CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dunkin^donuts

LAGENDA BUDAK SETAN "KATERINA" 29 NOV 2012 [trailer/poster/sinopsis]

dunkin^donuts posted on 24-11-2012 11:52 AM
cer search kat google 'tontonfilem' .. ada reviewnya..

ni review dari kawan aku:

Lain org lain citarasa menonton, ada yg tk suka citer2 cinta ni.... But tk kisah pendpt masing2 kn....
Dunkin, pegi tk special screening 26hb ni?

abbey posted on 23-11-2012 04:39 PM
ce tepek skit reviewnya...

wartawan mstar

review blog tontonfilem

http://tontonfilem.blogspot.com/ ... 2-katerina2012.html
Last edited by haiku on 24-11-2012 11:26 PM

abbey posted on 24-11-2012 04:43 PM
Lain org lain citarasa menonton, ada yg tk suka citer2 cinta ni.... But tk kisah pendpt masing2 kn ...

pda aku bukan sbb genre...tp sejauh mana ia boleh diterima... ermm... 26hb ni? aku gi tgk 29hb lah

parit yg membuatkan filem ni xlayak ditonton..sekian

dunkin^donuts posted on 25-11-2012 09:00 AM
pda aku bukan sbb genre...tp sejauh mana ia boleh diterima... ermm... 26hb ni? aku gi tgk 29hb lah ...

mlm ni ada special screening...
tk pe, biar i tgk dlu mlm ni, nnt i review...

Follow Us
review dari www.mayakarin-fc.blogspot.com

Review Ikhlas & Telus | Lagenda Budak Setan 2
Ada banyak perkara yang boleh mengheret anda menonton filem ini tanpa dipengaruhi review oleh mana-mana pihak. Dan secara ringkasnya inilah hasilnya :

Jika anda...

• Pengikut novel LBS1 smpai LBS3 = akan puas hati. Bnyk perkara masuk akal. Filem ini tidak meleret dan ada babak nmpak terlalu cepat tetapi kena pada tempatnya.
  • Peminat Farid Kamil = Lakonan memuaskan dan terbaik. Ada kata lakonan farid xbagus.. saya tak tahu dari sudut apa dia kata tak bagus...Farid diantara artis lelaki yang boleh menangis dan meraung dengan baik. Aaron Aziz pun takkan mampu lakukan apa yang Farid lakukan. Intonasi Farid jelas..penyampaian emosi dia tidak hambar. Percayakan saya. Watak Kasyah hanya untuk Farid Kamil. Titik!
  • Peminat Bront Palarae = Takkan kecewa. Keberanian dan Kebodohan dia seimbang buatkan Katerina menggunakan kebodohan Hisyam untuk mendominasi hubungan mereka. Hisyam nampak berani sebab gaya dia, lagak dia..tapi dia bodoh sebab dia obses dan taksub.
  • Peminat Maya Karin = macam aku! hehe. you will love it! Filem ke-14 Maya Karin. Walau ada yang tidak berkenan dengan lakonan Maya Karin kerana pelat dia, tetapi dari gerak badan, mimik muka dan lontaran dialog dia... saya boleh katakan LBS2 menguatkan kepercayaan saya bahawasanya Maya Karin adalah kebanggaan Malaysia seperti mana anda mengagumi Lee Chong Wei dan Nicole David. Maya tidak kekok sebagai Katerina dan pembawakan emosi dalam babak-babak filem ini diserlahkan dengan baik. Tidak nampak dibuat-buat. Pendek kata.. jika Maya berlakon tanpa dialog pun orang boleh faham perasaan watak tu. Baiklah, di sini saya bukan berniat bandingkan dengan Katerina yang dibawakan Fazura.. tetapi bagi saya yang telah menonton filem Bujang Terlajak (lakonan terakhir Fazura) buatkan saya rasa dia tidak akan beri rasa yang sama seperti Maya berikan. Mungkin saya katakan ini kerana saya minat Maya Karin tetapi saya pulangkan kepada anda untuk setuju atau tidak dengan kenyataan saya
  • Menonton tanpa sebab. Mungkin sebab dipaksa kekasih atau apa-apa. = Anda adalah penonton yang sangat neutral dalam wayang itu. Oleh kerana LBS2 berada di pertengahan Lagenda Budak Setan secara keseluruhannya, jadi anda tidak akan rasa di mana awal dan akhir cerita ini. Umpama anda minum cawan bekas orang lain dan anda tak boleh habiskannya walaupun sedap sebab orang tu mintak balik cawan dia. Dan anda sendiri takkan sabar menanti bahagian ke-3 kerana bahagian ke-2 umpama 'kencing tak lawas'. dan ini mungkin berlaku pada semua penonton juga.

Review kepada Review:

Tontonfilem :
  • Review di tontonfilem kata filem ini kucar kacir, sebenarnya tidak. Filem ini sangat mudah difahami dan tak buang masa penonton.
  • "Bront Palare menjerit setiap 5saat"  bagi saya apa masalah dengan itu? Terangan dia obses..psycho... dan itu adalah cara dia memprotes keinginan dia.
  • Stroller tolak bayi tu ada Kasyah bawa sekali dalam train. nampak tayar stroller tu di sebelah tempat duduk Kasyah.
  • Sebenarnya penulis Tontonfilem sama seperti saya rasa nak jumpa sharad dan suruh dia tayangkan LBS3 time tu jugak!

Budiey, Beautifulnara, Rotikaya a.k.a Ajami Hashim:

• Review mereka nampak berhati-hati tetapi saya faham.... kita semua mengharapkan sesuatu di sambungannya sebab tu tak boleh nak terlalu ghairah menyerlahkan ketidak puasan hati. Tapi nak buat macam mana...kita sama-sama berasa puas selepas LBS3 keluar nanti, kan kan
  • Lbs2tidak dihasilkan untuk anugerah kecuali dari sudut lakonan. Tetapi lbs2dihasilkan untuk koleksi yang akan melengkapkan lbs3. Lbs2 umpama jantungkepada lbs3. Aku ni tak habis-habis Lbs3…Lbs3.. anda pun naik muak,kan? Nanti andatonton sendiri anda tahulah.

Perkara yg tak patut dilakukan :

saya KIV part ni sbb tak mahu spoil kan mood penonton. insyaAllah lepas habis tayangan saya akan keluarkan

Khas untuk peminat Maya Karin (yang tak minat tak perlu baca) :

Akhirnya Maya Karin dapat watak wanita 'normal'. bukan lagi pontianak yang menuntut dendam, bukan duyung yang menuntut cinta dr manusia, bukan lagi perempuan naif kena terajang, tak boleh bersuara.., bukan lagi selebriti terkenal yang melemaskan si Atan gorila kampung. Peminat Maya Karin seperti saya akan teruja kerana scene2 yang dilakonkan kali ini tiada dalam filem Maya yang lain.Antaranya-

Yang bercinta, pergi pejabat, angkat telefon, pergi meeting, bg arahan kat staff...melawak dengan orang...scene dipinang (first time) Scene2 ini mungkin ada di bebrapa filem Maya yang lain seperti Mr.Cinderella2 dan Waris Jari Hantu. Tapi dalam LBS2 babak-babak itu tampak dominant dan anda pasti sukakannya. "Kate nak dukung papa eh?"

Oh ya..baru perasan yang filem-filem Maya Karin takkan lari dari rumah kampung, laut dan pantai.  Dalam LBS2 sawah padi dan hutan je yang tak ada.

Perasaan saya...

• tak puas hati. seperti sebuah puzzle yang tidak lengkap. tetapi ketahuilah duhai penonton, sebahagian kepingan puzzle itu ada dalam LBS3.
  • bagi saya itu bukan strategi tuan pengarah, tapi itulah strategi penulis novel sendiri
  • LBS2 saya labelkan sebagai 'kencing tak lawas', 'demam yang takkan kebah'..lagi apa ya.....huhu...da~

Rate

1

sa dah tgk LBS2 tadi.... tidak sukar utk melupakan Fazura as Katerina sbb Maya Karin sebagai Katerina yg baru sangat mudah menenggelamkan Katerina yang lama... sayafikir, mungkin kalau Fazura masih jadi Katerina dalam LBS2 takkan berikan feel yang sama sbb Fazura kalau berlakon bab2 emosi (mcm dlm bujag terlajak dan LBS1) pun biasa2 je. Tapi maya karin ni kan...dia xberdialog pun boleh baca perasaan dia. maaf ya kipas2 Faz ^^

dh tgk smalam....dlm trailer mmg promosing tp bila tgk full movie lemau laaa....slow ya amat...n yg bes pn adalah bront yg bebetul jd psycho..lebih puas tgk ombak rindu dr LBS2 ni..mayb sbb pengarah dia kot...pengarah LBS 1 n 2 mmg fail laa..OR even slow tp xder oment yg terlalu bosan n kosong..pas LBS1 aku dh xcaya dh ngan pengarah dia...nk tgk psl mmg follower citer2 bdk setan ni..

trailer LBS3 dh kuar before credit LBS2 ni look promosing tp xnk mengharap sgt psl yg 2nd pn trailer dia nmpk promising tp last2 kcewa sgt2....

kalau ikut novel last skli kasyah ni will end up with katerina?

graxier06 posted on 30-11-2012 12:20 PM
dh tgk smalam....dlm trailer mmg promosing tp bila tgk full movie lemau laaa....slow ya amat...n yg  ...

kan.... eh.. tp kan.. sy rasa bukan sbb sharad la tp mmg ahadiat yg tulis novel tu sengaja buat mcm tu. sbb saya baca buku dia bnyk jer persamaan dan mmg buku katerina adalah buku yg plg nipis antara ke-tiga2 novel. LBS2 seolah2 pengenalan semula kisah Kasyah selepas kematian isteri dia.

osman ali..tak nafikan dia mmg bijak adaptasi dan dia boleh pusing cerita tu walau xsama dgn novel tp jd lebih best sbnrnya. tp tulah... ada pro and cons... apa yg osman ali buat peminat novel tu xsuka tp yg xpenah bca novel boleh ikut dan suka. mcm sharad..semua bnd dlm novel nk masuk dlm filem kelam kabut jadinya. LBS2 ni pun relax sbb novel dia sndiri relax. the true challenging is in LBS3. the final one.

graxier06 posted on 30-11-2012 12:20 PM
dh tgk smalam....dlm trailer mmg promosing tp bila tgk full movie lemau laaa....slow ya amat...n yg  ...

yup i agree psl director tuh...
i rs if this movie is directed by other director it would have been better....
lg 1 supporting cast nyer tk balance dgn lakonan maya bront and farid...
bkn ke dlm novel bpk kate tuh mat salleh, ini amik zack kool sgt la x sesuaii..
dlm lbs the series leh plak bpk kate tuh diaorg amik mat salleh...
if supporting cast nyer sama kuat ngn main cast, citer ini akn jd lebih menarik, at least leh cover kelemahan2 teknikal yg lain...
syg sbb lakonan maya bront and farid da best, tiba2 supporting castnye choy sgt lbh2 lg si lana nordin tuh, lakonan tk berjiwa...
ssh rsnya lbs ni nk beat OR...
aku pas tgk lbs1 mmg tk berminat nk tgk sekualnya, tp leh plak maya karin yg berlakon, tu yg gigih gak aku menonton...
but overall lbs2 is way better dr lbs1, at least ikt la jgk novelnya..
i would say its worth watching lbs2 cuma mungkin org tkkan repeat tgk, tk spt OR....

soul_iela posted on 30-11-2012 01:40 PM
kan.... eh.. tp kan.. sy rasa bukan sbb sharad la tp mmg ahadiat yg tulis novel tu sengaja buat mc ...

novel lbs3 mmg interesting dr lbs2...
byk persoalan yg tidak dirungkai in lbs2 akn trjwb in lbs3, if im not mistaken la.. sbb da lama sgt baca novel ni...

abbey posted on 30-11-2012 02:13 PM
yup i agree psl director tuh...
i rs if this movie is directed by other director it would have be ...

yaaa..pelik gak ngan bapak kate....mmg pasan yg naper bapak dia melayu ptt bkn omputih kerr...tp yg aku pasan dia nk tunjuk bapak dia omputih ngan zack tu ada ckp cam slanga2 skit...slack kt situ kate dh nampak kacukan tp mak bapak pure melayu...

LBS3 xtau la nk tgk ke x...yg pasti director dia pandai manipulate trailer ngan full movie...trailer gempak tp movie hampeh...bnda yf sama ngan LBS1 n mungkin akn jd utk LBS3...

LBS1..
Filem pertama yg buat aku nangis dlm panggung..
Buat malu je kat anak2.. he he he
3x tgk kat panggung..
Berpuluh kali tgk kat cd..
I likeee soo much..

LBS2..
Esok nak g tgk kat panggung..
Suree kaboom punya..
Utk ppuan mcm aku yg dalam hati ada taman..bunga..daun..pokok bonsai..
Pasti akan dtg berkali2 tgk kat panggung..
Dan bawak tisu kot..

gorjeous posted on 30-11-2012 02:58 PM
LBS1..
Filem pertama yg buat aku nangis dlm panggung..
Buat malu je kat anak2.. he he he

ai dah tgk semalam.... ok jer citer ni... acceptable sbb ada lagi sambungan kan... mana boleh expect akn mabeles mcm ombak rindu.. sekuel yg ada prekuel mmg slalu cmni.. tp pergi lah tgk.. sedih2 jugak cuma watak kate ni xbape mncabar maya karin lah. tp bila tgk LBS3 punya trailer...ya allah...maya mmg oh sem sgt dlm tu sbb rmbut dia pnjg balik! ada ayu raudah, iwram dinzly, maya, bront , farid masih ada jgk... sgt xbar. bila ek lbs3 bulan bape?

dunkin^donuts posted on 1-12-2012 10:11 AM
ai dah tgk semalam.... ok jer citer ni... acceptable sbb ada lagi sambungan kan... mana boleh expe ...

Maya sendri akui ssh nk dpt watak yg dpt saingi watak izzah....
so far izzah adalah perfirmance trbaik maya...

abbey posted on 1-12-2012 06:35 AM
Maya sendri akui ssh nk dpt watak yg dpt saingi watak izzah....
so far izzah adalah perfirmance t ...

Katerina LBS2+LBS3 = Izzah Ombak Rindu

Lagenda Budak Setan 3 : Kasyah Lagenda Berakhir (2013)

jom enjoy dgn gmbar2 semasa pengambaran dulu

scuba diving scene dengan maya karin dan farid kamil di Pulau perhentaian

Keluarga KASYAH

dunkin^donuts posted on 1-12-2012 01:34 PM
Katerina LBS2+LBS3 = Izzah Ombak Rindu

Rsnya maya in jwanita mungkin boleh atasi izzah.... Dlm tuh dia psycho kn....