CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

X-MEN : DAYS OF FUTURE PAST [2014]

azazel mati kaa?
laaa, dia tu kan bapak pada night crawler

Sapa tahu kuasa bishop tu apa? X faham. Dia serap kuasa org lain kan lepas tu? Suka giler tgk si Blink tul cantik je pintu teleport dia tu kaler purple. Ai loike! next movie x men apocalypse blink ada jugak. Harap lagi menonjol watak dia

fan bing bing reti ka ckp english??

Assalamualaikum wbt..

Aku dh tgok xmen dayfuture past ni Jumaat yg lpas kat Square One Batu Pahat. Ni nak kasi review sikit

Bagi aku sebagai peminat X-Men ni aku puas hati jgak la dgan pilem kali ni wpon layan pilem ni kena stand alone tau sbb based on comic. Jgn nk expect lebih2. Sape yg bru nak tgok pilem ni sila tgok dlu series yg dulu2. Sakit telinga aku dgar org borak knape prof X camni camtu

---------------------------

1st impression aku, aku mmang suke pilem ni sbb Mystique/Raven ni byak menonjol dr xmen sblom2 ni. Im in love with Raven. Awal2 cite dh geng2 mutants ni kena serang sentinel. Ingat geng2 diorg ni dh mati ble lwan dgan Sentinel awal2 tu tp itu hanyalah khalayadan diorg berjaya melarikan diri kat satu tempat. Mmang syok jgak la. Awat muke Kitty mude sgat drpd Bobby yg dh berjanggut sgala? N aku baru sedar Kitty tu ad kuasa lain selain drpd tembus2 dinding

Musuh utama X-Men kali ni adalah Sentinel iaitu robot yg dicipta oleh si kecik tu. Yang best Sentinel ni bak kata @hanakikan diorg mmang bleh berubah2 kuasa sbb diorg cipta Sentinel ni ikut DNA Raven. Maksudnya si Trask ni mmang bersyukur sbb dpat DNA si Raven ni.

Al kisah bagi menyelamatkan X-Men drpd mati dibunuh Sentinel, hanya ada satu cara terakhir iaitu diorg kena pergi ke zaman dlu iaitu tahun 1973 bagi menghalang Raven membunuh Trask. Dengan erti kata lain nak ubah takdir la. Aku tak ingat samada Logan ni volunteer/disuruh untk kembali ke zaman tu sbb dia sorg je layak. Paling lawak masa nak berJDT dgan geng2 yg nak tangkap dia, senjata logan tu takde besi lagi hanya tulang shaja..

Seperti yg diketahui, Prof X zaman mudanya mmang kaki botol kan? ad tunjuk dlam 1st class. Dalam pilem kali ni, masa Logan g jmpe prof X kat skolah tu, Beast pun ad skali. Prof X terkejut beruk bila Logan bgtau yg hantr dia ke zaman ni adalah Prof X sndiri. Paling lawak masa kat sekolah ini, ad satu secene di mana Prof X mengungkit masa dia ngan Magneto mntak tlg Logan (X-Men 1st class), Prof X ulang blek script 'Go F*** Yourselves, tp dlam wayang dia censoredkan. Prof X ni amek suntikan bg membolehkan dia berjalan (jgn tny aku knp dia x bleh brjalan) spt orang normal dan sekaligus menyebabkan kuasa dia hilang. Sampai la ad satu scene bila Prof X nak suntik tangan dia, si Logan ni merayu soh jgn suntik supaya diorg bleh trace kat mana Raven. Masa ni la, diorg bertiga ( Prof X, beast & Logan ) pegi ke Cerebro utk trace si Raven ni. Berhabuk kot sgala benda alah dlam cerebro tu kcuali lantai.

Dalam nak men'culik' si Magneto dr blik kebal bwah tanah tu, Logan mntak bantuan si Peter yang ad kuasa kecepatan gitu Scene paling best spt yg dimentioned @hanakikan masa kat dapur tu la. Slow motion lagi. Korang rasa Magneto jd baik tak dlam sequel ni? korang tgok la sdr kang byak sgat aku citer mcm menyampah pulak kan?

........................... dan akhirnya takdir berjaya diubah sbb diorg berjaya menghalang Raven. Kesimpulannya, diorg selamat la. Tup2 bile dh settled masalah smua, Logan akhirnya tersedar daripada tidur dan akhirnya terbangun di Charles's School. Nt klu korg perasan diorg ada tunjuk sepintas lalu watak Peter masa muda. Masa Logan nak g blik Prof X, dia nmpak kelibat gegirl yg seakan2 crush dia, korg tau la sapa kan. Bila dia nak pegang gegirl tu, terus ad tangan yang menghalang. Nnt korg tgok la k scene ni

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aku nak tgok movie ni skali lagi sbb xpuas. Mamat Cina yg dduk dpan aku tu bapak la tinggi sgat smpai aku x selesa. Sekian cerita merapu aku.

Last edited by CauPandin on 25-5-2014 03:11 PM

Rate

1

Aku tengok muvi-muvi x-men ni, aku kena tinggalkan kepala otak komik aku kat luar panggung sat....kang makin konpius.....

edee_91 posted on 24-5-2014 10:43 PM
Mmg sepatutnye lah pon, x men first class tu tahun bile? X men ni tahun bile?

x-men 1st class thn 2011
x-men masa depan kembali 2014

bkn itu maksud aku, kalo hang teliti babak special effects dlm 1st class sgt nan hado ok...x-men 1, 2 & 3 yg seblum tu lg ok drp 1st class...nmpk cacat dia punya special effect sekali dia kuar...nasib baik jln cerita sgt kemas menyebabkan sgl special effect tu kalo takde pun takpe pun bg aku

Follow Us
CauPandin posted on 25-5-2014 09:18 AM
Assalamualaikum wbt..

Aku dh tgok xmen dayfuture past ni Jumaat yg lpas kat Square One Batu Pahat ...

Seperti yg diketahui, Prof X zaman mudanya mmang kaki botol kan? ad tunjuk dlam 1st class. Dalam pilem kali ni, masa Logan g jmpe prof X kat skolah tu, Beast pun ad skali. Prof X terkejut beruk bila Logan bgtau yg hantr dia ke zaman ni adalah Prof X sndiri. Paling lawak masa kat sekolah ini, ad satu secene di mana Prof X mengungkit masa dia ngan Magneto mntak tlg Logan (X-Men 1st class), Prof X ulang blek script 'Go F*** Yourself, tp dlam wayang dia censoredkan. Prof X ni amek suntikan bg membolehkan dia berjalan (jgn tny aku knp dia x bleh brjalan) spt orang normal dan sekaligus menyebabkan kuasa dia hilang. Sampai la ad satu scene bila Prof X nak suntik tangan dia, si Logan ni merayu soh jgn suntik supaya diorg bleh trace kat mana Raven. Masa ni la, diorg bertiga ( Prof X, beast & Logan ) pegi ke Cerebro utk trace si Raven ni. Berhabuk kot sgala benda alah dlam cerebro tu kcuali lantai.

Ai dh siap2 captured scene tersebut (dlm First Class) kat previous posting ai sblm ni... hehe...

baidewei ai just bace review uols semua tanpa dpt komen sbb ai blom gi tgk lg... maybe next week kot. Nnt dh tgk baru ai komen...
apapun ai rasa bsemangat nk nonton sbb majority komen sgt berpuas ati dgn muvi kali ni.
Last edited by leon_mclaren78 on 25-5-2014 12:47 PM

sekngucing posted on 25-5-2014 05:51 AM
fan bing bing reti ka ckp english??

Mcm tak je. Baca ari tu ada org tanya dia pasal watak dia dlm x men apocalypse ada ke tak lepas tu dlm article tu ckp menurut translator dia confirm kan dia ada dlm x men apocalypse 2016

leon_mclaren78 posted on 25-5-2014 12:46 PM
Ai dh siap2 captured scene tersebut (dlm First Class) kat previous posting ai sblm ni... heh ...

segan plak salah eja... sorry saya typing error hahaha

best, tapi satu persoalan aku..
tak terjawab sampai sekarang.. sapa terer tolong jawab..

kan charles tua dah berkecai masa dark pheonix bunuh dia dalam x-men 3?
macam mana dia hidup balik in the future ????

yg masa dia dan eric tua sama2 berpakat suruh logan back to 1973..

kalo scott, jean semua hidup balik masa ending tu aku boleh terima lagi..
sebab bila logan bangun tido, dia dah masuk another "timeline"..
so hanya dia dan charles jer tahu..
tu sebab logan kena jadi chegu sejarah..

best movie nih, aku rate 7/10..
ellen page berlakon dalam satu lagi filem "inception", tapi x-men version..

kalo nak ikut logik..
kenapa logan & charles lepaskan eric masa kena penjara kat pentagon tu..
eric kacau daun jer masa ending..
kalo eric takde pun, logan n charles muda masih boleh pujuk raven @ mystique..

lagi satu, aku tertanya2..
kenapa eric coba nak selamatkan JFK dari kena bunuh kat Dallas?
apa yg JFK buat sampai kena jadi target assasination? apa reason?
dan sape yg nak bunuh JFK?
aku tunggu2, takde pulak eric nak terangkan..

nak tunggu Apocalypse keluar bukan main lama lagi nak tunggu credits abis..
betul2 kat hujung credits, tak macam marvel film yang lain2..

and this little clip after credits.. it's blowing my minds !
bila aku survey sejarah dan abilities En Sabah Nur ni..
aku setuju macam sengkucing cakap..
ini la dia karakter Mr Dajjal, yang telah di komikkan..

the first mutant, ancient and immortal.. enable to alter his form..
discovers advanced "alien" technology.. (alien = penghuni bumi yg terdahulu, sebelum Adam)
technopath, genius in science and technology.. far more advanced than conventional science..
worship as a gods by ancient civilizations..
dah satu lagi keyword terpenting tentang makhluk dajjal adalah - EGYPT !!

kenapa egypt?
nak baca sejarah dajjal, cari buku muhammad isa dawud..
tajuk "dajjal akan muncul dari kerajaan jin di segitiga bermuda"..
n then compare dengan sejarah mutant Apocalypse..
nanti akan jumpa la kaitannya.. Last edited by capiloton on 25-5-2014 03:30 PM

Rate

1

capiloton posted on 25-5-2014 03:13 PM

yg eric nk selamatkn jfk tu sbb eric claimed yg jfk tu pun mutant jugak. mutant power ape tak tau. tp ms tu charles tak percaya ngan eric die ingatkn eric tu hny menipu nk selamatkn diri je

8.5/10

Suka gila cerita ni tapi member yang tengok diorang kata tak best, tak faham, bosan, etc..

tghari td layan xmen 3D alamanda...aku nk komen psl 3D yang aku rs siyes x berbaloi..gatal sgt booked  xde  effect yg menarik pon utk 3D...

komen aku utk citer xmen kali ni, aku rasa puas ati gak la...boleh bg 4 bintang..mcm rakan2 yg lain ckp, kali ni movie ni cam gathering lak pelakon/mutant xmen series ni...x sangka ending 2 mutant yg mmg aku patah harapan nk ada dlm movie xmen, tiba2 muncul..tersenyum lebarrrr je aku tgk wpon seminit dua jer...hehehe..

kompom babak yg paling best kali ni time peter/quicksilver kat dapur tu...dgn background music nye lagi..bagi aku scene ni best sebest scene nightcrawler serang whitehouse dlm x2...apesal peter huduh? kata bryan singer ni gay magneto tua tu nmpk mcm x bermaya sgt kali ni..faktor usia kot ian mckellen ni ke? watak colossus still sama jer dalam x1, x2, x3...tempelan saja xde skrip sgt..

apapon x sabo nk tgk xmen:apocalypse nnt..gigih tggu smpai abis credit nk tgk scene tu..seb bek ada 4-5 org tggu gak..

Rate

1

annehuda posted on 25-5-2014 03:32 PM
yg eric nk selamatkn jfk tu sbb eric claimed yg jfk tu pun mutant jugak. mutant power ape tak tau. ...

tu la..suka2 je idea diorg jfk jadi mutant gak kan...hehehe

psl charles yg tua tu hidup balik aku rs based on babak yg last lps crdit masa x3..ala yg ada doktor pompuan tu...so mungkin sbb tu movie xmen kali ni xde citer psl pe prof x tu hidup lagi..mayb la kot..heheh

mmg sapa yg nk tgk movie xmen ni, kena khatam dulu series2 yg terdahulu..baru boleh related 'yg ni sbb ni', 'yg tu sbb tu'...

alphawolf posted on 25-5-2014 10:55 AM
Aku tengok muvi-muvi x-men ni, aku kena tinggalkan kepala otak komik aku kat luar panggung sat....ka ...

hang kumpul komik sejak bila?
aku kenal x men ni melalui kartun akhir 80an, tahun 1990, hari raya, tiba2 ada katun nama x men main di tv3
lepas tu takdak dah
lama aku tunggu, kemudian tahun 1994, x men ni main, masa main di tv2 tu aku tanya adik aku, katun x men ka? tekaan aku tepat aku kenal apoc ni dlm satu episod, the 4 horsemen of apocalypse
kemudian tahun 96, aku baca komik dia yg kawan aku beli, komik org putih yg diimport, mahal gila bg budak2 masa tu, rm 25 tak silap
ada x force, ada x factor, silver surfer, scarlett spider laa mcm2
ada jugak komik x men bahasa melayu jual di kedai buku

apocalypse tu lama dah aku suspek dajal versi komik
dia lahir di mesir
hidup 4000 tahun
pengaruhi semua tamadun
mutant yg pertama

sekngucing posted on 26-5-2014 05:02 AM
hang kumpul komik sejak bila?
aku kenal x men ni melalui kartun akhir 80an, tahun 1990, hari raya ...

Aku tak kumpul, tumpang baca member aku punya je...start2 aku belajar kat Shah Alam. Zaman sekolah komik aku cuma Batman dengan Gila2 je....

ke setiap sbb stiap Director xmen berbza smpai dh lari plot.. mungkin?

bila logan terjaga.. hanya logan yg tahu... ni yg depa dok cakap mula2 cerita la...
charles pon tak tahu.. charles tetiba tahu sbb dia baca mind logan... ni speku aku la