Vellfire Publish time 29-9-2014 04:17 PM

CikE posted on 29-9-2014 04:11 PM static/image/common/back.gif
try la dulu..nanti bagitau hasilnya ye hehe...sy tak pakai apa2 buat masa ni...sbab baru stop nano ...

yer cikE kena stop guna apa2 produk selama 2 minggu atau lebih
bila beli cuba Tanya betul2 dengan yg jual tu produk ape yang sesuai dgn kulit cikE

cikE dah try vitamin tak?

Vellfire Publish time 29-9-2014 04:20 PM

try la dulu..nanti bagitau hasilnya ye hehe...sy tak pakai apa2 buat masa ni...sbab baru stop nano ...

cer cikE tgk blog ni
http://atzoneika.blogspot.com/2013/04/dherbs-lunas-resdung-soap-dherbs-glow-b.html

produk ni mcm senang jer nak beli kat Bandar
merata jer jual...murah..sebab tu nak try
tengok kulit dorang tu memang sensitif sgt
now Nampak ok dah kan

mrsT Publish time 30-9-2014 08:46 AM

CikE posted on 29-9-2014 03:00 PM static/image/common/back.gif
brand apa ye semua tu..? my skin pn super duper sensitp gak ni...cepat merah mcam udang bakar
...

saya dah pm.. sis..

so far ok lahhh.. saya selesa...

zamnie Publish time 30-9-2014 11:29 AM

masalah jerawat ni mmg menyakitkan hati sgtt... mcm sy dah tua bangka nih pun kdg2 ada gak jerawat tumbuh lepas tuh parut susah sgt nak hilang!! so skrg nih pakai hiruscar je leh hilangkan parut lepas tu jerawat guna nixoderm at least boleh gak ler hilang sikit2 jerawat nih...

mrsT Publish time 30-9-2014 03:03 PM

cuba stop whitening bagai.. guna yang very mild jerkk eitherwise pakai bodyshop yang dari daun lidah buaya utk kulit sensitif..

kulit yang bermasalah macam kita nie jgn guna bahan yang banyak cimical.. sangatt...

mrsT Publish time 30-9-2014 03:05 PM

zamnie posted on 30-9-2014 11:29 AM static/image/common/back.gif
masalah jerawat ni mmg menyakitkan hati sgtt... mcm sy dah tua bangka nih pun kdg2 ada gak jerawat t ...

yaa.. sama lahh parut memang susah nak ilang lebih2 lagi org yang jenis kulit yang if ada parut susah nak ilang.. ape2 pun usaha..

zamnie Publish time 30-9-2014 03:13 PM

mrsT posted on 30-9-2014 03:05 PM static/image/common/back.gif
yaa.. sama lahh parut memang susah nak ilang lebih2 lagi org yang jenis kulit yang if ada parut su ...

yupp.. tp since i dah guna Hiruscar parut senang sikit hilang tp takes about 1 mnth to dissapear lah gak..

CikE Publish time 2-10-2014 02:44 PM

Vellfire posted on 29-9-2014 04:20 PM static/image/common/back.gif
cer cikE tgk blog ni
http://atzoneika.blogspot.com/2013/04/dherbs-lunas-resdung-soap-dherbs-glow- ...

alamakkkk foto2 tu :funk: huhu...sakitnya kalo jerawat mcam tu ye...kuatnya semngat girl tu....thanks sharing...bagus feedback dia..mgkin serasi dgan kulit dia kn...

rara90 Publish time 2-10-2014 03:50 PM

jom try bbs juice. 100% natural ingredients. bleh hilangkan segala masalah kulit termasuklah jerawat.

i pun da cuba.mmg AWESOME! :)

mariahna Publish time 2-10-2014 08:12 PM

I pun banyak jerawat. I recommend pakai nano white atau cetaphil. Dua2 bagus . Cetaphil ni xde buih n x tersumbat kan liang roma kita.ada jual kat mana2 farmasi..Pastu i syorkan uols belajar kat acne.org cara ilangkan jerawat..

mariahna Publish time 2-10-2014 08:18 PM

CikE posted on 29-9-2014 03:03 PM
tak penah pulak hehe...
nanti sy try cari supplemen dalaman...sbab apa2 benda semua bermula dari...

U semua produk u pakai kene guna 3bulan. Nano white tu u pakai sikit je n buihkan di tangan kemudiangosok slow2 n lembut je selama 10 saat di bahagian muka jgn cuxi muka lebih 10saat tau sbb nnt kering kulit muka. U tak boleh cuci muka lebih 2 kali sehari kalo u ada kulit yg sensitif sbb akan mengeringkan kulit muka lagi dan jerawat akan tumbuh pada kulit kering..

Vellfire Publish time 3-10-2014 08:03 AM

CikE posted on 2-10-2014 02:44 PM static/image/common/back.gif
alamakkkk foto2 tuhuhu...sakitnya kalo jerawat mcam tu ye...kuatnya semngat girl tu....tha ...

kan?
ambik masa jugak...

apa2 pun kita kena bersabar
takdernya perubahan tu dlm seminggu dua..
habis2 pun ambik masa...
kita ni bila try 1-2 minggu jer terus give-up

produk d'herbs murah jerkan?
mampu beli ...tapi itulah takut nak tukar2 produk baru ni
tapi teringin nak cuba nanti

CikE Publish time 8-10-2014 09:11 AM

mariahna posted on 2-10-2014 08:18 PM static/image/common/back.gif
U semua produk u pakai kene guna 3bulan. Nano white tu u pakai sikit je n buihkan di tangan kemudi ...

thanks info tpi saya dh stop pakai nano white tu sbab hari2 keluar jerawat...mgkin tak serasi agaknya...now tuko produk lain...so far dh reda jerawatnya...go on pakai ni dulu utk beberapa bln..:D

CikE Publish time 8-10-2014 09:13 AM

Vellfire posted on 3-10-2014 08:03 AM static/image/common/back.gif
kan?
ambik masa jugak...

produk dherbs mmg murah..mampu milik kan...
sy dh tuko produk lain...hehe..alhamdulillah jerawat dah susut...seminggu sy pakai secara konsisten...now tinggal parut aje...dh bole sengih :lol:

Vellfire Publish time 8-10-2014 09:52 AM

CikE posted on 8-10-2014 09:13 AM static/image/common/back.gif
produk dherbs mmg murah..mampu milik kan...
sy dh tuko produk lain...hehe..alhamdulillah jerawat...

wah bagus2
tumpang suka dan gembira utk awak k

brokeninside Publish time 8-10-2014 11:16 AM

Aku punya masalah jerawat yng tak mau hilang hilang. dah gi klinik dr ko bagai. makan ubat semua. Yelah hilang lepas makan ubat tapi berenti jer naik balik. Dahlah ubat tu bahaya, tak boleh pregnant bagi n bibir kering sakit gila. N aku jumpa penyelesaian paling unik. aku tukar foundation. Aku pakai mac pro long wear tertiba semua jerawat aku kering. Kulit langsung taiad minyak. macam magic. seminggu pakai jerwata tinggal bekas jer.parut jer ada.... tak tahu mengapa n kenapa. Kira okaylah sebab mac tak mahal sangat pun...aku suka.

mistymiss Publish time 14-10-2014 03:02 PM

Boleh cuba produk semulajadi bagi kulit sembuh..jerawat akan hilang bila kulit jadi sihat. kalau guna bahan berchemical, kulit akan jadi allergic dan jerawat akan tumbuh dan kekal...boleh cuba sabun semulajadi ini..muka saya pulih selepas gunanya..(saya guna sabun Chamomile anti-allergy)
http://www.cristtee.com

mrsT Publish time 14-10-2014 04:08 PM

yaa.. sesiapa yang ada jerawat better guna yang bahan semula jadi.. or yg very minimal chemical..

JumieMK Publish time 14-10-2014 08:21 PM

jerawat? mmg masalah besar bagi yang ada jerawat yg agak teruk but its better than pigmen. act kulit i jenis normal but selalu jumpa cust yg ada masalah jerawat. n kita kena tahu juga jenis2 jerawat.. coz ada byk jenis jerawat.
jerawat pasir
jerawat batu
jerawat buta
dll
so treatment pun kena ikut jenis2 jerawat.. if jerawat uols ada merah than kulit u dh sensitif.. yg sensitif ni kena hati2 la memilih produk. n i suggest plz stop pakai peeling if pernah or ada hati nak pakai just utk hilangkan jerawat. yes its true mostly local product ni murah but chemical dlm product tu mmg tinggi.. n boleh myebabkan kanser.. jerawat dh hilang tetiba kena kanser kulit plk lagi parah kan.
pemakanan pun kena jaga jugak.. pegi laser or jumpa pakar tp makan main blasah je esp makanan beminyak.. jerawat akan tetap naik jgk.. jerawat ni kena rawat dr dlm/bawah kulit.. selagi tak rawat yg dalam jerawat akan still kluar. n last uols kena pilih mekap yg sesuai esp foundation.. plz jgn guna jenis 2 way cake sbb akan ttp pori2. bila pori2 tetutup n tak dpt bernafas n tersumbat off coz jerawat akan naik.. seelokya pakai la yg jenis liquid n yg sgt ringan... lg satu... jgn lupa pakai masker wajah tiap 2-3x seminggu yer...
this is just my 2% advice as a beauty consultant.
harap dapat membantu uols..
:loveliness:

Norsiti Publish time 16-10-2014 01:27 AM

Saya baca pendapat di forum ini lepas tu beli sabun anti-allergy Cirsttee sekali dengan essencenya di Cristtee online store(http://www.cristtee.com), lepas menguna selama seminggu, jerawat muka saya hilang, tinggal cuma bintik merah saja...saya harap lagi seminggu, bintik-bintik merah akan hilang juga..
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: Apa pedapat korang Jerawat adalah masalah yang serius