CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: shawlife

RAYA TAK JADI

tengok nama pengarah pon dah tau cite sampah!!

cita ni gan hantu bonceng sama taraf je....skt je lg nak msk taraf sampah...
aku dah tgk 2-2....selamt cita ni ade johan blh la ko gelak....tgk die buat lawak tp byk pelakon kayu...johan gan apek je layan ckt..ko nak g tgok cita ni semata3 nak kritik x yah la membazir duit je..kalo nak gelak3 gi la......xpn tunggu torent je

Dengar dr metro hari ni dah collect 2juta lebih..

seriously..sesekali teringin gak aku nak tengok pengarah filem melayu buat cerita perang yang melibatkan fighter jet , kapal perang dan semua equipment ATM yang ada..aku rasa masih belum ada lagi kan filem macam ni..kalau mat saleh filem perang bersepah2..dah macam drama dah

ni balik2 filem cintan pastu hantu..xpun cite lawak...so boring :re:

seriously..sesekali teringin gak aku nak tengok pengarah filem melayu buat cerita perang yang meliba ...
Encik_Hubby Post at 19-9-2011 12:54

Bajet xder mcm mana nak wat pilem2 lagu tu...silap2 nak wat prob kapal perang pun x lepas..pastu org mesia bkn semua lyn citer perang..prospect keuntungan xder

abe rajak ke buat flem ni..
apsal aku tak tau
selalunya kalau abe rajak buat pilem, nama dia lagi besar dari nama pelakon utama kat poster pilem tu...
aduh abe rajak... awat takut letak nama besaq besaq dah?

Follow Us
Bajet xder mcm mana nak wat pilem2 lagu tu...silap2 nak wat prob kapal perang pun x lepas..pastu ...
shawlife Post at 19-9-2011 13:22

tu la..tapi rasanya ramai yg akan tengok kalau filem camni diketengahkan,..sebab apa yg belum ada kat dalam industri tu la mungkin akan memberi keuntungan..dan orang akan lebih tertarik nak tengok..sebgai contoh macam cite rambo tu ke

Dah tengok filem ni Sabtu lepas..Memang niat nak tengok filem ni,bukan terpaksa atau faktor2 lain..Memang nak tengok sebab ada Johan and Apek..Citer ni yg buat kelakar adalah Johan dan Apek je...Jalan cerita amat2 mengecewakan..tak macam filem raya langsung sebab adegan-adegan yg menunjukkan sedang berpuasa or hendak berhari raya tidak ditunjukkan secara menyeluruh.. Lawak Johan pulak memang la kelakar,tapi bagi sesiapa yg ade tgk preview or trailer,lawak2 tu sume dh dipertontonakn dalam trailer..Apek pulak,semua org kenal dan tau lawak die mcm mana..Takde yang baru.. Penyimpan mohor besar diraja diculik dan pengsan terlalu lama dan dianggap sebagai mayat.Alih2 bangun semula dan suruh 2 orang watak utama rompak duit kt umah dia,tapi x jadi pn sebab salah rompak.Kat situ dah bercelaru..Akhir sekali kite dihidangkan dengan ending cliche,rupa2nya yang diculik bukan penyimpan mohor besar sebenar...tapi......(kalau minat nak tau tengok la sndiri,tap rase bleh agak kot..)

Serius kata,mmg rasa nak keluar panggung di pertengahan cerita.. tapi memikirkan tiket sudah dibayar terpaksa tahankan diri tengok sampai habis... Bukan nk merendahkan martabat filem tempatan,tapi filem kite boleh jadi lebih baik lagi....

Reply 7# azzira

ye ye aku sokng

best lg aku tgk mohd khalid punye cter

aku baru baca dari mediamalaya...sadis betul komen dia

from mediamalaya

Reviu: Filem “Raya Tak Jadi” tak perlu keluar panggung

Posted on 18 September 2011.

Kalau diikutkan review kami yang kasar, pasti ramai yang akan merase kurang selesa dengan pendapat kami. Maka paling sesuai title untuk review filem ini ialah filem ini tidak perlu keluar wayang tetapi keluar saje di kaca tv. Tindakan FINAS memang terbaek, usah kayakan Professor Madya lagi dengan filem sampah seperti ini jika ia ditayangkan serentak dengan Hantu Bonceng.

Kami benci di tipu dengan gazette yang seolah-olah menunjukkan filem ini kelakar ya amat kerana sesungguhnya filem ini tidak kelakar langsung. Kami adalah orang yang serius, hatta kami memerlukan lawak yang spontan dan bukan lawak yang dah basi yang hanya sesuai untuk kanak-kanak bawah 12 tahun. Malah jika uols putus cinta dan menonton filem ini untuk menghiburkan hati, filem ini bukan cadangannya kerana kami risaukan uols akan terus membunuh diri.

Kami ke panggung juga kerana ingin melihat Johan, true blood Zizan untuk menghasilkan lawak spontan yang manikam kalbuku. Namun amat mengecewakan. Hanya babak Johan bertutur stail Ah Chai mampu buat kami tergelak dan certain-certain babak yang lain, selebihnya kami panas bontot ingin keluar panggung. Apakan daya, kerusi kami spot yang terbaik iaitu di tengah-tengah panggung menghalang kami untuk keluar dari panggung tersebut.

Kami enggan review banyak missing plot dalam filem ini. Apa pun, siapalah kami ingin menghalang uols dari menonton filem ini. Bintang untuk filem ini 1.5 / 5 bintang.

Lawak bodoh meluat:

Watak dua ekor beruk hensem memperbodohkan diri masing-masing main rimau mainan dan sepak kepala antara satu sama lain.

Muncul muka pengarah, adik, abang, RATU tak laku, sedare-mare, atok & nenek kalau boleh masuklah semua warga krewlah! M. Razak Shyamalan ke ape wei!

Lawak basi Saiful Apek. Anda patut berhenti berlakon, kerana ia mampu membuatkan anda legend! Berhenti sebelum terlambat!

Kami sangat diperbodohkan dengan lawak bodoh mayat hidup yang dari awal sudah tahu dia bukan mayat dan tidak sedar-sedar walaupun di bawa kesana – sini.

Watak Leo gengster yang paling bodoh di dunia.

Noren Noor berpakaian catwoman, buat kami muntah dalam panggung.

Lakonan dua polis yang sentap mak enon dengan Noren Noor, kami macam blur la pasal ape wei.

Yang lain-lain, uolss tambah sendiri selepas tengok filem ini.

sama gak. tertengok sbb nk tgk citer lain sebenarnya. nk layan adik so msk la jugak walau hati dah rasa tawar.

10 minit pertama mmg la kelakar pastu................merapau meraban...............dan sorry to say rasa malu sgt tgk jalaludin berlakon cam tu. cam membodohkan diri je. jatuh standard gara2x rajak yg dah ketandusan idea. sanggup datuk jalal berlakon hisap botol susu dan pakai baju baby. choiiiiii.............memalukan sgt.

seriously..sesekali teringin gak aku nak tengok pengarah filem melayu buat cerita perang yang meliba ...
Encik_Hubby Post at 19-9-2011 12:54

sbb malaysia tak berperang...... mcm dulu citer wira angkasa... ada jet2 nie... tp tak perang pon...

sbb malaysia tak berperang...... mcm dulu citer wira angkasa... ada jet2 nie... tp tak per ...
cmf_rambutan Post at 20-9-2011 10:50

ye tak ye gak kan..tapi iols suka kalo ade cite camtu

sib baik tak tgk lagi..plan ritu nak tgh ahad tadi...

aku dah tengok..asalnya nak bawak anak tengok smurf tapi full house..so kitaorg pun tengok la citer ni..
tapi dah set in mind awal2 dah yg filem ni kami tonton bukan untuk expect anythin cuma untuk release tention..
jalan citer so so je..
bab 2 kunco jahat tu memang sengal..macamana ble jadi jahat pun entah la tapi kalau pikir balik citer omputih pun kekadang ada penjahat sengal macam diaorg..so accept je la.
noreen nor berpakaian cat women?hmmm...aku tengok..aku segan balik..memang dia dah lama tak berlakon tapi aku berpendapat bila nak buat comeback..rasanya scene tu dia boleh tolak..
aku paling tak suka scene yg jalaluddin berpakaian baby dengan action yg memualkan..sungguh memalukan sebab pada aku dia org lama dan scene tu memperbodoh2kan dia..
yg lain2 ok la..nak komen lebih2 pun dah bnyk yg kasi review...
kalau nak tengok utk suka2 boleh la..tak tengok pun tak rugi..

opss..additional:-
-make up para pelakon bertempek2 macam tepung gomak pun ada..tengok wan sharmila muka tepek putih tapi tang leher gelak..so low budget ke macam utk berlakon drama je..

memla trauma jugak pas tengok cerita hantu bonceng tu, tapi sebab cerita lain semua dah habes, terpaksalah tengok Raya Tak Jadi sebab ada orang nak belanja. Kekdahnya, aku tergelak dari awal sampai akhir. Tah pasal dengan hormon aku malam tadi. Tak kebal pulak urat gelak aku dengan cerita arahan Razak Mohaideen ni.

Rasanya ni cerita baik dari razak mohaideen, dia dah maju sekarang. APa2 pun cerita ni 10 kali ganda bagus dari Hantu Bonceng Hampeh. Rugi duit je tengok Hantu bonceng!!!

http://azzaazman.blogspot.com/20 ... engok-raya-tak.html

http://azzaazman.blogspot.com/20 ... -tengok-cerita.html

dun giv hi-expectation......