CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

selama ni jadi silent reader je.

ade beberapa cite gak utk dikongsi. tp xdela sebanyak cite zadza or eijamsya. eheks.

Reply 261# madura2

sila... jemputlah share...dialu-alukan...

Cerita ni dialami masa saya belajar di sebuah kolej dulu.

Sedikit background: Kami ditempatkan di bilik2 (hostel lah senang kira). Satu bilik ade 4 org. Dan bilik kami berada di tingkat 3 di sebuah blok. Saya namakan sebagai Blok 1.

Hari tu hari sabtu. So saya dan kawan2 pon dok lepak bilik je la sebab xde class. Nak outing pon bukan ade ape2 sangat kat sini. Lagipun nak outing kena ade hari2 dan waktu tertentu yg dibenarkan.

Waktu tu dah tengahari. Lepas mkn tengahari, masing2 terbongkang. cait konon2 nak study . Salah seorang daripada roommate saya, Ima (bkn nama sebenar) keluar ke toilet utk mencuci pinggan dan cawan yg dah digunakan utk mkn tadi.

Ima ni jenis yang agak penakut. Tapi kadang2 saya selalu perasan dia pandang satu dinding/or whateva dgn mulut terkumat-kamit. Bila tanya xnak bagitau.

Berbalik kepada Ima yg pegi toilet utk mencuci pinggan segala bagai tadi, Lepas dalam beberapa minit, Ima balik ke bilik. Muka pucat.

Kami pon mula cuak dan tanya la Ima ni kenapa.

Ima bagitau...

"Tadi aku jumpa ade sorang kakak ni ketuk2 bilik sebelah kita"

Gulp. Kami dah mula telan air liur.

"Aku pon tegur la dia"

"Kak nak cari siapa?"

"Akak nak bwk balik adik akak. Dia msg akak tadi. Katanya nak balik sangat"

"Tapi kak....bilik ni xde org. Memang xde org..."

"Eh tapi adik akak ckp dia bilik ni. Ni Blok 1 kan? Betul la alamat adik akak bagi ni"

"Silap kot kak.."

Dan..Ima pon dah xtau nak cakap ape. Last2 kakak tadi hampa lalu pulang.

Kami yg mendengar cerita Ima telan air liur lagi. Semua diam. Sebab kami tau yang bilik sebelah kami tu pernah ada sejarahnya. Waktu awal2 lepas daftar masuk kolej dulu memang ada org duduk bilik tu. Tapi kejap je. Lepas tu terus pindah....

Dan kami tak sempat nak tanya kenapa...

Rate

1

Reply 264# madura2

kakak tu orang ke?

Tak dapat nak dipastikan la zadza

Follow Us
Reply 266# madura2

wah.... tak tau lagi ke apa cerita kat bilik tu?

Reply 267# zadzamusa

Ni berdasarkan ape yg kami dengar2 dulu...

Ada sorang budak perempuan ni. Masa tu cuti semester. So ramai student yg balik rumah masing2. Tapi dia tak balik.

Dia ditemui mengunci diri dalam locker dan bunuh diri.

Tapi xdapat nak dipastikan kesasihannya. Sebab fellow asrama pakat kunci mulut....

Ada beberapa lagi pengalaman kami dulu. Nanti saya kongsi kat sini k

Anyway, saya menunggu2 cerita baru dari TT

Reply 268# madura2

biasalah orang akan tutup mulut kalau2 hal macam ni...Rajin2 rajin la update kt sini ye... bunga buat madura2...

InsyaAllah kalau tak ada apa2 hal esok saya update... terima kasih sebab sudi share cerita...{:1_137:}

Reply 269# zadzamusa

wah dpt bunga. ehee tq TT. jugak utk TT

nanti saya update lagi. kali ni lebih extreme.

Reply 269# zadzamusa

Hehe nk cerita tu, memang nk. Tp setakat ni x sempat lagi merasa mcm korang smua.. Huhu saya ada satu cerita yang misteri gak la dan jadi tanda tanya.
   Cerita ni pada tahun 1994, saya time ni baru umur 7 tahun. Mase ni kitorang baru pindah masuk rumah baru kitorang beli. Tapi rumah ni rumah lame, design lame. N dah lame ditinggalkan. Agak2 dalam 3-5taun kot klu tengok dari keadaan laman rumah yang dah mcm hutan. Mmg semak tinggi gile. Mase baru beli tu, kitorang masuk dlu tgk2 apa kt dalam tu.. Bile masuk je, gelap, sebab cermin semua dah tebal dgn debu. Memang terasa scary bile duk dalam rumah tu lame2. Terasa cam masuk umah hantu.

Selepas proses cuci-cuci dan tebang semua yang patut kt rumah tu, kitorang pown pindah masuk. Saya dan abang saya memang suke la, sbb bilik air ad bath tub. Pastu luas, so leh berlari2 dalam rumah tu. zaman kecik, pikir nak main je. Malam pertama kitorang tidor kt sini, saya dan abang saya tidor 1bilik. Ayah, Mak dan 2 Adik saya tidor master bedroom.

Malam tu, mak saya bermimpi (ni die citer balik pagi esk). Dalam mimpi tu, ada sorang perempuan dewasa datang dekat die. Pakaian die, mak saya cakap macam orang dlu2. Pastu die pegang bunjut kain. Muke die sayu je mak saya cakap. Die cakap, die terpaksa pergi dah. Bile die paling je nk pergi,terus mak saya bangun.

Pas dari insiden tu, ayah saya dah xkasi tido lagi umah tu sampai barang-barang semua sampai. So hari-2 tu kitorang duk rumah lame balik. 3 - 4 ari pastu baru datang balik selepas perabot2 semua dah smpai. Petang tu, saya tgk ayah saya ada buat kuar keris 2bijik. Besar keris tu same tinggi dengan saya(100-130cm kot). Bile saya bukak, dekat besi keris tu ada tulis surah2, tp sekarang dah xingat surah apa. Petang tu ayah saya gantung keris tu kat atas pintu kayu (lupe nk bgtau, rumah ni lain2 semua pintu sliding, cume pintu ni je pintu kayu). Mase siap pasang tu, dah nk magrib. Mak ayah saya duk lepak kt sofa mengadap pintu tu, saye duk bersila kt situ, main2 dgn paku n tukul.

Mase ni la insiden tu berlaku. Time tu azan kat luar. Tibe-tibe je, pintu kayu tu bergegar mcm ada orang goncang. Saye terkejut gile time tu terus berlari kt mak saya. Lame gak pintu tu goyang. Ada a dalam 10saat. Pastu bile die berenti, terus saya tanya kat mak ayah saye, knape pintu tu? Ayah saye senyap je, mak saye senyum pastu suh g mandi.

Tu jer la misteri yang saye kene, dan tanda tanye skarang ni, apa maksud senyuman mak saye tu. Macam die tahu akan terjadi pintu tu goyang sebab dorang rileks je.

Rate

1

Reply 270# madura2

terima kasih... jangan lupa tau... saya tunggu nih...

Reply 271# diyes
pintu bergoyang... tak pernah ke diyes.. korek kat mak diyes kenapa dia senyum tu waktu dulu tu?

Tapi best la cite diyes.... rajin-rajin la update...

Post Last Edit by zadzamusa at 5-4-2011 12:20

Cerita orang bujang........

Ni dah masuk orang yang ketiga yang sudi nak sumbang cerita pasal IPD nih.... nampak semua orang kat kantin masa tu duk dengar cerita polis nih... DIa nih masih lagi bujang... Dalam IPD ni kebanyakkan orang bujang akan diletakkan di 1 blok iaitu Blok Tanjung... dalam kawasan perumahan polis ni ada banyak blok... blok bunga raya, blok tanjung, blok ixora, blok pakma... banyak lagi la... Disebabkan rumah banyak, maka setiap anggota diberikan sebuah rumah... manakala kalau yang dah berkeluarga dan ada anak lebih dari 4, akan diberikan 2 buah rumah... bayangkanlah kalau dapat 2 unit... akan ada 6 bilik tidur, 2 ruang tamu, 2 dapur, 2 stor dan 4 bilik mandi... fuh...memang besar la... kalau rumah tu digabungkan...

Berbalik pada cerita tadi,... biasalah kalau tak bekerja, diaorang ni akan berkumpul layan tengok tv ke... bersembang ke... boring gak kata anggota tu... kalau duduk sorang-sorang... kurang-kurang ada gak geng bersembang....

Pada malam tu... macam malam-malam biasa jugak.. diaorang nih layan tengok cerita vcd.... cerita lawak... memang best la cerita tu... tengok skit mesti gelak... Dalam duk gelak-gelak tu baru aggota nih terperasan... macam ada perempuan ketawa... mana ada perempuan kat dalam rumah nih... mula-mula dia buat tak tahu aja... pastu diaorang ketawa lagi... kali nih teruk skit dari tadi... ketawa perempuan tu berpanjangan... macam kita dah berhenti ketawa... dia masih lagi ketawa... macam best je dia ketawa ... diaorang dah pandang satu sama lain... tapi pastu buat tak tahu je lagi...sambung tengok cerita... kali nih diorang ketawa... lagi kuat perempuan tu ketawa.. termasuk mengilai pulak... Apa lagi yang anggota nih... tutup tv pastu diaorang nih masuk bilik ramai-ramai... gila... lagi kuat perempuan tu mengilai... masing-masing muka dah pucat... malam tu diaorang tidur sekali... takut la katakan...
Dan lepas tu.. diaorang dah biasa kalau2 makhluk tu menjelma jadi kawan-kawan diaorang nih... Kadang kala kalau salah seorang kerja malam... tiba-tiba je nampak dia di dalam rumah... dan biasa jugak cermin tingkap diketuk dengan kuku... tapi sedangkan rumah budak-budak bujang nih di tingkat 2,3 dan 4... siapa lak yang ketuk2 tingkap kaca tu kalau bukannnnn.......

Rate

1

Terima ksih mod sepailema.. sudi bagi kredit...

Reply 257# zadzamusa

sodap ey...ice kecik2 dulu tak baper suke, bnyk cekadak! sian mak.... bile dah besor ni, seme mak masak nak makan....

Reply 276# ice98
betul la ice98... masakan mak yang terbaik dalam dunia nih...

Reply 277# zadzamusa

mak masak mmg sedap... tp pelik ade juge org yg tak suke mak die masak... tak sedap katenya! hish sampainya ati!

eh Zadzam, citer la lagi.... kat IPD ade lokap jugak kan? kat dlm tu takde citer ke?

Reply 278# ice98
betullah kata orang lain padang lain belalang... tak semua orang sama... macam zad... mak memang pandai masak sebab siap bukak kantin... alhamdulillah... memang kalau makan kat luar... tak leh sama dengan masakan mak... tak guna pak aji pun...

insyaallah... pasal dalam lokap nanti tanya abah... sebab orang yang jaga lokap nih pendiam skit... jarang nak bercerita.. nantilah korek2 kat abah tengok..

Reply 279# zadzamusa

haaa... bagus2... ice tunggu kat sini. Cepat pegi tanya....