CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11789|Reply: 96

MiG Jawab Isu Filem Ustaz Mu Tunggu Aku Datang

Filem Ustaz Mu Tunggu Aku Datang (UMTAD) telah berada di pawagam bermula 28 November lalu dan baru-baru ini timbul isu-isu berkaitan filem ini dan MiG terpanggil untuk menjawab beberapa isu supaya tak timbul sebarang spekulasi di masa akan datang.

1. Bayaran Ustaz Azhar Idrus Bayaran yang diberi berpatutan mengikut nama Ustaz Azhar Idrus itu sendiri. Kami ingin memasukkan seberapa tinggi nilai komersial yang boleh di dalam filem Ustaz Mu Tunggu Aku Datang dan bukan kesalahan Ustaz Azhar Idrus untuk menerima bayaran tersebut kerana ianya adalah setimpal dengan imej Ustaz Azhar Idrus yg mampu memberi aura kepada filem tersebut dan ternyata aura tersebut ada dalam filem Ustaz Mu Tunggu Aku Datang. Sebagai bukti 4 hari filem Ustaz Mu Tunggu aku Datang ditayangkan, ianya telah berjaya mengutip RM1.4 juta.

2. Filem Ustaz Mu Tunggu Aku Datang menjadi bahan politik. Isu ini adalah sensitif jika dibincangkan. Namun sewaktu menjalankan pengambaran, tak terlintas oleh kami bahawa filem ini dibuat untuk mana-mana pihak. Ia hanya dakwah untuk semua.

3. Komedi di dalam Dakwah. Komedi adalah satu elemen yg boleh menarik mnat semua orang. Semua suka komedi dan ketawa. Kami yakin Ustaz Azhar Idrus adalah calon yang sesuai berdasarkan imej beliau yang berdakwah secara santai. Bayangkan jika filem dakwah ini disampaikan secara seram/aksi, bukan mudah untuk para penonton menerima dakwah & mesej yang ingin disampaikan. Komedi juga subjektif bagi setiap individu. Ada yang komedi ringan pun dah gelak macam bumbung nak jatuh tapi ada pula yang buat lawak sampai bumbung jatuhpun takkan gelak. Apa yang penting ialah mesej yang disampaikan dapat diterima oleh para penonton.

4. Serangan peribadi kepada Ustaz Azhar Idrus. Tindakan yang tak wajar diluahkan di media sosial. Ustaz Azhar Idrus adalah seorang ustaz yang menyampaikan ilmu agama. Sekiranya kita tak suka pada peribadi & perwatakan ustaz pun, tak sepatutnya kita cakap camtu. Kami anggap nie satu serangan peribadi kepada ustaz. Namun satu keperibadian yang tinggi pada Ustaz Azhar Idrus yang patut dipuji apabila tidak membalas balik apa yang dikatakan oleh mereka yang tidak bertanggungjawab.

sumber- http://metrowealthpictures.net/author/metrowealth/

salah satu status di fb

eh ke salah tmpat ni?
kalo salah move la memana pun..
kalo x sesuai katup je la

lawak bodoh je aku tgk cite ni. tp penonton dlm wayang mengilai cam barbie

miawpink posted on 4-12-2013 10:43 AM
salah satu status di fb

pebende la malaun ni meroyan..x paham aku

maxim posted on 4-12-2013 10:48 AM
lawak bodoh je aku tgk cite ni. tp penonton dlm wayang mengilai cam barbie

best ke x best cite ni?
sampai 1.4 juta tu dlm 4 ari

Follow Us
teruknye status kat fb tuh... membabi babi kan orang.... senang je melabelkan orang... esok2 ko mati muke ko yg jd cik bab baru tau...

aku tak tgk pun..tapi salah ke ustaz tu berlakon??

Best tak? Tgk iklan cm best..

miawpink posted on 4-12-2013 10:49 AM
best ke x best cite ni?
sampai 1.4 juta tu dlm 4 ari

iols x gelak lgsung tgk cite ni. ustat azhar pn muncul ujung2. tu pn lepas iols bangun dari tdo akibat tertdo kerana terlalu boring.

ntah la..mybe depend pd selera masing2. tp iols bg 1/10 je la

aku x respect ustaz ni sbb byk mencerca org .. Nabi x penah cerca orang...

md_nana posted on 4-12-2013 10:51 AM
Best tak? Tgk iklan cm best..

sbnarnya kalau tgk nama pengarah pn dah bleh tau cite tu best ke x best

aku pn gi tgk sbb teman kawan

maxim posted on 4-12-2013 10:51 AM
iols x gelak lgsung tgk cite ni. ustat azhar pn muncul ujung2. tu pn lepas iols bangun dari tdo ak ...

loh ustaz nya berlakon kat ujung je ke?
so makna nya kumpulan shiro nya lawak x best la ye

miawpink posted on 4-12-2013 10:53 AM
loh ustaz nya berlakon kat ujung je ke?
so makna nya kumpulan shiro nya lawak x best la ye

tak best lgsung..lawak bodoh je byk. lg best lawak dorg kat MLM

aku rsa ok je... mybe sesuai ngn jiwa aku yg ska filem komedi... xda la over pon.. mcm diri ustaz kat luar jgk.. UAI brlakon bkn da pgang2 pmpuan or buat yg ntah apa2.. aku x phm knp mesti org nk bsing2..

maxim posted on 4-12-2013 10:51 AM
iols x gelak lgsung tgk cite ni. ustat azhar pn muncul ujung2. tu pn lepas iols bangun dari tdo ak ...

gigih uol g tgk cte ni..ai tgu donlod kua je..rse kurang berbaloi nak kua duit utk tgk cte ni..he he he.. bukan x support cte melayu..kang support berlambak lak pilem merepek cam pilem ankeldavid tu kuo...

peah311 posted on 4-12-2013 10:58 AM
gigih uol g tgk cte ni..ai tgu donlod kua je..rse kurang berbaloi nak kua duit utk tgk cte ni..he  ...

iols tgk pn sbb terpaksa

kalau tak, download pn iols x snggup..membazir bandwith jah. tgk nama penerbit n pengarah pn dah nak muntah

X faham..salah ke uai berlakon..napela sampai babi2 keluar tu..

ala komen budak2 hingusan ni buatpe nak diendahkan, xde maknenye, ni spesis yg tin kosong je n jenis yg layan cite2 rempit/ gangster2...aku x paham btul, buat cite rempit2, tembak2 bunuh2 pompuan dok tyg body xde la pulak ko nak bising2, cite mcm ni pulak ko nak riuh2, ntah hape2..and one more thing yg aku x paham, KENAPA SUME BENDE NAK DIPOLITIKKAN???? sekecik2 bende pun ko nak kaitkan dgn politik..I see a bleak future for the nation kalo spesis2 cmni wujud.

This species is called attention w***es in my book.