farmashealth Publish time 25-7-2014 08:45 AM

AWAS! Ciri-ciri krim kosmetik yang bermerkuri!

Ciri-ciri krim kosmetik bermerkuri

1. Melekit-lekit : Tapi ada sesetengah krim yang campurkan dengan bedak sejuk supaya nampak lebih cair.

2. Tidak homogen : Maksudnya, kalau kita biarkan krim itu, kita nampak ada lapisan minyak akan terpisah dengan lapisan padat.

3. Bau logam merkuri: Bau lain macam, tapi ada sesetengah product yang kononnya bijak dah mengolah bau dengan bau perfume yang lebih menyengat untuk menghilangkan bau merkuri. Sebab itu sebaiknya jika mencari product kecantikan, cari product yang tidak berbau apa apa. Kalau nak bau wangi pakai perfume lah buat apa pakai krim muka wangi- wangi?

4. Krim berwarna yang mencolok: Biasanya untuk mengcover balik warna merkuri, mereka akan tambah dengan bahan pewarna. Tipikal warna mereka gunakan, warna tekstil kuning atau warna putih yang mengilat.

5. Panas dan gatal apabila di-seletkan dekat kulit lengan.

6. Pada awal pemakaian menyebab kulit kemerahan apabila terkena cahaya matahari. Kulit anda sedang berlaku irritation.

7. Warna putih tak sekata, putih pucat tak macam putih normal.

8. Kulit berubah warna putih dalam waktu yang singkat! Seperti dalam iklan dipasaran, INGINKAN KULIT PUTIH DALAM MASA 1 MINGGU? haa semakin cepat kulit korang putih, semakin banyak kandungan merkuri yang digunakan

9. TIDAK TIMBUL JERAWAT SAMA SEKALI. Itu pasal krim mereka laris dipasaran. Korang bajet kulit korang berkesan lah dengan krim tersebut? Dah lah kulit putih, licin tanpa jerawat pula. Sebenarnya lapisan kulit epidermis kita dah rosak, kulit sudah tidak mengandung protein & melanin yang berfungsi utk melindungi sinar UV matahari sehingga kuman/ bakteria tidak akan menyukai kulit yang telah tercemar merkuri termasuk nyamuk sekalipun! Bayangkan!

10. MENGHALUSKAN DAN MENGECILKAN RUANG PORI PORI. Ini lagi satu kesan korang tertipu. Sebenarnya, kulit korang dah menipis dan lapisan kulit bahagian paling atas dah berhapus dek kerana merkuri tersebut. Tengok sepintas lalu seolah-olah pori pori mengecil dan menghaluskan kulit.

11. Bila tiba-tiba kita stop krim bermerkuri, akan timbul pula jerawat-jerawat kecil dan rasa gatal. Itu kesan sampingan apabila berhenti penggunaan krim bermerkuri, sebab itu orang bajet krim itu terbaik buat mereka.

12. Warna putih pada kulit lama kelamaan akan menjadi kelabu, dan akhirnya kehitaman (jeragat mula menguasai).

BAHAYA KOSMETIK BERMERKURI.

1. Gangguan saraf : Alzheimer, Parkinson serta gangguan-gangguan ringan seperti insomnia, pelupa, tekanan emosi, gementar, gangguan penglihatan.

2. Memperlambat pertumbuhan janin : Merkuri tidak akan dapat disingkirkan oleh ginjal dan akan bertahan dekat situ sekaligus bila kita hamil, akan effect dekat janin kita. Risiko mendapat anak autism/ pertumbuhan anak terencat menjadi tinggi.

3. Wajah menjadi lebih rosak : Timbulnya tompokan hitam dan jeragat yang teruk dikemudian hari.

4. Kerosakan buah pinggang : Seperti yang I cakap tadi, merkuri akan terkumpul di ginjal sehingga menyebabkan bau urine pon menjadi besinggggg *orang jawa kata* sekaligus merosakkan buah pinggang.

5. Resiko penyakit kanser: Terutamanya kanser kulit, payudara, serviks dan paru-paru.

Jangan rosakkan diri sendiri demi mengejar kecantikan. Jom share dekat semua orang!

Kekal sihat dengan Apricon
http://www.farmashealth.com.my/
http://www.farmashealth.blogspot.com/

#apricon #aprikot #b17 #rawatkanser #kanser #prayforgaza

hafieza Publish time 25-7-2014 08:50 AM

tu pon still ramai lg yg berebut beli mnde2 gini...:shakehead3:
pelik aku...:L

myakayina Publish time 25-7-2014 09:12 AM

ibu putih ni ada merkuri ek? aku tengok bukan main laris lagi..

manehnya Publish time 25-7-2014 09:17 AM

Bila tiba-tiba kita stop krim bermerkuri, akan timbul pula jerawat-jerawat kecil dan rasa gatal. Itu kesan sampingan apabila berhenti penggunaan krim bermerkuri, sebab itu orang bajet krim itu terbaik buat mereka.

lepas aku berenti pakai wonderglow

huk huk, sebelum tu santek ya amat, putih melepak jerawat x tumbuh, sangup tingalkn clinique demi wg

haryatie Publish time 25-7-2014 09:37 AM

ank buah aku dulu ada jerawat & kesan2 hitam
pakai yg brand "collagen" tu..mmg muka dia terus jd putih, licin berkilat
tp muka je la putih melepak..part lain tetap sawo matang@gelap..da ank mamak kan..
aku da ckp yg tu x boleh pakai ..tp dia tetap teruskan jugak..
lantak la...degil ya amat...hahaha..
nk cntik sgt...jgn jd apa2 kemudian hari daaa...

shahadilla Publish time 25-7-2014 11:37 AM

Ramai yg tak tahu bnda ni,semuan nk cntik,tp yg tahu pun wat endah tak endah je..dari pakai bnda2 mcm ni yg kita tak tahu bhan2 membuatnya,,,bgus pilih skincare shaklee..dijamin selamat n berasaskan bhan semulajadi..so tak perlu takut2 nk tempek kat muke...
Kenapa perlu guna brng yg ada bhan berbhaya sedangkan shaklee merupakan pilihan terbaek...
Shaklee mementingkan penggunanya k..

Nk tahu pasal shaklee skincare ni boleh pm saya k..
#sharing is caring#

suree_aa Publish time 25-7-2014 11:37 AM

pilihan di tangan kita

paiayam Publish time 26-7-2014 01:26 AM

salam TT and people. cemana dengan krim kecantikan safi yg popular among its fans tu ( tutup hijau, tutup biru). kalau tengok pd points yg TT utarakan tu, ada sesetengahnya boleh nmpk dr tekstur krim safi ni. sy penah pakai (zaman sekolah takde duit dulu,ianya affordable!) :lol:

1. Melekit - Krim ni sy tengok teksturnya, ya agak melekit.
2. Tidak homogen - mungkin ya, sbb nampak la lapisan minyak nipis je atas krim tu.
3. Bau logam merkuri - hmm seingat sy bau krim ni takdela menyengat sgt, tp still ada bauan wangi tu.
4. Krim berwarna yg mencolok - bagi sy, tak kot. biasa je warna krim safi ni.
5. Panas dan gatal bila disapu ke kulit - seingat sy takde rasa panas dan gatal pun.
6. Irritation waktu awal penggunaan - hmm takde.
7. Warna kulit jd putih tak sekata dan nampak abnormal - err tak.
8. Kulit jadi putih dlm masa singkat - tak. ambik masa lama jgk, in fact, ada sesetengah kawan sy, yg guna krim ni bertahun tahun, sejak zaman sekolah sampai cecah usia dewasa ni baru nampak kesan.
9. Jerawat segan nak tumbuh - tak jugak, masa sy pakai dulu, masih ada jerawat yg naik sekali sekala.
10. Pori pori jadi halus - ini sy perasan, roomate sy masa belajar dulu mmg pengguna tegar krim ni, dan ya, pori pori dia memang tak obvious.
11. Irritation occurs when stop using the product - tak, sy pakai zaman sekolah dulu, kemudian berenti (abruptly), takde apa apa iritasi.
12. Warna kulit jadi kelabu dan akhirnya berjeragat - takde, hehe, taktahulah org lain cemana kan. kulit sy menten je walaupun berenti pakai. :P

saya pernah google pasal krim ni ( sbb rasa mcm nak guna balik :D ), ada yg ckp berkesan (walaupun ambik masa agak lama ), ada jugak yg dakwa krim ni ada merkuri (jd sy rasa skeptikal utk kembali guna produk ni). Mungkin paras merkuri dlm ni masih di paras normal? dan ramai kengkawan sy yg masih stick dengan krim ni, takut la kan kalau sungguh seperti yg didakwa, I would better urge them to stop using the product :P

sebarang pandangan? :loveliness:

taikpekatt Publish time 26-7-2014 02:46 AM

tabita ada mercuri ke ? kawan aku guna melepak plus flawless kulit dia. kulit dia ni jenis yg paling senang jerawat nk hidup. now dah flawless. pernah nak try tp disebabkan mahal plus aku baca krim ni ada mercury,trus aku cancel.

aku pernah tnya kawan aku org Indonesia psl cream ni. dia ckp tak pernah dgar pun. yg seller tabita ni plak ckp product dorg popular kt Indon.

Asdira Publish time 27-7-2014 01:26 AM

taikpekatt posted on 26-7-2014 02:46 AM
tabita ada mercuri ke ? kawan aku guna melepak plus flawless kulit dia. kulit dia ni jenis yg paling ...

ntahlah.ada yg kata ,ya.ada jg yg kata,tak..
tp ada kwn2 as yg pakai,bila stop,ngeri tgk..
ada yg ok,ada yg tak.
kompius jg

taikpekatt Publish time 27-7-2014 02:12 AM

Asdira posted on 27-7-2014 01:26 AM
ntahlah.ada yg kata ,ya.ada jg yg kata,tak..
tp ada kwn2 as yg pakai,bila stop,ngeri tgk..
ada y ...

kwn aku haritu ada stop kejap sbb lambat order dati seller tu. then muka dia naik balik jerawat merah2. eee. takkan nak pkai forever kn

Asdira Publish time 27-7-2014 02:16 AM

taikpekatt posted on 27-7-2014 02:12 AM
kwn aku haritu ada stop kejap sbb lambat order dati seller tu. then muka dia naik balik jerawat me ...

tu la.kwn as masa pakai tabita,licinnya kulit dia..mcm telur rebus lps dikupas kulitnya.hehe
bila berenti,wallaaa gunung berapi berkawah semua ada.
now msh teruk lg.kesian tgk..

taikpekatt Publish time 27-7-2014 02:21 AM

Asdira posted on 27-7-2014 02:16 AM
tu la.kwn as masa pakai tabita,licinnya kulit dia..mcm telur rebus lps dikupas kulitnya.hehe
bila ...

kwn as dah stop lah ek pakai ? kwn aku x stop lg. dia mcm dah serasi. klau stop jerawat naik. alahai. seram tgok. dia bukan putih pinkish tau. dia mcm putih yg kelabu mcm dull gila. takde nur. haha

Asdira Publish time 27-7-2014 02:37 AM

taikpekatt posted on 27-7-2014 02:21 AM
kwn as dah stop lah ek pakai ? kwn aku x stop lg. dia mcm dah serasi. klau stop jerawat naik. alah ...

putih xde nur?hikhikhik ;)
dia takut nk teruskan.kulit menipis.nmpk urat2..tabita tu peeling kot.
now dia x pakai apa pn kat muka.tepek krim jerawat je la.

Asdira Publish time 27-7-2014 02:59 AM

krim ibu putih tu pn bahaya kn.
x kira apa jenama sekali pn?
tgk org duk kata,bgsnya IP ni.kulit mulus,lembut mcm bayi,tp ada jg bila berenti jerawat sana sini.
apa la yg terkandung dlm krim IP tu agaknya ye?

poison_paradise Publish time 27-7-2014 06:49 AM

Krim mlm yg lekit2 tu mcm Tabita,Dnars, etc..mg merosakkan muke ..silap2 bole kene kanser

taikpekatt Publish time 28-7-2014 03:01 AM

Asdira posted on 27-7-2014 02:37 AM
putih xde nur?hikhikhik ;)
dia takut nk teruskan.kulit menipis.nmpk urat2..tabita tu peeling kot. ...

haha eh tp btul lah. muka kwn aku ada nmpk urat kt dahi. kdg2 skeri ok aku tengok.

mystica Publish time 29-7-2014 12:18 AM

taikpekatt posted on 26-7-2014 02:46 AM static/image/common/back.gif
tabita ada mercuri ke ? kawan aku guna melepak plus flawless kulit dia. kulit dia ni jenis yg paling ...

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/302419_608099849203091_1808522921_n.jpg

pernah dibincangkan sblm ni
http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=768631

taikpekatt Publish time 29-7-2014 03:49 AM

mystica posted on 29-7-2014 12:18 AM
pernah dibincangkan sblm ni
http://mforum2.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=768631

...

scary nyaaa. aku tnjuk kt kwn aku dia ckp yg msuk paper tu fake. yg dia guna ori. aduh. geram aku. degil sgt. dah la dia nak kawen tu.

mystica Publish time 29-7-2014 10:09 AM

taikpekatt posted on 29-7-2014 03:49 AM static/image/common/back.gif
scary nyaaa. aku tnjuk kt kwn aku dia ckp yg msuk paper tu fake. yg dia guna ori. aduh. geram aku. ...

berani nya dia ambil risiko.

ni news indonesia plak

BPOM Umumkan 17 Kosmetik Berbahaya
Metrotvnews.com, Jakarta: Badan Pengawas Obat dan Makanan menemukan 17 item kosmetika yang mengandung bahan berbahaya atau dilarang, dan merilis temuan tersebut dalam peringatan publik di Jakarta, Senin (13/5).

"Sebagai tindak lanjut terhadap seluruh temuan kosmetika mengandung bahan berbahaya/dilarang tersebut, dilakukan penarikan produk dari peredaran dan dimusnahkan," kata Kepala BPOM Lucky S Slamet.

Masyarakat juga diingatkan untuk tidak menggunakan kosmetik-kosmetik tersebut karena dapat membahayakan kesehatan. Lucky menyebut beberapa bahaya kesehatan yang ditimbulkan jika menggunakan produk-produk tersebut adalah terjadinya iritasi pada kulit, mengikis kulit maupun kerusakan pada ginjal.

Sedangkan kandungan bahan berbahaya yang terdapat pada kosmetik-kosmetik itu masih didominasi oleh merkuri/raksa, hidrokinon dan asam retinoat yang antara lain diyakini memiliki efek memutihkan.

"Tahun 2011 kami memusnahkan produk kosmetik senilai kurang lebih Rp1,5 miliar dan tahun 2012 senilai Rp2 miliar," ujar Lucky.

BPOM juga menemukan kebanyakan produk kosmetika berbahaya itu dijual melalui media "online' atau dalam jaringan (internet), klinik kecantikan dan salon dan harganya juga tidak murah.

"Kami berkoordinasi dengan Kementerian Kominfo untuk penertiban penjualan kosmetik 'online', dan mereka telah setuju untuk melakukan 'screening'," ungkapnya.

Daftar ketujuh belas produk kosmetika berbahaya:

Kosmetika merek Tabita:
1. Tabita Daily Cream
2. Tabita Nightly Cream
3. Tabita Skin Care Smooth

Lotion Kosmetika Merek Green Alvina:
4. Herbal Clinic "Green Alvina" Walet Cream Mild Night Cream
5. Green Alvina Night Cream Acne

Kosmetika Merek Chrysant:
6. Chrysant 24 Skin Care Pemutih Ketiak
7. Chrysant 24 Skin Care Cream Malam Jasmine
8. Chrysant 24 Skin Care AHA Toner No.1
9. Chrysant 24 Skin Care AHA Toner No.2
10. Chrysant 24 Skin Care AHA Toner No.1

Kosmetika merek Hayfa:
11. Hayfa Sunblock Acne Cream Natural Pagi-Sore
12. Hayfa Acne Morning Pagi-Sore Kosmetika Merek dr. Nur Hidayat,SpKK
13. Acne Lotion dr. Nur Hidayat,SpKK
14. Cream Malam Prima 1 dr. Nur Hidayat,SpKK
15. Acne Cream Malam dr. Nur Hidayat,SpKK

Kosmetika Merek Cantik:
16. Cantik Whitening Vit. E Night Cream
17. Cantik Whitening Vit. E Day Cream.

http://showbiz.metrotvnews.com/read/2013/05/13/153097/BPOM-Umumkan-17-Kosmetik-Berbahaya
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: AWAS! Ciri-ciri krim kosmetik yang bermerkuri!