MssHarry89 Publish time 7-7-2015 08:50 AM

aechae replied at 30-5-2015 04:10 PM
uols ada pkai any moisturiser x?kdg sbb moisturiser tu x sesuai tu yg jd berpeluh.... dlu2 msa stu ...

pernah beli..konon nak la pakai macam orang lain pakai..
tapi bila pakai mesti berpeluh area hidung n atas bibir (tempat misai hahaha )

bahagian lain tak de pulak berpeluhnya..

crunchez Publish time 7-7-2015 03:14 PM

MssHarry89 replied at 7-7-2015 08:50 AM
pernah beli..konon nak la pakai macam orang lain pakai..
tapi bila pakai mesti berpeluh area hidu ...

better takpayah pakai moisturiser pada siang hari. sebab siang2 buatkan muka kita berpeluh. guna pada waktu malam je.
actually, kita kena tahu kenapa dan bila nak pakai moisturiser. kalau duk kat office kena aircond, mmg kena pakai.
kalau nak pakai jugak, try cari moisturiser yang kurang cair.

UVtech Publish time 9-7-2015 02:02 PM

kulit iol pun tgh sadis skrg ni. Tzone oily gila tapi area pipi kering.
Mcm2 produk try. Kalau nasib xbaik naik jerawat..otherwise muka jadi kering, ketat mcm tu.
Skrg ni pakaii Biore cleansing facial wash dgn olay moisturiser sahaja. Tapi naik mcm jerawat takde mata deat area pipi dgn chin? Apekahhhhhhhh..

glump Publish time 11-7-2015 01:19 PM

Pakailah sabun yg dibuat dr minyak zaiton,kulit lbh bersih n lembab secara semulajadi

dayanaz Publish time 11-7-2015 04:05 PM

CikJuliey replied at 30-6-2015 08:59 PM
Pengalaman sy pernah guna produk dr skinfood hampir rm300 lebih utk 1 settapi apa yg sadisnya muka ...

Sama la.... time tu i pn sama..muka naik jerawat besar..so g la beli pencuci skinfood , guna green tea and essence nye je...muka stp ari naik jerawat...
last2 beli pencuci OXY je..trus ilang ,kecut jerawat tu..dlm masa 4 ari je jerawat x tumbuh guna oxy...

babydoll Publish time 12-7-2015 05:04 PM

Edited by babydoll at 12-7-2015 05:08 PM

a few months back, i try pakai bioderma facial wash & pore corrector. tak ok! kulit i jd kering dan rasa cm kertas pasir. pastu jerawat pon mula berpesta kt muka. {:stresso

i tukar bli pencuci muka DBH sheep placenta. pon tak ok jgk.last2 i pakai balik nivea mud facial wash. baru reda sket muka.

pastu baru2 ni i try moisturizer Lancome Visionnaire multi correcting cream. mula pkai yg sample tu je. pakai waktu mlm sblm tido. esok pagi tu, OMG!! i love my skin!! rasa kulit smooth & hydrate! pastu i g beli & pakai tiap2 malam. nampak la bekas jerawat dah makin hilang. jerawat pon dh x wat pesta.

in conclusion, bende skin care murah or mahal depends on kulit kita.:loveliness:

aina_shaira Publish time 12-7-2015 08:54 PM

babydoll replied at 12-7-2015 05:04 PM
a few months back, i try pakai bioderma facial wash & pore corrector. tak ok! kulit i jd kering dan...

Sis berapa harga moisturizer tu? Tahan sebotol berapa?

babydoll Publish time 13-7-2015 11:51 AM

aina_shaira replied at 12-7-2015 08:54 PM
Sis berapa harga moisturizer tu? Tahan sebotol berapa?

i beli tu dlm RM400+. kat malaysia maybe murah lagi kot.

nk kata tahan brapa lama tu, x sure. sbb baru beli. tp takyah pakai byk pon. pkai sket je,it will cover the whole face. cream tu blh pkai siang & mlm. tp i pkai malam je. siang i pkai moisturizer lain.

i really recommend u to use it. it's really gud! :D

iN Publish time 14-7-2015 01:26 PM

babydoll replied at 13-7-2015 11:51 AM
i beli tu dlm RM400+. kat malaysia maybe murah lagi kot.

nk kata tahan brapa lama tu, x sure....

hai girls,

sya ada pertanyaan sikit la...sapa yg boleh jwb or bg sollution silakn.....
- dalam 2 minggu nie....muka saya di serang jerawat yg tiada mata tu....yg akan membengkang dan sakit....(kulit saya bukan jenis berjerawat) now total blemish spot ada 6, yg tgh bengkak ada 2...... perlu ke saya pecah kan jerawat tu, sblm ni saya pcahkan n sapu anti septic sahaja...ada x special remedy yg boleh elokkan masalah saya ni.....

Pages: 1 2 3 4 [5]
View full version: perbezaan skincare murah dengan mahal