masnona Publish time 29-8-2014 10:47 AM

KRIM@PETUA HILANGKAN JERAGAT?

SILA SHARE KRIM UNTUK HILANGKAN JERAGAT.

PENAH DENGAR PASAL CREAM PARASOL? SPF 33. NAK BELI DIMANA?

alexandria_iz Publish time 29-8-2014 10:57 AM

jeragat susah nk hilang kalo setakat tepek krim. lain laa jerawat.

jeragat mostly sebab kulit muka dry jugak. so mmg kena rajin tepek moisturizer. malam2 sapu vitamin e.

kalo nak rawat, kena rawat dari dalam. amek vit e (pill) atau GLA. tapi jeragat mmg kesan dia agak lambat. kena banyak bersabar. vit e tu kena consisten amek. sbb dia moistkan kulit muka.

anona Publish time 10-10-2014 04:19 PM

Cuba AG 2000 Mira-Q khas untuk Jeragat...saya pakai memang jeragat saya hilang ...tapi kena sabar..sebab dia x de chemical....

mistymiss Publish time 10-10-2014 08:06 PM

Kak boleh cuba Cristtee Lemon whitening soap dengan essencenya..ia tiada bahan kimia yang boleh rosakkan kulit..semuany bahan semulajadi. Selepas saya cuba ia memang berkesan..hilang jeragat saya..:)

http://www.cristtee.com

nourahfey Publish time 10-10-2014 09:15 PM

Salah satu punca jeragat,orang kita suka makan makanan darat campur makanan laut sekalicthnya tomyam,,dlm tu ada sumaayam sotong udang daging,,lebih baik cegah sebelum jd

blackpaper Publish time 11-10-2014 03:56 PM

anona posted on 10-10-2014 04:19 PM static/image/common/back.gif
Cuba AG 2000 Mira-Q khas untuk Jeragat...saya pakai memang jeragat saya hilang ...tapi kena sabar..s ...

awak...mana nak beli cream ni?

hepimoon Publish time 11-10-2014 09:37 PM

mak hepi pakai tia Amelia
memang Nampak ada perubahan. jeragat makin kurang

jenny2043 Publish time 11-10-2014 10:38 PM

Saya guna sabun Cristtee Lemon Whitening..jeragat sudah makin kurang selepas gunanya, kulit juga lembut rasanya....jimat juga tak payah beli krim yang mahal mahal..:)

anona Publish time 13-10-2014 09:55 AM

blackpaper posted on 11-10-2014 03:56 PM static/image/common/back.gif
awak...mana nak beli cream ni?

ooooo...dia selalu buka kiosk dia kt mana2 pasaraya...klu kt KL...outlet besar dia kt Giant Kelana Jaya...kt Maiden Mall subang dia ade buka kisok dia...

blackpaper Publish time 18-10-2014 12:25 AM

anona posted on 13-10-2014 09:55 AM static/image/common/back.gif
ooooo...dia selalu buka kiosk dia kt mana2 pasaraya...klu kt KL...outlet besar dia kt Giant Kelana ...

ok tq nanti kita cari rayau2 maiden tu....

kejoraria Publish time 20-10-2014 03:13 PM

klau pikir psl jeragat yg tak ilang2 rasa mcm nk tepek clorok jer rasa......sbb tu kena jaga muka btl2 sblm jeragat ni naik...sbb bila dah naik nak ilangkannya mmg cukup payah dan degil :mad:

ApplePie00 Publish time 21-10-2014 02:20 AM

cube korang try bio oil.. aku pakai kat tangan.. sbb kat tgn ada jeragat... da makin ilang...serious kesan dia cpt gler...x expect pon nak ilangkan jeragat kat tangan.. just nak moistkan kulit but end up perasan jeragat ilang... bru 2-3 kali je sapu time malam..

sitipayung Publish time 21-10-2014 02:44 PM

ApplePie00 posted on 21-10-2014 02:20 AM static/image/common/back.gif
cube korang try bio oil.. aku pakai kat tangan.. sbb kat tgn ada jeragat... da makin ilang...serious ...

Apple PIe00pakai bio oil brand apa?

kalau ada jeragat kat bawah mata blh sapu kat situ ka?

ApplePie00 Publish time 22-10-2014 12:36 AM

sitipayung posted on 21-10-2014 02:44 PM static/image/common/back.gif
Apple PIe00pakai bio oil brand apa?

kalau ada jeragat kat bawah mata blh sapu kat situ ka?

brand dia mmg bio oil x silap.. leh beli kat guardian or watson.. sapu kat whole face ok kot.. but... i x sapu kat muka... i sapu kat badan.. n tangan

somber Publish time 22-10-2014 01:00 AM

jeragat jerawat pening istilah :funk:nama omputeh tau la

klu Sebaceous Filament tu memang normal. SF ni dia clear. x warna hitam pekat dan keras macam blackhead.. tp banyak kat hidung. yg ni klu buang mesti datang balik sebab die mmg ciri normal kulit tp boleh bg x nampak sangat. try minyak yg sesuai ngan kulit. boleh buat sendiri lg berbaloi tp senang beli kat pharmacy je. minyak boleh tanggalkan diorang. sebab mmg sifat kimia minyak boleh larutkan minyak yg lain.

lagi satu cari AHA/BHA. ni mmg miracle gile :D oh dengan cari Salicylic Acid.

klu ikut pengalaman, 3 bende ni memang membantu blackhead n SF.

klu TT nak experiment lagi boleh try clay mask mcm calcium bentonite or kaolin clay. tp aku x penah try lagi tp orang ckap ok. just so far susah nak cari klu jumpe pun cekik darah :sweat3:

mistymiss Publish time 28-10-2014 08:14 PM

Saya guna cristtee lemon whitening soap, nampak kesan la...jeragat hilang..saya sukanya kerana ia tiada bahan kimia..semua minyak tumbuhan..

masnona Publish time 3-11-2014 09:17 AM

mistymiss ni abs2 promot brg sndri

sya_syah Publish time 3-11-2014 05:35 PM

kulit muka berjeragat biasa sebab kulit panas n kering kan
sama dgn ibu dan makcik2 sy
tp skrg kulit muka dorg dh xde jeragat dh
dorg cuba pakai luffiya skincare yg kwn sy promote
sblm ni ssh nk caya dgn produk2 yg kita xkenal
tp bila tgk kulit muka dorg, sy lak jeles

so sis cuba la search psl luffiya skincare.
inshaaAllah masalah jeragat settle

just sharing {:1_152:}

fazatfazzy Publish time 5-11-2014 03:21 PM

Try guna secret skin white kawaii collagen yg doc harlina guna tu(wife angkasawan negara). I guna pn parut2 jerawat hilang n plg best rse bdn ni dh tak cepat sgt pnt2. N makcik i guna pn jeragat dia pudar. Produk ni kalau market price mahal ckit. I slalu beli produk kcntikan kat sorg akak ni. sbb harga dia sgt berpatutan n servis die best. Xla mcm stgh org tu bila kita tnye tak reply2 pun. Kalau nk beli try whatsapp 0149691769
Pages: [1]
View full version: KRIM@PETUA HILANGKAN JERAGAT?