CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Luahan seorang bapa: 'Jantung Ibarat Terhenti, Hilang Akal!' – Amy Search

sekali Amy sound...bergegar satu malaya...

sian Amy search.. sabar je lah ye..
dah tu bahagian dia, bahagian kita tak tau lagi.. kata Tok Adi..

sama2 kita doa moga Nabila terbukak hatinya utk berubah.. Amin
bulan Ramadhan ni bagus banyak2 doa. tak rugipun berdoa.. bila kita berdoa utk org lain, malaikat akan aminkan dan doakan yg sama utk kita pulak..

NAT_11 posted on 3-7-2014 02:59 PM
Sumenya sedih piker Amy dapat anak macam Nabila yang
dah umo 30, janda dan bewranak 1 tak pandai  ...

Aku suka ttg kitaran hidup yg ko bagitau tu.

Sebab tu dlm agama meletakkan pilihan pertama dlm memilih pasangan hidup adalah tentang agamanya.
Namun manusia masih boleh berubah jika hidayah Allah sampai padanya

Moga doa yang ikhlas dalam bulan Ramadhan ni diterima Allah swt. Amin

hancur luluh hati seorang bapa... ksiannn..

jantung berhenti, jangan pulak dia mati

banyak pulak yang mati bulan nim

Follow Us
Mmg ptot abil kena mcmtu
Melampau sgt la

amy search udah2le tu nk go public ngan masalah keluarga ko. terlajak perahu boleh diundur, terlajak kata takyahla smpi terus nak masuk tv or paper. selesaikan senyap2 antara ko ngan nabila lg bagus kot.

both of them salah....

pada amy... ini ujian bg mu n ujian ini mayb kifarah dr kehidupan mu yg lalu.... syukur Allah telah memberimu hidayah... n sebaiknya jika terselit dlm hatimu inilah yg harus kamu tempuhi kerna alpa d usai muda mu n lalai dlm tgjwb mu sbagai bapa dlm mendidik anakmu dulu.... maka tidak perlu kamu menggunakan kekerasan dlm hal ini....

ya abil da dewasa n sbgai manusia kita d kurniakan akal fikiran ..... namun hati yg keras x kan dapat dilembutkan dgn kekerasan..... kehidupan abil daaa jauh melangkaui agama.... ya salah abil tidak menggunakan akal utk berfikir baik n buruk... dosa n pahala... halal n haram.... TAPI....

amy kna ingat... abil tidak pernah ( atau kurang ) diberi didikan agama yg sempurna.... jgn kerana kini amy telah berubah maka boleh menghentam abil sebegitu..... wajarkah.... sepatutnya ada pendekatan lain yg boleh amy gunakan..... tidak perlu EGO dgn pangkat sbgai seorang bapa.... sbb jika benar ikhlas sayang kan anak n ingin anak itu berubah..... tak salah jika amy yg mulakan langkah... media sosial bkn cara yg baik malah makin memburukkan keadaan... abil pastinya lebih akan memberontak...

pada abil...
ya jiwamu memberontak hatimu terluka fikiran mu terganggu... biarpun ramai yg x dpt menerima kerana kamu telah dewasa n memiliki title seorg ibu... tp tidak perlu terus merosakkan hidupmu sehingga jauh lari dr landasan agama.... abil perlu muhasabah diri... keluar dr lingkungan org2 sekeliling yg membawa aura buruk dlm kehidupan mu... mungkin dgn cara itu terbuka hati n fikiranmu utk menilai sgala apa yg berlaku....

harap amy perbanyakkan doa moga abil di berikan hidayah.... sapa tahu doa yg ikhlas dr seorang bapa akan dimakbulkan.....

kita pon berdoalah moga abil memperoleh hidayah dr Allah SWT... hidayah itu milik Allah.... sapa tahu berkat doa dr ramai insan Allah akan membuka hati abil utk berubah n semoga abil dikurniakan cahaya keimanan....

what you give, you get back

poison_iivy posted on 4-7-2014 02:11 PM
Alhamdulillah, sedikit demi sedikit nabila!! Go goo!

ha..ok je dia.

abis..dah semua dok mengutuk je..cmn budak ni nak berjalan lurus.
cuba ajak dia berjalan sama2 dijln yg lurus..baru betul.

NBM posted on 3-7-2014 10:06 PM
aku tak salahkan Nabila 100%. Dia kurang didikan sejak kecik lagi..si amy ni pun masa muda pun kena  ...

good point..aku paham kenapa ramai kt sini ramai cakap abil tu da tua, so patut da bole fikir..tp kita kena ingat jugak...amy yg tak didik abil dari awal..so paham2 je la...da tua bangka baru nak marah
macam cerita anakku sazali 'bapak yang bersalah dalam hal ini'

NAT_11 posted on 4-7-2014 10:01 AM
Hehehe.....bapak ketam nak suruh anak berjalan lurus...........

tu la pasalnya...si amy ni marah2 gile2 gegar2 mcm la dia dulu lahir2 je dah ustaz. So muhasabah diri sket la amy yer..dah tua patut xyah la public kan hal dalaman family awak yg huru hara tu. Bini si amy ni pun aku dengar boleh tahan la jugak kaki cucuk dia, bkn nak baiki keadaan lagi bikin amy panazzzz. Aku ni bukannya peminat si abil tu pun, apa yg dia buat tu mmg tak senonoh la obviously tapi si bapak yg keketaman ni xyah la kecoh maki2 hamun...tak malu ke pakcik?? ker bangga?? bodoh la kalo bangga...

pada aku..amy maki anak dia macam ni seolah olah dia takut sebab nampak masa silam dia dulu dalam diri anak dia ..

Ada je kwn sya yg bapak dia teruk dr si amy nie..tp anak dia x la jd teruk elok je peribadinya..sya pernh tnya kt dia bpk ko cm tu, tp ko elok je hdup ko..kwn sya bls, kita yg tentukn hdup kita, parents aku x bunuh aku kecik2 dlu pun kira dh syukur..Allah dh bg otak supya berfikir..x guna aku nk rosakkn hdup aku, sbb aku ada anak..& aku nk ank aku berfikir cam aku..lg satu mak pak kita bukan nabi, bukn ulama, depa manusia biasa yg akn melakukan kesilapan..jd terima la hakikat tu smua tu Allah dh tentukn kita hdap jer la..itulah jwpn kwn sya yg membuatkn sya terdiam & berfikir
..

amy dah geram sangat tu sampai terlepas komen yg harsh kat instagram nabila
sabar ade batasnye, mungkin dah smpai limit dia nak meletup
bagus gak dia komen camtu at least nabila tu sentap terus.
macam kena kejutan letrikla baru nak sedar diri.
selama ni aku ade come across komen macam2 mengutuk amy baik kat kat laman sosial amy mahupun nabila.
paling aku ingt ade seseorang ni cakap nabila akan heret amy ke neraka dengan perangai dia yg tak semenggah tu. tp amy reply cool je cakap Allah Maha Berkuasa and Maha Mengetahui segala2nya.

korang xrasa ke senanye abil tu lonely?

ada tak pic yg ajak abil tu convert christian? nak tgk la.. tak sempat