CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: whitedove

J-Movie: DEATH NOTE 2: THE LAST NAME (in Malaysian cinemas 25 Jan 2007)

best gak yg versi movie ni...walaupun lain siket dr yg orginal!! light ni mmg bijak dan yg jas tak tahan tu nengok si "L"..lorr ngalahkan budak kecik mkn snack...

Reply #41 jasmine's post

ahahhaxszx...siot mesti best giler!

aku letak skit gambar dari citer ni...

L pegang tepon dgn dua jarinya..

Originally posted by eyka at 13-11-2006 05:04 PM
aku letak skit gambar dari citer ni...

L pegang tepon dgn dua jarinya..

http://img95.imageshack.us/img95/333/deathnotewa ...

L yg pelik dan Light yg cool hehe...memangnya genius vs genius

tapi tuh lah kalau tgk manga si L nih kecik skit...hehe..tapi dlm movie L nih tinggi lak...hehe..

Reply #44 whitedove's post

deadly like him..:gila:

Follow Us
ishh bile second part nak tunjuk kat mesia ni

Reply #47 MetalFire's post

inapon ngah tunggu..tak cukop yg jumpa kat youtube

Reply #47 MetalFire's post

2nd part akan ditayangkan kat Msia apabile yg 1st part ni dapat sambutan... so, dsbbkan yg 1st part ni pun dah dapat sambutan hangat, oleh itu yg 2nd part hampir pasti ditygkan, cuma taktau lagi spesifik date...

nasib baik aku tak g tgk kat wayang
mmg sah dorg tayang yg first episode

aku dah d/l yg first tu kat net
walaupun takde subtitle,tp bleh paham crite tu

skang gua tunggu the last name

Originally posted by laislabonita at 16-11-2006 12:06 PM
2nd part akan ditayangkan kat Msia apabile yg 1st part ni dapat sambutan... so, dsbbkan yg 1st part ni pun dah dapat sambutan hangat, oleh itu yg 2nd part hampir pasti ditygkan, cuma taktau lagi sp ...

kalau tak main part2 mmg hampeh la, sbb filem ni bukan dibuat secara sequel tp 2 parts...

Reply #51 whitedove's post

hurm..kena tunggu lagi..

kalau korang nak tunggu file the last name berlegar2 kat tenet lambat lagi ler.
kurang 2-3 bulan lagi sok baru kuar since tln tu pun baru start main kat sana awal bulan ni.. tu pun kalau

1) the last name tu main kat tv jepun (sbb ni la korang dpt donlot yg first tu); atau
2) dvd original dier dah keluar kat jepun nu

kalau tak lagi lame ler agaknye nunggu..
harap2 cepat la tayang kat mesia..
rasanye kalo kuar kat sini the last name tu...nak join kengkawan tgk kat pawagam skali :bgrin:

fuhh...baru je tengok citer ni semalam...bapak best lah! memang tak sabar nak tunggu second part..walaupun tergantung tapi taklah sefrust pirates of the carribean..yg tu tergantung mak datoknyer frustrating..huhuhuhu...death god tu lawak tul la..huhuhu..dia syok kat misa tu ker? dahler makan epal je kerja..tak macho la makan epal jer..heheheh..

L tu mmg camtu eh?..kenapala light tu leh jadi sungguh kejam gitu..tension tengok org tak berperasaan..

.

Kalo korang suka review ni sila tinggalkan komen di blog penulisnya di http://www.tontonfilem.blog-city.com/cinta.htm

Death Note- Mainan Minda Manga Memikat

Ini adalah sebuah filem 'mind boggling' yang setaraf The Usual Suspect, malah kadang-kala melebihi filem itu. Ini sebuah filem 'mainan minda' daripada sudut Manga, membawa kita menyelami bagaimana hati manusia, yang walaupun tulus dalam memenuhi keadilan, akan ada separuhnya yang hitam.

Satu kajian yang sangat benar tentang manusia dan bagaimana jika mereka menerima kuasa.

Ceritanya tentang Light, yang terjumpa sebuah buku nota 'maut', yang mana dilepaskan oleh 'Dewa Maut' supaya Light dapat menulis sesiapa saja manusia yang dibencinya, supaya roh mereka boleh diambil oleh 'Dewa Maut'.

Filem ini tampak tidak matang pada awalnya, malah penuh dengan simbol 'teen boop' yang sesuai untuk remaja- tetapi semua ini berubah dengan elemen gothik, penyiasatan, triler dan komedi yang disulam dalam filem ini dengan efektif apabila kita tahu tentang kisah Light dan kenapa dia buat apa yang dia buat. Memang persoalan etika dan undang-undang adalah mainan filem ini, tetapi sebenarnya, yang paling penting adalah, persoalan, adakah kita masih betul dalam langkah kita dna tujuan suci kita, apabila kita mencantas orang yang tidak bersetuju dengan tujuan kita? Persoalan ini persoalan politik yang mengharungi setiap manusia, baik anak murid hinggalah perdana menteri, dan filem ini tidak segan silu memaparkan realiti ini.

Apa yang sangat menguja tentang filem ini adalah mainan 'minda' yang berlawan antara si Light dan L, dua watak yang bernemesis antara satu sama lain, mahu menangkap antara satu sama lain seakan dalam sebuah filem polis-penjenayah. Dengan kegeniusan mereka, yang kebudak-budakan dan kadang-kala ekstrem, si ketua polis sendiri terkejut melihatnya, mengatakan, "Adakah kauingat ini permainan?"- memaparkan serius dan takutnya kita jika pemberian kuasa diberi kepada orang yang menggunakannya tanpa berfikir lagi dan bertujuan individual. Idea yang sama dalam The Departed baru-baru ini.

Ini sebuah filem 'budak-budak' atau 'youth', filem tentang keremajaan manusia yang penuh dengan 'possibilities', idealisme dan cita-cita, dan tidak malu memaparkan keekstreman remaja untuk memenuhhi 'possibilities', idealisme dan cita-cita itu. Sebuah filem yang sangat penting dan sangat menghiburkan untuk memahami semangat keremajaan. Filem yang akan mengiau-iau kegeniusan ceritanya walaupun selepas meninggalkan pawagam.

akhirnya dapat gak aku tgk movie ni..
awal2 xberminat sgt nak tgk tp selepas aku tgk battle royale dan tertangkap cintan dgn tatsuya maka aku nekad nak tgk gak cite ni
ternyata tak mengeciwa kan siap, aku tgk 2 kali wakakak
anyway xsabar nak tunggu last name, walaupun setahun sanggup ku tunggu
pepe pun fav aku stil raito aka light dari dulu hingga kini walaupun dia dah jadi jahat

cuma nak komen L terlalu menghayati watak aa asyik makan je, dlm manga aku rasa xdak la dia asyik makan je :ting:

huhuuhuhu....
best mmg best....
tak sia2 aku tgk....

TAK BEST LANGSUNG...

pendapat masing2 :bgrin:

Ryuk Rules

A good movie to watch. Getting the anime now.