CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: serulingsenja

ROCK OOOO [ROCK 2]

aku rasa aku antara orang terawal tengok cite ni di malaysia,..
pukol 11 dah masuk panggung wayang kt mid valley..bagi aku, movie arahan abg mamat khalid ni antara yg terbaik selain HKLBR..
Antara adegan yg masih teringat, masa depa duk berendam dalam kolam, mmg stylo, last2 kena berambat dgn pak guard..
yang lain tu korang tengok le sendiri, mmg best , aku bagi 4.5 bintang dr 5..
ada rezeki aku nak tgk kali ke-2..

1) Dah tengok cerite ni petang tadi. x ramai pun penonton.majoriti budak rockers.gaya macam diorang yang berlakon ni lerr....rambut sume panjang2 dan ganas.tekejut gakla.dahla aku ngan member datang pakai baju biasa je.naik cuak and seram sikit.aku bukan peminat muzik rock tapi since cerite ni nampak cam best nak gak try tonton.

2) cerite ni kalau orang x minat muzik rock/x faham seni muzik macam aku memang xkan masuk punya.ramai penonton yang bersuara/gelak2 sesetengah scene terutamanya time diorang goreng gitar....siap miming lagi.aku layan je buat2 faham.ada gak yang datang satu family ngan bayi sekali.hmm...cam x sesuai je.nak ingat nostalgia lama kot.filem ni pun latar belakang lewat 80an-awal 90an.

3) Part lawak memang banyak.nak aku cerita korang tengokla sendiri.salah satunya,time diorang nak cari guitaris baru.salah seorang calon tuh nampak cam ok x minum arak segala.tengah2 klimaks goreng gitar tibe2 dia sakit kena sakit gout....lawak gile.part lain aku xnak reveal.hehehe.....

4) Overall memang best. semenjak hantu kak limah cerita mamat khalid mendapat sambutan menggalakkan.memang ramai orang kata orang malaysia wat filem sampah,hakikatnya hollywood/bollywood/koreawood/hongkongwood pun banyak buat cerita sampah gak.mamat punya cerita ni agak unik xlah macam prof razak atau david teo yang suka recyle idea. Bila orang malaysia wat filem berkualiti cam Songlap dan Bunohan x ramai lak yang nonton.aku tengok jer cerite tu.nak buat camna most malaysian datang tengok wayang disebabkan nak lepaskan stress keja,belajar,ekonomi dsb.

5) Aku bagi 3.5/5 markah sebab aku bukan peminat muzik rock.nasib baik banyak part lawak kalau x memang blurr habis.tengok cerita ni tekejut gak aku dengan muzik rock metalnya.huh.nak tengok atau x itu terpulang kepada korang.duit korang gak kan?hehehe

tgv wangsa walk show mlm td pkl 9.10 fullhouse.... uh jrg aku tgk citer melayu fullhouse ni.. diramal sambutan akan lebih hangat sempena cuti weekend ni.

aku x tgk lg.. so x leh nak bg review sgt...

sekngucing posted on 28-2-2013 06:24 PM
filem2 awal mamat khalid semua tak dpt sambutan

lang buana

tapi filem ni klaka je semua bagi aku
man laksa tu dok tayang je dkt astro ria
zombir kampung pisang tu sama jee
bestt jeee bagi aku

silentwinner posted on 28-2-2013 11:59 PM
1) Dah tengok cerite ni petang tadi. x ramai pun penonton.majoriti budak rockers.gaya macam diorang  ...

betul filem mamat khalid ni sgt unik bagi aku
mcm aku sgt tertunggu2 film dia ni
mmg unik laaaaaa

NamaSayaZura posted on 28-2-2013 09:55 PM
Aku tgk tygn kul 4.45 ptg td... Best gile weyyyy !! Mcm tgh tgk konsert rock... Tk puas tgk... Tau2  ...

tak sabarnyee aku nak tgk petang niiiii
tungggguuuuuuuuuu rock ooooo aku datanggggg

Follow Us
tabasco posted on 28-2-2013 09:55 PM
aku tengok tengahri tadi...jalan2 tiba2 nampak poster ni.perasan lak yg tarikh release hari ni.ape ...

really!! thanks for the review
huhuhuhu

cmf_bonas posted on 28-2-2013 10:27 PM
aku rasa aku antara orang terawal tengok cite ni di malaysia,..
pukol 11 dah masuk pan ...

scene dorang berendam dlm air tasik tuh sebenarnye dorang nak tiru cam cover album kumpulan wings...

cLiNiQue^HaPPy posted on 1-3-2013 08:25 AM
tak sabarnyee aku nak tgk petang niiiii
tungggguuuuuuuuuu rock ooooo aku datanggggg

haku nk nengok malam kang.... huhuhu...

yer.. man laksa tue mak haku suker gilerr.. zombie kg pisang tue..pda haku biasa2 je.. tpi bila tgok lik...lawak la jugak.. cuma masa neh usop tue tk pndai lagi wat tangan dia tue.. hihi...

tak sabar nak gi tgk citer nie esok....

nak tengok...

BabeYSHa posted on 1-3-2013 08:44 AM
haku nk nengok malam kang.... huhuhu...

yer.. man laksa tue mak haku suker gilerr.. zomb ...

hahaha time tu dia tak kena langgor lagi leee
kan lps eksiden masa hantu kak limah tu baru dia jadi mcm tuh
huhuhuh
tak sabar weh nak tgk ptg niiii

X sabo nak nengok citer ni chor.  Kena ajak orang umah ni.  X sabo nak pakei kasut aliph.  Hehehe.

an..an..an..aku dh tgk an..an..an..memang behh la an..an..an..aku suka la an..an..an..an..hahahaha..adehhh!

tak tau pesal semlm tu aku cam merembes plk tgk lakonan pekin jadik slash..nmpk cm ensem sesangat...

ok saya dah tengok!ni komen saya :

superb!! memang best sgt2!! lebih lawak dari Rock 1! Semalam saya tengok dekat GSC, asalnya nak tengok pukul 9.45 tapi sold out!!pihak cinema pon terpaksa tambah masa tayangan sebab sambutan yang menggalakkan!so saya tengok pukul 11.00 mlm and majoriti  crowd yang datang  dress up mat2 rock dengan rambut panjangnye

Filem ni simple je, mengambil kira era zaman Rock pada sekitar tahun 80-an and susah senang dorang nak survive dalam perjuangkan muzik dorang. Di samping tu turut diselitkan isu2 yang dialami oleh rockers2 time tu seperti masalah perpecahan kumpulan, dikapur manager, dadah, isu rambut panjang (scene dorang kena potong rambut tu, teringat time Awie kena dulu) and macam2 lagi la.

Paling best, lokasi pengambarannya yang dilakukan di perak antaranya Super Kinta and Yik Foong, memang tempat2 saya selalu melepak dulu hihi so bile tengok tu memang bestla!mood zaman tu memang rasalah.

Bab lakonan, pujian harus diberikan pada Q!memang hidup!kelakar sgt!begitu juga pelakon2 yang lain!pendek kata memang menghiburkan! lagu2 latar pon menaikkan mood rock dalam filem ni serta dialog2 yang mudah difahami.

So saya suggest kawan2 yang memang layan rock kapak ni, pergilah menonton.tak rugi kome ' kan?an?an?' (antara dialog yang pemes dalam pilem ni)

Ni review aku: http://besout.blogspot.com/2013/ ... kembali-review.html

Korang pergilah tengok. Jangan tengok sajalah, tengok message dia jugak.

aku da tgk smlm...
aku bg rate 4.5/5 bintang!!
best sgt2...lawak die dr awal smpai akhir beb..wa x tipu..hahahahaha..
suke sgt dgn khir...yang btol2 menjiwai watak...que mmg lawakk giler...ekpressi muke x leh blah..si black biase la..dgn sengau x paham ape die ckp...hahahaha...si pekin...hensemm gilerr weii..merembes tgk die jd slash...dgn gf kampung die tu..sedehh biler dorang break..
pastu masalah2 dorang kene tipu ngn manager...makan megi berebut paling lawak...hahahahaa...
videoclip que berangan pon lawakk....part konductor bas nyanyii..hahahaaa...lawak siott...
sedeh part si apek mati...and mase que nanges esak2 tuu..lawak2 tp sedeh..hahahaa...
last2 dorang capai gak matlamat...
lame x tgk si azwan ali jadi laki...dlm cite ni ade die selit video azwan ali mase sebelum die jadi pondann..wakakakaka..

NamaSayaZura posted on 1-3-2013 08:40 AM
scene dorang berendam dlm air tasik tuh sebenarnye dorang nak tiru cam cover album kumpulan wings. ...

masa hukum karma keluar...
memang bebudak rock kapak akan tangkap gambo style itu....
termasuk aku ngan member2 aku.....
pantang berendam dlm air....tak kira la kat air terjun ker kat laut ker....
kompom tgkp gambo style itu.....

hahahaha....nostalgia sungguh

zaman rock kapak memang nostalgia....
sebab terlampau singkat....
87 - 90 aje.....

ctaz posted on 1-3-2013 11:52 AM
masa hukum karma keluar...
memang bebudak rock kapak akan tangkap gambo style itu....
termasuk a ...

1987 aku baru umo 4 tahun... aku ingat2 lupa pasal Tok Mat potong rambut Amy Search ngan Awie.. aku langsung tak tau ape simbolik dorang berendam tuh, bila laki aku cakap baru aku tau.. Laki aku tgh muda remaja la time rock kapak rock kangkang nih... Memang dia menghayati betol la muvi petang semlm, sbb sgt nostalgik bg dia... kebetulan pulak 1st day tayangan ni (semlm) jatuh pada hari ulang tahun perkahwinan kitorang yang kelima..  
Last edited by NamaSayaZura on 1-3-2013 12:01 PM