CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Belum Setahun Kahwin, Suami Mahu Semua Belanja Rumah Bayar Separuh, "Nafkah Langsung Tak Bagi"

Dwdrum replied at 3-4-2024 11:21 PM
Oren.... Ko lama sangat di sana sehingga lupa mentality ummah tanah air ...lelaki pun sama..  ...

Tapi kan uols klu baca kat sini ramai je forumers pompuan yg modern2 yg bersikap realistic pemikirannya yg accept utk sama2 contribute gaji utk family financial di zmn yg serba mahal ni. Tp biasalah kat mana2 akan ada yg bodoh yg kepams lol yg taknak berubah yg tak suka dgn perubahan yg tak realistic mcm acik kellyyy tu meroyyan nak hak utk ditanggung makan minum oleh tok laki lol malunyaaaa pompuan perangaiiii mcm tu di zmn skrg ni. Agak2 lah kan, klu laki tu mampu duit dia byk limpah ruah rasanya dia bagi je utk family dia, tp klu gaji dia bukan thp limpah ruah mcm tu ofcoz dia nak wife tolong2 sama, share je lah, bukannya duit blh bawak mati. Nak buat apa klu bukan utk family kita

Dwdrum replied at 3-4-2024 11:21 PM
Oren.... Ko lama sangat di sana sehingga lupa mentality ummah tanah air ...lelaki pun sama..  ...

Tapi kan uols klu baca kat sini ramai je forumers pompuan yg modern2 yg bersikap realistic pemikirannya yg accept utk sama2 contribute gaji utk family financial di zmn yg serba mahal ni. Tp biasalah kat mana2 akan ada yg bodoh yg kepams lol yg taknak berubah yg tak suka dgn perubahan yg tak realistic mcm acik kellyyy tu meroyyan nak hak utk ditanggung makan minum oleh tok laki lol malunyaaaa pompuan perangaiiii mcm tu di zmn skrg ni. Agak2 lah kan, klu laki tu mampu duit dia byk limpah ruah rasanya dia bagi je utk family dia, tp klu gaji dia bukan thp limpah ruah mcm tu ofcoz dia nak wife tolong2 sama, share je lah, bukannya duit blh bawak mati. Nak buat apa klu bukan utk family kita

Edited by pengecatbintang at 5-4-2024 10:02 PM
Orenn1 replied at 5-4-2024 07:54 PM
Tapi kan uols klu baca kat sini ramai je forumers pompuan yg modern2 yg bersikap realistic pemikir ...

so sanggup sama2 share perbelanjaan family 50 50 dgn asben

kalo tetiba asben mencurang

pompuan ungkit tak segala yg dia share tu?

pengecatbintang replied at 5-4-2024 12:00 PM
so sanggup sama2 share perbelanjaan family 50 50 dgn asben
kalo tetiba asben mencurang

Curang is a different issue, it has nothing to do w that. So klu ko tanya aku, klu aku share 50 50 mcm tu, aku tak terpikir pun jugak pasal nak mengungkit2 isu kena share duit perbelanjaan family klu ada berlaku kecurangan. Tapi act aku tak suka share 50 50,  sbb gaji tak sama, so aku punya personal opinion aku prefer jv gaji tu. itunes melambangkan satu kepercayaan n toleransi yg tinggi antara pasangan, satu perkongsian yg tulus sbb salah sorg tu gaji kurang skitkan so klu yg sorg lagi tak kisah campo gaji sama2 n duit tu jadi duit bersama, that is really nice.

Orenn1 replied at 5-4-2024 10:07 PM
Curang is a different issue, it has nothing to do w that. So klu ko tanya aku, klu aku share 50 50 ...

so..

ko laki curang...

pompuan tak kan ungkit kan?

ikhlas sharing kan?

btol?

Edited by Orenn1 at 5-4-2024 06:31 PM

Yes dah jawb tadi, klu aku mmg aku tak ungkitlah sbb bagi aku share perbelanjaan keluarga dgn pasangan curang adalah dua perkara berbeza. Aku pun makan minum jugak kan. So dlm dunia aku I dont see why suddenly nak ungkit psl share duit belanja. Klu aku tak puashati psl pasangan curang, aku hanya tak puas hati pasal tu saja lah. Klu aku mengamuk sekalipun, psl curang sajalah, klu nak bercerai sekalipun sbb  curang bukan sbb share duit belanja. Psl duit belanja tu settled, aku takde masalah share.

Follow Us
Orenn1 replied at 5-4-2024 03:54 AM
Tapi kan uols klu baca kat sini ramai je forumers pompuan yg modern2 yg bersikap realistic pemikir ...

Haah... Ramai saja sekarang ini lebih rational ber cakap tentang bini financial contribution kepada family... Aku malas juga bawang lebih nanti ada lagi fitnah aku bela toklaki bewak... Celah bedah mana pun aku tidak tahu boleh fitnah begitu.. LOL.... Reality ada pelbagai jenis wanita yang pelbagai mentality hanya mahu depa saja betul... Yang penting sekarang mind peaceful and happy yang penting...

pengecatbintang replied at 5-4-2024 07:42 AM
so..

ko laki curang...

Ada ka yang ungkit?..... Aku rasa selalu nya yang suka claimed itu ini sebab heartbroken and marah saja... LOL...

Dwdrum replied at 6-4-2024 08:55 AM
Ada ka yang ungkit?..... Aku rasa selalu nya yang suka claimed itu ini sebab heartbroken and marah ...

bila laki dah curang..

itu jam kalu...

baru tau ungkit tak ungkit oleh pompuan

Dwdrum replied at 6-4-2024 12:45 AM
Haah... Ramai saja sekarang ini lebih rational ber cakap tentang bini financial contribution kepad ...

Ya lah baru teringat ko selalu kena dgn manak tanggung tok laki bewakk katanya, sabo je mcm tu lah acik kelly punya tafsiran lebih kurang pd aku just bcs aku tak kisah contribute sama pd fwmily financial, caranya pun nak cari pasal siap loser kan org. Yg loser tu dia nak makan minum ditanggung muka tak tahu malu lol ????

Dwdrum replied at 6-4-2024 08:55 AM
Ada ka yang ungkit?..... Aku rasa selalu nya yang suka claimed itu ini sebab heartbroken and marah ...

iyer... macam yg kita baca kat bodgos (sbb board situ real life rumahtangga yg dijaja oleh org tu sendiri) ... ungkit sbb tak boleh move on... dia nak dpt balik hb dia.... menggunakan(ungkit)  "kebaikan sendiri" supaya society salahkan the hb ,...   Bukan ungkit sbb berkira LOL... kalau betul2 berkira (i mean lelaki tu sendiri biawak) sudah tentu ceraikan cepat2 supaya dpt ketenangan fikiran,  tkde kaitan dgn curang. Curang tu isu lain

eh u faham ke apa i tulis.. i tulis berbelit2

whatever

babai je lah

green~tea replied at 2-4-2024 04:25 PM
Laki aiols tanggung rumah, all bills, makan minum groceries...

I? Bayar kereta je sebiji... lain2  ...

Wahhhh. kaka green xde yang single ke kat company kaka? kikikikikiki

Jgn beranak dulu.... Red flag tul laki mcm ni.. Still ada ms tuk berpikir

mula2 kahwin financial mmg x kukuh, alhamdulillah skrg byk sgt dah senang nya, bila suami dah sediakan semuanya, di katanya kita perempuan melayu mata duitan pulak sadis hidupnya..

Edited by Dwdrum at 6-4-2024 05:37 AM
Orenn1 replied at 5-4-2024 07:30 PM
Ya lah baru teringat ko selalu kena dgn manak tanggung tok laki bewakk katanya, sabo je mcm t ...

Aku rasa manak itu bodoh... Funny and bitter person LOL.... Suka manipulate orang so far aku enjoy buat heshe naik hantu

aku rasa apabila reach certain level tidak perlu overact sangat... Cempera acik forum...sebab kita ada parents and immidiate family yang competent men didik ... Bagi education...good provider bagi  comfort  zone physical.. Mental and emotionally...sedang kan orang lain ada yang jauh lagi teruk dari seperti di negara perang.. Rohinya etc .. Di sebab kan ada husband yang good provider... Kita perlu degraded depa...bagi aku tidak 1 kali pun buat pegitu.. Marriage bagi aku ini mutual cari same wavelenght partner boleh support each other...mahu jadi homemaker ka Career women ka... etc itu option pilih sendiri setiap orang tidak sama seperti aku ambitious type of person so cara aku strives dalam hidup pun sudah lain..  .hopefully ada lah cuba untuk respect each other

Edited by Dwdrum at 6-4-2024 05:05 AM
pengecatbintang replied at 5-4-2024 06:15 PM
bila laki dah curang..

itu jam kalu...

Perempuan akan cakap apa saja ikut rationality depa lah... Ko buat ko tanggung lah... LOL
Walaupun curang ini ber beza situation... Sama saja if perempuan or lelaki willing sacrifice time.. Effort and money tanda nya depa sayang lah... Cuma ber laku curang ini yang di curangi rasa devastated... Depa cuba convert frustrating  kepada money and harta LOL...

Edited by green~tea at 6-4-2024 09:54 PM
Orenn1 replied at 5-4-2024 07:43 PM

Aku pun lebih berpendapat it takes two to tango..

Perkahwinan, hubungan ni should be reciprocal.. bertolak ansur, berlebih kurang.. sama2 usaha utk capai bahagia

AryaRose replied at 6-4-2024 08:13 PM
Wahhhh. kaka green xde yang single ke kat company kaka? kikikikikiki

Ramai bersusun beratur kalo ada yang eligible pun...

Yang single jantan mcm seolah "eligible bachelor" ada now kebanyakannya gayah je

imanjannah replied at 6-4-2024 08:46 PM
mula2 kahwin financial mmg x kukuh, alhamdulillah skrg byk sgt dah senang nya, bila suami dah sediak ...

Klu kawin muda, bru msuk keja setahun dua, bru nk mula hidup, nk byr dp sewa rumah 2+1 pn rsa tercungap, sama2 jelah byr jgn berkira sgt..

Bbnu skang ni mmg kuat berangan, bercinta dr msa blaja, sama2 grad hbs blaja, sama2 start keja pastu expect laki tu tanggung lbih…nk laki tggung lbih kawin lmbat jelah kn? Xpn cri laki lbih tua bkn boyfren 1 kelas..