CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hocus_pocuS

MYSTICAM_camelia (new album)

Kat Sarawak Plaza pun tarak. Dah cari dari MJC, Saberkas sampe kat Tun Jugah, nang lansung sikda!
Jadi sapa ada ya, tolong P.M kat kamek sitok!

Originally posted by tai_digidestany at 6-12-2006 08:33 AM
Kat Sarawak Plaza pun tarak. Dah cari dari MJC, Saberkas sampe kat Tun Jugah, nang lansung sikda!
Jadi sapa ada ya, tolong P.M kat kamek sitok!

biar betul?
album dia fadila pun boleh ada..mungkin lambat skit kot..
kat WISMA SATOK dah cari?ataupun dekat dengan teksi stand dekat indian street..apatah nama bangunan tu..dalam tupun ada satu kedai muzik yg agak update..

Nama bangunan tu Elektra House. Kat sana ngan Wisma Satok pun tarak.

Originally posted by tai_digidestany at 6-12-2006 01:01 PM
Nama bangunan tu Elektra House. Kat sana ngan Wisma Satok pun tarak.

ayyooo

takkan album Camelia takde di pasaran Kuching...
mungkin lambat skit kot..sabar jela..
thats y la aku tak sabar nak balik KL...

MystiCam ilham Camelia

SETIAP peluang yang ada akan digunakan penyanyi Camelia untuk memperkenalkan album barunya, MystiCam kerana ia buah tangannya yang cukup istimewa.

Katanya, dia tidak segan menghulurkan cakera padat (CD) albumnya itu apabila bertemu kenalan luar ketika menghadiri majlis tertentu seperti Formula One atau apa-apa majlis sekalipun dengan harapan mereka mendengar lagu-lagunya.

揝aya harap mereka dengar lagu saya dan mungkin ada peluang untuk melebarkan sayap ke luar negara. Apabila bertemu bos BMW ketika majlis Formula One, saya berikan CD. Ternyata mereka menyukai lagu Jari Jemari.

揝aya juga diundang menyanyi untuk majlis pembukaan kedai Hugo Boss di Shanghai, China, September lalu. Saya bangga apabila melihat orang Cina di sana menari mengikut rentak lagu Jari Jemari dan Seiring Sejalan yang saya nyanyikan di tengah-tengah pusat beli-belah.

揃etapa bangganya saya. Walaupun mereka mungkin tidak faham dengan liriknya, apa yang penting mereka dapat menikmati melodi lagu itu.

揝aya juga menghadiri promosi di pusat beli-belah di seluruh negara sebelum album dipasarkan untuk memperkenalkan kehadirannya. Lagu Seiring Sejalan yang menjadi single, sudah diperkenalkan kepada orang ramai sejak beberapa bulan lalu.

揔ini album yang saya hasilkan sejak akhir 2005 berada di pasaran mulai 29 November. Saya bangga dan puas sangat kerana selepas lama menanti, akhirnya album ini boleh dimiliki peminat. Harapan saya, album ini disukai peminat,

Reply #48 cyclops_psycho's post

byknye perkataan bangga

Follow Us
Sapa dah ada album nih? PM aku!!!!!

Album Camelia dah kuar kat Kuching tapi hanya kaset jer lah. Tauke kata dua hari lagi baru stok CD Mysticam ada kat sini. Lecehlahhh!!!! Sapa dah beli CD Mysticam?

Originally posted by tai_digidestany at 11-12-2006 03:19 PM
Album Camelia dah kuar kat Kuching tapi hanya kaset jer lah. Tauke kata dua hari lagi baru stok CD Mysticam ada kat sini. Lecehlahhh!!!! Sapa dah beli CD Mysticam?

mesti ko cari kat SARAWAK PLAZA kan? aku pun dapat jawapan yg sama..

kat JB pun album ni tak sampai lagi..

semalam balik Kl and the first thing yang aku cari ialah CD MYSTICAM..dahla murah RM24.90...
teruslah spin satu malam..

first impression aku bila dengar skali..

MUZIK PELIK
VERY SYOK SENDIRI
TAK BOLEH MASUK
TERLALU TEKNO
VOKAL MANTAP

tapi aku kerana keyakinan yang tinggi pada karya CAMELIA aku terus mendengar dan cuba menjiwai MYSTICAM..
dan satu malam cukup..aku dah pun jatuh cinta yg teramat dalam pada MYSTICAM

1. HYPNOSIS
kOMPOSER: camelia & dj gabriel
opening track yang memang best.instrumen muzik memang maut..lirik yang simple tapi mendalam tentang kehidupan..

2. JARI JEMARI (FEAT TONY-PAKISTAN & JOE FLIZZOW)
komposer: camelia,DJ GABREIL & JOE FLIZZOW
MY FAV. TRACK..MACAM BERMIMPI ARTIS MALAYSIA SEKREATIF NI..mmg excellent work..instrumen memang pelik dan maut..mmg best dan kreatif

3. PUTERI SANTUBONG(FEAT ARAFAH)
gabungan etnik dan muzik house..very attitude song..lirik bahasa sarawak..vokal camelia best sangat..penuh gaya tersendiri dan very attitude..pasal 2 puteri bergaduh..ketuk2 kepala sumer..very excellent work..

6. SEIRING SEJALAN(FEAT JOE FLIZZOW)
aku memang tak suka lagu ni..lagu asal pun aku tak suka..dan versi saper2 pun aku tak suka..sebab lagu ni dah too much..
tapi bila ditukar muziknya..digabung dengan muzik house dan hip hop memberikan nyawa semula pada lagu nie..very fresh seperti mendengar lagu baru...but still lagu ni bukan lagu fav aku dalam MYSTICAM

7. CONG
this is my fav song..elemen etnik dalam lagu ni agak kuat dan diadun dengan muzik house/tekno..instrumen muzik juga maut..dan satu lagi excellent work dari CAMELIA & DJ GABRIEL

lagu2 lain spt KOOL,CLOSER,DU DU DU masih dalam pendengaran aku lagi..MYSTICAM memang membuatkan mood aku nak pergi kerja best sangat..sebab boleh layan dalam keter..i dont give a damn apa yg berlaku di luar..

keseluruhan MYSTICAM bagi aku adalah satu produk yang excellent..5 bintang dari aku..very kreatif..dan membuktikan CAMELIA bukan sekadar penyanyi tempelan...

Rate

1

Reply #54 KoSe's post

aku pun suka giler lagu 'cong' tu.

Kan aku dah kata album tu sememangnyeeeeeeeeee best!!!!!!!!! :cool::cool::cool::cool::cool:
Aku semangnyer solute Camelia ni!!!!!!
AIM Awards untuk beliau for The Best Album Category!!!! :solute::solute::solute::solute::solute::solute:\
Jadi, bila nak PM album tu?

Originally posted by tai_digidestany at 15-12-2006 08:42 AM
Kan aku dah kata album tu sememangnyeeeeeeeeee best!!!!!!!!! :cool::cool::cool::cool::cool:
Aku semangnyer solute Camelia ni!!!!!!
AIM Awards untuk beliau for The Best Album Category!!!! :solute: ...

CAMELIA TAK MESRA AIM LA..in fact artis2 yg berkarya sendiri tak mesra awards kat malaysia..kalau nak mesra award terpaksalah gunakan penerbit2 yg nama2 besar kat malaysia ni..spt RAMLI MS,M.NASIR,AJAI,ADNAN,AZLAN,AIDIT,FAUZI MARZUKI etc..sebab juri2 pun selalunya di kalangan diorg jugak..thats y artis2 yg berkarya sendiri ni diorg tak layan..jgn berharapla sangat camelia utk grab AIm..kalau tercalon top 5 pun dah kira cukup bernasib baik..

aku sanagt suka lagu CONG..
dengar kuat2 dalam keter..ada part tu macam bunyi hon keter..aku dah banyak kali perasan macam kete blakang yg hon aku..

lagu KOOL pun aku dah suka..
lagu HYPNOSIS,JARI JEMARI dan PUTERI SANTUBONG memang tersangat best...

Reply #59 KoSe's post

apa maksud lagu cong tu kose?
aku tk dpt tangkap sgt lagu tu psl apa.

Originally posted by sayangidaku at 18-12-2006 06:22 PM
apa maksud lagu cong tu kose?
aku tk dpt tangkap sgt lagu tu psl apa.

aku tak mengkaji lagi lirik cong nie..maksud cong pun aku tak tahu...mlm ni boleh buat ulangkaji..

Sapa boleh PM aku album tuhhhhh?????
Beri link pun cukuplah.

Originally posted by tai_digidestany at 19-12-2006 08:41 AM
Sapa boleh PM aku album tuhhhhh?????
Beri link pun cukuplah.

TAKKAN TAKDE LAGI CD MYSTICAM KAT KUCHING?

Aku dah cari tapi mereka kata tak ada stok. Kaset aderlah. Aku pun tak tahu naper.....

Originally posted by tai_digidestany at 20-12-2006 03:22 PM
Aku dah cari tapi mereka kata tak ada stok. Kaset aderlah. Aku pun tak tahu naper.....

kat SARWAK PLAZA tu kan boleh book utk beli CD..nanti bila CD datang terus dia reserve utk ko..nanti aku uploadkan utk ko..tapi ko mesti kena beli tau CD nya....

Originally posted by KoSe at 20-12-2006 03:53 PM

kat SARWAK PLAZA tu kan boleh book utk beli CD..nanti bila CD datang terus dia reserve utk ko..nanti aku uploadkan utk ko..tapi ko mesti kena beli tau CD nya....

O.k !!!! Aku sure akan beli punyer sebab album tu memang worth it for your money. Bila nak upload? Aku dah tak sabar nak dengar lagu dia tu especially Hypnosis dan Cong.