CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Clover_Hill

[SERAM BEST] MACAM-MACAM ADA...LATEST UPDATE:22/2/16

@bebeng baca thread ni

Edited by cik.amy at 27-1-2016 12:19 PM

-edit- silap benang

Clover_Hill replied at 16-1-2016 01:02 AM
Ngengegege..ada jah lagi abam limim..tapi errr..rasa macam tak sesuai jah nak dicerita..
bilamana ...

cerita la kakak...

hest suka cerita orang lama ni.. kalau tak keberatan la. sebab hest pun berubat diri je.. tak de nak nengok fmly ..sebab fmly macam kurang percaya. jd nak siasat susur galur macam susah.. kalau cerita kakak ni ada.. mana tahu hest ley kaji sesikit permasalahan aku jua

menulis tu niat untuk membantu/membuka mata orang.. insyaAllah.. kalau ia benaran.. tak de siapa pun akan pertikaikan. kat sini semua memang cerita macam tak logik.. tapi antara tak logik dgn penipu boleh dibeza kan...

buang saka pemalas tu.. akk sepak2 sikit muka dia.. ludah2 sikit..

hest replied at 27-1-2016 03:50 PM
cerita la kakak...

hest suka cerita orang lama ni.. kalau tak keberatan la. sebab hest pun ber ...

Niat tu ada nak cerita..tpi tunggu la bila keadaan dah reda skit ye, hest..
lani akak dlm proses nak berubat..dh bagitau hubbi gejala2 yang tak best yg sdg dihadapi..dia pun ok..tapi x byk komen pun dari dia..mcm nak tak nak jer... tapi takpe..hrpnya ada jlnnya nnti..

Ni pun tangan rasa pijar panas. Belakang rasa nyucuk2 bila dgr rukhyah. Dgn kepala jadi beratnya, rasa loyanya..adehh laaa..
Paling tak best, jari telunjuk bule plak bergerak-gerak sendiri! Pi klinik, tunjuk kat doktor..doktor pun tak tau nak kata apa..paracetamol jah buat bekalannya..huhu..

nak dgr juga apa kawan dia tu cakap nnti..kalau dia kata something to do with saka, taulah saka dari mana...tapi hrpnya bukanlah!

Clover_Hill replied at 27-1-2016 04:21 PM
Niat tu ada nak cerita..tpi tunggu la bila keadaan dah reda skit ye, hest..
lani akak dlm proses  ...

jgn makan PCM tu... tak sakit kan? benda tu bergerak sendiri je tak de rasa sakit kan? so jgn makan PCM .. nak tanya dulu... akk pernah baca pasal kisah seera dulu tu tak? yg thread tajuk novel tu?

hest replied at 27-1-2016 04:28 PM
jgn makan PCM tu... tak sakit kan? benda tu bergerak sendiri je tak de rasa sakit kan? so jgn maka ...

Tak makan pun, hest..buat stok ubat jerk kot sesapa dlm rumah ni demam..
bende tu tak sakit tpi annoying..tetiba bergerak sendiri..lps tu kat lengan kiri terasa macam ada benda bergerak2 bawah kulit..mcm ada binatang kecik lari atas lengan tapi xde mende..owhhhhh tak selesanya..!
Dlm otak dok pikir..aku ni stress agaknya..abeh segala anggota bergerak sendiri..

Aha ada follow terid seera tu..tapi rasanya dia dah delete semua post dia kan..huuhuhuu...
Ngape dgn terid tu, hest?

Follow Us
Clover_Hill replied at 27-1-2016 04:32 PM
bende tu tak sakit tpi a ...

tu biasa jah respon cenggitu.. rasa mende merayap.. lost control...
yg ptg, btabahlah slalu.. tenangkan diri tenangkan hati..

halimi78 replied at 27-1-2016 07:02 PM
tu biasa jah respon cenggitu.. rasa mende merayap.. lost control...
yg ptg, btabahlah slalu.. ten ...

Biasakah,abam limim? Alaa saya tak biasa laaa pepelik sangat ni..tak suka tau..! Mengganggu ketenteraman jiwa..cukuplah dolu2 asyik terkejut2 jah time mak sakit dulu..huhu..

Hurmm..tengah cuba nak menenang ni,abam..tapi tangan pijar2 ni rasa nak penampau orang jah tiap saat..haiyoolaa

Clover_Hill replied at 27-1-2016 07:06 PM
Biasakah,abam limim? Alaa saya tak biasa laaa pepelik sangat ni..tak suka tau..! Mengganggu ketent ...

agak biasa di situ.. skurang2nya idok ler rasa sakit terlampau ke apa.. Alhamdulillah..
respon bbeza utk individu, bgantung pd keadaan.. ada yg xde respon, ada yg sikit je respon, ada yg terlbh agresif..
ada mcm2.. sbb tu ckp syukur x agresif..

halimi78 replied at 27-1-2016 07:17 PM
agak biasa di situ..  skurang2nya idok ler rasa sakit terlampau ke apa.. Alhamdulillah..
respon ...

Dr satu sudut, alhmdllah la xde sakit2 yang tang bergerak2 tu..tapi tang belakang, kepala, tengkuk...time dia mai nyucuk tu,alalalallaaaaa..rasa nak tempik segenap orang. Dgn lutut dn tumit kaki sakit..eh rasa mcm nenek2 sgt dah ai ni bam limimm...padehal mudo lagiiii..huhuhhuhuhuhu...tapi lutut dn tumit tu ai rsa sbb ai jenih jalan laju kot..10mbps gitu..

Clover_Hill replied at 27-1-2016 07:58 PM
Dr satu sudut, alhmdllah la xde sakit2 yang tang bergerak2 tu..tapi tang belakang, kepala, tengkuk ...

wahahahaha.. itu hari abam nest, pakcik nest..
sini nenek clover plak eh... @hest ekau ado geng.... ekekekeke

may i sajes.. uols bila dengarkan ruqyah tu..
dengarkan bacaan yg bbeza.. dr org yg bbeza..
ada bacaan yg bbeza antara imam2 tu..
tgk ah, nanti iols rajin kalu.. iols upload kasik link..

sakit tu.. manifestasi dr dlm.. dlm tu, uols sakit ka, sapa ka sakit...?
tenang2 adja.. byk2kan tasbih td ya...

halimi78 replied at 27-1-2016 08:07 PM
wahahahaha.. itu hari abam nest, pakcik nest..
sini nenek clover plak eh...  @hest ekau ado gen ...

Kwanggggggasammmmmm abam limim!hahaha...ehhh ai cakap MACAM jah, bukan betul2 nenek pun.hiishh..bam limim niih.

Owh lenlain eh bacaan depa? Yg saya dok dgr tu said al ghamidi dgn rasyid misyari (betui x tau eja nama dia)..time sy masak pun saya on rukyah tapi xde efeks apa lah..maybe tak sepenuh fokus sbb tangan dok ketung ketang ketung ketang menumis bagai. Tapi kalu sy on masa memalam,dlm keadaan lenang, luruskan kaki dan mata pejam sambil betul2 menghayati setiap ayat..hat ni mula rasa mcm2...perut stat berangin, rasa loya..rasa penim..rasa dengung kepala..rasa nak marah..errrrrrrrrrrrrrrr..manifastasi dari dalam..urmmm..saya ka dia yg rasa semua tuh,bam limim??

Jujurnya masa baca msg abam limim, ayat yang last "dia baca bukan tak baca.." out of sudden...berderau darah naik ke kepala."siapa dia???kau dan aku adalah sama.."- tetiba. Esok dan seterusnya...mood ke laut

Clover_Hill replied at 27-1-2016 08:34 PM
Kwanggggggasammmmmm abam limim!hahaha...ehhh ai cakap MACAM jah, bukan betul2 nenek pun.hiishh..ba ...

owh.. x pasan ada kata MACAM td..
kesilapang adalah tersengaja.. harap makngah..

beza dr segi pembacaan.. dan ada gak beza ayat..
x banyak pon beza.. sikit sgt.. tp iols ok jah dengarkan yg bbeza2..

dah uols sebok ketungketangketing mmg la.. dah mcm x dengar pong..
sebok kungkangkungkang gitu xde fokusnya...
slalu efek tu mai bila fokus.. thats y i say, kalo riso ilang kawalan, make sure ada sambedi temankan..

*mood kelaut sila bawak blk ke darat hokeh.. jgn bia lelama kat laut, x baik...

halimi78 replied at 27-1-2016 09:47 PM
owh.. x pasan ada kata MACAM td..
kesilapang adalah tersengaja.. harap makngah..

Terlebeih makang ketang abam limim malang nih dih...abeh ber ang ang ang..kehkehehe..

Makna kata..antara imam2 tu tarannum depa jah tak selari..tapi dari makna bacaan sama jah kot dak?

Kita cuba tgklah apa jadi kalu jadi kwn my hubbi mai umah nnti..kalu xdak efeks apa, mybe segala yg dok rasa tu hanya mainan perasaan semata..dan mimpi2 karut sblm2 ni mainan tidor sahaja...(harapnya sebegitulah)...only then mood ini akan kekal di daratan sokmo,xde nak junam2 masuk laut lagi...

Clover_Hill replied at 27-1-2016 10:01 PM
Terlebeih makang ketang abam limim malang nih dih...abeh ber ang ang ang..kehkehehe..

Makna kat ...

br lepah makang.. dok jupe ketang pulok mase makang sakni..

doh kate ayatnya sama, makanya sama lah maknanya..
jikalau bbeza ayat yg dbacakan.. makanya idok ler sama..
dok gitu..

"siapa dia???kau dan aku adalah sama.."
kalau betul bagai dkata.. xyah la nyorok.. dop?
lā ḥawla wa lā quwwata illā billāh....

Clover_Hill replied at 27-1-2016 04:32 PM
bende tu tak sakit tpi a ...

ok ikut pengalaman hest.. yg bergerak tu la dia.. dia gerak ikut saraf kita.. salur darah kita.. dah bimbang la tu bila ko dah start terdetik nak berubat.. kuat kan semangat.. kami2 kat sini ada untuk dengar cerita dan masalah ko.. jgn putus asa..

ingat tak seera ada cakap menda yg sama? tangan dia bergerak sendiri macam menari nak2 lagi bila dengar rukyah? sebab tu bila orang kata dia cerita tipu aku kata tak. sebab benda tu memang berlaku...

tak pe.. skang ni ko banyak kan zikir dalam hati... kalau hati kau ada membebel bukan2 kau tengking je dia suruh diam.

Clover_Hill replied at 27-1-2016 08:34 PM
Kwanggggggasammmmmm abam limim!hahaha...ehhh ai cakap MACAM jah, bukan betul2 nenek pun.hiishh..ba ...

i told u about this already hah.... igt.. jgn dia kuasai kita.. kita kuasai dia.. kita tuan badan dia siapa?

ok.. marah benau dia kat aku gamaknya... sabar la deyyyhh.. kau yang menumpang kan... hormat tuan badan.. jgn macam2...kau bukan lahir dengan dia.. dia lahir dgn ruh dia.. kau je yang datang mengendeng menumpang.. innahu min sulaiman wa innahu bismillahirrahmanirrahim,,,

wow... powernyerr jiran i itew.
tolong nengot2kan i bleh?
kalu2 ada mahluk alus menumpang jugek?

hest replied at 28-1-2016 09:05 AM
ok ikut pengalaman hest.. yg bergerak tu la dia.. dia gerak ikut saraf kita.. salur darah kita.. d ...

Ya Allah, hest..sungguh sesungguh sungguhnya tak penah aku rasa macam terawang2 macam nih..mcm tajuk terid ko tu lah..caya?tak caya?caya?tak caya? ahhh ko nak caya buat apa? karoott jah semua ni...! Tidak, sesungguhnya jin dan syaitan itu benar, Allah jadikan mereka sama spt Dia jadikan manusia.- Dah dok bergado pulak dah...

Pasal kisah @SeeraAsyikin , tak ingat sangat dah apa yang dia share dalam tu..tapi aku baca semua yang dia share..ermm..tapi dia disihir kan..? errrr..aku? sape pulaaknye nak sihir......?

Tengah menaip ni pun tangan aku tergedik2 bergerak..aku peratiiiiii jah..kalau bule cabut, lama dh aku cabut letak tepi. annoying gile!

Ok hest, thanks atas nasihat..inshaa allah akan aku buat zikir mcm yg ko ckp dan ayat2 yg abam limim share kan tuh..thanks again