CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28878|Reply: 163

‘Jangan hentam saya sesuka hati!’ - Aiman Hakim Ridza

‘Jangan hentam saya sesuka hati!’

[size=0.9em]Pelakon kacak yang semakin popular, Aiman Hakim Ridza, 24, terkejut apabila dia dikatakan semakin tidak berdisiplin sekali gus dia menafikannya.
[size=0.9em]Aiman berkata sejak dia menceburi industri hiburan lebih setahun lalu, tiada apa yang pernah berubah dalam dirinya.
“Saya masih sama seperti dulu dan apabila saya mula rapat dengan Fathia, kami tidak pernah mencampuradukkan urusan cinta de-ngan kerja. Kami menceburi bidang kerja yang sama jadi kami saling memahami. Jadi saya terkilan dan kecewa apabila ada yang menuduh saya sudah lupa diri, besar kepala dan tidak tahu menghormati orang lain.

“Selama ini saya tiada masalah bekerja dengan mana-mana produser dan pengarah, apatah lagi lakonan adalah sumber pendapatan.

[size=0.9em]“Saya sedih apabila ada pihak menuduh saya secara melulu, sepatutnya mereka dengar daripada saya juga apa sebenarnya yang terjadi. Cerita yang disebarkan secara sampai menyampai itu daripada seinci boleh jadi sedepa panjangnya dengan tokok tambah,” katanya dengan kesal.
[size=0.9em]
Tegas Aiman, secara peribadi dia tiada masalah langsung ketika bekerja dengan produksi terbabit dan dia datang mengikut jadual yang diberi.

“Namun cubalah fikir, adakah logik selepas penggambaran bermula sejak 8 pagi dan selesai jam 6 pagi keesokannya, produksi mahu saya datang semula ke lokasi jam 11 pagi hari yang sama. Saya bukanlah mesin dan perlu berehat. Lokasi pula jauh yang mengambil masa hampir sejam perjalanan dari Kuala Lumpur.

“Jadi kepada mereka di luar sana yang tak tahu apa-apa mengenai kerja produksi, jangan terus menjatuh-kan hukuman ke atas saya dan janganlah hentam saya sesuka hati!

Aiman akui pernah dia datang ke lokasi jam 8 pagi sedangkan kru tiba di lokasi pada jam 10 pagi dan pengarah pula sampai sejam selepas itu.

“Saya bukanlah orang yang sempurna dan pasti ada silap di sana sini, tetapi janganlah semua pihak menuding jari ke arah saya dan saya juga tak nafikan Fathia ada datang ke lokasi penggambaran yang ketika itu sudah sudah sangat lewat selepas dia menunggu saya tak balik-balik lagi.

“Ketika itu, saya lihat Fathia sangat tidak selesa dan tentulah saya kena buat sesuatu, tapi tuduhan yang kata saya bergayut lama di telefon dengannya adalah tak betul! Kami masih tahu batas masing-masing.

“Saya menghormati pengarah dan kru yang jauh lebih senior daripada saya. Jika dulu saya dibuli, takkan sekarang saya nak biarkan diri ini dibuli lagi!” katanya.

Melanjutkan bicara, Aiman faham setiap manusia ada ego masing-masing, tetapi setiap masalah boleh diselesaikan dengan cara baik dan berdiplomasi.

Aiman juga beritahu baru-baru ini dia menjalani penggambaran drama di luar negara dan sepatutnya produksi membawa jurusolek artis serta penjaga ‘wardrobe’ tetapi tiada.

“Juru solek antara individu penting dalam mana-mana penggambaran pun terutama saya yang tak pandai bersolek. Apabila ditanya, mereka kata tak perlu bawa jurusolek dan penjaga ‘wardrobe’ pun. Mereka mula membandingkan saya dengan seorang lagi artis yang tidak kisah apabila tak ada jurusolek.

“Ini bukan soal perbandingan, tetapi jurusolek dalam mana-mana produksi,” katanya.

Last edited by tapibukanaku on 31-10-2013 12:57 PM

bercinta dgn fathia ea? tak tahuuuuu pong..

Aiman memang hensem, Aiman tak kisah

orang kata apa pun ai still sayang u.

sumua urang sayang Aiman hensem

sabar je la Aiman...aku keje as krew prod. and i understand totally. benda ni xkan jadi kalau drg ikut jadual. tak dinafikan ada yg menyalahkan produksi dan ada yg menyalahkan artis besar kepala. ko kena faham Aiman..pihak produksi kejar masa & duit. tp drg xpaksa artis tu kalau drg penat. artis dilayan selayaknya. cuma kami krew yg kerja 24jam. thats y kdg2 terbabas dtg lambat. tp kami bukan artis..so kami akan dihentam producer bila lambat. sekali je ko dtg awal n prod dtg lambat kan?? org xkan ckp kalau xbetul ok. sekian

Follow Us
footballers dia nih kan ?

mcm citer diandra plak yek...watak hampir sama..

elok la....dgr cite fathia 2 pon xb'displin kn

X minat aiman x minat fathia..saje tumpang lalu..
Kbai

apasal lak macam watak adam fahmy nihhh
ooo confirmla dia mmh bercinta ngan fathia...

makcik suka ... padan sgt dua ni...
naturally beautiful couple

aiman.... i believed you ....
kadang2 keje ni... mmg menuntut kita lebih paham org dr org paham kita
citer dr mulut ke mulut lebih laju dr fiber optic....

sabarlah aiman ....

X minat fathia ni..,

haha. macam jalan cerita #diandra kat tv3 tu je. kononnya tak berdisiplin. ahaha.

kkdg je tetgk cite die ngn fathia tuh..
ntahla.. xnmpk chemistry dorg..

Aku pernah tertengok rancangan Sarapan setiap Ahad jam 9 pagi, ada satu episod tu si Aiman ni jadi artis jemputan untuk bersarapan sama. Aku tak tau lah sekadar lakonan atau betul tapi si pengacara macam bengan dengan dia ni siap sebut pasal dia lambat datang maklumlah dah popular? (lebih kurang ayat tapi maaf kalau tersilap), muka pengacara pun seakan tunjuk tak suka dan tak seronok sepanjang temubual tu berbanding kebiasaan dia yang lebih ceria.

sian dier xde jurusolek..meh mak solek kan...mesti bertambah kacak

nurfariezza posted on 31-10-2013 10:36 AM
elok la....dgr cite fathia 2 pon xb'displin kn

fathia tu mmg dari dulu byk isu on discipline ni..

jgn aiman ikut perangai fathia udah lerr

ooo....kapel ni lah yg kuar gosip SS (kot?) bebaru ni
yg pasal ade sorg pelakon pompuan x puas ati ngan penerbit yg dh ade name besar, dok buli kekasihnye, shooting kt oversea tapi dibiarkan terkontang kanting tu

godek2 tred yg lame; tred sendu ropenye, x dapat sambutan kekdahnye

http://english1.cari.com.my/foru ... read&tid=762767