CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_kikilala

[Tempatan] UPDATE:Budak 2 tahun mati dibunuh di Paka

X kira la sapa pun pempunuh ni. Harap dpt tangkap dgn segera.....

sedih nya...
tak tau nak komen apa...
zalim nya manusia

Berapa umur parents ni...awat bingai sgt

yg ni mmg betul2 mak bapak bodoh !!!  

ya Allah...sedihnya pagi2 dh baca berita mcm ni

mak pi jumpa bf kot..

Follow Us
paka? maaflah orang paka kalau aku pukul rata je....

tapi hanya orang yang pernah dok paka saja yang nampak betapa runtuhnya moral dan teruknya gejala sosial anak2 muda kat sana...

kawasan dia kekampungan, tapi sosial life dia hmmmm...

budak2 drop out school, dadah....bersedudukan

aku dengar berita mlm tadi pon kesian...moral story nya mak bapak kalo bawak anak pegi mn2 jgn tinggalkan anak dlm kete...bawak sekali...susah mcm mn pon pegang tangan anak..dah jd mcm nie kan ke kita yg dengar berita nie sakit hati...

Nak marahkan mak bapak budak ni.. benda dah berlaku dan mereka pun dah dapat balasan secepat mungkin atas kecuaian mereka.

Tapi saya sedih dengan cara budak tu diperlakukan. Laknat lah yang buat kerja tu. Patut bakar hidup2 je.

physics2 posted on 22-1-2014 09:31 AM
paka? maaflah orang paka kalau aku pukul rata je....

tapi hanya orang yang pernah dok paka saja y ...

Betul jgk....bila pergi paka ni dr dulu smpai skrg aku nmpk mat rempit. Jln naik motor beriringan 3 buah motor. Pastu yg jual kat kedai2 tu aku tgk x penah nak senyum. Masam mencuka je. Mcm kita nak amik free...maaf la org paka. Ini yg aku nmpk la. Tp aku suka pantai dan makanan kat situ....

Naifnya forumer nama Vukuro.....

aduhaiiii si mak nih...memang c@#*ka laaa... entah2 mak nya sengaja tinggal anak dalam kete tak berkunci bagi hint kat si pembunuh babee tuh amik anak wat langsai bayar utang... aku sakit hati sangat nih...

aku sedih n terbayang-bayang si anak kecil memanggil-manggil makkk...makkk sampai saat nafas terhenti...Ya Allah hiba sungguh rasanya...

sedihnyer..naperlah ditinggalkan anak dalam kereta sendiriannn...tak serik2 ker diorang nih...so dah jadi mcm ni...dah tak payah nk minta ampun nak menyesal sudahhh.......tk guna punya mak /pak..

naperlah ditinggalkan anak dalam kereta sendiriannn...tak serik2 ker diorang nih...so dah jadi mcm ni...dah tak payah nk minta ampun nak menyesal sudahhh.......tk guna punya mak /pak..

naperlah ditinggalkan anak dalam kereta sendiriannn...tak serik2 ker diorang nih...so dah jadi mcm ni...dah tak payah nk minta ampun nak menyesal sudahhh.......tk guna punya mak /pak..

syaitan betul pembunuh tuh!!hrp kau mampus segera....

shida81 posted on 22-1-2014 08:55 AM
betul.. kekadang tgk budak2 ni umur 5thn ngna dik umur dlm 2 3 thn jln sama2 g kedai beli brg... s ...

Setuju. biar la orang nak kata kau overprotected ke apa. sekarang ni kita memang kena jadi overprotected kat anak sebab ramai predators kat luar sana. zaman sekarang bukan macam zaman kita kecik2 dulu. sekarang anak lelaki pun kita kena jaga. jangan sangka anak lelaki tak boleh kena apa2. kat luar tu dah ramai peliwat. pastu jangan la senang2 lepaskan anak pompuan kita berkawan dengan rakan sebaya lelaki hatta yg 6-7 tahun tu pun dah pandai merogol. aku memang tak bagi anak aku main jauh dari pandangan mata aku. kalau nak main kat luar pun aku ikut dia.

Kita penat mengandung 9 bulan & sakit beranak, kalau jadi apa2 kat anak kita, seumur idup menyesal tak sudah. tiap2 hari kekesalan tu akan menghantui

Lagi satu hal yg biasa berlaku di sekolah...mak ayah amik anak lambat..sampaikan pukul 8 malam ..bila interview ke anak..dah biasa mcm ni...ohhoo..beraninyaa..pliss la ibu bapa cari alternatif lain utk pastikan anak2 tidak tggu begitu lama di sekolah..mcm2 blh berlaku..pak guard pun tak leh cayer..

ada baiknya kalau kita ikut negara lain yg ada undang2 utk lindungi kanak-kanak... dah jadi mcmni, hari ni kita semua marah2 maki hamun mak bapak dia and pembunuh tu.. sok2 jadi balik.. then org2 kat sini pun sumpah seranah maki hamun balik... nampak tak takder action utk prevent and lindungi kanak2..

fire_place posted on 22-1-2014 08:45 AM
Mak bapak sstengah selagi xjadi xkisah.
Dulu jiran aku..dh tau depan umah warga asing selalu jala ...

Umakk aiii...berani betul biarkan anak hanya pakai spender main beskal kat luarr....lepas ni ko bg nasihat kat ibu bapa budak tu..tgok cth2 yg dah berlaku skrg..bila dah kena jgn nak mwnyesal plak...sila salahkan diri sendiri..

FlowerGirl posted on 22-1-2014 12:44 AM
Bodoh lah org yg nk babitkan kes sweeden dgn kes bunuh ni. Dua benda berbeza. Tinggalkan anak dan cu ...

mmg dua benda berbeza dek nonn..tapi di sini org sdg membicarakan HAK kanak2 secara umum..hak utk dilindungi. kat malaysia ni, mak pak cuai beratus kali pun sampai anak mati kena bunuh, kena rogol, kena panggang dlm kereta..pun masih ada yg simpati pd mak pak sedemikian.

cemaner la dia boleh tinggal anak dlm kereta.. skang ni dalam masa dua minit pon mcm2 bleh jadi..
aku kalo bwk kete, even mak aku tunggu dlm kereta, aku suh mak aku lock pintu, tunggu sampai aku datang semula.. mak yang tua pon kita risau, ini kan pulak budak2 kecik duk dlm kete..