CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Video] Ni Nak Meniaga Kat Bazaar Ke Nak Jadi Kak Long Kawasan?

lelaki tak cukup inci mmg camtu,suara lagi tinggi dari orgnya

Changa replied at 24-6-2015 02:28 PM
banyak la cekadak kau nak suruh orang datang balik pukul sekian2.
lain la heshe parking tempat yg ...

ye la kaka..kalau abam tu alihkan gerai dia semata2 untuk sebijik kereta, maksudnya semua gerai kena alih juga sebab nak mengeluarkan sebijik kereta sampai ke main road. banyak la cekadak orang putih tu tak boleh menunggu sampai sekian jam. ni mujur pasar ramadhan, kalau hari biasa ada pasar malam..sampai 10 malam la mencangkung tepi tu. kawasan2 tertentu ni kaka memang diwartakan sebagai tempat meniaga sekian2 jam. PBT yang tempatkan gitu.

alamak terima kasih @CMFreporter

cmf_peace replied at 25-6-2015 11:05 AM
peniaga bazar PJ ni memamg mcm ni ke? Asyik nak gaduh je....

separuh dari peniaga pasar ramadhan kaum2 yg tinggal di flat dan jenis yang tdk berpendidikan tinggi + tak berakhlak. jadi tidak hairan ada yang kelakuan camni. setengah ye. ada yang sopan santun mulut manis sampai kita terbeli lebih nak support bisnes dia sebab mulut manis sgt

my experiences dgn peniaga tak beradab : dua2 di pasar ramadhan taman tun dr ismail

1) nak beli karipap....mamat badan besar tu dengan muka masam ala2 menyampah kat i kata..."beli yang ni ja? yang lain2 takkan tak beli"
biar betul..... i jawab "yg lain2 nampak tak sedap"

2)nak beli nasik kerabu dari stall kelantan.. anak branak ada
i dgn sopan santun kata kuah asing ye makcik
makcik buat2 tak dengar...i panggil makcik lagi..dia marah kata "apa dia?!!!!" customer keliling pun terkejut.
i ulang nak kuah asing....lepas tu sambil dia bungkus kuah cili asing dia bisik kat anak dia sebelah cakap "kuah pun nak asing". muka marah tak ikhlas.
slalu nya saya buat bodoh tak layan negativity...tapi masa tu reaksi saya yg tengah perut lapar ni pada sikap kurang ajar dia tu, saya kata "tak payah" lalu berjalan meninggalkan gerai tu

makcik tu jerit dari gerai "woiiiiiiii aku dah bungkus!!!!" semua org boleh dengar
saya berjalan lagi menuju ke kreta...masa tu tak perasan yang makcik tu nak on the way nak attack saya....... berapa saat kemudian makcik tu ambil kayu besar dan baling ke arah saya. jatuh dekat dgn kaki saya. tak kena i. kalau kena rasanya cedera teruk sebab dia guna kayu besar. kalo kena kepala mesti koma. terkejut jugak..gangster makcik tu. i pun lari menuju ke kreta tak pandang blakang. malas nak repot polis. kalau ikutkan hati nak upah 10 orang pergi gerai makcik tu musnahkan gerai dia

semenjak dari insiden tu....saya anti wanita kelantan..... (gurau je)

limesherbet replied at 25-6-2015 04:02 PM
separuh dari peniaga pasar ramadhan kaum2 yg tinggal di flat dan jenis yang tdk berpendidikan ting ...

Bencinya kisah no 2 anda tu.--kalau macik itu ditanya kenapa dia buat demikian, pastilah kisahnya memenangkan dirinya--
iyalah perempuan tu order tapi tak mau ambil, patut dibaling tongkol kayu---
padahal kejahatan mulut sendiri janganlah anggap semua customer boleh tolerate---

zorrro_03 replied at 23-6-2015 07:53 AM
Oleh  kerana foreigner itu mat saleh dan mebi mereka kacak marilah kita kutuk peniaga tersebut beram ...

sama saja, kawan. Kalau dua orang tu afro hitam nampak gigi saja--mintak penjaja tu beri laluan--lantas ditolak-tolakan
tetap penjaja itu kena kutuk jua. Orang kita memang rame peminat mat saleh,tapi bukan makna hilang kemanusiaan terus.
ps: Tapi salah pemandu tu jua--tak aware tempat tu pasar ramadhan

Follow Us
amukgemuk replied at 26-6-2015 02:00 AM
sama saja, kawan. Kalau dua orang tu afro hitam nampak gigi saja--mintak penjaja tu beri laluan--l ...

Bukan nak kata.  Org meniaga pasar malam ni mmg angin dia lebih.  Mungkin sebab kesempitan hidup dan ancaman yang pelbagai. ie pihak2 yang pau mereka dari pelbagai peringkat. So bila ada pengacau yang bagi mereka sepatutnya tidak ganggu mereka at all, tu yang mereka menggila.  Sesama sendiri pun boleh gaduh besar bila melibatkan tapak niaga.  Simpati kpd mereka yang bersengkang mata demi wang utk terus kan hidup esok.  Sampai tak balik ke rumah.  

Cumanya harap mereka beramai2 masuk thread ni dan menginsafkan mereka sempena bulan yang mulia ini.  

Bukan kah kesabaran tu sebahagian dari iman?Mane poie kesabaran peniaga tu... Myalak bagai anjing tersepit batang... isshhhh silap

limesherbet replied at 25-6-2015 04:02 PM
separuh dari peniaga pasar ramadhan kaum2 yg tinggal di flat dan jenis yang tdk berpendidikan ting ...

baik nya lime..