CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

Reply 273# zadzamusa

tak pulak nk korek rahsia sbb time tu dah tanya. Tapi lain lak die jawab. Garu kepala saya.. citer xseram mane sbb antu tu xpat masuk umah je.. hehe (Antu: alahai, owner baru tukar solex pulak dah... cmne aku nk masuk :@)

Reply 281# diyes

kalu dah tau owner tukar solex tu taknak bg ko masuk, jgn la ko gegar2kan pintu tu..... takde keje lain ke?

Post Last Edit by diyes at 5-4-2011 14:33

Reply 282# ice98

heheh tu la.. tu konon2 nk marah la tu xkasi masuk. Mcm owner umah sewa tukar solex la. Tenant xpat masuk kompem goncang pintu dlu.. marah. hahah ni skill owner umah sewa saya buat dlu kt tenant sebelum saya duduk sbb dah 6bulan xbayar sewa. Tenant die bukan setakat goncang, die pg bengkokkan pulak grill tu, tbukak la skit kt bahagian bucu atas. kuat tol. tp kuat2, xnk bayar sewa. Kan xpasal2 orang halau. Owner dh baik dh kire hold sampai 6bulan. Biase 3bulan dah kene halau dah.

Reply 283# diyes

mmg la marah. tak sempat nak bawak anak bini pindah sama. lori pon tak sempat nak panggil....
so, lps tu klu dok kat luar umah, takde pape gangguan ke?

Post Last Edit by zadzamusa at 5-4-2011 14:41

Cerita anggota terima menantu.

Anggota polis ni.. pulak sambung bercerita.... cerita dah semakin panas.... Anggota nih kiranya sebaya abah... kiranya pangkat Pak Cik la... dia baru sahaja menerima menantu... menantu lelaki... Majlis kawin dibuat meriah... maklumlah kenduri pertama kat IPD nih...siap kompang dan pelamin semua...

Selesai sudah majlis... malam tu diaorang sekeluarga mengemas apa yang patut... esoknya tak adalah teruk sangat... dari cuci pinggan mangkuk sehinggalah ke periuk belanga.... mengemas keliling rumah, menyapu dan sebagainya... Turut tak terkecuali menantu baru pak cik terebut... kiranya ringan tulanglah membantu keluarga diaorang berkemas semua....

Bila dah sudah siap... menantu baru pak cik ni tawar diri nak buang sampah kat hujung IPD nih... sebenarnya tong sampah ni tak ada la jauh sangat dari rumah pak cik ni... berjalan kaki pun tak rasa penat walaupun bawa tong sampah.....

Sampah yang dikutip dimasukkan ke dalam guni... menantu baru ni pun bawak la... ke tempat pembuangan sampah... bila sampai tempat pembuangan sampah dia pun dengan sekuat hati baling lah guni tu ke dalam tong sampah besar kat tempat pembuangan sampah kat IPD nih... baru nak berpusing guni sampah dia terkeluar balik dari tempat buang sampah tu... Dalam fikirannya mungkin sampah tu tak betul-betul sebab tu guni tu keluar balik... Dengan penuh ketekunan menantu baru pak cik nih kutip lagi sampah yang berselerak sebab guni tadi terjatuh kat luar... Lepas tu dia campak lagi... jadi lagi benda yang sama... menantu nih kutip lagi... campak lagi...dah kali yang ketiga jadi benda yang sama... dia rasa tak puas hati... tapi takkan nak tinggalkan sampah macam tu je....

Kali ni dia kutip dan nak jenguk kat dalam tempat pembuangan... Menantu pak cik ni, terkaku kat situ.. bila dia tengok apa yang ada kat dalam tempat pembuangan tu.. guni sampah tadi terlepas dari tangan dia... lutut jadi lemah... dia tak mampu nak buat apa-apa melainkan hanya berdiri di situ dan melihat makhluk kat dalam tu tengah sedap menjilat tulang kat dalam tu...

Dalam masa yang sama Pak Cik hairan la kenapa lama sangat menantu baru dia nih buang sampah... Dia suruh anak lelaki bongsu dia pergi tengok... mana tau menantu dia nih terjatuh ke apa ke...Siapa tak sayang menantu ye dak....

Anak Pak CIk nih pergi la kat tempat pembuangan sampah nih... heran jugak dia tengok abang ipar dia tercegat kat depat tong sampah... Dia pegang bahu abang ipar dia... barulah menantu pak cik nih macam tersedar... dia terduduk... tapi dengan sedaya upaya dia bangun dan ajak adik ipar dia balik rumah.... Adik ipar nih macam heran... kenapa lak abang ipar dia nih... tak tanya banyak dia ikut je....

Sampai kat rumah, menantu pak cik nih duduk je.... muka dia kalau turis dengan pisau sure tak berdarah punyalah... pucat semacam.... Pak Cik nih hairan la tengok menantu dia semacam... tapi dia ada rasa macam ada sesuatu yang tak kenalah... Pak CIk nih baca ayat kursi pastu dia suruh anak dia bawak air.... baca2 skit dan hembus kat dalam air tu... sudah tu suruh pengantin perempuan bagi suami dia minum pastu disapu ke muka sekali... Barulah dia nampak ok skit... pastu barulah dia bercerita kejadian tadi.... Mujur jugak makhluk tu tak tunjuk muka... mungkin sibuk kot dok menjamah makanan kat situ... 2 , 3 hari jugaklah.. pengantin lelaki demam....

Lepas pak cik tu bercerita... semua terdiam... seolah-olah membayangkan apa yang berlaku... Lepas pada tu siapa yang tahu... kalau dah lewat petang.. memang tak ada siapa yang nak pergi buang sampah...

Rate

1

Reply 280# ice98

InsyaAllah kalau dah ada cerita,, saya update kat sini...

Follow Us
Reply 284# ice98

Stakat ni duk kt halaman rumah xde pape lg. Alhamdulillah la. Tp pakcik saya ada sorang yg dapat 6th sense ni, die ckp kt kolam air pancut kt umah saya ni ada orang bunian. Die wakpe kt situ xtau la. Mandi kot, tak pown swimming.
   Tapi satu je yg tension n kadang2 kelakar gak la. Barang2 kt rumah ni slalu ilang. Walhal kitorang beramai2 cari, konon2 file pejabat ni ada atas meja kopi kt depan. Tibe2 je ilang plak. Pastu dah 5-6kali cari, termasuk meja kopi ni. Bile dah penat cari, biase saya la yg nakal2. Sound sorang2, "Cepat la bg balik. Orang nk pkai ni. Penting ni". Xlame pastu, kite rileks2 jap, Pling!! Bile pergi balik kt meja kopi tu, dang-dang je ada kt situ padahal 3-4orang dh cari. Klu kate saya sorang carik, leh cakap silap pandang. Ni 3-4orang carik, takkan silap pandang gak.

Biase camtu la, klu barang xde, mmg kompem dh duk dlam rumah tu, kitorang sound cmtu je. Tp yg tensionnye, die sorok ni xkene waktu. Macam bulan lepas, saye carik kunci kereta xde. Tanye mak saya, die cakap ada dalam bekas kunci tu. Time tu plak drama, so die pown xnk la bergerak takut miss mane2 part penting (macam study plak ni, padahal xmasuk exam pown sorry mak klu mak bace.). Pastu dah carik2 dlm kotak mmg xde, pergi balik kt mak saya. Ckap xde, pastu die tension dgn bebel2 ckp "mmg ada la dalam tu". Bile pergi balik, mmg ada betul. Padahal saya dh buat kuar semua kunci dah. Siot je kene marah free2 dgn mak saya. Mmg marah tol la kt antu ni. :@

Reply 281# diyes

diyes... nasib baik dia tak try kat pintu belakang ke kat tingkap ke... sopan gak la si antu tu..

Reply 288# zadzamusa

tu la, xtau kenapa pintu tu je goyang, padahal byk lagi pintu lain. Maybe tu pintu faveret die kot. Sedap lalu situ. Tp pelik gak, cmne ayah saya tau tu jalan die nk lalu. Sbb elok je die gantung keris tu kat situ. Mcam tau2 je. Byk rahsia tol orang2 tua saye ni.. bukan nk share2 dgn anak die ni. Klu x, leh share dgn korang semua kt sini . Dapat gak mod bg kredit. hahaha

Reply 287# diyes

nakal betul ye... nak kena babap   sekali tu....... tapi gangguan yang teruk2 tak ada la kot?

Reply 289# diyes

slow.. slow tanya..pelan2 korek... tak pe.. kami kat sini sentiasa menunggu...

Reply 290# zadzamusa

Alhamdulillah, stakat ni tu je la gangguan paling teruk.  Antu kt sini jenis suke kacau, tapi pandai sorok. Mcam orang lain yg salah. Klu yg muncul2 tu xde lagi la hatta mengilai pown. Tapi member saya pernah kene dengan kak pon. Akibat meronda2 time maghrib dengan anak dara orang. Cmni citer die, tp xseram la citer ni.
   Aritu dorang kuar dating. Dah puas2 dating, dorang nk balik la. Naik motor, pastu yg member saya ni plak gatal nk balik lalu ikut pantai. Awek die dh larang dh. Smpai satu jalan tu, ada pokok besar. Dahan die menjulur ke arah jalan so jalan dibawah tu dipayungi oleh pokok tu la. Bile dorang lalu je.. mule2 muke member saye mcm terlanggar rambut.. Mule2 pelik gak, tp die buat dunno je maybe rambut awek die. Tapi bile dh 1minit tu baru die perasan, awek die pakai tudung, pastu pkai helmet. Cmne rambut leh terbang. Yang si awek die kt belakang dh senyap dh..

Rupe2 awek die pown kene gak. Dorang lalu tu btol2 bawah tpt kak pon melepak isap rokok. Dorang semua terlanggar rambut rebonding kak pon time tu.. Muahahah pastu bile dh sedar, terus cpat2 balik umah. muahahaha mlm tu tepon saye, ajak kuar naik kete je. Serik 2ari xnaik moto malam2. Tapi 2ari je la

citer best..
tq tt,nak lg..

Reply 292# diyes
kak pon dah update skang nih... isap rokok dengan buat rebonding.... jangan lepas nih suntik botox ke collegen ke sudah...

Reply 293# nuyon_8601
InsyaAllah nuyon_8601... kalau tak ada aral.. saya update nanti ye...

ok tt,i follow u...

Reply 294# zadzamusa

Hahaha antu sekarang ikut trend semasa. Cube tgk, sekarang antu pown pandai dengar radio, col DJ. Mcm citer Jangan Pandang Belakang, yg antu col Pier Andre(btol ke eja ni?) tu. Pastu tekan loceng, naik lif. Hahaha  dorang up-to-date gak. Entah2 FB pown diorang slalu update status. Kak Pon: Bongok tol budak naik motor, pergi langgar rambut aku baru aku. (klu tuan punyer citer ni bace, kompem kene luku kepala 2 3 das ni)
   OK, pasni slow2 korek citer mak saya. Mane tau ada citer best2. Hehe member2 lak pergi KL, klu x leh lepak2 korek citer antu dorang. Leh gak share kt sini.

ei..seramnye bce kish tt nie... tp nk bce jgk, sbb best..x sbar tggu updte dr tt..chayok2..

Reply 298# iri890

setuju setuju.. macam ketagih. Start dari awal bace, smpai ptg ni. Asal ngadap pc je, refresh nk tgk update citer. hehe

Reply 299# diyes ..same la..bdebar2 nk tggu hupdate tt..dlm suasna surm nk ujan nie..ggih mnggu...