21-3-2014 01:52 PM

Iols percaya sungguh bab ni.

lama dah, my nephew kena n we took to a private clinic. Dr tu pesan next time letak kapur sirih kat keliling kawasantelinga except satu bahagisn kecil untuk semut/serangga tu keluar. Tu petua org tua dia kata.

Dr tu pun dah tua masa tu. Lama sgt cerita ni, semua nephews dah besar, x ingat yg mana satu.

lazaruz6024 Publish time 4-9-2015 10:18 PM

Wpun thread ni dah lama,tp tetap nk kongsi petua gk.kalau semut masuk telinga korang suluh jer dalam telinga guna lampu suluh ker takpun lampu hp ker mmg dia akan keluar sendiri tp kena tahan sikit lah bunyi dia berjalan tu.:)
Pages: [1]
View full version: semut masuk telinga