CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

[Tempatan] Wajarkah Al-Quran diterjemahkan ke dalam bahasa Melayu?

lavasalmon posted on 24-11-2014 07:35 AM
org kampong mhbfcd ntah aper nick dia tu....tetap panggil jamban gak...

Weeiiiiiiiii  the last aku pi sana jumpa bakal mertua...derang ( orang kampongnya) masih berak dari atas pokok daaaaa......bawahnya sungai, tali air......

stinger_attack posted on 24-11-2014 08:11 AM
Weeiiiiiiiii  the last aku pi sana jumpa bakal mertua...derang ( orang kampongnya) masih berak dar ...

mak aiii..kuno nya...

pokok untuk lelaki dgn pokok untuk perempuan sebelah sebelah ke..??

mbhcsf posted on 24-11-2014 07:58 AM
memanglah ada tapi as Nolya  etc etc dok pertahankan , janganlah ada naskhah yg ada hanya terjemah ...

Ko siapa nak hadkan skop perbincangan???? Aku punya sukalah aku nak luaskan skop tu selagi masih dlm lingkongan!!! Take it or leave it kalo tak suka balik ke bod ko!

Orange1 posted on 23-11-2014 10:52 PM
Amboiii akak nolya bila suruh sedekahkan anak kecik pompuan sendiri demi menghidupkan sunnah byk p ...

oh dia takde anak perempuan ye.. takper la.. nanti aku tanya jiran aku lak.. dia ada anak belajar tadika rasanya..

Orange1 posted on 24-11-2014 08:19 AM
Ko siapa nak hadkan skop perbincangan???? Aku punya sukalah aku nak luaskan skop tu selagi masih d ...

saya seorang islam dan saya tidak mahu agama dan Al Quran serta hadith dicerca sebegitu rupa.

anda juga tak mahu begitu kan?

Badut.Sarkas posted on 24-11-2014 08:22 AM
oh dia takde anak perempuan ye.. takper la.. nanti aku tanya jiran aku lak.. dia ada anak belajar  ...

Lol! Ha'a cuba tanya org sekeliling jgn putue asa. Semoga diketemukan dgn bakal bini yg berusia 6 tahun, hidupkan sunnah! Hidup isle!

Follow Us
mbhcsf posted on 24-11-2014 08:24 AM
saya seorang islam dan saya tidak mahu agama dan Al Quran serta hadith dicerca sebegitu rupa.

: ...

Ko melalut apa ni lobainita? Org berckp psl skop perbincagan yg ko kecoh tu. Ko ada masalah pemahaman ke? Btw bukan ko ke yg mencerca hadith sohih tu? Ko fitnah hadith tu tak sohih sbb sumber berasal dr org yg hilang ingatan or nyanyuk. Ko pandaiii belit ye.

Psstt: skrg ni ko dah tak berani melalak mintak thread ni ubah ke bod ko ke? Lol!

dulu saya pun fikir mcm itu...apa salah terjemahkan....tapi apabila saya cuba mempelajarai bahasa arab..terutama bahasa Al- Quran....satu ayat boleh menjadi maksud lain kalau salah pemahaman...mcm singular and plural pun sangat mudah salah dan tersilap maksud...

contoh apabila Allah membuang adam ke dunia dia merujuk kepada plural...mungkin merujuk kpd adam, hawa dan setan...atau adam, hawa dan cucu/cicitnya..maksud nya kita ini....so bukan senang nak taksir...

Orange1 posted on 24-11-2014 08:31 AM
Ko melalut apa ni lobainita? Org berckp psl skop perbincagan yg ko kecoh tu. Ko ada masalah pemaha ...

boleh je tak ada masalah.  Saya tak tolak hadith . Saya menyatakan sila teliti dahulu hadith itu.
dan ada notasi atau catatan  yg relevan.kalau anda nak bawa tajuk itu ke board agama dipersilakan.

Dalam thread ini - anda memilih untuk mengutuk dan mencerca dan sebagai seorag Islam yg berprinsip saya lihat itu tidak baik.
hentikan mencerca .  saya tak sanggup tengok awak melekehkan islam dan mnyokong perbuatan awak.

Badut.Sarkas posted on 24-11-2014 08:22 AM
oh dia takde anak perempuan ye.. takper la.. nanti aku tanya jiran aku lak.. dia ada anak belajar  ...

jangan lupa jemput aku...nanti aku panggil harian metro, kosmo segala bagai nak buat liputan majlis ko tuh yer..aku ada kenal banyak member krja as reporter...mesti jadi topic hebat di mesia....badut kawin ngan budak umur 6 tahun....

mbhcsf posted on 24-11-2014 08:37 AM
boleh je tak ada masalah.  Saya tak tolak hadith . Saya menyatakan sila teliti dahulu hadith itu.
...

pi board agama board mana pun sijamban tu tetap menjambankan dirinya...

ni pasti sangat...

lavasalmon posted on 24-11-2014 08:53 AM
pi board agama board mana pun sijamban tu tetap menjambankan dirinya...

ni pasti sangat...

sabaq ..ambik iktibar sural al asr. biaq pi. dia juga ujian tu u know in a way ...kan?

haq and sabar

Blueberri posted on 24-11-2014 08:50 AM
jangan lupa jemput aku...nanti aku panggil harian metro, kosmo segala bagai nak buat liputan majli ...

err.. bahaya tu.. ok la kansel.. aku cari bini umur 18 tahun ke atas.. sape2 sudi? ada lagi 3 slot.

Orange1 posted on 23-11-2014 11:06 PM
Meroyyan bagaiii nak rakk akak lobainita tu dulu bila aku keluarkan segala hadith sohih psl umur s ...

benang mana??? aku pon nak tgk dia meroyan

mbhcsf posted on 24-11-2014 08:37 AM
...

dah teliti dah hadis tu. mmgt muhammad kawin budak2. satu contoh yg sgt bagus utk ikutan ummah manusia

silalah hidupkan sunnah

perangsuci1 posted on 24-11-2014 11:07 AM
dah teliti dah hadis tu. mmgt muhammad kawin budak2. satu contoh yg sgt bagus utk ikutan ummah man ...

and that makes u a phd holder in islamic studies?

alahai  dah jawab jawapan brother mnm77 tu ?

hehehe kesian sampai ke sini hujah ye.

aku tak setuju Al-Quran diterjemah tanpa disertakan dengan bahasa asal iaitu bahasa Arab... ini untuk memastikan bahawa keaslian Al-Quran sentiasa terjamin dan terpelihara...

mbhcsf posted on 24-11-2014 11:09 AM
and that makes u a phd holder in islamic studies?

alahai  dah jawab jawapan brother mnm77 tu ?
...

muhammad ada PhD ka??? kahkahkah

dpt PhD dlm gua??? org skang je yg sibuk nak Phd bagai. umar abu bakr semua tu ada PhD ke.

MNM sampai skang xleh jawab soalan aku.

APA BUKTINYA YG MUHAMMAD BETUL2 TERIMA WAHYU DRPD MALAIKAT??? BOLEH JADI DIA MENIPU, DIA ADA SCHIZO ETC,

so takpe pasni aku nak amik PhD dalam fairytale studies

Thread ni dah mcm lari dari topik. Saya akan pindahkan ke Bod bersesuaian untuk perbincangan lebih lanjut dan mendalam... elakkan PA dalam setiap posting, as Mod CI saya tak digalakkan untuk memotong kredit atau ban post berunsur agama dan politik..

Subhanallah....... wal hamdulillah
wala..ila haillah hu wallah hu akbar

Subahanallah ...... wall hamdulillah
wala...ilah  ha illallah  hu wallah hu akbar

Allahu akbar, Allahu akbar, Allah, Allahu Akbaaaar....

(aku ajar anak2 tadika zikirullah ini dlm bentuk nasyid).
ayuh nasyid bersama