CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AeriSha

YOUR TOP J-DORAMA OF ALL TIME

kuceeng posted on 30-5-2014 12:32 AM
kekekekeke...
aku ade je list johnny's senior  yg x bape bagus berlakon tp still slalu dpt byk  ...

ikuta budak johnny?

hehe

sama la. selalu lupa pasal dia budak johnny. huhu

ako_chan posted on 27-5-2014 06:53 AM
Baru abis tgk boku no ita jikan..ako Sgt wow dgn kemodenan teknologi jepon DLM membantu pesakit me ...

Ramai gak yg bg good review psl cite tu ek.. Penyakit apa tu sbnrnya ako?

eh cite yg ada dlm list sy tu ke? Ahahahhah lupa lak nak bg warning psl scene montot tuh lol
Tp cuma ada dlm 1 ep tu je tu Ako, lepas tu lgsg takdek dah, seksi-meksi pun takdek..

Series2 Hollywood tu ako donlot ke? Follow yg latest?

HangPC2 posted on 27-5-2014 11:08 AM
Zaman 70an Zaman kegemilangan JE...  ada Boyband Four Leaves dan Juga Hiromi Go

sebenarnya saya ...

Best gak sbnrnya, lagu ni, bg sy kiut..
Mcmmana leh terjebak dgn lagu2 70-an ni, bukan awk tak lahir lg ke zaman tu? hehe..

Weller posted on 27-5-2014 10:36 PM
huhu....ketepikan pasal beruk, monyet n apa2 jua. hanya streamyx di hatiku. mari kembali kpd j-dor ...

Baiklah..

Mmg org Jepun sebut ossan ke, ko je yg memandai2? XD

Eh korg yg follow cite2 latest ni bila nak buka thread cite2 baru? Kalau tak pun ikut satu musim satu thread ke, takleh? Bolehlah bincang secara terpeinci dok gitew? Manala tau kot tetiba aku pun jd tergoda nak tgk gak ke, hehe..

runaway_dida posted on 2-6-2014 07:34 AM
ulang tayang gto dgn hero..
yg baru tgk semula nodame cantabile hehe

La pesal dok tgk cite2 lama ni? Tak berminat nak tgk cite2 baru ke?

Sape ek dlm avatar awk tu? Mcm familiar tp google2 tak jumpa lak sape.. T_T

Cindai83 posted on 2-6-2014 07:47 PM
Hard nut sgt berbaloi utk ditonton... Citer dia sgt brilliant setanding galileo..

(Baru lepas google hehe)..Waahh menarik, mcm Galileo versi maths..
(letak dlm "plan to watch" list yg semakin menimbun )

Cindai tak nak letak top 10 list ke kt sini? =)

Follow Us
AeriSha posted on 5-6-2014 10:40 PM
(Baru lepas google hehe)..Waahh menarik, mcm Galileo versi maths..
(letak dlm "plan to wa ...

Boleh juga.. Jap nak kumpul dan list down.. Bnyk sgt yg best.. Nak cari yg the best antara 10..

P&G Drama Special - Fuyuzora ni Tsuki wa Kagayaku / P&G パンテーンドラマスペシャル - 冬空に月は輝く(2004)

Synopsis :-

The story centers on, Imamiya Hanako, a second year high school student who is the top in her kyudo club. Since her parents divorce Hanako has been living with her grandmother who taught her the sport and urges her to continue playing in college. However, Hanako has other dreams and is intent on quitting the team.

Cast :-

Ayase Haruka as Imamiya Hanako
Sato Megumi as Uwai Ema
Ueno Natsuhi as Kiuchi Saori
Morimoto Seiki (森本征輝) as Tawada Arihito
Mizukawa Asami as Shibata Yuko
Sawajiri Erika

AeriSha posted on 5-6-2014 10:09 PM
Baiklah..

Mmg org Jepun sebut ossan ke, ko je yg memandai2? XD

aku tak memandai la....ade je diorang sebut dlm drama n anime.

aku ada follow yang latest, tp aku jenis tunggu abes n bersub baru layan. huhu. debaran menunggu citer jepun lain, bukan macam tengok english series. huhu

Cindai83 posted on 5-6-2014 11:06 PM
Boleh juga.. Jap nak kumpul dan list down.. Bnyk sgt yg best.. Nak cari yg the best antara 10..

Eh lupa lak lg aku nak revise list aku.. Last sekali tgk hari tu, Mother.. Suka aku nak bgtau kt sini sape yg tak tengok lg Mother, korg kena tengok cepat.. Cite pasal IBU, pelbagai jenis ibu, tak perlu dipecahkan pun semua cite2 karakter2 dlm tu, semua jenis ibu yg pelbagai tu digabungkan je dlm sebuah cite.. Bg aku cite ni memang salah satu masterpiece, sampai aku terpaksa ubah list top 10 aku sbb cite ni jah.. Ergh, tulis review kt op lah.. T_T

Skrg baru download 2 ep Hanzawa Naoki, @Weller  yg ko donlod dulu softsub gak ke?

Last edited by AeriSha on 6-6-2014 10:06 PM

HangPC2 posted on 6-6-2014 12:55 AM
P&G Drama Special - Fuyuzora ni Tsuki wa Kagayaku / P&G パンテーンドラマスペシャル - 冬空に月は輝く( ...

Alamak lawa2nya.. Lgpun sy mmg suka drama2 ke, apa2 yg mcm "GIRL POWER!!"

(tambah lg 1 dlm list "plan to watch" yg semakin menggunung..)
Last edited by AeriSha on 6-6-2014 10:40 PM

Weller posted on 6-6-2014 11:30 AM
aku tak memandai la....ade je diorang sebut dlm drama n anime.

Ooohh ye ke, sorry ar, aku mmg lemah lg bab2 Jepun ni kot.. Baca korg dok cite pasal artis2 kt sini, aku dok pikir dlm hati, mcm familiar, tp nak komen kang tak kenal sgt..

Ala takyah tengok lg pun takpe kot, kan ko rajin gak ikut drama2 ni kan? Buka la thread ikut musim2, skrg musim apa ek? Summer? Aku nak gak tau dorama2 latest ni.. Ke cammana?

AeriSha posted on 6-6-2014 09:56 PM
Eh lupa lak lg aku nak revise list aku.. Last sekali tgk hari tu, Mother.. Suka aku ...

ko dah tengok mother ye...huhu. rasa macam nak tengok, tapi xde mood nak sedih2. huhu

hanzawa naoki? yup. yg softsub dr doramax. best punya pasal torrent yang HQ dr d-addict pulak. buat collection.

AeriSha posted on 6-6-2014 10:40 PM
Ooohh ye ke, sorry ar, aku mmg lemah lg bab2 Jepun ni kot.. Baca korg dok cite pasal artis2 kt sin ...

huhu....malas la nak bukak benang n jadik tuan rumah. not my forte.....suka nyibuk jah.

aku idak ler rajin benor follow citer jepun. jalan2 kat ternet, terjumpa yang terminat, donlod atau buat reminder utk next donlod bila dah bersub. huhu. kadang2 citer faymesh, kadang2 citer rating low pasal pelakon yg xbrapa faymesh. huhu

AeriSha posted on 6-6-2014 10:40 PM
Ooohh ye ke, sorry ar, aku mmg lemah lg bab2 Jepun ni kot.. Baca korg dok cite pasal artis2 kt sin ...

sekarang musim bunga nak masuk musim luruh.......

AeriSha posted on 5-6-2014 09:54 PM
Best gak sbnrnya, lagu ni, bg sy kiut..
Mcmmana leh terjebak dgn lagu2 70-an ni, bukan aw ...

saya lahir tahun 1982.. tapi saya membesar dengan lagu jepun piring hitam (LP) dekat rumah...

Ini adalah senarai 20 terbaik bagi saya yang pernah ditonton sehingga ke hari ini... Kebanyakan saya tonton online.. Jarang2 dpt tgk di tv.. Kebanyakan pilihan drama saya mesti ada genre komedi, fantasy, misteri dan penyiasatan... Sbb tu kebanyakan senarai saya citer2 yg bergenre sebegini.. So saya mulakan dgn top 20...

20. Tantei Gakuen Q / Detective School Q

Synopsis:
Tantei Gakuen Q revolves around a team of genius students studying in a detective academy run by a famous detective, Morihiko Dan. ~Dramawiki~
(Kamiki Ryunosuke, Yamada Ryosuke, Shida Mirai)

Drama ni adalah antara J-Dorama yg terawal saya tonton...Drama ni kuar tahun 2006... Time tu mmg saya sgt suka tgk citer2 yg berunsurkan penyiasatan oleh budak2 sekolah... Termasuklah citer kindaichi.. Tapi citer ni lg best.. Masa ni dptla tgk Yamada Ryosuke yg masih kanak2.. Heheh cute...juga watak utama oleh Kamiki Ryunosuke dan Shida Mirai... Citer dia simple tapi brilliant.. Ada unsur2 hipnosis.. Nilai persahabatan dan unsur2 misteri pada watak yg dibawakan oleh Yamada. Silalah tonton pada sape yg suka siri penyiasatan...

19. Zettai Reido (Season 1+SP & Season 2)

Synopsis:
Sakuragi Izumi (Ueto Aya) is a new police sergeant with the Special Investigations Office, which was set up within the Metropolitan Police in November last year. The new investigation team uses DNA analysis and the latest in forensics science to investigate cold cases as well as cases suspected to involve missing persons. ~Dramawiki~
(Ueto Aya, Yamaguchi Sayaka, Miyasako Hiroyuki)

Apa yg menariknya pasal drama ni.. Of cozla lakonan Ueto Aya yg mantap.. Mmg antara feveret actress saya.. Then, tentang cara siasatan dorg yg ada kalanya kes2 tu sgt memberi impak dan menyentuh perasaan.. Memberi idea kpd penonton bahawa setiap jenayah yg dilakukan bersebab dan mesti ada kesan drp kisah silam yg pahit.. Dan lg satu.. Mcamana watak Yg Ueto Aya bawa tu develop drp seorg polis yg sgt baru dan sgt clumsy sehingga menjadi seorg yg sgt cekap dlm menyelesaikan kes2.. Perubahan tu akan dpt dilihat secara ketara dlm season 2.. Sape minat drama jenayah dan penyiasatan wajib tgk...

18.  Unfair

Synopsis:
Yukihira Natsumi is a no-nonsense, intelligent, Tokyo homicide cop with a bad reputation for not working well with others and pushing the limits of the law. As she sees it, her only job is bringing in the bad guys and the results are all that counts. In so, 5 years ago she had to pull her weapon and kill a man, earning the ire and distrust of some of her coworkers and members of the community. To bring balance to her life, she must deal with work, a divorce, and caring of her young daughter.
A dark crime drama of a serial murderer who is serializing the murders in short stories. ~Dramawiki~
(Shinohara Ryoko, Eita, Kato Masaya)

Citer ni memang best... Lebih2 lagi watak utama dia polis perempuan yg bijak dan cekap.. Watak Yukihira yg dibawa oleh Shinohara Ryoko memang mampu membawa kesan yg mendalam.. Sbg watak Bad Girl yg hidupnya agak celaru.. Dia kadang2 terpaksa berhadapan dgn setiap kes berseorangan bila x dpt support dari sstgh rakan sekerja.. Watak Yukihira juga sgt strong dan sbb dia terpaksa berhadapan dgn bertrayal dan pelbagai ancaman.. Tapi sbb dia cekap.. Dia mampu rungkaikan satu2 sehingga akhir episod... Satu lagi yg best.. Kita x dpt teka antara watak2 yg ada dlm drama ni.. Sape sbnrnya the 'real betrayer' dan apa hubung kait mereka antara satu sama lain.. Direkomenkan utk tgk...

17.  Mop Girl

Synopsis:
Kitagawa plays the part of the slow but hardworking Momoko, a low-ranking employee at a funeral services company who carries a mop as part of her job. However, Momoko happens to possess a strange ability. Whenever she comes across the corpse of someone who has left strong feelings behind, she travels back in time to save that person from his or her fate. ~Dramawiki~
(Kitagawa Keiko, Tanihara Shosuke, Asami Reina)

Antara pelakon perempuan yg saya suka juga.. Saya suka sbb dia sgt cantik dan lakonan dia pun ok... First drama saya start kenal dia adalah live action Pretty Guardian Sailormoon.. Dia bawa watak Sailor Mars.. Dlm drama Mop Girl ni.. Kitagawa keiko bawa watak Momoko seorg gadis yg boleh travel ke masa sblmnya utk selamatkan si mati lepas pegang apa2 brg si mati yg paling precious.. Ada elemen2 komedi juga dan bgmana relationship Momoko dgn pelakon utama lelaki develop.. Watak Otomo yg dibawa oleh Tanihara Shosuke bnyk membantu Momoko menyelesaikan setiap kes yg dihadapi.. Tapi citer ni memang best.. Tgkla sape yg belum tgk tu...

16. Hard Nut

Synopsis:
Kurumi Nanba is a math major at a prestigious university. She has a genius level intellect but is viewed as a weirdo due to her poor communication skills. Tomoda Tatsuhiko is a young detective who meets Kurumi by chance when he comes to the university looking for her professor. Together, the two work to solve difficult cases including a series of bomb explosions, a locked-room murder, and corporate blackmail. ~Dramawiki~
(Hashimoto Ai, Kora Kengo, Yajima Kenichi)

Drama ni mmg sgt brilliant... Wpun watak Nanba yg dilakonkan oleh Hashimoto tu mcm sengal2 sikit tapi kepintaran dia dlm menyelesaikan kes dgn menggunakan kiraan matematik sgt mengkagumkan.. Dia ada crush dgn watak lelaki Tomoda yg dibawa oleh Kora Kengo dan selalu imagine scene2 romantik dgn Tomoda.. Tp moment2 tu yg sgt sweet sbnrnya dan ada unsur2 komedi menybbkan drama ni tambah best.. Watak Tomoda sgt cool.. Wpun dia polis muda, agak baru dan selalu diketepikan oleh senior2 dia... Tapi kebanyakan kes dia selesaikan sendiri dgn bantuan Nanba.. Tomoda sbnrnya x alert pun yg Nanba ada crush kat dia so setiap kali Nanba excited jumpa dia.. Tomoda mcm xde perasaan pun.. Bila Tomoda cari Nanba utk tolong selesaikan kes.. Nanba akan sgt gembira.. Dan juga.. Tomoda sbnrnya ada kisah gelap yg agak misteri sblm dia jadi polis.. Dari awal citer ada menunjukkan yg Tomoda ni ada hubungan misteri dgn Yakuza.. Apa hubungkaitnya Antara Tomoda dan Yakuza.. Dan adakah cinta Nanba berbalas??

15. Gokusen (Season 1-3+Special+Movie)

Synopsis:
The story of a young, idealistic teacher who enters Shirokin Gakuen with hopes of making a difference in the students' lives. However, Yamaguchi Kumiko (Nakama Yukie) is in for a rude awakening when she finds that she will be the homeroom teacher of 3-D, the hardest class to maintain in the school. The students have multi-colored hair, sloppy uniforms, and show absolutely no respect to her. The leader of the class, Sawada Shin is lazy but bright and shows some interest in Yamaguchi when he notices that she is very different from other teachers. The students try to bully her to make her quit, but their attempts don't get them very far. What the class and the rest of the school does not know is that Yamaguchi Kumiko is actually the 4th generation heir to the Ooedo Group, a notorious yakuza clan. Even though her family would like her to take the title of Ojou when her grandfather dies, they have accepted the fact that Yamaguchi would rather be a teacher. Eventually, the students learn to respect their quirky teacher because of her devotion to them, and even give her a nickname: Yankumi. ~Dramawiki~
(Nakama Yukie, Namase Katsuhisa, Utsui Ken)

Xde jauh beza pun citer ni berbanding dengan drama2 mcm GTO, Kamen Teacher, Misaki No. 1.. Sume berkonsepkan effort seorg guru utk membawa anak2 muridnya yg agak tersasar ke jalan yg betul... Cuma Gokusen ni pendekatannya lebih menarik dan ditambah dengan watak komikal Yankumi yg dilakonkan oleh Nakama Yukie.. Secara jujurnya saya x tgk sgt yg Season 1 punya.. Tapi saya lebih tertarik utk menonton Season 2 dan 3.. Sbb pertamanya bukan saya x minat Matsumoto Jun.. Of coz saya suka dia sbb dia antara ahli kumpulan Arashi yg sgt saya minati.. Tapi mungkin sbb jalan ceritanya agak kurang menarik berbanding Season 2 & 3.. Namun itu hanya pendapat saya sendiri.. Mungkin berbeza dgn pandangan org lain.. Saya suka pergaduhan dan persahabatan antara watak yg dibawa Akanishi dan Kamenashi (Season 2) yg juga anggota kumpulan KAT-TUN.. Dan juga watak yg dibawakan oleh Miura Haruma  dan Takaki Yuya (Season 3).. Pembawaan watak Yankumi sbg pewaris perempuan kpd kumpulan Yakuza mmg sgt smart dan cool... Juga watak2 yang dibawa oleh org2 kuat datuknya yg sentiasa memerhati dan melindungi Yankumi.. Adakala kelakar.. Adakala serius dan adakala sedih.. Elemen yg pelbagai tetapi tetap menarik.. Antara drama yg rugi kalau x tgk..

14. Lady~saigo no hanzai profile

Synopsis:
Rookie investigator Shoko Kazuki has just returned from the U.S. after being trained by the FBI in the art of criminal profiling. Recruited by a newly-formed Crime Profiling Support unit (CPS) within the Metropolitan Police Department, Shoko gets to work cracking the department's most frustrating cases which offer only scanty clues and no apparent motives. Still, she must apply all the behavioral and analytical tools of her trade to painstakingly build the criminal profiles that will lead her and her team on the right trail. A realistic depiction of the profiling process and forensic analysis, LADY exposes the sinister underbelly of society and sheds light on the murky landscape of the criminal mind. ~Dramawiki~
(Kitagawa Keiko, Kimura Tae, Hiraoka Yuta)

Sekali lagi, drama yg dilakonkan oleh Kitagawa Keiko.. Kali ni dia bawa watak Kazuki Shoko, seorg criminal profiler yg mendapat latihan di U.S... Kazuki dikatakan mewarisi bakat ayahnya yg dulu juga seorg pakar psikologi yang hebat... Tapi ayah dia mati dalam keadaan misteri... Bersama 3 org lagi rakan seunit yg pakar dlm bidang masing2 termasuk bos perempuan dia.. Khidmat Kazuki diperlukan bila ada kes yang tidak mempunyai saksi atau bukti untuk mencari suspek.. Maka di sinilah peranan Kazuki dan unitnya untuk membuat list down senarai suspek yg berkemungkinan melalui teknik profiling.. teknik ini boleh menentukan jantina, saiz badan dan sifat2 individu yg berkemungkinan menjadi suspek... Cabaran juga pada mereka ni bila kadang2 pendapat dan pandangan mereka dipandang ringan oleh unit penyiasatan yg lain... kadang2 mereka juga akan bergaduh bila pendapat mereka mengenai profil suspek tidak sama... keseluruhan jalan citernya memang sangat sangat menarik... kena tengok...

13. Doctor X ~ Gekai Daimon Michiko (Season 1 & Seaon 2)

Synopsis:
Daimon Michiko (Yonekura Ryoko) is a 37-year-old surgeon and is part of a questionable ‘doctor placement service’ that has her wander from hospital to another. She holds a scrupulous compliance when it comes to her working hours, never does any unnecessary chores that don’t require a medical license, and couldn’t care less about the power struggles within the hospitals. Nobody knows how she acquired such a top-level skill that allows her to claim exorbitant sums as reward, but her private life is an even greater mystery to everyone around her. There are rumors that she once had to leave the medical world due to money problems and a medical error, but nobody knows anything for sure. ~Dramawiki~
(Yonekura Ryoko, Tanaka Kei, Uchida yuki)

Kalau yg memang suka citer2 kedoktoran atau medical ni.. Disuggestkan menonton citer ni... Jalan citer kedua-dua Season memang sgt best! Watak utama seorang doktor perempuan, Daimon Michiko yang dibawa oleh Yonekura Ryoko.. Daimon ni doktor yg sgt seksi.. Hobi dia menari kat kelab mlm sorg2 lepas keje.. Mana2 hospital yg perlukan khidmat dia.. Dia akan berikan perkhidmatan tapi dengan kadar bayaran yang sangat tinggi.. Setiap kali Daimon buat kerja2 tambahan di luar kontrak.. Agensi akan datang dan kutip extra payment drp pihak hospital.. Tapi pihak hospital x boleh kata apa sbb skill Daimon sgt excellent dan setiap pembedahan berisiko tinggi dan mustahil peluang hidup akan berjaya diselesaikan tanpa sebarang kesilapan.. Pendek kata.. Perfect Doctor!! Tapi biasalah.. Bila seseorg tu sangat hebat kemahirannya.. Akan ada doktor-doktor lain yang iri hati dan memandang rendah kemampuan Daimon.. Tapi Daimon rileks je.. Dia tetap meneruskan khidmatnya dlm mem bantu pesakit dan menyelamatkan nyawa mereka.. Walaupun harga khidmatnya yang tinggi terpaksa ditanggung oleh pihak hospital... Ada sebab kenapa Daimon memberikan perkhidmatan dengan harga yang tinggi..

12. BOSS (Season 1 & Season 2)

Synopsis:
This series revolves around a group of peculiar detectives in a new division created to fight against an increase in atrocious crimes. Osawa Eriko is a beautiful career woman who has just returned from training in the U.S. and is appointed as the "boss" of this division. But despite her intelligence and capabilities, she can never understand a man's heart, so she remains unable to find a husband. In fact, her assignment in the U.S. was really a demotion after she ruined her career track over a man. So why was she chosen as the boss of the new division? Even though the detectives are talented, they all have some kind of issue or flaw, and they are considered to be the "problem children" of the police force. In the end, the division's true purpose is just to isolate these problematic detectives. ~Dramawiki~
(Amami Yuki, Takenouchi Yutaka, Toda Erika)

Lagi citer polis2.. Citer ni lebih best drp citer2 yg lain2 sbb watak utama Osawa Eriko lakonan Amami Yuki menyelesaikan segala kes yg dihadapi dengan cara yg sangat bijak dan pantas.. Kadang2 kita pun x sangka kaedah dan teknik yg digunakan utk selesaikan setiap kes.. Osawa ni kiranya andartulah sbb dh agak berumur tapi belum kahwin.. Pengalaman dan latihan yg diperolehi di luar negara mungkin menjadi faktor kenapa Osawa sangat layak di lantik sebagai BOSS di sebuah unit yang kononnya ditubuhkan khas.. Cabaran yang perlu dihadapi Osawa ialah bila terpaksa berhadapan dengan staf2nya yang dipilh ke unit itu kerana mereka antara yg bermasalah dan tidak diperlukan di Unit lain.. Namun sbnrnya mereka mempunyai kelebihan dan bakat yag tersendiri dan sbb Osawa sangat berkaliber sebagai ketua.. Seorg demi seorg dapat melaksanakan segala tugasan dengan cemerlang dlm membantu Osawa menyelesaikan kes.. Dan sbg bonus.. dlm citer ni ada Toda Erika.. Heheh.. Sbb saya sgt sukakan lakonan Toda Erika.. Di rekemenkan utk tonton sampai Season 2 sbb ada kaitan antara kedua2 musim ni...

11. Pride

Synopsis:
The theme is strength and gallantry. Haru Satonaka is the captain of an ice-hockey team, a star athlete who stakes everything on hockey but can only consider love as a game. Aki Murase is a woman who has been waiting for her lover who went abroad two years ago. These two persons start a relationship while frankly admitting to each other that it is only a love game. …The result is the unfolding of a drama of people with their respective pasts and with their pride as individuals. ~AsianWiki~
(Takuya Kimura, Takeuchi Yoko, Sakaguchi Kenji)

I really love this drama.. Kalau Takuya Kimura, citer2 dia mesti sgt best.. sbb lakonan dia sgt natural dan mesti ada lawak2 yang sweet.. Drama ni mostly pasal sukan hoki ais dan kisah cinta romantik antara Haru lakonan Takuya Kimura dan Aki lakonan Takeuchi Yoko.. Suka tgk Haru yg sgt gentleman dlm memikat Aki wpun pada mulanya dia hanya berniat utk main2.. Tapi mungkin chemistry yg ada menybbkan dia mula jatuh cinta pada Aki.. Then bila cinta dah berbunga.. Biasalah konflik akan muncul.. So adakah cinta sejati akan menang atau tewas?? Xde spoiler.. Kena tengok sendiri... Scene paling sweet sekali ialah masa Haru nak confess kat Aki kat tempat latihan dia.. Dgn bantuan kawan2 dia yg sgt sporting.. ok scene tu Haru mmg nampak sgt macho dan sweet dlm masa yg sama.. Sgt mencairkan hati.. Gilalah kalau ada perempuan yg x terima confession dia dgn cara mcm tu.. Hahah.. dan satu lg yg menarik pasal drama ni.. Nama surname Haru dan Aki sbnrnya berhubung antara satu sama lain.. Haru dlm bhs Jepun bermaksud Spring atau Musim Bunga.. Dan Aki bermaksud Fall/Autumn atau Musim Luruh.. Benda ni ada disebut oleh kedua2 watak dlm drama ni...

Ok ni senarai top 10.. Saya letakkan senarai ni antara yg terbaik sbb saya dh tonton berulang kali menandakan drama2 ni x bosan kalau tgk semula bbrp kali pun..

10. Attention Please (Season 1 + 2 SP)

Synopsis:
Losing her mother at a young age, Misaki Yoko (Ueto Aya) was raised amongst three brothers. Yoko is a slightly boyish girl who is bullheaded and hates dishonesty. Ever since she was young, she enjoyed the company of boys over girls. She starts a band with four of her boy friends and becomes the lead singer. Then one day, one of the members of the band, Tsukasa, gets a job at a bank in Tokyo. Due to Tsukasa leaving town, the band breaks up and though Yoko finds herself lonely, she puts on a strong act in front of Tsukasa. She can't tell Tsukasa how she truly feels for him. On the day Tsukasa leaves for Tokyo, Yoko goes along with the band members to the airport to see him off. The guys get excited when they see some cabin crew ladies and Yoko has no idea why. She reminds them that even she can wear a uniform, but the guys only make fun of her. That's when Tsukasa tells Yoko he wonders what she'd look like dressed in uniform. This is when Yoko decides she wants to work as a Cabin Attendant. ~Dramawiki~
(Ueto Aya, Nishikido Ryo, Aibu Saki)

Sape yg dh tonton citer ni mesti tau kenapa saya letak dlm top 10 list.. Heheh.. Sbb citer ni sangat kelakar dan entertaining.. Content citer x berat sgt.. Namun x terlalu ringan juga.. Ada juga elemen2 persahabatan.. Jgn mudah berputus asa dan lain2 nilai murni yg diterapkan.. Bagaimana watak Misaki yg dibawa oleh Ueto Aya berubah sedikit demi sedikit dari seorg gadis rock yg kasar sehingga menjadi flight attendance atau pramugari yg sgt kelllasss!! Elemen percintaan tiga segi dimasukkan sikit antara Misaki dan watak Nakahara lakonan Nishikido Ryo serta watak Wakamura lakonan Aibu Saki.. Watak Misaki memang menjadi dan sgt lucu.. Mcm2 masalah yg ditimbulkan oleh Misaki menybbkan setiap episod menjadi huru hara.. Ditambah lagi dengan  rakan serumah Misaki iaitu Yoshimura Chiemi lakonan Yamasaki shizuyo yg sgt misteri... Tapi watak Yoshimura hanya muncul di episod pertama dan terakhir.. Kesimpulannya citer ni mmg terbaik antara yg terbaik...

9. Nodame Cantabile (Season 1 + 2 SP + 2 part Movies)

Synopsis:
An elite meticulous musical genius and a messy out-of-control pianist. This unlike pair somehow matches up and together with a group of colorful young classical musicians and an eccentric world-famous conductor, they start to create the most unique wonderful world of music. They are all against the conventional orders and rules, and try to make the most of their lives with humor and passion for music. Each character has a special (or weird) story to tell and they confront with each other hard and unite strongly. Based on a popular comic, this is a hilarious comedy with brilliant young ensemble cast and full of great classical music. ~AsianWIki~
(Ueno Juri, Tamaki Hiroshi, Eita)

Drama Muzikal paling best dan kelakar pernah saya tonton... Drama ni bnyk elemen dan pengajaran sehinggakan saya rasa 11 episod campur 2 part episod special dan 2 part movies pun x mencukupi.. Saya mahukan scene2 romantis dan caring lagi antara Noda dan Chiaki yg dilakonkan oleh Ueno Juri dan Tamaki Hiroshi.. Sgt best melihat moment2 di mana Chiaki memberikan perhatiannya kpd Noda selain drp fokusnya terhadap muzik.. Noda juga memberikan sehabis baiknya kepada muzik hanya dgn menjadikan impian utk hidup bersama Chiaki sbg kekuatan dan semangatnya.. Dlm fikirannya hanya ada Chiaki Chiaki dan Chiaki.. Berbeza dgn Chiaki yg ada cita-cita serta targetnya tersendiri.. Pertembungan dua matlamat yg berbeza inilah menjadikan kisah percintaan antara kedua2nya sgt unik.. Permulaannya mmg Chiaki sgt allergic dgn Noda kerana sikap buruk Noda yg pengotor, pemalas dan suka berangan.. Watak Noda saling x tumpah dgn watak Nanba dlm Hard Nut yg ada sengal2 sikit.. Kalau Nanba genius matematik.. Noda pula genius dlm bermain piano... Tapi lama kelamaan Chiaki mula sedar perasaannya terhadap Noda kerana kebiasaan Noda yg selalu muncul dlm hidup Chiaki sehinggakan secara x langsung sbnrnya Noda telah menyuntik sedikit inspirasi kpd Chiaki utk bangun mengejar cita2nya yg sblm itu seperti sudah berputus asa dgn dirinya sendiri.. Selain itu, kisah2 yg berlegar antara watak2 lain juga sangat menarik dan menambah perasa dlm menjadikan drama ini antara yg terbaik utk ditengok.. Drama ini adalah inspirasi terbaik utk pemuzik...

8. Trick (Season 1 + Season 2 + Season 3 + 2 Special + 4 Movies)

Synopsis:
Naoko (Yukie Nakama) came to Tokyo to become a great magician, like her father, yet finding it difficult to find a job. She is the one who believes that all supernatural powers and phenomena can be explained by “ magic” and has a trick. By chance, she meets Ueda (Hiroshi Abe) who claims himself as the world brightest physician. The two confronts together with psychics, cult groups, fortunetellers, etc. to solve mysterious events and haunting beliefs.
(Nakama Yukie, Abe Hiroshi, Namase Katsuhisa)

Kalau korg suka citer2 misteri, tricky, mengkonfiuskan dan paling penting kelakar... Adalah disuggestkan utk menonton citer ni... Bermula dgn Season 1 tahun 2000 sehinggalah akan datang ni movies yg ke-4 bakal muncul.. Watak Yamada Naoko lakonan Nakama Yukie sgt memberi kesan mendalam... Nak kata dia ni genius.. Dia biasa2 jer.. Tapi mungkin bakat semulajadi yg diwarisi drp ayahnya yg juga seorang magician.. Menybbkan dia dapat membongkar segala helah atau trick setiap individu yg mengakui mempunyai kuasa supernatural.. Ada citer di sebalik keluarga Yamada namun sbnrnya ia masih menjadi tanda tanya.. Yamada adalah seorg yg sangat tidak percaya kpd kuasa supernatural.. Kerana baginya dlm dunia ini segala keajaiban ada penjelasannya tersendiri dan semuanya adalah silap mata semata2.. Namun ada bbrp insiden dlm setiap Season yg membuatkan bukan shj kita sbg penonton tertanya2.. Malah watak Yamada tu sendiri pun tertanya2.. Adakah dia mempunyai bakat semulajadi dlm mengenalpasti trick yg dilakukan atau dia mmg mempunyai kuasa luar biasa yg diperolehi oleh nenek moyangnya yg asal.. Watak ibunya Yamada Satomi yg agak misteri juga menjadi tanda tanya.. Adakah ibunya juga mewarisi kuasa luar biasa tetapi dirahsiakan drp pengetahuan Yamada?? Digabungkan pula dgn Watak Profesor Ueda lakonan Abe Hiroshi.. Drama ini cukup memberikan unsur2 komikal yg mnybbkan kita x kering gusi... Wpun kedua2 mereka ni selalu bertengkar dan berselisih pendapat.. Tapi dgn kebijaksanaan kedua2nya.. Segala penipuan terbongkar..

7. Tokyo DOGS

Synopsis:
Takakura So witnessed his father's murder at a young age. Pledging to catch the killer, he grows up to become an elite cop in New York City, where the criminal lives. His character is cool-headed and disciplined, yet adapts well. Because of major drug dealings, he gets sent to Tokyo to conduct a joint investigation with the Japanese police. There, he gets teamed up with, Kudo Maruo, a detective from a special investigative division. Kudo is a hot-blooded fighting expert due to his earlier days as a delinquent, but he makes a strong impression with his stylish appearance and is always interested in going on group dates. His personality, interests, and investigation methods are completely mismatched with Takakura's, but the two somehow work together to crack the case they've been given. ~Dramawiki~
(Oguri Shun, Mizushima Hiro, Yoshitaka Yuriko)

Walaupun watak utama adalah Takakura lakonan Oguri Shun, namun saya lebih tertarik dgn watak Kudo Maruo lakonan Mizushima Hiro.. Maybe sbb saya bias pada Mizushima yg hensem tu.. Heheh.. Tapi apapun fokus utama tetap pada watak Takakura yg mempunyai skill yg sangat cekap serta pantas tapi ada sikap buruk seperti mudah panas baran dan kurg menjaga perasaan org menybbkan dia susah nk bekerja dgn org lain... Saya suka watak Kudo sbb selain dia hensem.. Heheh.. Watak dia juga sgt cool... Happy go lucky dan adakalanya clumsy sikit... Saya juga admire watak Yuki lakonan Yoshitaka Yuriko.. Watak dia adakalanya kelakar juga.. Lebih2 lagi setiap kali time dia bertekak dgn Takakura.. Sometimes Takakura menganoyyingkan dia.. Tapi dia tetap meletakkan kepercayaan pada Takakura dan Kudo utk memastikan keselamatannya terjamin selagi memorinya belum pulih.. Pelbagai mslh yg dihadapi mereka bertiga termasuklah cinta tiga segi yg mula berputik antara ketiga2 watak... Lebih stress bila Yuki dapat mengembalikan memorinya semula... Sesungguhnya kebenaran tu pahit utk ditelan.. Hanya Takakura yg mampu melepaskan Yuki dari memori silamnya... Bagi saya drama ni sgt best sbb saya mmg suka citer2 aksi kepolisan, juga ada unsur2 percintaan yg sweet dan paling penting.. Citer ni memang sangat kelakar... Seriously best!!

6. CHANGE

Synopsis:
Kimura plays Keita Asakura, 35, a primary school teacher from rural Nagano Prefecture whose recently deceased father had been a dietman from Kyushu. An all-around nice guy, Keita has no interest in politics and agrees to run only to get everyone off his back once and for all. But with the help of some sharp political operatives, he will be swept into the Diet and toward the prime ministership. Once elected, he's bounced about and manipulated by the elders of the Seiyuto (Political Friends Party) as he tries to use his power to change things for the better. ~Dramawiki~
(Takuya Kimura, Fukatsu Eri, Abe Hiroshi)

Seriously citer ni memang best GILER!!! Mcm saya ckp.. Kalau Takuya Kimura punya drama mesti marvelous... Plot citer berbeza ckit dgn drama2 yg lain.. Sbb kali ni drama ni mengetengahkan elemen politik.. Realiti politik di negara mana pun adalah sama.. Namun begitu apa yg cuba disampaikan melalui drama ini ialah.. Walau sekotor mana pun politik tu.. Tapi masih ada individu yg sbnrnya ikhlas melaksanakan tanggungjawab yg telah diamanahkan dan diberi kepercayaan kepadanya.. CHANGE memfokus kepada watak utama iaitu Asakura Keita lakonan Takuya Kimura. Bagaimana Keita yg dibantu oleh Miyama lakonan Fukatsu Eri menghadap susana politik bermula dgn pilihanraya dan kemudiannya menjadi ahli parlimen sehinggalah dia menjadi perdana menteri.. Tindakan bijak dan support yg diterima oleh org2 yg dipercayainya dlm menghadapi ancaman drp watak jahat Kanbayashi.. Karakter Keita sgt strong sehinggakan dia berjaya mempengaruhi ramai org utk memberikan sokongan kpdnya.. Setiap episod ada komedinya yg tersendiri.. Watak Nirasawa lakonan Abe Hiroshi yg menjadi pakar perancang strategi pilihanraya menambahkan unsur2 komedi dlm drama ini.. Ditambah dgn watak2 yg lain di sekeliling Keita.. Watak Kanbayashi pula mmg akan buat kita rasa geram... Sume ni mnybbkan citer ni worth it utk ditonton...

5. Remote

Synopsis:
Locked away deep in his home and hiding a secret that keeps him there, Detective Kozaburo Himuro remains ever vigilant in his duties of police work. But how does the wunderkind detective investigate crime scenes without ever stepping out of his home? Enter traffic cop Kurumi Ayaki. She's a young lady who's about to marry and resign from the force when tasked with being Himuro's eyes and ears on the beat. While on the scene of the crime their only means of communication is via mobile phone. Together they investigate a series of mind-boggling murder mysteries that put them, particularly Kurumi, in constant danger. Can Kurumi keep up with Detective Himuro, and the fast-paced and dangerous work of criminal investigation? ~Dramawiki~
(Domoto Koichi, Fukada Kyoko, Konishiki)

Saya suka kedua2 pelakon ni.. Domoto Koichi yg juga anggota kumpulan Kinki Kids adalah antara Johnny’s Boy yg saya minati.. Begitu juga dgn Fukada Kyoko.. Kebanyakan dramanya pasti saya akan tengok.. Remote adalah antara drama yang awal2 juga saya tonton.. Saya letakkan drama ni kat Top 5 sbb drama ni sgt unik.. Mmg drama ni pasal polis dan penyiasatan.. Tapi cara penyiasatan dijalankan berbeza dgn drama2 penyiasatan yg lain.. Watak Ayaki yg dibawa oleh Fukada Kyoko dlm drama ni wpun lembab2 ayam tapi dia bersemangat dalam menyelesaikan setiap kes yg diberi di bawah arahan Inspektor Kozaburo lakonan Domoto Koichi... Kozaburo pula berperanan sbg seorg polis yg bijak dan terbaik dlm organisasi.. Saya suka sikap Kozaburo yg dingin dan sukar utk didekati.. Ada unsur2 bad boy kat situ.. Cubaan Ayaki utk memahami dan menyelami hati Kozaburo pula menimbulkan masalah apabila dia mula berperasaan terhadap Kozaburo sdgkan Ayaki berstatus tunangan org dan bakal berkahwin... Saya juga suka bagaimana Kozaburo begitu mengambil berat terhadap keselamatan Ayaki setiap kali Ayaki berada dalam bahaya atau ancaman.. Dan juga bagaimana Ayaki meletakkan kepercayaannya kpd Kozaburo setiap kali Kozaburo cuba melepaskan dia drp bahaya.. Tapi endingnya sgt sweeeeeettttttt.. No spoiler here.. But just sweeeeetttt...

4. Mei-chan no Shitsuji

Synopsis:
The story revolves around a young woman named Mei, who was rescued as a young girl by someone calling himself her "butler." With only a vague memory, though, the experience seems like just a dream. But one day, after her parents accidental death, he appears: Rihito comes from a line of outstanding butlers, and he has been appointed to serve her! Now her ordinary life has completely flipped, as she discovers that she's actually the heiress to a fortune, and is forced to transfer to St. Lucia Girls' Academy, where all the students have butlers! As a result, her childhood friend Kento decides to enroll in a butler school so that he can stay close to her. ~Dramawiki~
(Eikura Nana, Mizushima Hiro, Sato Takeru)

Sape yg suka citer2 fantasy.. Ala2 Cinderella.. Comel2 cantik2 gitu... rugilah kalau x tgk citer ni... Sebuah citer komedi pasal lady dan butlernya... Berlatarbelakangkan suasana akademi bertaraf tinggi..  Setiap drp gadis2 kaya ada butler sendiri yang sudah serasi dgn diri masing2 dan tidak dapat ditukar ganti... Citer ni sgt sweet sbb bnyk mengetengahkan hubungan antara butler dan lady yg mereka serve.. Segala tindak tanduk dan arahan berdasarkan kepercayaan yg utuh antara kedua mereka menjadikan hubungan antara mereka sgt kuat dan tidak mampu diganggu gugat oleh sesiapa pun... Mei lakonan Eikura Nana mmg sgt excellent.. Begitu juga watak Rihito lakonan Mizushima Hiro.. Mizushima sgt feeling2 prince dlm citer ni.. Boleh angau sebulan.. Hahah.. Bnyk konflik2 menarik yg mewarnai drama ni.. Cinta tiga segi antara Mei, Rihito dan Kento lakonan Sato Takeru yg merupakan rakan baik Mei dan juga adik kpd Rihito.. Juga kekuatan Mei mempertahankan Rihito drp dirampas oleh Shiori atau Lucia-Sama yg merupakan waris angkat keluarga Hongo yg berdendam dgn Mei kerana menganggap Mei punca dia kehilangan zaman kanak2nya yg gembira.. Rihito juga adalah bekas butler kpd Shiori tetapi slps Shiori mula berubah laku.. Rihito melarikan diri dan kembali sbg butler Mei.. Ini menybbkan Shiori lebih bertambah marah dan cuba bermcm cara utk memisahkan mereka berdua.. Saya juga like moment2 sweet antara Mei dan Rihito dan adakalanya mnybbkan Mei tersipu2 malu.. Sometimes moment2 tu menybbkan mereka menjadi  awkward antara satu sama lain.. Mei dan Rihito juga telah diberi amaran keras bahawa peraturan akademi x membenarkan lady dan butlernya mempunyai hubungan cinta.. Ini menybbkan mereka sentiasa berhati2.. Dan juga perangai2 rakan2 sekelas Mei yg memeningkan kepala tapi lucu... Wajib tonton... The best fantasy prince princess like story ever...

3. Garo /  Ougon Kishi Garo /  Makai Knight Garo (Season 1 + Season 2 + 1 SP + 2 movies)

Synopsis:
Garo focuses on the life of Kouga Saejima, who has assumed the title of Makai Knight to protect humanity against dark demonic manifestations called "Horrors". In his quest to purge them, he encounters a young girl named Kaoru whom he saves from a Horror, but learns that she is stained with its demonic blood. As a rule, those that have been stained by the blood of a Horror shall be cut down, or else they will die painfully in approximately 100 days. Kouga spares Kaoru and tries to find a way to purify her before her remaining time expires. Thus, the series focuses on Kouga's developing relationship with Kaoru and his stand in protecting humanity in accordance with the wishes of his father, the previous Garo. In the process, encountering another Makai Knight named Rei Suzumura who eventually becomes his ally, Kouga confronts his father's former disciple who is also the cause of a recent string of Horror attacks in preparation of a more sinister advent of the Horrors' originator, Messiah. ~Wiki~
(Konishi Hiroki, Hijii Mika, Fujita Rei)

Ok wpun drama ni drama Tokusatsu dan stgh jam je pun dan ala2 citer mcm kamen rider atau ultraman.. Tapi saya berani jamin.. Citer ni lain sikit dan jalan citer serta plotnya juga berbeza tapi sangat menarik.. Tak lari drp unsur2 superhero namun drama ni yg bestnya sbb kehebatan watak utama dan watak2 yg lain berlawan dengan makhluk jahat.. Kalau citer ultraman ada raksaksa.. Citer Garo ni pulak ada makhluk jahat yg dipanggil ‘Horror’.. Lebih kepada makhluk yg mendiami underworld atau senang ckp ‘hell’ la.. Unsur2 percintaan antara watak utama iaitu Kouga dan Kaoru masing2 dibawa oleh Konishi Hiroki dan Hijii Mika juga menjadi aspek yg menybbkan saya tertarik utk ikut citer ni.. Kouga adalah pewaris title Garo iaitu Golden Knight yg merupakan title paling tinggi dlm kalangan Makai Knigh yg lain.. Title tersebut diwarisi drp ayahnya.. Kouga tidak pandai menunjukkan perasaannya dan suka bersendirian.. Kouga juga agak sukar difahami dan sentiasa bersikap serius.. Susah nak senyum.. Watak Kaoru simple dan ringan tapi sbnrnya strong.. Kaoru juga adalah kunci kpd kekuatan Kouga sbg Makai Knight terunggul tu sendiri..  Bagaimana Kaoru perlahan2 mengubah sikap Kouga dan bgmana Kaoru cuba mendekati Kouga sehinggakan Kouga menerima dan membenarkan Kaoru masuk ke dlm hidupnya.. Saya juga suka watak Rei atau Zero lakonan Fujita Rei.. Watak Rei sgt cool dan fun tapi tangkas dan hebat.. Season 1 bnyk memfokus bgmana Kouga cuba menyelamatkan Kaoru sblm hari ke 100 dan season 2 pula bnyk memfokus kpd kisah silam kouga dan Makai Knight yg lain.. Perkembangan Kisah percintaan antara Kouga dan Kaoru juga bersambung dlm season ni.. Bunyi mcm citer simple.. Tapi bagi saya citer ni best dan menyentuh perasaan bagi org2 yg berjiwa feeling2 mcm saya ni... Sbb saya suka love storyline antara Kouga dan Kaoru.. Heheh...

2. Liar Game (Season 1 + Season 2 + 2 Movies)

Synopsis:
Kanzaki Nao is an honest college student who receives a hundred million yen one day, along with a card saying she has been chosen to take part in the "Liar Game". The aim of the game is to trick the other players out of their hundred million dollars. At the end, the winner gets the hundred million and the loser is a hundred million yen in debt. The next day, she receives notification that her opponent is her former teacher, Fujisawa Kazuo. She goes to him, seeking help, but ends up getting tricked into handing her money over. Desperate, she approaches the police for help, but they are unable to do anything. However, she is told of a mastermind swindler, Akiyama Shinichi, who is to be released from jail the next day. Desperate, she goes to him for help. ~Dramawiki~
(Toda Erika, Matsuda Shota, Kichise Michiko)

Kalau sape dh tgk citer ni saya gerenti korg mesti pernah tgk lebih dari sekali kan.. Plot citer yg sgt brilliant... Mcmana la org yg buat story ni boleh dpt idea nak buat game2 psikologi camni... Seriously watak Akiyama yg dibawa oleh Matsuda Shota mmg watak genius.. Pakar psikologi terulung abad ini kot.. Hahah.. Sgt mengujakan bila tgk mcmana dia memenangi setiap games dgn hanya menggunakan pendekatan psikologi.. Mcmana dia membaca setiap tindakan org lain dan mcmana dia dpt mempengaruhi mereka melalui kebijaksanaannya.. Susah giler nak beat Akiyama ni.. Watak Akiyama yg cool dan tenang membuatkan saya jatuh cinta pada Matsuda Shota utk bbrp minggu.. Hahah.. Lps tu ok dah.. Watak Kanzaki Nao lakonan Toda Erika pula bertentangan dgn watak Akiyama.. Mula2 saya rasa annoying dgn watak Kanzaki.. Lurus bendul yg teramat sgt.. Sampai berkali2 kena tipu pun x serik2.. Tapi x leh salahkan dia sbb nature dia dh mcm tu.. Hati dia terlalu baik dan dia cuba memberikan kepercayaan pada sume org dgn harapan mereka juga belajar utk mempercayai org lain.. Kalaulah bukan Akiyama yg selamatkan dia setiap kali dia kena kelentong.. X taula apa nak jadi kat dia agaknya.. Tapi kita akan nampak watak Kanzaki semakin lama semakin matang dan menjadi semakin strong utk menyelamatkan dirinya dan juga org lain... Saya dh ulang tgk citer ni sebanyak 3 kali.. Dan saya tetap rasa citer ni drama yg kedua terbaik pernah saya tonton.. Saya juga bagi bonus sbb lakonan Toda Erika.. Saya mmg sgt meminati lakonan2nya.. Saya juga mengharapkan ada love love antara Akiyama dan Kanzaki.. Tapi mcm buat x reti je dorg ni.. Heheh.. Mereka x memberikan sbrg tanda.. Mungkin ada tapi x nampak...

1. Keizoku 2: SPEC (Season 1 + 2 SP + 3 Movies)

Synopsis:
Like the original series, "SPEC" will revolve around a pair of police detectives as part of a special division solving difficult cases (Mishou). Touma Saya is a woman with an IQ of 201 and an inability to "read the atmosphere" in social situations. Due to a previous case, her left arm is in a sling. Her partner Sebumi Takeru used to be the star performer of the Metropolitan Police. After some incident however, he was transferred to Mishou. Those two track down offenders with special abilities(SPEC) who managed to get away with their crimes. ~Dramawiki~
(Toda Erika, Kase Ryo, Kamiki Ryunosuke)

Satu lg lakonan Toda Erika yg mantap... Tapi kali ni Toda Erika bawa watak Touma Saya seorg polis yg sengal2 sikit tapi genius... Partnernya pulak Sebumi Takeru lakonan Kase Ryo seorg yg kepala angin dan suka bertindak mengikut kata hati... Hobi kedua2nya ialah bergaduh dan bertengkar.. Nampak mcm serius citer ni.. Tapi sbnrnya citer ni sangat kelakar dan paling brilliant antara yg brilliant.. Drama ni ada elemen misteri dan supernatural.. Scene yg selalu mencuit hati adalah setiap kali Touma menunjukkan betapa fanatiknya dia terhadap Gyoza.. Comel jer.. Tapi paling best bila dia dh dpt idea nak selesaikan kes.. Dia akan tulis sume hint yg dia dpt atas satu kertas menggunakan dakwat kaligrafi.. Kemudian dia akan pijak dan koyak semua kertas2 tu dan akan membaling cebisan2 kertas tu ke atas... Hanya dgn cara itu.. Touma akan dpt jwpn kpd persoalan yg dicari.. Setiap watak supernatural dlm semua episod juga sgt menarik.. Cara Touma tackle kesemua individu yg ada kuasa supernatural ni adalah sgt brilliant... Hanya Touma yg mampu tewaskan mereka melalui kepintarannya.. Moment sedih bila mengetahui siapa sbnrnya Ninomae Juichi..  Dan saya excited bila mengetahui bahawa Touma juga ada menyimpan rahsia di sebalik tangan kirinya yg berbalut... Misteri demi misteri cuba dirungkai oleh Touma dan Sebumi.. Tapi ketua unit mereka juga ada menyimpan rahsia tersendiri.. Kenapa saya pilih drama ini sbg yg terbaik antara yg pernah saya tonton??? Kerana drama ni adalah drama supernatural yg paling besttttt storylinenya... Tgk sekali mmg x puas...

Weller posted on 7-6-2014 01:40 AM
huhu....malas la nak bukak benang n jadik tuan rumah. not my forte.....suka nyibuk jah.

Hehe walaupun aku suruh tgk cepat2 Mother tu, tapi takdekla nak paksa2 huhu, lgpun kena bersedia dr segi emosi nak tgk dorama yg ni.. Tak tahan dowh nengok budak kecik tu tabah sggh.. Lg satu karakter yg berjaya buat aku sebak sepanjang masa tgk dia ialah Mrs. Forgetful/Hana (yg pegang watak Oshin), tabah dan kental sggh hati dia, sggp buat apa saja utk anak dia, walaupun dialah yg nampak plg lemah/lembik dr segi luaran.. Argh..
Sorry terpanjang lak.. Tp tulah, tengoklah bila2 ko dah bersedia, cuma harap2 jgnlah tak tengk lgsg ye, nnt rugi huhu..

Ooohh jd takdeklah ni ye yg hardsub, oklah, redah jelah..

Oklah, takpe2, kalau ko taknak buka pun benang, harap ko sudi2 lah nyibuk kt benang yg aku nak buka nanti.. Dah lama dah aku dok plan nak buka satu benang psl artis plak, hehe.. Yg psl benang ikut musim tu harap2 adala org sudi nak buka n jd tuan tanah.. @HangPC2 mgkin?