CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Maideen.

All About Lina Joy [merged: everybody yeah]

Close [Copy link]
Originally posted by Muntz at 13-4-2006 05:45 PM
bagi aku, daripada dia nie terus menerus buat benda yg boleh mencemarkan imej Islam, bagi jer lah dia keluar dari Islam. dah takder maknanya lagi. kita nak selamat macam mana... melainkan kita ada  ...

yerpss aku setuju tapi menda nih menjadi kemenangan moral kepada sesiapa yg nak murtad dan kes ini mungkin jadi rujukan bila ada sesatu kes...

selamat Murtad officially..

syabas... :lol

Originally posted by Maideen. at 13-4-2006 04:58 PM

Kalu ada orang Islam yang gumbira tengok orang lain bahagia waima dengan cara keluar dari Islam, ko buleh faham tak? :hmm:

OK, terus terang aku cakap. Aku tak faham macamaner ko boleh gembira jika ada orang Islam lain yang murtad, kecuali seseorang itu bukan Islam. Tapi aku mahu yakin yang kau adalah orang Islam, sama seperti aku. Soal ibadat, soal arah tuju, soal pendekatan politik, soal siapa yang harus memerintah negara, soal cabang, itu soal boleh bahas. Aku setuju gak dengan kau dalam banyak isu - soal politik contohnya. Tapi ini soal akidah. Soal kemuliaan Islam.

Kita boleh gembira jika orang lain gembira. Dan ini memang dianjurkan dalam Islam. Bahkan membantu orang lain, jika dengan cara itu dia boleh bergembira. Tetapi jika dia murtad, keluar dari Islam, aku tak kira kita harus gembira walaupun aku setuju, bentuk hukuman kepada yang murtad masih boleh dibahaskan. Aku tidak setuju mereka dihukum bunuh kerana ada perbahasan dan pendapat lain yang lebih sesuai selain dari dibunuh. Itu semua aku setuju. Tapi aku tidak boleh setuju dan gembira hanya kerana orang lain gembira untuk murtad.

Pendapat ko?

Originally posted by Maideen. at 13-4-2006 03:58 PM
Salam semua,

Berita yang terbaru ini sudah tentu akan membuat orang yang perasan sebagai pejuang Islam tidak senang.

Maideen tidak akan terkejut jika ada ada 'intelek' Islam yang akan mengem ...

AN plak rasa patutnya 'intelek'2 ini mempersoalkan keislaman para hakim yg membenarkan rayuan tersebut..

Originally posted by Maideen. at 13-4-2006 04:16 PM

A case of this importance should have had a full bench of five! :ah:

just a leave to appeal Maideen.

harap2 dalam perbicaraan sebenar nanti guna korum 5.

baru kaw kaw punya keputusan.

btw Lina Joy tuh tak gi mahkamah syariah untuk sahkan murtad dia ka?

kan senang gi mahkamah syariah... dah lulus tentu jabatan pendaftaran takda hal punya nak tukar catatan agama dalam IC dia.

Follow Us
orang yg keje kat jabatan pendaftaran macam maner perasaan diorang terpaksa bersubahat...???

Originally posted by sharpman at 13-4-2006 04:04 PM
tak faham saya tujuan posting En Maideen...
adakah anda bangga org Islam murtad agamanya dan
berniat mempersendakan orang Islam yg prihatin terhadap perkara2 begini..
:geram:

:hmm::hmm::hmm::hmm:

aku pun terpikir cam ko gak

ade x gambo lina joy nih..terasa nak tgk gak muka dia..biodata dia ke..

Aku tumpang bacaje la eh..

Originally posted by Lina66 at 13-4-2006 06:56 PM
Aku tumpang bacaje la eh..

ingat lina joy tadik :pmuka:

Originally posted by Joe Hahn at 13-4-2006 06:52 PM
ade x gambo lina joy nih..terasa nak tgk gak muka dia..biodata dia ke..

Gambo Lina66 ko nak tak.. :lol

Jangan Hangin eh.. aku gurau je..

Originally posted by Joe Hahn at 13-4-2006 06:57 PM

ingat lina joy tadik :pmuka:

:nana:.. bukan aa..

Originally posted by Lina66 at 13-4-2006 06:57 PM

Gambo Lina66 ko nak tak.. :lol

Jangan Hangin eh.. aku gurau je..

bleh jer..........:jeling:

Saya tak kisahpun kalau Lina Joy tu nak murtad ke, nak tukar nama dia ke nama Christian dlm MyKad. I don't give a damn abt her. Buang masa je discuss pasal org mcm ni. Life has to move on. Sepatutnya org2 Islam sendiri termasuk ulama, mufti dsbnya mencari punca mengapa org2 Islam sanggup keluar dr. agama Islam. In fact, org2 Melayu & Islam saling berkait-rapat bagai isi dgn kuku, aur dgn tebing. Cuma sejak beberapa tahun kebelakangan ini, kita terlalu biasa dgn org2 Islam di Msia keluar dr. Islam. Mungkin ajaran Islam yg mrk kenali sudah kembali ke ajaran orthodox - asyik cerita pasal pahala & dosa, neraka & syurga, bnyk the do's & the dont's.

Sedangkan ajaran Islam yg sebenarnya mengajak kita mengenali kasih sayang Allah swt. Sehinggakan hukum2 yg Allah swt. turunkan menunjukkan betapa Dia sayangkan hamba2Nya. Barangkali ramai di antara kita buta hati hingga tak nampak mengapa hukum2 tersebut diturunkan. Mungkin kita kurang ilmu krn tidak menghayati Al Quran yg stress the importance of knowledge. Krn tiada ilmu, kita kurang mengkaji tentang hukum2 Allah swt. Sehinggakan apa saja hukum2Nya dianggap kejam & tidak berperikemanusiaan sedangkan kalau diperhatikan, ia adalah utk menyelamatkan umat manusia itu sendiri. Kita tak nak berfikir tentang logic & reasoning di sebalik hukum2 Tuhan.

So kita kat sini kena examine diri kita terlebih dulu.

Rate

1

Dan seperkara lagi, Kerajaan Msia yg terkenal dgn Islam Hadharinya nampak sgt ambik mudah tentang agama Islam itu sendiri. Dahlah diaorg tu tamak-haloba, sibuk nak penuhkan poket mrk by any means - halal or haram bantai je. Betul tak?

pakcik_d7668 This user has been deleted
kenapa lina joy dulu nak masuk islam?

Originally posted by pakcik_d7668 at 13-4-2006 07:30 PM
kenapa lina joy dulu nak masuk islam?

Saya tak tau sgt pasal Lina Joy ttp menurut article dlm thread ni, dia memang asalnya org Islam ttp converted to Christianity bila berkahwin dgn lelaki beragama Christian.

Bab  ni,   adalah kesilapan dari  umat  islam   sendiri,  mengapa   org  islam  boleh   meninggalkan agamanya, apakah   dia  tak  nampak   cahaya  islam terang -benderang   dan berkilau-kilau. Apakah puncanya   sebenar  dan  akal imbi...  kebanyakan mereka   yg  murtab  terdiri  dari  mereka  yg  lemah  asas  islam &  begitu  juga  pengetahuan  islam  yg  diterima.

Yang  sering  kita  sumer  dengar  bahawa  islam  ni  penuh dgn  kasih sayang dan saling  menghormati..  sebagainya.  Apakah  sikap ni   ada  pada  sumer org islam ...  cuba  tengok diri   kita  semua  ...  apakah  kita  saling  tolong-menolong  ,  berkasih sayang  sesama insan ...  apakah  sikap  ni   ada  pada  org islam pada  hari  ni... nilai2  murni  org  islam   sudah  hilang sekarang ...  yg  ada  hanya  keangkuhan, kesombongan,  bangga  diri ,  bongkak   ...  sentiasa  mengatakan  dirinya   di jalan yg  betul...

Lihatlah   sikap  org2  islam  sekarang  ni  ..apabila dia  membaca Al-Quran  dan  memahami  secara  literal  ...dia  mula  berasa   bangga dan  megah...  apabila  belajar   syariah dan fekah...  merasa   alim  dan  mulia,  apabila  kita  belajar  tasfir, hadis dan  akidah... kita  dah  boleh  menghukum org  lain  dan  mengira  dosa pahala   org  ....

Apa   pandangan  kita  terhadap  org2  murtad  ni...   tentu  sekali  kita  memandang  jijik  dan  hina  terhadap   golongan  sesat  ni ...  inilah penyakit  yg  ada  pada org  islam  sekarang  .... mengapa  kita  tak  pandangnya  dengan  belas  kasihan ...  bahawa  golongan ni   perlu  didekati  kembali   supaya  kita  boleh  menunjukkan  mereka  cahaya  islam  yg  terang benderang   dan  berkilau-kilau  tu

pakcik_d7668 This user has been deleted
oh ya baiduri...nama asal dia azlina jailani ek.

betul tu mahathir:setuju: