CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lampor

WADEHEK Muzik Muzik 29?? Lagu Misha tercalon dan Hafiz Hamidun juara carta???

so aritu misha drop angin surga dlm muzik2 bukan sbb kes politik la kan? sbb dia nak kahwin kan?
aku tgk kt ats masih ade budi hekayat, so mmg no issue la psl kes tv3 discriminate calon2 dr politik pembangkang sblm ni
Last edited by dauswq on 17-3-2014 12:10 PM

i suka je lagu apis hamidun tu.

lampor posted on 15-3-2014 07:05 PM
kalau gitu mohon muzik2 calonkan je la balik lagu angin syurga tu... kan haritu consider tak dical ...

aku ada dgr lagu angin syurga tu kluar sebab politik...

masa tu kn nak PRU13... yang buat lagu tu m.nasir dgn budi hikayat...

kata orng budi hikayat tu orng kuat PKR...

minta pencerahan...

Retis2 yg show 1 mlm boleh cecah 30k nak lagi ke masuk AJL? Buat rugi je perform AJL blom tentu menang 35k tu.. baik ambik dinner show ..especially hujung tahun byk annual dinner. Masyuk pun masyuk.

Hadiah AJL 35k sejak zaman siti selfieza lg.. entah bila nk naik harga...baik msuk realiti show astro... hadiah 500k pun pernah.

lama dah xlayan MM nih..
sebab meluat tengok AG

sokmogitu posted on 17-3-2014 10:16 AM
ziana zain puncak kasih #2 la juara carta total 21 minggu, 17 minggu berturut2 dr sept 1997 - feb  ...

lamunan terhenti tak lama sangat...tak sampai pun 10 minggu... yang agak lama ialah Bukan Aku Tak Cinta-Iklim... Puncak kasih confirm 17 minggu juara carta..dan 15 minggu berturut2.. minggu ke 16 jatuh ke no 3 dan minggu ke 17 n 18 jadi juara balik..lepas tu dalam beberapa minggu puncak kasih jatuh n terus keluar..21 minggu tu mungkin minggu dalam carta bukan minggu sebagai juara.. yang lebih 10 minggu juara Percayalah,Cindai, Ya Maulai, SMAC, Syurga Di Hati Kita..bukan senang nak jadi juara carta muzik2 ni lebih 10 minggu sebab lagu2 hebat sentiasa beratur di pencalonan baru..

dan ziana Zain juga pegang rekod 4 lagu top 5 dalam minggu yg sama..

No.1- Syurga
no.2- Kesuma Hati
no.3- Fatalistik
no.5- Bagai Gahara.

Rekod paling lama dalam carta ialah Bukan Aku Tak Cinta-Iklim, Seksa-Ukays n Di Persimpangan Dilema-Nora..3 lagu ni masih dalam carta untuk musim muzik2 yg selepas musim diorg semifinal..

Follow Us
Misha tu aku ase okey jer..

Tapi lagu hafiz hamidun tu memang x leh blah..x leh masuk telinga aku ni..

KoSe posted on 18-3-2014 09:54 AM
lamunan terhenti tak lama sangat...tak sampai pun 10 minggu... yang agak lama ialah Bukan Aku Tak  ...

wahh.. terkagums kejap iols dengan fakta2 pasal muzik muzik ni? really ziana penah 4 lagu sekaligus dalam carta...  kalau yg baru2 ni.. nawa latif sempat kot 3 lagu dlm 1 carta... adamu, kosong ngan sahabat...

tapi bukan lagu paling lama lagu insan by yantzen ke?

bedahmulutpuaka posted on 18-3-2014 10:27 AM
Misha tu aku ase okey jer..

Tapi lagu hafiz hamidun tu memang x leh blah..x leh masuk telinga aku ...

khann.... iols pun tak bole hadam lagu hafiz hamidun ni.... dah la suara ala2 anuar zain

KoSe posted on 18-3-2014 09:54 AM
lamunan terhenti tak lama sangat...tak sampai pun 10 minggu... yang agak lama ialah Bukan Aku Tak  ...

lagu fatalistik dan bagai gahara tu bukan diterbitkan sama dengan album yg ada syurga di hati kita. Dua lagu tu dr her last full solo album.

Pada 9 Mac 1999, setahun selepas perkahwinannya, Ziana kembali menghangatkan arena seni negara dengan kehadiran album solo kelimanya. Album yang menggunakan namanya sendiri sebagai judul memuatkan 10 lagu dari pelbagai komposer terkenal Malaysia. Antara lagu yang popular di dalam album tersebut antaranya "Syurga di Hati Kita", "Kesuma Hati", "Ada Suara Ada Cinta" dan "Penawar Semalu". Lagu "Syurga di Hati Kita" pula telah terpilih ke peringkat akhir Anugerah Juara Lagu 1999. Untuk mepromosikan album kelimanya ini, Ziana telah mengadakan konsert yang mendapat tajaan Head and Shoulders. Konsert yang diberi nama,Konsert Zon Pelindungan Ziana Zain ini, telah diadakan di PWTC . Peminat yang bertuah telah diberi penghormatan untuk mendapat autograf dan bergambar secara ekskusif bersama Ziana Zain. Dalam konsert tersebut, Ziana telah menyampaikan 10 lagu dan sebahagian besarnya dipetik dari album terbarunya.

tp dulu ziana pernah la ada create record, dua lagu dia jd juara dua carta dalam minggu yang sama. Masa album aku cintakanmu keluar, ziana push dua lead single - menadah gerimis dan cintamani, tp menadah gerimis di push dari awal, cintamani backup as second single. Tp dalam bulan november 2001 kalau x silap... menadah gerimis juara carta Era, cintamani juara carta Muzik.fm (masa ni dua carta ni paling dominan).
Last edited by sokmogitu on 18-3-2014 02:21 PM

record juara paling lama bertahan di Carta Era masih lagu Elegi Sepi azharina kan? 16 minggu consecutive.beat record jesnita - 14 minggu & perpisahan terasing KRU - 13 minggu

sokmogitu posted on 18-3-2014 02:17 PM
lagu fatalistik dan bagai gahara tu bukan diterbitkan sama dengan album yg ada syurga di hati kita ...

dulu suka sangat carta muzik.fm... siap standby nak record lagi.. beli tape
pastu datang carta era best gak masa mula2... x mcm skarang crap je... penuh lagu indon
ohhh... kenangan

lampor posted on 18-3-2014 06:08 AM
khann.... iols pun tak bole hadam lagu hafiz hamidun ni.... dah la suara ala2 anuar zain

Tulah pasal...
aku x leh nak hadam kalau dia masuk ajl..huhuh

pleae vote azwana aila masuk semula dalam ajl .. kikiki

lampor posted on 17-3-2014 07:58 AM
sama la kita non... masa2 remaja mmg sgt meriah muzik2... dari zaman bersiaran malam... smpai la k ...

tu la.. x silap dulu nak undi kena ada komputer (internet) kat rumah kan?
pegi ke laman web pastu vote..
masa tu fans2 semua gigih mengundi lagu2 retis dorang..

bila sms diperkenalkan, undian semua melalui sms je..
tp krg dh balik semula kpd internet..

RatuDunia94 posted on 19-3-2014 12:29 AM
tu la.. x silap dulu nak undi kena ada komputer (internet) kat rumah kan?
pegi ke laman web pastu ...

zaman masa2 siti baru nak up dulu undian pakai sokkabar ok...

lampor posted on 19-3-2014 03:32 AM
zaman masa2 siti baru nak up dulu undian pakai sokkabar ok...

oh.... zaman2 tu iols baru nak masuk sekolah rendah uols.... gak ngerti..

lampor posted on 18-3-2014 02:07 PM
wahh.. terkagums kejap iols dengan fakta2 pasal muzik muzik ni? really ziana penah 4 lagu sekaligu ...

yup..insan pun sgt lama dalam carta.... tapi tak sure paling lama tu sapa yg pegang.. yg penting lagu2 yg iols list kan semua lebih 60 minggu.. sampai dah masuk final AJL..dah muzik2 musim baru, tetap masih bertahan lagi dalam carta..padahal bukan boleh masuk semi lagi sekali tahun tu....

satu fakta lagi yg best aka menipu tentang muzik2 ni ada beberapa lagu yang mega hits dan sangat2 hebat pada zaman tersebut tapi tak jadi juara carta n tak bertahan lama dalam carta..seterusnya tak layak untuk ke semifinal that year..

contoh

Rindu Serindu Rindunya- Spoon (Peak at no 7)--sangat tak logic
Kerana Terluka-Nurul ( 2-7-17-out)
Di Sana Menanti D S M (Peak No 4).. Kau satu2nya n seksa dari album yg sama Peak at No 1...seksa tersangkut di semi n Kau Satu2nya Tarik diri masa semi pop rock sebab Ukays ada show yg dah komit di Segamat.
Pelamin Anganku Musnah (peak at No 2)
Kau Dipaksa aku terpaksa-Scan (peak at no 4)--sangat tak logic..lagu ni yg pegang rekod juara 17 carta radio seluruh Malaysia pada minggu yang sama...
Aku tak Marah -Arrow (peak at no 7)
Dia-fauziah latiff (Peak at no 3)
tak mungkin berpaling-Slam (peak at no 2)...
Fantasi Musim Cinta -Iwan (jadi juara carta, tapi sekejap dalam carta dah out--tak dpt pi semi...)

masa zaman 90 an ni untuk kategori balada kalau tak jadi juara carta jgn harap boleh masuk semi..

RatuDunia94 posted on 19-3-2014 05:15 AM
oh.... zaman2 tu iols baru nak masuk sekolah rendah uols.... gak ngerti..

really? iols sekolah rendah time tu... maksudnya iols lagi kertu la dr uols???

KoSe posted on 19-3-2014 09:15 AM
yup..insan pun sgt lama dalam carta.... tapi tak sure paling lama tu sapa yg pegang.. yg penting l ...

bila uols mention pasal juara di 17 stesen radio dulu tu.. baru iols teringat..zaman2 dulu.. sgt best sistem dia kan..
kalau kat muzik.fm tu siap ada dua carta.. carta omputeh ngan lagu local..
pastu siap buat carta khas untuk lagu mana yg paling banyak jadi juara stesen radio antara negeri2..

sampailah era, hot dominate dunia radio...
mula2 sgt best.. sebab rasa mcm urban sket dengar radio swasta.. yelah kan radio muzik.fm tu kan ala2 dj dia ala2 je kan.. x brapa riuh sgt..
tapi rindu gila ngan muzik.fm dulu2... masa tu mmg zaman industri muzik kita tengah peak...
sampailah radio swasta merosakkan segala2nya.. dengan membawak lagu luar masuk secara x terkawal....