seramado Publish time 3-6-2015 05:23 PM

Korang percaya ke produk lokal?

I mean, korang percaya ke keberkesanan produk lokal mcm pencuci muka, krim siang n malam?

I agak kureng sebab packaging nan hado..harga pula lagi mahal dari loreal? Mampu??

huhu jom lah share...

stania83 Publish time 3-6-2015 05:45 PM

banyak yg takpercaya dari percaya, atau pon same je dgn apa yg ade kat pharmacy

poyohabis Publish time 3-6-2015 05:59 PM

produk tempatan aku pakai kalo safi hijau tu serasi je gan aku..krim pelembap gan krim apa tah lagi yg warna hijau penutup dia..pencuci muka dia yg warna kuning tu elok je...penah pakai sk11 hanya sesuai gan essence dia je..yg lain x sesuai...produk2 makan yg tempatan ni mcm qu puteh,aurawhite pd aku mahal..aku cari yg mampu milik dan hasil yg memgembirakan...:lol::lol:

seramado Publish time 3-6-2015 06:44 PM

tu la pasalnya...harga mahal mencanak..adoii...pencuci muka harga mahal mcm loreal/nutregena je..tp hasilnya nan hado

red_cattleya Publish time 3-6-2015 07:49 PM

klu untuk kosmetik dan kesihatan I prefer beli yg ada kat farmasi..I tgk pengalaman kwn2 sedara2 pakai yg beli local semua byk negative effects dpd positive cth, produk Na_ _ _ _a..tak boleh stop hokay klu dh start pakai:lol:

missDollie Publish time 3-6-2015 11:38 PM

nehiii...kabhi nehii...
kalau yang ada di farmasi boleh percaya sikit dari letak kat kedai jamu atau online..
krim adik bradik..siang malam tu erkk..lagi la aku tak caya..

biruseroja Publish time 4-6-2015 09:37 AM

Aku skrg dh x percaya apa produk yg xde r&d.. alih2 kuar pasaran dgn lambakan testimoni.. pengasas latar belakang apa pun x tau.

Aku ni kalau bab skincare dh 20++ aku guna. Kolagen blm sampai 10 jenama.
Produk kurus toksah ckp..

Skrg apa yg aku alami yang aku syak dr produk kurus . Ia menghakis perut aku... aku dpt gastrik terukk.. peptic ulcer... merana plak aku skrg... bukan aku nak agung2 produk luar.. tp biarlah produk itu selamat... dan bukan juga aku dengki dgn kejayaan org Melayu.. macam Qu Puteh..tp mana kilangnya? (Ke aku x tau)... pengasas tu memang amik jurusan teknologi makanan ke atau yg selari dgn produk....

seramado Publish time 4-6-2015 01:31 PM

kebanyak produk kita tu ada r&d ke idok? ke main buat je formulasinya? huhu

MegiTomyam Publish time 4-6-2015 05:40 PM

Usahawan malaysia ni biasa niaga fikir nak untung je. Tak ramai yang fikir nak sama2 cantik and sihat.Serik dah pakai local product.:mad:

matchstick Publish time 4-6-2015 07:15 PM

x percaya. even tgk produk sendayu tinggi tu dh ada jual kt watson tetap x berani nk try. Safi tu ok lah kot. dh berpuluh tahun dlm market.

miss_ikato Publish time 4-6-2015 07:46 PM

x pcaye sgt....sb ari tu ade terbaca kat fb kot yg ade org pnye experience...kalau korang ade 80k...korang pg je kilang tu n pilih ko nk kuarkan skincare ke produk minuman kolagen ke ubat kurus ke xpn kosmetik....amboi sng ngat...formula smua pn lebey kurang la kot....r&d smua caner...sape nk bertanggungjawab kalau jd pape...

sara_thrash Publish time 5-6-2015 08:28 AM

sejujurnya lansung tak percaya, lebih2 lagi kalau skincare ni.. benda semua sama just brand je berbeza.. just guna loreal white perfect laser biarlah lambat nmpk kesan asalkan selamat

me_xy82 Publish time 5-6-2015 09:09 AM

i pakai produk local... hari tu ade wat permeriksaan kulit kat opis pakar ckp kulit iolss elok, x de pigmen, xde melamin :lol::lol:

sara_thrash Publish time 5-6-2015 11:15 AM

me_xy82 replied at 5-6-2015 09:09 AM
i pakai produk local... hari tu ade wat permeriksaan kulit kat opis pakar ckp kulit iolss elok, x de ...

boleh tahu pe nama produk tu?? boleh sara rekemen kan kat adik.. skrg dia pakai dnarz

BlueRose99 Publish time 5-6-2015 03:09 PM

Selalu tukar2 produk. Skrg guna yg ni. Mohon abaikan model itu! Huhuhu..

cikdara Publish time 5-6-2015 04:52 PM

me_xy82 replied at 5-6-2015 09:09 AM
i pakai produk local... hari tu ade wat permeriksaan kulit kat opis pakar ckp kulit iolss elok, x de ...

Me share la..i pn nk tau jugak ni...

aina_shaira Publish time 5-6-2015 07:03 PM

Percaya. Sebab dah 5 bulan pakai produk tempatan dan sekarang saya sendiri menjadi stokis
untuk produk tersebut.

Hasilnya dari produk tempatan tue, saya Nampak muda dari usia sebenarnya.
Kulit saya berbeza dengan kulit wajah wanita lain yang sebaya saya.

Tona kulit saya sekata dan sihat.

intriQue Publish time 5-6-2015 09:08 PM

Willing to try kalau ada kelulusan KKM. Harga no. 2
Produk import pun kdg2 tak sesuai dgn kulit asian.

tightcherry Publish time 6-6-2015 09:45 AM

As long Bkn repack dr yindon,siam n Filipin..
Lately byk pil kecantikan utk montok gebu etc..ropenyer repack pil hormonutk pondan dr negara jiran.. Efek? Lama2 kene kanser n yg lelaki mkn mula tumbuh tetekz,zakat ngecut n gebu gebas mcm mak hayam...

azilamie2 Publish time 6-6-2015 08:12 PM

Percaya, sebab aku penah gi buat lawatan kat beberapa lab & kilang dorang. X semua local product repack.
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Korang percaya ke produk lokal?