CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Masalah Pendatang Asing di Malaysia : Latest: Melebihi Masyarakat India -

Close [Copy link]
Originally posted by Sofea at 21-2-2007 11:24 AM
Kat KLCC pun teruk, rasa macam bukan kat KL..dia orang datang membawa budaya lepak duk sepanjang kaki lima, berpakaian selekeh membawa imiej yang sungguh kurang baik untuk Malaysia. Macam negara  ...

apa kau ingat mereka binatang ke tak leh jenjalan ke kota raya?
nak masuk kotaraya kau nak suruh kerajaan check jenama pakaian dan duit dlm wallet ke??

kau ni islam ke apa yg mengamalkan konsep ketidaksama rataan sesama insan??
since when islam ajar umatnye discriminate org ikut cara pakaian dan duit dlm wallet?
;);)

Aku memang tak sanggup nak turun ke KL kalau cuti-cuti nie, memang berlambaklah warga asing kat area Pudu, KLCC dan kat Putrajaya pun dipenuhi oleh warga asing nie.  Kita dok balik kg dia orang dok penuhkan kota kita.

Aku memang tak sanggup nak turun ke KL kalau cuti-cuti nie, memang penuh dengan warga asing terutamanya kat area Pudu dan KLCC.   Kat Putrajaya pun ramai juga warga asing yang dok datang kat sini...........

tak tepat jugak kalau nak kata org tempatan nak jaga status.. tapi dah sifat manusia inginkan yg terbaik utk diri mereka, yg mana ada certs, diploma, degree akan cuba mendapatkan kerja yg bersesuaian dgnnya, mana yg memikirkan career, akan memburu career.. mana yg ada special skills akan mencari kerja yg bersesuaian dgn skills diorang..

yg duduk kat kampong kalau rajin bertani pon mmg boleh duit.. kot ada kebun sendiri.. kot takde kebun sendiri? masih boleh lagi ambik upah kerjakan kebun orang.. dan susah nak sampai RM1000 seminggu..

kerja2 buruh binaan pon banyak tertumpu kat kawasan membangun atau lebih tepat banyak di kawasan pekan atau bandar.. org tempatan nye overhead lebih tinggi dari orang asing yg duduk serumah sampai 20 org, kat situ pon orang tempatan dah kalah.. camne nak compete ngan diorang nih? almaklumlah, orang asing lebih berjimat dr org tempatan sampai tinggal kat construction site pon takpe.. ada org tempatan nak duduk 20 org serumah, kenderaan satu keperluan, so kena hutang finance lagi.. dan banyak lagi perbelanjaan2 terpaksa, so bukan sebab diorang malas nak kerja kat bidang nih, tapi tak berbaloi bg org tempatan..

Originally posted by alpha_dansei at 21-2-2007 11:52 AM
tak tepat jugak kalau nak kata org tempatan nak jaga status.. tapi dah sifat manusia inginkan yg terbaik utk diri mereka, yg mana ada certs, diploma, degree akan cuba mendapatkan kerja yg bersesu ...

meaning nye sama je lah kan...
point nye bukan mereka tak dpt keja itu tapi mereka ytg tak nak..
so tak usah la nak gebang org tempatan di tutup peluang keja mereka right??

ashna, point nye separuh sama..

saya punya point, kerajaan perlu main peranan sikit, dpd luluskan terus beribu2 permit pekerja asing, apa salahnya revised standard upah buruh kasar utk kerja tempatan supaya lebih competitive dgn kerja2 lain yg ada.. dgn adanya orang tempatan, barulah kebajikan org2 kat bidang nih terbela, aspek keselamatan as budaya kerja nasional pon terbela, perbetulkan dari akar umbi.. mana2 construction/developer company yg genuine jer akan stay kat industry nih, bukan company alibaba yg nak cepat kaut keuntungan dan tak menjaga kebajikan pekerja, pastu jalan senang ambik pekerja asing yg tak perlu caruman epf, socso, insuran dan pelbagai..

saya tak arif kat bidang nih, tapi hanya gambaran.. (kalau ada silap harap tegur)

Follow Us
Originally posted by yipun78 at 21-2-2007 08:51 AM

Lum lagi kat area Pudu AN, dah jadi cam Jakarta Town dah, sampai kat Taman melati Setapak tu pon, penuh ngan grup warga asing menghuni Flat Rakyat area tu.....

hehe, aku duk taman melati.. mmg ramai warga arab/sudan yg duk tmn melati,
tp aku rasa selese sebab :
segala2nye berpunca dr pnampilan diri diorg. yg arab/sudan kt sini.. wpun muka neggro2 besar2 bdn, tp pnampilan diri diorg biasa.. pakaian ok.. fesyen ok.. simple..

yg kdg2 sbanrnye kita x selesa dgn warga asing len ni, mcm indon cthnye..
tgk jela fesyen diorg cmne.. dgn rambut pjg mengerbang, style rock 70-an 80-an. x kemas, selekeh.. tu yg jdkan kita lebih menjadi tidak selesa.... kalao diorg pakai smart2 or simple2 mcm org kita neh. ok jek bg aku.. risau2 gak tp xdel a mnyampah..

srupa gk kan. kalo kita jumpe bdk melayu Punk skinhead ramai2.. ape korang rasa. mesti xselesa.. sbb fesyen tuhh...

Aku rasa betul cakap kazaraf tu. Kalaulah org asing nie semua stylo, byk duit... mmg kita akan rasa selesanya. Yg tak selesa kononnya bila diorang nie ramai, pakai selekeh, rambut punk semua...

Bagi aku, apa salahnya diorang membanjiri sesuatu tempat tu kalau mereka ada pengenalan diri yg sah? Orang Melayu sendiri pun bukannya nak kerja kat construction site semua. Sepanjang aku kerja dgn kontraktor dulu, sorang orang Melayu pun aku tak nampak jadi kuli... yg ada pun jadi site supervisor atau jadi mandor atau driver. Kalau bumiputera yg tak muslim tu at least ader gak. Lagipun gaji kuli nie pun bukan sikit... kengkadang boleh capai RM1000 lebih sebulan kalau diorang rajin.

Pokok pangkalnya tetap rajin ker tak. Bertani pun kalau kena dgn caranya, mmg boleh buat untung spt yg ashna cakap tu. Yg penting kena work hard dan work smart.

Originally posted by yipun78 at 21-2-2007 08:51 AM

Lum lagi kat area Pudu AN, dah jadi cam Jakarta Town dah, sampai kat Taman melati Setapak tu pon, penuh ngan grup warga asing menghuni Flat Rakyat area tu.....

tu lum gi tengok hari minggu kat depan gereja belakang Muzium Telekom tu..penuh lak ngan mek2 Filifino..siap meniaga sakan lagik.

Meriah sungguh Malaysia ku ini...

Reply #49 Anak_Nogori's post

hehe, kt bharian ada cite yg diorg memonopoli jual goreng pisang...
http://www.bharian.com.my/m/BHar ... 0221012722/Article/

hehe aku suke, sbb aku suke makan grg pisang.. sedapnyeeee

Ape slahnya diorang ramai kat sini. Boleh diorang kawin ngan gadis Melayu. Maka ramailah nanti anak2 berwajah pan asian. Think in positive way

Ntahlah.. kalau soal pendatang asing nie, mmg negatiffff jer pada pandangan org Malaysia nie.

Reply #51 MudaBahaya's post

nope, gadis indon kawin je la ngan pemuda melayu...muhibbah katakan

Originally posted by Anak_Nogori at 21-2-2007 12:59 PM

tu lum gi tengok hari minggu kat depan gereja belakang Muzium Telekomtu..penuh lak ngan mek2 Filifino..siap meniaga sakan lagik.

Meriah sungguh Malaysia ku ini...

Semacam one stop Malaysia.Nak selera Thai(makanan/orang) barang Thai ada disini,begitu juga nak barang Filipino,dan berbagai lagi.Malaysia Hebat.Boleh Tahun Melawat Malaysia tumpangsekaki.

Nepalese kat sebelah rumah aku makan kucing

Reply #55 sayang_mulut's post

kenapa tak larang. .. ???

Memang pun....org kita asyik tgk AF memanjang jer, kaer lah, Mawi lah, Bob lah, Adam lah, Org kita asyik sibuk mencari bintang pantene ajer......takde masa nak membina negara.

kat tempat aku nih pun ramai warga asing suka bertenggek kat tangga. malam2 buat bising nyanyi dan memekak ajer.

Itulah masalahnya. Pembangunan nak , tapi nak jadi buruh kasar takde sorang pun yang nak. Dah tu , nak suruh robot ker bina semua bangunan ni?.

All the side effects yang ada sekarang memang la kita kena pay in full. Rising Crime rate . Social Problem . etc2. Kalau dihalau depa ni balik , sapa yang nak buat kerja?. Nak kerah budak melayu kita kat Pusat Serenti dan dalam penjara?.

Anyway.. can we imagine our life without them?.

aku pun tak suka.. rasa macam bukan negara sendiri plak.