CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

[BEST]Sepanjang 3 tahun dalam palapes

aerolz posted on 15-10-2013 02:23 AM
Huhuu.. Sudah mau sampai ke penghujungnya.. Harap sabar menunggu yee.. TErima kasih sudi baca..

dah nak hbs ke...alahaiii....takpe2...setiap permulaan pasti ada pengakhirannya...sabar menunggu...

LappyHappy posted on 15-10-2013 03:09 AM
Aku smbung jawab soklan ang kt sini..semak sat kt uma ang naa..hahahaha..nak wt cmna..cuti shari ja. ...

agaknya ni keje hantu tu la kot kan...kan akak tu kata tak bg akak tu melawa...nk biar akak tu nampak busuk...erkk...betulkah...hehehe...

aerolz posted on 15-10-2013 02:43 AM
Hehe.. itu laahh. memula tu ada jugak kondem.. Pastu, fikir dalam2 yang kondem, ada jugak yang ber ...

aerolz selamat ahri raya
jangan lupa sambung

bagus dik aerolz.! selamar hari raya jugak.!

kajol77 posted on 15-10-2013 08:04 AM
agaknya ni keje hantu tu la kot kan...kan akak tu kata tak bg akak tu melawa...nk biar akak tu nam ...

Aku pon pening kkdg dok bgosip ng housemate yg lain..pnh housemate aku sound akak tuh,dia kataa.." akakkk..if kita pgntor ,xpndai jaga diri lagi la benda tuh suka "
Akak tu jwb.." oh ye kee...,x xfikir plk..." aduhhhhh wehhhhh tensionn ng jawapan dia..kodg mcm x logik jawapn dia bg ,beliau owner tadikaa aka cikguu la kan...tp knp pwatakkn diri dia gituu...

@aerolz .....teman nak bertanya ni...udah jenuh teman memikio....dan tetiap malam jugaklah teman tak boleh lelap mata,,,dok ghelip2 je,,,idok ke miker ghasa macam kene ganggu ke haper skang ni...ye lah...ater takkan lah miker nyer kebolehan tu terghenti masa kisah tu aje ye....mesti ada nyambungnyer sampai skang...cer miker ceghiter...

aper2 hei nyer pun aerolz,,,samat Raya Ajila utk miker sekeluarga...moga chegia2 slalu hendaknyer

Last edited by medangmru on 15-10-2013 02:19 PM

Follow Us
medangmru posted on 15-10-2013 02:15 PM
@aerolz .....teman nak bertanya ni...udah jenuh teman memikio....dan tetiap malam jugaklah teman tak ...

abe medangg.. makasihh noo..

tapi kan abang medang.. penat betul teman memikio.. tapi teman tak faham part yang ni.. ",idok ke miker ghasa macam kene ganggu ke haper skang ni...ye lah...ater takkan lah miker nyer kebolehan tu terghenti masa kisah tu aje ye....mesti ada nyambungnyer sampai skang...cer miker ceghiter..."
ya ampun.. teman kalau bahasa jauh disinun teman tak gheti sangat..

Selamat Hari Raya Haji jugak ye bang medang.. postkan lah barang sekati dua daging korban ke sini..

medangmru posted on 15-10-2013 02:15 PM
@aerolz .....teman nak bertanya ni...udah jenuh teman memikio....dan tetiap malam jugaklah teman tak ...

hahahaaa.. mesti abe medang hazab je dengan aku kan...

miker tu mereka ke bang??

Rate

1

aerolz posted on 15-10-2013 02:43 PM
hahahaaa.. mesti abe medang hazab je dengan aku kan...

miker tu mereka ke bang??

miker...komer...menkemer bahasa peghok...maksudnya mcm anda /awak/kamu camtu...

aerolz posted on 15-10-2013 02:32 PM
abe medangg.. makasihh noo..

tapi kan abang medang.. penat betul teman memikio.. tapi teman tak ...

teman berbahasa Pegok ni pun biler lelama kat Porem ni jer...

aerolz posted on 15-10-2013 03:28 AM
Cek PM..

yea2.. Aku dh ushaq PM..aku reply dh...  ;-)

medangmru posted on 15-10-2013 02:44 PM
miker...komer...menkemer bahasa peghok...maksudnya mcm anda /awak/kamu camtu...

Ooohhh.. Faham lah teman kalau cenggitu..

Terharu abe medang sudi lepak kat benang ni..

harap tt dapat berkorban sambung lagi cerita malam ni..nak tahu sangat apa jadi dekat A selepas tt  dapat alamat mimpi tu

selamat hari raya qurban

Esoknya,, aku buat keje aku sendiri. tengok junior buat keje loading barang untuk masuk hutan.. cuci khemah semua,, bersihkan blok dan level.. aku lak ternganga memantau.. pantau la konon.. takde keje nya aku.. haha..

Petangnya, baru lahh group group dari pandu arah sampai ke checkpoint terakhir iaitu uni. Aku lak, seperti biasa, menengok aje la. Dorang sume penat, dorang rehat. Aku lak, melepak sorang kat bawah buli juniorss..

Malamnya, ada roll call seperti biasa. Kiteorang berbaris seperti biasa. Huhahuhaa laa. Time ni aku ingat lagi muka dorang sume penat je.. aku tengok A, tapi dorang takde cite pape.. So aku diam je laa. Dengar je dorang citer pengalaman masing-masing masuk hutan kan.. ada yang sesat la,, tumpang van la, backbearing la, masuk sungai la, itu la ini la.. Boleh tahan bengkak jugak la hati aku mendengar cerita2 tu gara gara hati aku masih sakit sebab tak boleh join kan.. Sampai la aku dengar dorang citer pasal A kena kacau dalam hutan.. A kena tarik pastu A diam je sepanjang dalam hutan tu.. Itu la yang aku ingat..

Time ni, ada 3 ton, parking kat tempat kiteorang berbaris. Elok je 3 ton tu parking menyempit tempat kiteorang.. time ni, aku perhati je si A ni,, dia diam semacam. Selalunya kalau dia macam tu, dia tak sehat la tu, tak pun ada something la dia nampak. tapi aku kira maybe dia tak sehat. sebab muka pun pucat semacam.. Pastu, A tu, dia duduk la kat tangga 3 ton ni. Aku pun tak tau la kan kenapa dia landing duduk kat situ. Masa ni, kiteorang baru lepas makan, nak tunggu arahan seterusnya..

kiteorang lak, duduk lepak kat tepi tembok jalan.. Sambil aku gosip dengan skuad aku, aku tengok la A ni. Tiba-tiba dia berdiri. Mata dia kedepan je. Pastu,,,,,,, dia jatuhkan badan dia dari tempat dia duduk tu.. Tinggi tu.. Aku lak terus jerit lari kat dia, member aku yang lain terkejut semua lari kat A. Tolong paut tangan A tu, takut dia jatuh. Kaki dia macam longlai semacam.

Aku tanya la dia kenapa? Dia diam. Pastu nangis. Nak berdiri pun tak larat.. Aku agak pelik la kat situ. Sebab A tak pernah macam tu. Kalau ada pape pun, dia kuat je, takde sampai macam tu kan.. Pastu, kiteorang rasa dahi dia. Panas giler. Aku ngan member aku papah la dia naik atas bilik.. Bagi dia rehat. Malam tu, A, demam panas.. Memandangkan aku ni sebilik dengan dia, aku la yang tukang pantau keadaan dia.. malam2 merayau tak tentu pasal.

Aku dah lupa pasal kejadian yang menimpa dia dalam hutan. yang aku ingat, masa pandu arah tu, malam tu dorang bergerak, A kat belakang pastu dia kena tarik,, ada tuan ni, perasan laa.. nasib baik dia sempat tarik A ni.. kalau tak memang dorang hilang A tu. Yang aku pelik, Budak A tu, selalunya boleh je lawan, tapi untuk kali tu, dia macam lemah je. Aku tak tau kenapa. sebab aku tak tanya dia.. Aku tak berani ooo tanya dia. Dia cerita kalau dia nak cerita je. Untuk kejadian ni, dia tak cite satu ape pun kat aku. so aku diam je..

Yang membuat aku lagi takut,, apa yang berlaku kat dorang A malam tu, sama macam mimpi aku, pastu apa yang aku nampak dalam bayangan memang lagi menakutkan aku,, sebab aku nampak muka A. memang pendek kata, bayangan tu mengaitkan A. Tapi aku tak tau ape. Dan benda tu memang dah berlaku laahh malam tu sampai A demam panas. Cerita detail sebaliknya memang sorry aku tak dapat nak bagitau sebab aku pun tak tau.

Sebenarnya, untuk kali ni, bayangan tu lebih menakutkan aku. satu persatu bayangan scene yang bermain kat kepala aku tempoh hari jadi kenyataan. Macam nak bagi warning kat aku...... Lagi satu, tak pernah selama 3 tahun dengan A, A jadi macam tu.. Lagi aku musykil.. Tau tak betapa time tu hidung aku ni sense bau bau yang sangat sangat tidak menyenangkan hati aku sepanjang training tu???? Warrrggghhh... Sedih gila ooowww.. Sebab aku tak tau nak buat ape.. Warning dah 2 kali berbunyi..

Best sgt... sambunganbada x dik....

leenaz posted on 15-10-2013 08:38 AM
aerolz selamat ahri raya
jangan lupa sambung

Hehee.. thank u bro..

Sudah sambung..

anissa_kyra posted on 15-10-2013 10:24 AM
bagus dik aerolz.! selamar hari raya jugak.!

tentiu ahkak nissa..

nak lemangg..!! ketupat!! rendangg..!!

hanasensei posted on 15-10-2013 08:52 PM
harap tt dapat berkorban sambung lagi cerita malam ni..nak tahu sangat apa jadi dekat A sel ...

dah sambung.. ekekek..

terkorban dahh..

ps: tadi carik MAGIS RAM, tapi semua dah abis stok. sakit hati je tiap kali ada yang baru mesti tak sempat..

aweq_rimba posted on 15-10-2013 11:26 PM
Best sgt... sambunganbada x dik....

Sambung?? jup lagi yee kak..

aerolz posted on 16-10-2013 01:37 AM
tentiu ahkak nissa..

nak lemangg..!! ketupat!! rendangg..!!

rendang ketupat lemang dah abis dikkkk.!! hahaha..kuah kacang je tinggal dalam periuk..