CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Awang Ganu

Jumlah pengundian di Parliment Terengganu

Close [Copy link]
Originally posted by belaianjiwa at 2004-3-25 10:41 AM:
Sorry to say la.. Mungkin Awang Ganu terlalu kecewa dengan kekalahan di Trg.. Saya tak salahkan dia. but how do u explain this...

These figures I am about to show here is taken from [url]http:// ...

WHERE ON EARTH DOES THAT 10,254 KERTAS UNDI GOES TO?

keh keh keh..

nak susah buat apa?.. andaikan aja org macam aku di seluruh terengganu tu ada 10,254 orang.. kami amik kertas undi tu, simpan dlm poket.. lepas tu.. sampai rumah.. kami frame kan gantung kat bilik.. coz cantekkk mana tau nama-nama wakil tu tinggal kenangan aja..

kenapa aku simpan?.. dlm kertas undi tu ada no. siri.. yang sama dengan no. siri kat list daftar pengundi kat tanggan spr.. senang aja depa nak tahu sapa undi parti apa.. keh keh keh.. carik makan maaaaaaaa... slamat aku tak dapat di kesan.. betul betul jadik hantu siap ngan kertas undi undi nya sekali .. :clap:

p/s: kengkadang aku heran bila ada org yang tak tahu istilah politik & pilihanraya dok main taram citer pasal politik nyalahkannnnnn org manjang :geram:

spider-man This user has been deleted
musykil tul... harap bukan kesilapan laman SPR.

takut diorg tersalah tulis.. hehehe

Suruhanjaya bebas kena melihat pekara nie... mcm mana benda nie blh terjadi?

Sorry to say la.. Mungkin Awang Ganu terlalu kecewa dengan kekalahan di Trg.. Saya tak salahkan dia. but how do u explain this...

explaination paling ringkas dari SPR=  fakta tu kami silap poste angkara ketidakcekapan pegawai2 rendah kami. so case close! heh...heh...

Nora_Ismail This user has been deleted
Originally posted by belaianjiwa at 25-3-2004 10:41 AM:

Tu kena tanya orang yang dapat kertas undi tu laaa.... apesal tak reti nak masukkan dalam peti undi...

Tu semua mungkin menunjukkan sikap protes terhadap kepimpinan Hadi Awang la kot... Dia tak nak undi BN, dia tak nak undi PAS, dia tak nak rosakkan undi, so dia bawak balik kertas undi tu.... :kant:

Nora ~ :kerek: :kerek: :kerek:

datuk rashid kena belajar dgn forumer umno kat LP ni. dlm press conference nanti datuk rashid boleh jawab gini:

"10,254 pengundi di Kuala Terengganu bersusah payah datang mengundi utk buat koleksi kertas undi, sebab tu mrk bawak balik kertas undi tu.."

best tak jawapan tu? mentaliti yg mcm mana yg boleh terima jawapan tu? heh...heh....

Originally posted by Nora_Ismail at 2004-3-25 11:26 AM:

Tu kena tanya orang yang dapat kertas undi tu laaa.... apesal tak reti nak masukkan dalam peti undi...

Tu semua mungkin menunjukkan sikap protes terhadap kepimpinan Hadi Awang la kot... D ...

tak pung owang owang DAP wat basuh tut tut tutttttttt :clap:

Follow Us
keh keh keh...

owang MCA marah ker?? :bgrin:

belaianjiwa This user has been deleted
Sorry to say la.. Berdiskusilah secara orang berilmiah.. Kalau setakat nak buat lawak senario kat sini baik pergi thread yang lain. Saya cuba untuk membuka minda saudara-saudari semua dengan angka lebih 10ribu di KT dan lebih 17ribu di K.Selangor yang boleh dianggap sebagai sesuatu yang amat luarbiasa. Ini yang menjadi persoalan kita dan SPR harus lebih telus dalam menangani isu ini secara serius. Kita khuatir beberapa pihak yang tidak bertangungjawab menggunakan keratan-keratan kertas undi yang tidak dikembalikan ini sebagai satu dokumen untuk menukarkan ia dengan WANG...

Sekian.

Originally posted by NURMIMIE at 25-3-2004 11:28 AM:

tak pung owang owang DAP wat basuh tut tut tutttttttt :clap:

Kak Mimie,

Yang sebenarnya, Nora rasa tu orang keAdilan yang tak puas hati dengan Hadi Awang yang terang-terang menikam depa dari belakang pasal letakkan calum PAS kat Taman Medan & Dengkil. Tambah lagi, sebelum tu Nik Aziz dah hina PRM dengan menyamakan ideology PRM dengan kominis...

So, nak buat hapa diorang pangkah PAS.... kawan tikan kawan punya orang.... Tu pun Hadi tak sedar diri.... :hmm:

Nora ~ Bila PAS kalah, barulah puas hati diorang....

belaianjiwa

itu yg aku nak tanya sebenarnya, tapi aku tak reti nak susun ayat hahahah
Puak2 BN terus duk cemuh aku hahahha..

Originally posted by belaianjiwa at 25-3-2004 11:36 AM:
Sorry to say la.. Berdiskusilah secara orang berilmiah.. Kalau setakat nak buat lawak senario kat sini baik pergi thread yang lain. Saya cuba untuk membuka minda saudara-saudari semua de ...

Kalau Nora kata itu undi yang sepatutnya PAS dapat dari penyokong keAdilan, kalau tak pasal PAS tamak kuasa, apa pendapat awak?

Nora ~ :lol :lol :lol

Originally posted by belaianjiwa at 2004-3-25 11:36 AM:
Sorry to say la.. Berdiskusilah secara orang berilmiah.. Kalau setakat nak buat lawak senario kat sini baik pergi thread yang lain. Saya cuba untuk membuka minda saudara-saudari semua de ...

a'aa..

sorry to say larr... kalau ada puak puak samdol yang SUDI nak tukar kertas undi mereka dgn wang, salah SPR jugak ker?

nak ilmiah kalu, pakai otak skit.. blom ada kes pengundi dtg untuk mengundi nama ada dalam list tapi kertas undi SPR tak bagi..

blaja blaja lah muhassabah diri dulu ek.. :malu:

Originally posted by NURMIMIE at 2004-3-25 11:03 AM:

keh keh keh..

nak susah buat apa?.. andaikan aja org macam aku di seluruh terengganu tu ada 10,254 orang.. kami amik kertas undi tu, simpan dlm poket.. lepas tu.. sampai rumah.. kami frame ...

kalau aku jadi Pak Lah aku akan ambik nurmimie jadi pengerusi SPR yg baru. Jenis jawapan mcm ni Datuk Rashid pun angkat tangan. Susah2 keluar rumah utk simpan kertas undi dlm poket, buat koleksi.....kata Pengerusi SPR yg baru. :lol

salah BN tu, sebab lantik orang2 macam SPR hahahahah

Originally posted by Nora_Ismail at 2004-3-25 11:36 AM:

Kak Mimie,

Yang sebenarnya, Nora rasa tu orang keAdilan yang tak puas hati dengan Hadi Awang yang terang-terang menikam depa dari belakang pasal letakkan calum PAS kat Taman Medan & De ...

mana depa tahu mender ni semua nora.. tok tok guru depa dok syok nak perlekeh ketua ketua org lain, depa inggat, semua tu mender betul dah tu.. mcmlah orang lain tak der perasaan kalau ketua dorang di perlekeh..

sekali time mengundi.. nahhh amik ko.... banyak yang K.O gakk.. pun tak reti nak sedar diri lagi :stp:

Originally posted by Awang Ganu at 2004-3-25 11:38 AM:
belaianjiwa

itu yg aku nak tanya sebenarnya, tapi aku tak reti nak susun ayat hahahah
Puak2 BN terus duk cemuh aku hahahha..

hengko ni awe.. semua tak reti..

nak tolak campur pun tak reti..

nak susun ayat pun tak reti..

yang ko reti.. layan perasaan jerk.. :pmuka:

Originally posted by adnancarut at 2004-3-25 11:42 AM:

kalau aku jadi Pak Lah aku akan ambik nurmimie jadi pengerusi SPR yg baru. Jenis jawapan mcm ni Datuk Rashid pun angkat tangan. Susah2 keluar rumah utk simpan kertas undi dlm poket, buat koleks ...

btol tu denan..

aku kalo jadik pengerusi SPR yang baru.. kalau aku nak menipu.. aku tak publish mender mender macam gini..

nyatanya.. depa tak pandai menipu lagik tu..

kena blajar ngan aku.. miahahahahah lol

Originally posted by NURMIMIE at 25-3-2004 11:48 AM:

btol tu denan..

aku kalo jadik pengerusi SPR yang baru.. kalau aku nak menipu.. aku tak publish mender mender macam gini..

nyatanya.. depa tak pandai menipu lagik tu..

kena blajar ng ...

har har har... :cak: :cak: :cak:

nak telus pun salah....

Nora ~ :nerd: :nerd: :nerd:

LIPAN_BARA This user has been deleted
aku tak nak cakap apa
cuma lol:lol kat SPR  dah jadi budak SRP

dari kertas undi hilang (boleh ke bawak balik rumah ke - tak kena ISA ke)(tukan borang kerajaan)(tidak terikat dgn AKTA RAHSIA RESMI ke ) ( bukan DOKUMEN SULIT & TERHAD dlm ARAHAN KESELAMATAN yg digunapakai oleh semua kakitangan kerajaan)
sampai peti undi hilang kan BUKIT BINTANG

belaianjiwa This user has been deleted
Originally posted by NURMIMIE at 25-3-2004 11:40 AM:

a'aa..

sorry to say larr... kalau ada puak puak samdol yang SUDI nak tukar kertas undi mereka dgn wang, salah SPR jugak ker?

nak ilmiah kalu, pakai otak skit.. blom ada kes pengundi dtg ...

Sorry to say... Mimie...

Memang pengundi datang akan diberi kertas undi oleh SPR. Tetapi SPR tidak boleh memaksa orang itu untuk mengundi hanya kerana kertas undi telah diberikan. Apa yang berlaku pengundi telah membuat semacam persefahaman dengan pihak-pihak tertentu untuk menyimpan kertas undi tersebut dan boleh menukarkannya dengan sejumlah wang yang telah dipersetujui. Lazimnya tawaran sebegini dibuat kepada pengundi-pengundi atas pagar yang dilihat boleh menambah undi parti lawan. Walau bagaimanapun taktik ini sukar dikesan kerana transaksi pertukaran berlaku di kediaman orang-prang tertentu. Any possibilities can happen in politics Mimie.. Lebih-lebih lagi di Terengganu yang bersungguh-sungguh satu pihak itu ingin merampasnya dari kerajaan sedia ada.