wawiwuwewo Publish time 23-7-2015 10:16 PM

@MISZZZ cube google bnyak lagi jenis diet plan. ade yang
diet 7 hari. hari first buah sahaja except pisang. hari kedua sayur sahaja except kentang. hari ketiga sayur + buah. hari keempat dah tak ingat :lol:
macam2 jenis nak dengan tak nak je.
sama2 la kita berusaha.

wawiwuwewo Publish time 23-7-2015 10:19 PM

@~boolean i lost 3kg with puasa + diet. masa tummg smgt nekad. and masa raya melantak macam nak gila. never thought 2hr raya dh naik balik :L:L
tq btw..nanti aku buktikan aku kurus..huahau

MISZZZ Publish time 24-7-2015 09:27 AM

wawiwuwewo replied at 23-7-2015 10:16 PM
@MISZZZ cube google bnyak lagi jenis diet plan. ade yang
diet 7 hari. hari first buah sahaja excep ...

pernah dengar pasal diet 7 hari plan tu.. makan sup kubis kalau tak silap, sy pernah buat atkins sebelum ni, memang ada penurunan tapi tak tahan godaan tambah2 plak time nak datang bulan, craving nak makan banyak tu menjadi2 {:sigho... target nak kurus bukan nak cantik ja, nak sihat jugak, sy takut nanti akan ada masalah nak concieve kalau berat badan melampau2 nih

Munnalicious Publish time 24-7-2015 11:51 AM

Sempat lg ko nak kurus.

Aku dlu before kawen aku pegi gym hari2 selama 1 jam naik threadmill dan basikal dan sit up.
Lepas pegi gym aku masuk sauna sebelah gym tu n duduk selama setengah jam dgn suhu yg paling tgi.

Anda mampu mengubahnya. Kiahkiahkiah. Series.

Selain itu ai makan ubat berak utk bagi berak tp bahaya. Yg ni jgn tiru. Plis do not try this at home. Nyiahkahkahkah

wawiwuwewo Publish time 24-7-2015 12:46 PM

@Munnalicious i takde mase u nak g gym...kerja 7-6. Malam dah pengsan penat kerja. weekend jela mampu jog. ni pun gigih sebelum tido i buat workout yg simple..

@inardni Publish time 24-7-2015 01:36 PM

nuryakmal replied at 22-7-2015 12:06 PM
takde cara mmg bersenam , minum air masak, dan diet. tu je dek...

ko pung pang la tapi no short...

setuju ngan u.
xde jalan mudah utk kurus
yang penting kne kuat semangat

dyaaril Publish time 26-7-2015 11:19 AM

madu safroney kollegen berkesan dalam 3hari mengandungi herba 1001 khasiat diimport dari timur tengah (bunga saffron dan Za'faran) boleh merawat penyakit seperti ;-
1) asma
2) anti sihir
3) darah tinggi
4) Buasir
5) Kencing manis
6) Kecantikan kulit
7) Ransangan minda
8) kekuatan tenaga
9) Anak-anak degil
10)Anak-anak liat sembahyang
11)Kesihatan ibu mengandung
12)Tenaga batin
13)sistem saraf & hati
14)Anti kedut & awet muda
15)Kelancaran darah
16)Penghadaman/pencernaan makanan
17)Stroke
18)Anti virus utk makanan syubhah
19)Atritis(sakit tulang & sendi)
20)Mengurangkan risiko serangan jantung
21)mencuci darah
22)mencuci hati
23)mengurangkan risiko penyakit kanser
24)Mengurangkan risiko penyakit KRONIK
25)masalah obesiti(kegemukkan)
Produk Safroney Kollagen ini telah dikilangkan oleh pengilang bertaraf IMP(Islamic Manufacturing Practice) iaitu piawaian bertaraf suci dan bersih dari sudut fizikal(yakin tiada bahan haram) malahan juga suci dari segi rohaninya.
Maknanya tangan-tangan org yg memproses produk juga suci dan halal iaitu dr org ISLAM.
Penghantaran percuma,untuk memesan sila hubungi @sms alamat kpd;-
011-12278636 dya yaayah

isms Publish time 27-7-2015 10:40 AM

kalau ini tak boleh, itu tak boleh,
redha sj lah mek, dgn rupe gebu mu itew.

nomey Publish time 27-7-2015 11:12 AM

cara paling senang, minum air limau nipis setiap kali lepas lunch.

cousin aku buat mmg berjaya kurus la.

anna.arol Publish time 27-7-2015 11:30 AM

ape yang saya amailkan:

1. tak makan langsung junkfood. kat rumah pun takde junkfood. no fast food juga.
2. jangan tak makan. makan itu perlu. ambil dalam kuantiti sedikit tapi kerap. kurangkan makanan oily dan berlemak.
3. minum teh hijau setiap pagi. teh hijau tanpa gula.
4. saya minum air lemon kadang2 je. tak selalu.
5. lepas makan, amalkan air suam. kurangkan minum minuman manis.
6. bnykkan bergerak. kalau tak larat nak berjogging or nak simpan duit taknak gi gym, boleh buat kerja rumah. contoh hari ni menyapu satu rumah. esok mengemop pula. lusa cuci semua toilet yang ada kat rumah. kalau ofis ada tangga, boleh naik tangga..kalau tak larat, separuh naik tangga, separuh tingkat lagi naik lift.

tak perlu nak drastik sangat. badan pun terkejut. slowly but surely. and never give up. kene istiqomah. ni bukan untuk kawin je tapi untuk kesihatan.

neeria Publish time 28-7-2015 01:39 PM

Edited by neeria at 28-7-2015 01:47 PM

adik, stop ambil sugar. jgn minum air manis. jangan minum jus buah-buahan mcm peel fresh etc tu. sbb bykkk sgt gula and vitdlm tu pon xde sangat sebenarnya. stop processed food such as margerin, etc2 yg actually not a real food. makan butter, bukan margerin. what happen is that your body cannot process the 'processed food'. so the processed food then be stored as FAT. belly fat --> lots of processed food.
again, stop consuming sugar! u get more than enough sugar dlm nasi, other food dah pon. sbb bila your blood sugar level tinggi, you body dalam FAT STORING mode!
carbo? makan aje.. nasiboleh je makan. eat the real food! not artificial food aka processed food. x caya cuba buat semua ni seminggu, u will be amazed! satu lagi.. exercise.. yes exercise memang membantu. but keep in mind that exercise contribute only 20%, but the rest 80% for healty and slender body is your diet. so control what u eat.skg ni mcm2 jenis diet keluar kan.. diet no carbo lah, diet sayur je lah, etc2... karut! maybe u boleh lose some kg, but then the fat is coming back! so again.. sugar. control sugar k.

wawiwuwewo Publish time 28-7-2015 01:53 PM

@neeria yes sis..memang tak ambil sugar pun. even sebelum diet pun tak ambil sugar sebab risau kena diabetis since parents pn ade.

wawiwuwewo Publish time 28-7-2015 01:54 PM

@anna.arol u minum teh hijau perut kosong ke?

tiramisuu Publish time 28-7-2015 02:46 PM

nak kurus senang je..nak maintain tu payah

hak3

btw, kalau nk seribu dalih, x nak seribu alasan

senang cite, USAHA utk ISTIQAMAH.,tak guna exercise 5 jam sehari utk seminggu pastu minggu kedua yilek

harsh word, aku rasa ko turun 3kg masa puasa tu just berat air..bkn berat lemak..sbb tu ko cepat naik

camne aku tau...banyakkan membaca:$

tiramisuu Publish time 28-7-2015 02:48 PM

missus_meow replied at 22-7-2015 04:26 PM
Xde short cut utk kurus. Nk kurus is a long term thingy. Kalo nk kurus sbb nk lawa ms hari kwin, ala ...

yea aku setuju tips ko

kalau tt berniat kurus utk big day je, kemungkinan bam2 extra lps kawin

sbb org melayu kan suka jamu pengantin baru;P

tiramisuu Publish time 28-7-2015 02:50 PM

MISZZZ replied at 23-7-2015 04:25 PM
nak kurus jugakkkk....

saya ada setahun lagi sebelum majlis kahwin, sekarang berat 85kg, tinggi ...

mek, kalau nk tgk org betul2 kurus, jgn survey yg tiga minggu..tnya lps 2 bulan makan epal ijo saje..still kurus kah atau dah melantak nasik sbb jemo epal ijo?;P

tiramisuu Publish time 28-7-2015 02:54 PM

Edited by tiramisuu at 28-7-2015 03:02 PM

tips aku senang je

1- ko tampal a3 beso dlm bilik ko..AKU NAK KURUS
2- ko beli baju saiz M yg lawa gile ko suka dan mahallllllllll..ko gantung..ari2 ko tenung baju tu ok
3- ko letak tabung duit dalam bilik, setiap junk food/merapu ko makan, ko kena punishment RM5

ko kena pandai main saikologi ko..kalau ko cakap xde masa, x mampu, letih la, ala makan junk food skit je, xmakan membazir..tu seme mainan minda..ko kena pandai saiko diri ko sndr, kenal pasti kelemahan dan kelebihan ko dlm nk kurus..cthnya ko x suka sayur tapi suka buah,so continue makan byk buah/buat jus..ko susah nk jogging..beli dumbell/folo video youtube..kena cari jalan..jgn org bg tips jogging..ko cakap x boleh sbb tido awal..cari jalan mcmane nk kuarkan peluh tiap hari..ko kena pandai bezakan tips org maintain berat/nk kuruskan..dua tips ni berbeza..sbb ko nk lose weight dlm certain period, ko kena extreme berbanding tips elak itu ini..lagi satu, kena fitkan badan jgk..jgn kurus saje tapi kulit menggelebeh

MISZZZ Publish time 28-7-2015 02:58 PM

tiramisuu replied at 28-7-2015 02:54 PM
tips aku senang je

1- ko tampal a3 beso dlm bilik ko..AKU NAK KURUS

hihihih... setahun nak makan epal hijau.. muntah hijau nanti {:smileo... nak kena stat sekarang la.. kurangkan portion nasi hehe.. malam nak makan sayur ja

tiramisuu Publish time 28-7-2015 03:09 PM

MISZZZ replied at 28-7-2015 02:58 PM
hihihih... setahun nak makan epal hijau.. muntah hijau nanti ... nak kena stat sekarang la ...

buat je exercise sikit2 hari2..asalkan tak skip..tu je..makan jgn kontrol portion nasik je tapi lauk pauk berjenis jenis minyak santan msg bagai campur air manis air gas..mcm tu baik ko makan je nasik banyak mek oiii;P

mcm tu gak sayur..minggu pertama je sayur..minggu kedua fast food:lol: yg bagusnya ko makan kerap tapi berkualiti..ada carbs/fat/protein..tu yg betulnya

aku ari tu diet malam2 makan ayam ok..mane main sayur utk dinner..aku dengar pn x de selera:lol:x lapar ke wehh:o..jgn kul 12 merangkak bukak peti ais dah la sbb makan sayurrr je dinner:lol:

MISZZZ Publish time 28-7-2015 03:13 PM

tiramisuu replied at 28-7-2015 03:09 PM
buat je exercise sikit2 hari2..asalkan tak skip..tu je..makan jgn kontrol portion nasik je tapi la ...

aih.. bagi la semangat sikit hahaha... penah buat diet atkin, tp macam x tahan jaaa... air manis tu x kisah sangat, cuma kadang2 ja haha..
nak kasi motivate diri, tengok balik gambr tunang {:fainto niat dalam hati, kawen esok tak nak la gemuk macam nih hahaha
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7
View full version: tolong...nak kurus sebelum kahwin..