CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nazra81

Nazra81 This user has been deleted
..."Syarikat kami juga menerima tempahan luar biasa daripada pengedar yang tidak sabar untuk menunggu album Nazraku berada di pasaran.

"Kami jangka album Nazraku boleh dijual melebihi 25,000 unit dalam tempoh terdekat ini. Selain itu, Spider akan meneruskan misi mereka menjelajah ke seluruh negara bagi mempromosikan album terbaru mereka itu," jelasnya.

Peminat Spider, jangan lepaskan peluang mendapatkan album Nazraku yang dijual dengan harga RM 15.90 ( kaset) dan RM 29.90 (cakera padat) di pasaran...

- Petikan Harian Metro, 27 Mei 2004

Originally posted by Nazra81 at 24-5-2004 08:18 PM:
Memang benar cinta memang buta
Banyak gadis cantik sini sana
Macam mana aku boleh suka
Pada si dia dewi jelita

Nyesal dulu aku malas baca
Cakap Inggeris sengkang penat lidah
Nasiblah baik  ...

suka sangat lagu nie...
muzik dia pun best...
enjoy bila dengar.....

Originally posted by KoSe at 2004-5-27 04:31 PM:

music valley memang lambat...aku dah agak dah tak sampai lagi klu ko cari kat music valley...ko tak cuba ker cari kat kedai lain?

mesti ko frust giler kan? dapat membayangkannya..aku pernah  ...

takleh nak expect gak...psl dulu aku beli album raihan allahu & album m.nasir mentera semerah padi on the day album tu release la...

tak tau la apa mengong pulak music valley kali ni...mintak2 kuar esok @ within this week psl album tengah diskaun 10%

masak giler ngan NAR...buduzz nyer strategi pemasaran..

boleh gitu hanya release kaset jer dulu...CD beberapa hari lagi baru release..apa kejadahnya tu...penat aku pergi semalam...nf:nf::agr::agr:

memang nak kena maki tau NAR nie.. masa album SARAH dulu pun cam tu jugakzz..nf:nf:nf:nf:

apapun cover album baru SPIDER ni tak lawa sangat..serba hijau..

memang dah tak sabar nak dengo nie..

Originally posted by iscol_klang at 27-5-2004 22:28:

takleh nak expect gak...psl dulu aku beli album raihan allahu & album m.nasir mentera semerah padi on the day album tu release la...

tak tau la apa mengong pulak music valley kali ni...min ...

harga kat music valley tu memang mahal..maksudnya ikut tag harga yg dikeluarkan oleh syarikat rakaman..klu selepas potong 10% tu sama jer harganya dengan beli kat kedai biasa.. boleh tawar menawar..

cthnya album MISHA CDnya RM39.90 ..lepas 10% jadi RM36.. tapi aku beli dapat tawar RM35..tak yah pun tunggu sale kat music valley tu..:bgrin:

Em, mmg dia org keluar kaset dulu. Tu yg masa gi ambik kaset tu geram ckit, mls tul nak ulang alik. Dahla saya ni jenis ada tabiat suka beli dua2, kaset ngan CD, utk koleksi.

Sayapun x suka beli kat Music Valley sbb cara dia org handle brg tu kasarla. Kaset cpt rosak. Dahla saya suka ulang dengar satu2 kaset tu 3, 4 kali sehari.

Psl cover album tu, saya mmg heran campur cofuse. Utk promosi kat radio, cover dia lain, yg kita beli lain pula rupanya. Mendidih tul dibuatnya. Karang ada yg gi rompak cover album tu kat RTM. Nasib baik isinya ok.

Next time, dicadangkan, Luncai Emas wat sendiri urusan distribution & promosi. NAR record ni ada semacam pelikla. Kita tahula, dia org ada artis sendiri, tp pandai2la. Spider dah beri untung segunung kat dia org, reti2la.

Follow Us
eh laaa...cd kuar kemudian ke? patut laaa,ish..ish...pelik tul perangai

kena tunggu lagi

Originally posted by iscol_klang at 28-5-2004 15:48:
eh laaa...cd kuar kemudian ke? patut laaa,ish..ish...pelik tul perangai

kena tunggu lagi

AKU TENGAH HANGIN NI..nf:nf:

BARU JER KOL NAR..PASTU DIORG CAKAP TAK TAHULAH NAPA KASET JER KELUAR DULU..nf:nf:nf:

ST8 KENA MAKI NGAN AKU ORG YG JAWAB TU..

AKUNYER MAKI BAHASA MASIH OK LAGI..

Camner la NAR tak tahu yg kaset keluar dulu. Ni kes nak cetak rompak ke ape. Ade ke jwb tak tahu? Tensen, tensen.

Tu la saya ckp b4, management NAR ni mesti ada problem. Luncai Emas kena pikir tul2 la next time. Sifu pun, jgnla serahkan 100% kat NAR. Menyampah tahap singa laut betul jadinya.

Tahniah Kose sbb tolong saya maki dia org, dah lama nak buat, tp takut jatuh saham lak.

Stesen2 RTM dah mula play Relaku Pujuk ngan Kacap Terlabik. Nampaknye, cam nak lwn stesen2 swasta je. Ye la, tak kan nak siar Cinta Dewa Dewi aje. Tak sangka ye, Kacap Terlabik tak kena gam. Untung cik abg2 Spider ni.

Cinta Dewa Dewi yg semmg glamer kat stesen2 RTM tu plak dah jd iklan kat Radio Muzik sejak 2 minggu yg lalu.

kacap terlabik nih tak kena gam sebab takde bahasa rojak..english+melayu...tapi menerbalikkan bahasa melayu..kreatif betuii diowangg..aku nak sangat dgr lagu nih...

sesapa yg dah beli album spider tuh ringan2kanlah jari utk komen kat sini

Kumpulan Spider menjadi tetamu Carta ERA selama 2 jam dr kul 10 pg hingga 12 tgh td.
Kalau sesape yg terlepas tu, anda dijemput dgr ulangannya pd 12.00 tgh mlm ini.
Best tau! Rugi kalau tak dgr.

"Relaku Pujuk" telah melonjak dr tempat ke-20 pd minggu lps ke tempat ke-6 minggu ini di Carta ERA.

"Kacap Terlabik" pula menduduki tempat ke-4 di Red 104.9 pada minggu ini.

Tahniah, Spider!

Pd sesape yg tak pernah dengar "Nazraku", jgn lupa ye ulangan Carta ERA mlm ni. Ada lagu tu kat situ, pertama kali ERA siar.
Saje nak promosi  lagu ni, sbb sama ngan nama saya. Nasib baik dia tak letak tajuk Nazra sahaja, hi,hi,hi.

Bukannya saya tak nak tulis review "Nazraku" tu, tp baru 2 round saya dgr, tup-tup, kaset saya dah kena rompak kat perompak yg tak bertauliah. Dia siap bawak gi hostel lagi. Wahai adikku, pulangkan harta ku! Dahla tak sempat lg nak beli CD "Nazraku".

Saya ni sampai dah mimpi2 dah lagu2 dlm kaset tu, terutama yg baru saya dgr, Kerongsang dan Buat Sang Puteri. Kalau lagu2 macam Relaku Pujuk, Lengit, Nazraku, Cinta Dewa Dewi dan Kacap Terlabik tu takpe la, saya dah biasa dengar.

Sob, sob, sedih, sedih

Suke, suke. Hepi, hepi.

Lagu kesayangan kite, "Cinta Dewa Dewi" dpt no 3 kat Carta Hits Radio Muzik, naik tiga tangga, minggu lps no 6.

Perhatian, org2 utara!

Spider akan berada di Seberang Jaya pd 4 Jun ini sempena Ekspo Usahawan Bumiputera Pulau Pinang 2004 yang diadakan di Tapak Ekspo.

Selain itu, Spider akn berada di Menara Alor Setar pd 5 Jun dan di Megoplex, Ipoh pd 6 Jun.

Sumernye sempena promosi "Nazraku".

aku tgh mengumpul duit nih nak beli album spider...kalo betui korang kate best taklaa rugi aku membelinya....aku dah nengok cover album diowang..warna hijau dan very simple...

Originally posted by Nazra81 at 30-5-2004 16:31:
Perhatian, org2 utara!

Spider akan berada di Seberang Jaya pd 4 Jun ini sempena Ekspo Usahawan Bumiputera Pulau Pinang 2004 yang diadakan di Tapak Ekspo.

Selain itu, Spider akn berada di Mena ...

bagusla u ni..

betul2 mengikuti perkembangan spider...keep us updated ngan info2 terkini bout spider kay?..

Selagi saya ada masa, saya akan cuba msk forum ni & kasi apa yg patut.
Saya hrp saya still bleh curi masa nanti bila saya masuk semester pertengahan Jun nanti.

alahai...tak sabar punya pasal aku beli gak la kasetnya..nak komen camner yek album nih...album ni ada 10 lagu

1. kacap terlabik (tam/loloq) (amalak? hahahaha)
2. cinta dewa dewi (m.nasir/loloq)
3. rela ku pujuk (tam/keon)
4. mama (tam/loloq) <--- semangat oOoo lagu ni
5. sumpah tak buat lagi (tony/usop)
6. lengit (tony/tam/loloq) <--- lagu paling best bagi aku
7. buat sang puteri (nafi/loloq)
8. kerongsang (tam/loloq)
9. jangan kau berputus asa (tam/loloq) <---- ada spanish flavour sket
10. nazraku (tam/loloq) <--- pun best gak lagu ni

album ni memang best...bole kata sumer lagu aku layan,sama macam 2nd album.dan beza ketara spider dgn band2 yg lain ---> lirik & arrangement muzik (fresh & selalu trumpet, hahaha...),itu yg buat aku minat tu

bab design album, adoi laaa... berlipat-lipat inlay album,macam album prasasti siti tuh...tp sebab idea maze (bagus gak idea) tuh,nak tak nak kena buat lipat jugak la (kalo CD camner yek?).simple sangat la,tak sangka tul designer phoenix bangkit jugak yg design album ni

thank's for your comment iscol...aku baru dgr lagu relaku pujuk nih..bagi aku bestlaa lagu nih....