CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sokmogitu

FILEM AZAZIL [ARAHAN KABIR BHATIA, LAKONAN REMY ISHAK, UMIE AIDA]

Dah menonton tadi.

Not bad la. Filem seram lain daripada lain. Filem berkisar tentang Diana Danielle yg diculik oleh orang bunian selama 60 hari dan cuba diselamatkan oleh seorang nenek tua dengan bantuan seekor jin digelar Azazil.

Sinematografi cantik cuma mood filem seram Malaysia ni mesti suram,mendung,gelap je kan.

Lagi satu ada 1-2 orang watak guna bahasa Melayu slang KL sedangkan watak2 lain semua guna bahasa Melayu baku. Pengarah takkan tak perasan?

Lakonan Diana Danielle boleh tahan.

5/10.

Rate

1

Rhyno posted on 30-3-2013 02:29 AM
Dah menonton tadi.

Not bad la. Filem seram lain daripada lain. Filem berkisar tentang Diana Dani ...

Khabir batia..kebanyakan filem2 dia jnis sinematografi yg suram, kelam...

Dah menonton tadi.

Not bad la. Filem seram lain daripada lain. Filem berkisar tentang Diana Dani ...

60 tahun sbnrnya
aku nak komen yg best je dulu.... yg paling marbelos filem ni pd jalan cite die.... misteri tuh....
jln cite yg takde bersimpang siur...., tp ade la twist......dan semua persoalan terjwb.....

yg nmpk sedikit janggal mmg bahasa baku tuh.....  ade part bunyi moden sgt.... tak perasan ke ape.... rasanya psl pengarah tak fasih bm
dan kualiti make up.... makhluk..... yg rupa org ditampal getah skrap...
klau part ni diberi suntikan kualiti hollywood sikit.... nak tiru rupa jeepers creepers pun takpe.....ni skdr rupa idung pesek......berkerepot... ngan  pakai skirt koyak rabak.....
lebih baik makhluk ni tak dijelma dgn penuh.... cukup ngan muka skit.... kaki sikit..... lain la shot jauh..... yg tu nmpk ok skit time terbang....

yg lain2 bleh bg A+... terutama lakonan diana daniel.....dpt la rasa kebingungan die tuh..... dgn tak tahu siapa diri die tuh......
apa2 pun sejahat2 manusia adlh sebaik2 jin..... hiks....... tahniah buat pengarah n penulis skrip..... koman2 korang dah ubah la sikit makna pilem seram.......

Rate

1

ok dah nonton... cite ni best, ada la nampak twistnyer tkde la direct to the point...
so far khabir bahtia jarang menghampakan....
tp cam tk dpt sambutan jah, semlm tgk panggung tk smp 10 org...

abbey posted on 1-4-2013 08:01 AM
ok dah nonton... cite ni best, ada la nampak twistnyer tkde la direct to the point...
so far khabir ...

mmg syg sungguh filem mcm sambutan kurang.... cite hantu yg merapu2 MIG tu box office plak
masa tgk sabtu lepas... ade penonton yg aku kategorikan silap masuk panggung... dok pot pet kat belakang... menyampah tgk diana daniel yg degil tak ikut arahan.... sbb tu azazil tu serang

die tak paham ke watak diana daniel tu org yg hilang ingatan.... tak tahu sapa diri yg sebenar...  curios...

ok wiken ni  g tgk
support film tempatan

Follow Us
Dah menonton tadi.

remy tu sapa? org bunian ker or suami dia?sharnaz tu sapa? aku nk tgk tp bleh bawok budon tak

Suchi posted on 1-4-2013 10:53 AM
remy tu sapa? org bunian ker or suami dia?sharnaz tu sapa? aku nk tgk tp bleh bawok budon tak

spoiler la klau tahu

dino posted on 1-4-2013 10:57 AM
spoiler la klau tahu

aku dh tau hahah ekceli aku tak tau siapa remy ngn diana tu tp taulah remy tu sapa org bunian kan?tp kat bod gosip nun ada scene deleted babak erotik remy ngn diana atas katil..aku agak kecewa uwaaaaaaaaa diana dpt peluk2 remy yg taf tu ..gigih aku pi google review org kat blog2 pasal pelem neh nampak cam best tapi ntah bila dpt tgk takut next week takde doh kat panggung

aku ada terbaca buku cerita 'Aku Bercerita' Ramlee Awang Murshid...hahaha...ada sikit2 la lebih kurang macam cerita ni..tapi memang cerita ni best...aku ngan kawan aku siap dok hurai cerita ni dua hari lepas tengok cerita ni..hahaha

Suchi posted on 1-4-2013 11:07 AM
aku dh tau hahah ekceli aku tak tau siapa remy ngn diana tu tp taulah remy tu sapa org bunian kan? ...

ooo ade adegan panas rupanya.....
yup bunian... versi bunian afdlin shauki dlm misteri jalan lama.... takde feel seram..... tp yg ni serius.....seram.... mcm nengok pilem sixth sense.... tp bg yg suka nengok pilem seram MIG....mmg depa kata tak takut la.... sbb depa expect pocong antu merata tanpa motif

nsl1983 posted on 1-4-2013 11:41 AM
aku ada terbaca buku cerita 'Aku Bercerita' Ramlee Awang Murshid...hahaha...ada sikit2 la lebih kura ...

aku rasa penulis skrip cite ni musti minat novel siri berckp dgn jin... pokok dlm pilem nih mengingatkan cite penunggu gunung raya....
masa awal2 pilem... aku dok pikir filem ni ade meniru pilem the village... dgn beduk segala tuh.... dgn pagar...

spoiler alert:

watak melor klau tak silap....masa dah sedar segalanya.... die dok sebut die dulu penari istana zaman kesultanan melaka..... hilang seluruh hidupnya tuh huhu....

dino posted on 1-4-2013 11:47 AM
ooo ade adegan panas rupanya.....
yup bunian... versi bunian afdlin shauki dlm misteri jalan l ...

tp adegan tuh finas potong dah.. mmg panas tu pasal aku tertanya si dd tu bini remy ke siap boleh senggama bersama hahaha

Suchi posted on 1-4-2013 12:06 PM
tp adegan tuh finas potong dah.. mmg panas tu pasal aku tertanya si dd tu bini remy ke siap boleh  ...

harus kontrobesi klau tak potong okeh....
ape2 pun wajah remy bunian amat hodoh skali

dino posted on 1-4-2013 12:09 PM
harus kontrobesi klau tak potong okeh....
ape2 pun wajah remy bunian amat hodoh skali

knp hodoh plak.. muka dia berubah2 gak eh jd muka antu?dia ada ckp dia pegang watak hitam kira jahat dlm pelem neh. dia ke si azazil tuh. adoi aku mmg nk tgk pilem neh tp takut xleh bawak budak

Dah menonton tadi.

Alamak ko dah letak spoiler terus kat sini...!

Suchi posted on 1-4-2013 12:12 PM
knp hodoh plak.. muka dia berubah2 gak eh jd muka antu?dia ada ckp dia pegang watak hitam kira jah ...

aku ade tulis sejahat2 manusia.... adlh sebaik2 jin
nak tahu kena tgk.... btw bdk2 bleh tgk.....

Suchi posted on 1-4-2013 12:12 PM
knp hodoh plak.. muka dia berubah2 gak eh jd muka antu?dia ada ckp dia pegang watak hitam kira jah ...

Pergilah tgk movie ni serius menarik sebab lain dr yang lain....

Part awal mmg seram sikitlah sebab adegan suspens...

Tapi bila dah nampak part azazilnya tu, dah tak seram. Azazil dah macam stinkfly dalam citer Ben 10...

Bagi pendapat aku,

Jalan citer dia menarik dan lain dari yang lain. Dari satu babak ke satu babak rasa confuse.

Ada part Umi Aida selamatkan seorang askar cedera parah. Diana tanya itu askar cedera berlawan dengan tentera Jepun ke? Masa tu aku pelik sebab dengan slang bahasa melayu baku dan suasana kampung tu, tak menggambarkan zama di perang jepun.

Then masa dia jumpa askar cedera tu, askar ckp bahasa melayu moden. Mula2 tu kondem gak dalam hati, tak pandai berdialog baku betul si askar nih, spoilt....  Rupanya ada cerita disebaliknya.....

Then berterusan satu2 misteri terbongkar....

Cuma part ending aku rasa laju sangatlah... Dari Diana dekat hospital, sampai dia dekat rumah banyak lagi yg boleh dikembangkan...

Overall, recommended utk yg nak tgk kelainan cerita misteri....

Btw, citer ni tak seram so jgn takut nak tangok....

dino posted on 1-4-2013 11:55 AM
aku rasa penulis skrip cite ni musti minat novel siri berckp dgn jin... pokok dlm pilem nih mengin ...

ye..sebab aku pon terasa macam ada gak ciri2 dalam the village M Night Shyamalan...